[ANKIETA] Więcej polskiej muzyki w radiu?

W tym dziale można zakładać ankiety.

Więcej polskiej muzyki w radiu, jesteś za czy przeciw?

Tak
11
33%
Nie
21
64%
Nie mam zdania.
1
3%

Liczba głosów: 33
Zbychu51
Activist

Postautor: Zbychu51 » 17 kwie 2018, 9:59

Czy popierasz proponowaną ustawę, aby więcej polskiej muzyki było na kanałach radiowych? Bo ja jestem przeciw.
Sashenka
Użytkownik

Postautor: Sashenka » 18 kwie 2018, 0:24

Przeciw – mieliby puszczać na siłę beznadziejne utwory tylko dlatego, żeby wyrobić normę? Zdecydowanie kierować się należy innymi kryteriami niż język piosenki.
Grzelich1996
Junior

Postautor: Grzelich1996 » 18 kwie 2018, 6:40

Natomiast ja jestem za. Zwłaszcza w Polskim Radiu.
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Awatar użytkownika
kacper3100
Activist
Kontaktowanie:

Postautor: kacper3100 » 18 kwie 2018, 10:51

Nie wiem, czy "tak" w ankiecie oznacza "za" czy "przeciw", więc napiszę tu: przeciw. Stacje radiowe powinny nadawać taką muzykę, jaką chcą.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Jantar » 18 kwie 2018, 11:03

Sprzeciw. Wiadomo, że wymuszenie nadawania większej ilości polskiej muzyki w stacjach radiowych przy szczególnym nacisku na utwory nowsze, niż 5 lat, ma na celu większe zarobki polskich gwiazdek, bo przecież za każdą emisję piosenki dostają tantiemy.

Niedawno gdzieś czytałam, że Kukiz miał koncert w Wielkiej Brytanii dla 15-u osób, choć sala była większa, ale nie sprzedano biletów. Nasze gwiazdki jeżdżą z koncertami po małych mieścinach, żeby zarobić, bo nie maja widowni. Nie sprzedają też płyt w milionach egzemplarzy, a za granicą są kompletnie nieznani. Więc chcą wymusić na stacjach radiowych emisję swoich utworów, żeby mieć większe zyski. Władza PiS ochoczo na to przystanie, bo przecież to polskie utwory, a Polacy mają obowiązek słuchać polskiej muzyki, oglądać jedynie narodowe seriale czy filmy - jak to powiedział Kurski. Jeszcze tylko brakuje, żeby władza PiS decydowała, jakie książki mają obowiązek czytać Polacy, ale to już jest tylko krok od takiej ustawy.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Postautor: Pawel » 18 kwie 2018, 11:40

Oczywiście że za. Obecnie stacje radiowe omijają te przepisy, emitując polską muzykę w nocy między 0:00 a 6:00 rano. I wtedy nawet da się słuchać tych wszystkich eremefów czy zetek.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie".
Sashenka
Użytkownik

Postautor: Sashenka » 18 kwie 2018, 13:12

Wolałabym słuchać jednak muzyki dobrej, a nie np. Sławomira, bo polski…
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Postautor: Pawel » 18 kwie 2018, 13:28

Wolałbym słuchać dobrej polskiej muzyki a nie jakiegoś Despacito czy smętów tego rudego od Hobbita bo popularne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 18 kwie 2018, 14:39

Jantar pisze:Władza PiS ochoczo na to przystanie, bo przecież to polskie utwory, a Polacy mają obowiązek słuchać polskiej muzyki, oglądać jedynie narodowe seriale czy filmy - jak to powiedział Kurski.

Nie znalazłem w internecie takich słów, i nie przypominam sobie, by Kurski kiedykolwiek coś takiego powiedział.

Co do ustawy, z jednej strony będąc gdzieś zagranicą w tamtejszych radiach można usłyszeć dużo lokalnych utworów, i dość mało wszystkim znanym hitów z UK i USA, a z drugiej strony, taki nakaz zawsze będzie pewną sztucznością, a nadawcy są na tyle sprytni, by zacząć omijać ten przepis. Stąd wstrzymuje sie od głosu w tej sprawie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Jantar » 18 kwie 2018, 15:01

@Trzeciak, słowa Kurskiego ktoś z forumowiczów cytował w którymś z tematów TVP na naszym forum. Padły w odniesieniu do seriali historycznych na antenach TVP. Troszkę je rozszerzyłam o muzykę przewidując planowane zmiany.

Oczywiście nakaz będzie sztucznością, ale powodem głównym tego nakazu są określone profity dla twórców. Stacje radiowe takich profitów mogą nie mieć, bo tu również działa ten sam system reklam, co w kanałach telewizyjnych: jest słuchalność stacji, są reklamodawcy i reklamy - stacja zarabia. A nadawana muzyka, która nie ma słuchaczy, nie wygeneruje wyników słuchalności satysfakcjonujących reklamodawców. Stacje będą zobowiązane do wypełniania nakazu, ale słuchalność poleci w dół i nie będą zarabiały na reklamach. W dłuższym okresie może to doprowadzić do upadku nie jednej stacji radiowej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 18 kwie 2018, 16:01

Przezukałem, i nic takiego na forum nie padło. A to, że rozszerzyłaś je o muzykę, to tylko Twoja interpretacja.
Pozdrawiam, Trzeciak
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Frontowiec » 18 kwie 2018, 16:22

Ja akurat jestem za w tej kwestii. Zgodzę się tutaj co do tego, że polska muzyka głównie w nocy jest nadawana - np. w Radiu ZET czy Radiu ESKA.

I jeszcze jedno: autorem tej ustawy jest poseł niezrzeszony Piotr Liroy-Marzec, a nie PiS jak to @Jantar napisała.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Postautor: Karol » 18 kwie 2018, 16:48

Pawel pisze:Wolałbym słuchać dobrej polskiej muzyki a nie jakiegoś Despacito czy smętów tego rudego od Hobbita bo popularne.

Panie. Dobra polska muzyka skończyła się w latach 90. XX wieku ;-) Większość nowych utworów, szczególnie z ostatnich kilku lat to dla mnie kicz. Nawet disco polo nie przypomina tego znanego tam z początków III RP :-P

Gdyby polskie "przeboje" były konkurencyjne, ciekawe, lotne i w ogóle, owe zetki i eremefy nie puszczałyby ich nocą.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Jantar » 18 kwie 2018, 17:24

Frontowiec pisze:I jeszcze jedno: autorem tej ustawy jest poseł niezrzeszony Piotr Liroy-Marzec, a nie PiS jak to @Jantar napisała.

Nie napisałam, że to PiS jest autorem ustawy, ale że "władza PiS ochoczo na nią przystanie". Czytanie ze zrozumieniem się kłania, bo to nie to samo.
Sashenka
Użytkownik

Postautor: Sashenka » 18 kwie 2018, 22:07

Pawel pisze:Wolałbym słuchać dobrej polskiej muzyki a nie jakiegoś Despacito czy smętów tego rudego od Hobbita bo popularne.

No właśnie, kluczowe tu jest słowo „dobra” muzyka. Kryterium nie powinien być język, tylko jakość. A taka ustawa będzie dotyczyć ilości, nie jakości.

Wróć do „Ankiety”