TVP3

Forum ogólnopolskich anten TVP.
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

TVP planuje na częstoliwości TVP INFO z okienkami regionalnymi zrobić oddzielny kanał dla 16 województw. TVP INFO otrzyma swoją 24 godzinną antene a regiony swoją. Mam nadzieje że to powrót do początków regionalnej Trójki z wieloma wejściami regionalnymi.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Tak, tylko ciekawe czym te regiony będą wypełniały swoje pasma skoro nie mają pieniędzy?
Już teraz mają w sumie tylko 3 i pół godziny dziennie - można powiedzieć tylko - pasma własnego, a i tak nadają seriale TVP, setne powtórki czy też programy, które nadawane są przez stacje z różnych regionów, jak np kurs języka angielskiego. Poza tym w świecie Internetu i tak wielkiego wyboru kanałów oraz kiepskiej sytuacji TVP uważam, że kres ośrodków regionalnych jest naprawdę bliski.
2008-2023
pavl6
Junior
Posty: 1109
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:32
x 1

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pavl6 »

Skoro, mimo tego, że nie mają pieniędzy, takie TVP Seriale, TVP Historia, itp. wypełniają czymś ramówkę, to i regionalne wypełnią. ;)
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Tak, kolejny śmietnikowy kanał. Chociaż, jeśli miałoby to wyglądać jak dawna regionalna Trójka - to czemu nie :)
2008-2023
Awatar użytkownika
Viking
Junior
Posty: 757
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:12
x 1
Kontakt:

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking »

Regionalne nadal będą miały wspólne pasmo z tym, że nie będzie to pasmo informacyjne TVP Info. :) Zakładam, że będzie to taki kanał ogólnotematyczny z pasmami regionalnymi, czyli nie będzie kanałów regionalnych, a tylko inne wspólne pasmo. Zmieni się wiele w przypadku TVP Info, bo nie będzie trzygodzinnej, czy ile ona tam ma przerwa. :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie oszukujmy się - rynek telewizji regionalnych w Polsce dla dużych stacji jest dziś dość trudny - choćby ze względów reklamowych - reklamodawcy znacznie dużo więcej pieniędzy wolą wydać na stacje ogólnopolskie niż na regionalne - to jedna sprawa. Inna - chyba w żadnym kraju nie ma "autonomicznego" kanału telewizji regionalnej przyłączonej do telewizji publicznej. W Czechach w pierwszym programie po 18:00 są tylko "okienka" z lokalnymi programami informacyjny. We Francji tak samo w France 3. Owszem - jestem za tym, aby rozdzielić TVP Info od pasm regionalnych - tylko powinno to być zrobione w sposób naprawdę sensowny i przemyślany. Dlatego podzielam m. in. zdanie @Vikinga.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Czyli powrót programów lokalnych do TVP2, ale w ramach półgodzinnego okienka?
2008-2023
Awatar użytkownika
Viking
Junior
Posty: 757
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:12
x 1
Kontakt:

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking »

Nie! Powstanie nowy kanał z pasmami regionalnymi. :)
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Widać w TVP panują dziwne zawirowania i niezrozumiałe decyzje. Z tą decyzją spóźnili się jakieś 5-6 lat. Powinni to zrobić od razu, zanim ruszyło TVP Info.
No, ale to w końcu telewizja państwowa a więc tam nikt nie dba o interes ekonomiczny aby zarobić, tylko żeby nakraść się pieniędzy i żeby firma miała straty aniżeli zyski.
piter123
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 10 paź 2008, 23:46

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piter123 »

he he ciekawe kiedy dostana koncesje,wiadomo jak,,pracuje,, Krrit ;)
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Nikt o tym jeszcze nie wspominał, ale ja np. jestem bardzo ciekawy, jak rozwiążą sposób emisji w naziemnej analogowej. Przecież ktoś musiałby upaść na głowę, żeby na te kilka miesięcy TVP Info pozbawić tak ogromnego zasięgu i oddać go wyłącznie regionom. To znaczy mnie by to nie przeszkadzało - regiony na pewno mogłyby diametralnie rozwinąć swoją ofertę reklamową i nieźle na tym zarobić, ale wątpię, żeby w Warszawie się na to zgodzili.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

No przecież zmiany nastąpią po wyłączeniu analoga...
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Ja na razie słyszałem - i to z ust prezesa Brauna - o początku roku 2013, jeśli oczywiście KRRiT zdąży.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Regionalny projekt Telewizji Polskiej o roboczej nazwie "TVP Regiony" wystartuje dopiero na jesień 2013 razem z wyodrebnieniem się TVP Info która teraz ma się stać osobną anteną telewizyjną :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP Regionalna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Moim zdaniem powinni się wreszcie zdecydować jak nazywać kanały, ponieważ teraz mamy mały bałagan. Chodzi mi o liczbę pojedyczną albo mnogą w nazwie. Mamy TVP Kultura, Polonia, Historia, Sport, Parlament; a obok TVP Seriale czy właśnie Regiony. Przydałaby się tutaj konsekwencja - skoro powstają TVP Dokument czy Rozrywka, to nowy kanał powinien się nazywać Region.

Ale jak dla mnie, to mogliby spokojnie powrócić do nazwy TVP Regionalna. Albo TVP3 z dopiskiem nazwy danego ośrodka. One wciąż funkcjonują wśród starszej widowni i myślę, że bez problemu zostałyby przyjęte przez młodszą widownię. Wciąż można usłyszeć: "włącz (regionalną) trójkę".
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości