TVP Parlament

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Beejay
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 12 cze 2006, 13:20
Lokalizacja: Warszawa, SK
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beejay »

kisiel205 pisze:O ile pamiętam pan marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zabiegał o taki kanał więc może być ucieszony.
Ale jak się dowiedział, że dzięki temu znikną transmisje z TVP Info radość przeszła.:D
Naprawdę nie dziwię się, że tak walczą o transmisje dużego zasięgu. Lans za darmo, wystarczy zadać pytanie w odpowiednim momencie.
Natomiast sam pomysł TVP Parlament popieram i to zarówno w wersji podstawowej (same transmisje) jak i ew. rozszerzonej, czyli kanału sejmowo - publicystycznego. Myślę nawet, ze ta druga wersja ma większą rację bytu, bo nikt nie lubi pustego kanału z planszą przez miesiąc sejmowych wakacji.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Transmisje transmisjami, bo to koszty minimalne, ale produkcja innych programów z czego miałaby być finansowana? W TVP cięcia, a czy byłaby chętna na produkowanie dodatkowych audycji na nierentowną antenę? Kiepski pod tym względem pomysł. Projekt powinien być finansowany głównie przez rząd, podobnie jak Belsat - oczywiście jeśli chodzi o ponadprogramowe projekty wypełniające luki pomiędzy transmisjami z Sejmu.

Zresztą podczas wakacji sejmowych zawsze można emitować powtórki starych debat :D Ewentualnie listy przebojów sejmowych, np. TOP20 of PiS :lol:
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Dostałem to od zaprzyjaźnionej osoby. Podobno tak ma wyglądać logo TVP Parlament
Obrazek
dla którego nadal nie ma przyznanej koncesji. Co jak co ale KRRiTV kompromituje się nadal. Ostatnio kanały Viacomu poprosiły czeski odpowiednik KRRITV o pozwolenie na nadawanie z terenu Polski...

Logo - jeżeli takie w ogóle pojawi się na antenie oceniam nawet dobrze. Zostaje zachowana identyfikacja z TVP INFO, a kolorystyka nawiązuje do barw narodowych.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Całkiem zalatuje logiem używanym w grafikach kanału TVP Polonia - nie podoba mi się :(
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Tyle, że "P" jest jakby z innej czcionki, linie są za cieńkie jak na logo korporacyjne, co więcej odległość od dolnej linii jest niezachowana więc wątpie czy to zobaczymy kiedykolwiek na antenie :P
Mnn media
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:37

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mnn media »

Nie podoba mi sie to logo.Takie coś to ja moge zrobić z pomocą paintu i PowerPointu. Projekt zerznięty z TVP Polonia.
WIADOMOŚCI-ZEPSUTE PRZEZ "NAJLEPSZYCH"!
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Maciek23 pisze:Tyle, że "P" jest jakby z innej czcionki, linie są za cieńkie jak na logo korporacyjne, co więcej odległość od dolnej linii jest niezachowana więc wątpie czy to zobaczymy kiedykolwiek na antenie :P
Nie napisałem, że to jest to logo. Tak ma wyglądać. Ktoś je widział i odwzorował dla mnie.
Po za tym chyba już całą paletę kolorystyczną mamy wykorzystaną w logotypach TVP, naprawdę trudno będzie coś stworzyć.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Rzeczywiście trochę zalatuje kolorami TVP Polonia, ale może będzie logo będzie gradientowane, co przybliży je kolorami do ''Infowskiego'' logotypu.
matik199000
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2009, 19:24

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik199000 »

ja jestem ciekaw czy tvp parlament ruszy w tym roku
jak myślicie?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jeszcze mamy półtora miesiąca tego roku więc szanse na uruchomienie tego kanału w tym roku jeszcze są :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
hmmmmm
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:21

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hmmmmm »

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała Telewizji Polskiej licencje na nadawanie satelitarne kanałów TVP Parlament i TVP Seriale. Organ nie podjął jednak decyzji w sprawie platformy satelitarnej TVP. Wniosek o koncesję na kanał TVP Parlament, który ma zastąpić transmisje obrad Sejmu w TVP INFO, telewizja publiczna złożyła w sierpniu 2009 roku.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Ale co da nadawanie satelitarne tego kanału? Przecież i tak obrady parlamentu będą musiały być nadawane naziemnie.

Chociaż z TVP Info chyba jest podobnie, też chyba nie mają koncesji naziemnej, bo przecież TVP Info naziemnie nadaje na pasmach ośrodków regionalnych.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
mati
Obserwator
Posty: 395
Rejestracja: 30 sty 2010, 10:44

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mati »

Rusza TVP Parlament, ale będzie tylko w internecie
W połowie czerwca br. TVP uruchomi kanał tematyczny TVP Parlament, poświęcony pracom Sejmu i Senatu oraz Parlamentu Europejskiego. Zapowiadany od kilku lat projekt funkcjonował będzie jedynie w internecie.

zródło wirtualnemedia.pl
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

W ogóle nie jestem zachwycony tym kanałem, że wystartuje, mają dużo kanałów w planach, dlaczego akurat ten???
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
mati
Obserwator
Posty: 395
Rejestracja: 30 sty 2010, 10:44

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mati »

Bo może mają koncesję od 1,5 roku i zapowiadany jest od kilku lat??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości