TVP Parlament

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Polsat News dawno koncesję ma. Nie dostał po prostu jeszcze pisma z decyzją. No cóż, nasza polska biurokracja.
Awatar użytkownika
Damianoooo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:00
Lokalizacja: Wrocław

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damianoooo »

Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator
Posty: 266
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:15
x 1

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krewetka »

Dziwicie sie? Przeciez to bylo oczywiste, ze projekt nie wypali, a jak juz by wypalil, to po paru miesiacach kanal by zdjeli z satelity. Powod: Kto w dzisiejszych czasach ogladalby Obiecanki-Cacanki naszych "politykow", i to przez caly dzien? Juz wystarczy Polakom ze 3/4 KAZDEGO serwisu informacyjnego jest zapelnione polityka. To nie Anglia (tam jest BBC Parliament). A te "nie porozumienie" z Sejmem, to tylko przykrywka, zeby ludzie sie nie czepiali (Mam na mysli pytania o ten kanal).
Tak jak ktos w komentazu napisal:
Parlament do obrzydzenia króluje w TVP Info
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Fakt... Kto to by oglądał??? Jedynym plusem byłoby to, że TVP INFO wreszcie byłoby telewizją informacyjna z prawdziwego zdarzenia. Często jest tak, że od środy do piątku w godzinach 09:00-16:00 nie zobaczymy żadnego serwisu ani prognozy pogody...A według mnie to właśnie ze stacji informacyjnej powinienem w każdej chwili dowiedzieć sie o tym co sie dzieje w kraju i na świecie... I sam pasek na dole ekranu tutaj nie wystarcza... I pewnie dlatego wole TVN24...
2008-2023
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Ja bardzo się cieszę z powstania tego kanału który z chęcią będe oglądał z powodu mego zainteresowania polityką. Może dzięki temu w TVP Info będzie więcej informacji a nie obrad sejmu.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

No ale po co ma być TVP Parlament skoro Bronisław Komorowski złożył już wniosek o przyznanie koncesji dla TV Sejm ? Pisaliśmy o tym kilka postów wcześniej. I tak będzie lepiej bo na rządowy TV Sejm nie trzeba będzie płacić dodatkowych środków z abonamentu TVP.
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

Axel pisze:I tak będzie lepiej bo na rządowy TV Sejm nie trzeba będzie płacić dodatkowych środków z abonamentu TVP.
…tylko z naszych podatków.
Obrazek
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

No wiadomo, że z naszych podatków. Ale środki z abonamentu RTV niech lepiej będą wykorzystywane w lepszy sposób a nie na kanał parlamentarny. Sejm i tak jest na TVP Info. Poza tym nie wiem czy pamiętacie ale kiedyś obrady sejmu były transmitowane na TVP2 i zajmowały dużą część ramówki. Tak też i mogło by być teraz bo w południe i tak nikt nie chce oglądać tego co pokazuje dwójka.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Paweł Ciupak pisze:
Axel pisze:I tak będzie lepiej bo na rządowy TV Sejm nie trzeba będzie płacić dodatkowych środków z abonamentu TVP.
…tylko z naszych podatków.
Wolę, żeby pieniądze z naszych podatków były przeznaczane na takie konkretne cele niż żeby były (za przeproszeniem) rozpie*alane na byle co. Koszt utrzymania kanału i tak nie będzie duży, a Sejm i tak ma swoich pracowników technicznych, którzy by obsługiwali ten projekt. Z podatkami nie jest i tak źle - gorzej z abonamentem, który znika za bramą TVP i nie wiadomo gdzie się podziewa.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Wydaje mi się że TVP Parlament musiałoby nadawać analogowo drogą naziemną, bo nie każdy ma antenę satelitarną i tuner FTA (to taka skrzynka wyglądająca i działająca mniej więcej tak samo jak dekoder platformy cyfrowej, ale pozwalająca na odbieranie tylko kanałów niekodowanych; TVP1, TVP2 i TVP Sport oraz częściowo TVP Info są kodowane). Nie jest to jednak możliwe, bo nie ma wolnych częstotliwości. Można go umieścić w naziemnych mulitpleksach cyfrowych (to jest telewizja cyfrowa, którą można odbierać za pomocą zwykłej anteny naziemnej, np. siatkowej), ale tunery DVB-T (to znów coś podobnego do dekodera platformy cyfrowej, ale do tego podłącza się zwykłą antenę naziemną i służy do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej) obsługujące standard MPEG-4, który będzie obowiązywać w Polsce są jeszcze dość drogie, poza tym takich multipleksów jest w Polsce kilka i część z nich nadaje z małą mocą. Poza tym jest to jeszcze emisja testowa.

Tak więc TVP Parlament musiałaby zastąpić TVP Info, która z kolei byłaby pozostawiona na satelicie. Wydaje mi się, że to jest dobry pomysł, bo obrady Sejmu nie są codziennie i w pozostałym czasie mogłaby nadawać TVP Regionalna, miałaby znacznie więcej czasu niż dziś dzieląc go z TVP Info.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja też jestem takiego zdania tylko co z publicystyka po obradach ??
Poland - Aktywnie najlepszy!
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Pewnie po to aby omówić te obrady.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ale emisja naziemna kanału parlamentarnego nie ma sensu. Bo po co? Obrady Sejmu nie biją rekordów oglądalności, a utrzymanie nadajników naziemnych to wydatek olbrzymi, nawet dla naszego parlamentu. Emisja cyfrowa jest w miarę tania, chociażby dlatego, że TVP posiada już swój transponder na Astrze, a niektóre platformy mogłyby być zainteresowane nawet nadawaniem tego kanału na swoich częstotliwościach na Hot Birdzie. Zresztą w którym kraju kanał parlamentarny nadaje naziemnie, w dodatku analogowo? Dla mnie taki kanał powinien nadawać jedynie obrady toczące się w Sejmie, żadnych dodatkowych programów publicystycznych, bo tego i tak mamy już pełno na większości kanałów ogólnych.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Tak jak pisałem już wcześniej - kiedyś cały czas te obrady były transmitowane na TVP2, która ma większy zasięg niż "trójka" i tam obrady nie były przerywane ani przesuwane na bok ekranu jak to jest teraz na TVP Info. No ale i tak nikt tego nie oglądał wtedy. Chociaż wtedy ludzie w mniejszym stopniu interesowali się polityką to może temu.

Ja uważam, że kanał parlamentarny wystarczy aby był nadawany na satelicie. Zobaczcie na inne kraje np. na Słowenię albo na Włochy - oni mają kanały parlamentarne na satelicie. Obrady parlamentu europejskiego też chyba są na satelicie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP Parlament

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Oczywiście, że są. I dlatego retransmisja EbS nie ma sensu. Nie prościel promować po prostu tamten kanał? I tak go nikt nie ogląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości