TVN24 (HD)

Pozostałe kanały nadawane przez Grupę TVN i Discovery w naszym kraju.
Memorex_94
Poster

TVN24 (HD)

Postautor: Memorex_94 » 11 gru 2017, 20:13

Kara karą, ale jej wysokość i sposób jej argumentacji to jest kpina, po prostu zwykła kpina. TVP wtedy takie kary powinno dostawać raz po raz, bo dopiero w tych materiałach kipi nierzetelnosc i podburzanie widowni.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

TVN24 (HD)

Postautor: N-O-R-O-N » 11 gru 2017, 23:05

Osoba z TV Trwam przygotowywała raport - według źródła M2, to Dr. Hanna Karp, wykładowczyni Wyższej Szkoły Kultury w Toruniu. :lol: Czyli prawdopodobnie mamy jakiś odwet za narrację stacji, która nie jest po myśli ludzi z rządu.

W ogóle dwulicowość i podwójne standardy aż kipią ze strony Krajowej Rady. Oni są zwyczajnie ślepi i niepoważni. Jeżeli kara w tym przypadku to 1,5 mln zł, to jaka kara powinna być za nierzetelność i krwawe paski grozy w TVP INFO będące tam na okrągło?
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert

TVN24 (HD)

Postautor: MaciejOlek » 11 gru 2017, 23:23

Rozumiem, że kara, no ale takie kary to powinna otrzymywać codziennie TVP - za TVP Info, paski grozy i nieobiektywne, nierzetelne materiały. A z wysokością i sposobem argumentacji to przegięli. No ale skoro robiła to osoba z TV Trwam, to cóż więcej pisać...
brigus
Użytkownik

TVN24 (HD)

Postautor: brigus » 12 gru 2017, 11:23

Pani ekspertka uznała że relacjonowanie wydarzenia bez jakiegokolwiek komentarza to skandal i tak nie może robić rzetelny dziennikarz. Powinno być tak jak w TVP, czyli totalna opozycja, pucz i inne pranie mózgów, żeby czasem ktoś nie wyrobił sobie własnego zdania. Czy ja śnie? Czy to się dzieje naprawdę? Jakim cudem ludzie o takich poglądach robią cokolwiek innego niż "kopanie rowów"?
Memorex_94
Poster

TVN24 (HD)

Postautor: Memorex_94 » 12 gru 2017, 11:47

Chciał naród pluralizmu, to ma. Kwestia, czasu, aż media zejdą do poziomu Rosji i Białorusi, jedno złe słowo i juz poleci kara.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

TVN24 (HD)

Postautor: Tomek » 12 gru 2017, 12:07

TVN i brak komentarza politycznego - bardzo zabawne :D

Wasza kochana Kolenda w filmie "Pucz" bez cięcia:
Jeżeli posłów zacznie się stąd wyprowadzać siłowo, to naprawdę ludzie, którzy są na zewnątrz, chyba tego nie wytrzymają. Więc myślę, że Jarosław Kaczyński bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za to, co dzisiaj w Polsce może się wydarzyć.
Jednym słowem dziennikarka TVN poparła blokowanie sali sejmowej (łamanie prawa) i użycie siły przez protestujących, zwalając ewentualną winę na Kaczyńskiego.

To jest to "propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu." - TVN dostał karę za podgrzewanie atmosfery i nawoływanie do przestępstwa, nie za kłamstwa. Czasem trzeba ugryźć się w język. Jeśli to ten wasz pluralizm to coś z wami nie tak.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

TVN24 (HD)

Postautor: AtoMan » 12 gru 2017, 12:14

Trochę się zapędziłeś. Nie ma w tym cytacie żadnych słów poparcia - jedynie ocena, jak to może wyglądać. Skoro mieliśmy ludzi gotowych kłaść się przed samochodami, to mogło się różnie skończyć - również rękoczynami wobec "rasy panów". Tu nie ma pola do interpretacji, takie były fakty.

I tak, JK ponosił za tę sytuację pełną odpowiedzialność.
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

TVN24 (HD)

Postautor: Tomek » 12 gru 2017, 12:30

Masz rację - trochę zapędziłem się z tezą :D Nie popierała, a propagowała. "Sprzyjanie" to już pole do interpretacji.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

TVN24 (HD)

Postautor: AtoMan » 12 gru 2017, 12:48

Szczerze mówiąc oczekiwałbym więcej takich relacji, w przeciwieństwie do źle pojętego symetryzmu. Zresztą pani Karp poniekąd się ze mną zgadza :D

Stacja emitowała - w kluczowych sytuacjach zagrożenia - bulwersujące przemocowe obrazy, w ciszy, bez słowa komentarza. A miała przecież na miejscu kilku reporterów, których obowiązkiem było komentować na żywo każde zdarzenie. Redaktorzy w studio mieli ekspertów, by temat dalej widzom objaśniać.

(...)

Czy ta kara finansowa dla TVN24 stanowić taką formę symbolu dla wszystkich mediów, że nie można relacjonować wydarzeń w nierzetelny sposób?
Tak, to na razie wygląda jak delikatne napomnienie. Przypomnienie, że dziennikarz musi każdą sytuację wyjaśnić, nie epatować obrazem i bezczynnie czekać, co się dalej stanie.

;) Żródło: https://wpolityce.pl/polityka/371361-na ... h-nadawcow

Szkoda tylko, że posunęła się do kłamstwa mówiąc o tym, że ataki na reporterów TVP zaczęły się w grudniu 2016, skoro już rok wcześniej uczestnicy miesięcznicy szturchali reportera TVP Info...
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Memorex_94
Poster

TVN24 (HD)

Postautor: Memorex_94 » 12 gru 2017, 13:23

Nie stoje ani po stronie TVN ani TVP bo obie stacje często naprawdę w brudny sposób propagują swoją wizję politycznego życia, ale skoro TVN dostało karę to podobnie na taką karę zasługuje TVP.
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

TVN24 (HD)

Postautor: Frontowiec » 12 gru 2017, 15:49

TVP raczej kary nie dostanie od KRRiT, czego efektem jest ich odpowiedź ws. skargi, którą złożyłem - a chodziło o paski oraz permanentne wydania specjalne w TVP Info, w których nic złego nie zauważyli.
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

TVN24 (HD)

Postautor: Frontowiec » 13 gru 2017, 16:06

Departament Stanu USA, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Dziennikarze Bez Granic są poważnie zaniepokojeni ukaraniem TVN24 przez KRRiT, natomiast jury Grand Press zaapelowały do KRRiT od odstąpienia kary dla TVN24.
mrc5
Obserwator

TVN24 (HD)

Postautor: mrc5 » 13 gru 2017, 19:14

Jestem ciekaw jaką oglądalność miała TVN24 tej feralnej nocy, zwłaszcza o 02:40 gdy filmowali słynnego pana z racą, bo zdaje się, że do tej relacji najmocniej przyczepiła się Rada.
Wygląda na to, że pewna konkurencyjna stacja ma kolejny argument, aby zamiast nocnego wydania specjalnego robić przerwę techniczną :lol:
10 lat czekałem na TVP Sport w DVB-T. Na TVN24 przyjdzie mi poczekać pewnie kolejne 10 :lol:
Awatar użytkownika
kacper3100
Activist
Kontaktowanie:

TVN24 (HD)

Postautor: kacper3100 » 14 gru 2017, 9:12

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kr ... ozpatrzone

KRRiT może jeszcze anulować karę dla TVN.
Memorex_94
Poster

TVN24 (HD)

Postautor: Memorex_94 » 14 gru 2017, 9:45

Poważnie ktoś w to wierzy? Ja jakoś nie specjalnie. Tym bardziej, że większość członków KRRiT jednak podziela słuszność kary dla nadawcy.

Wróć do „Kanały tematyczne TVN/Discovery”