Canal+ Sport 5 (dawniej nSport+)

Wątki poświęcone autorskim kanałom Canal+.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Canal+ Sport 5 (dawniej nSport+)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

ITI zapowiada kanał sportowy

Jan Wejchert, prezes Grupy ITI, właściciela TVN, mówi w specjalnym wywiadzie dla "Dziennika Bałtyckiego", że spółka jest w trakcie przygotowywania formuły kanału sportowego, który mógłby się wkrótce pojawić na polskim rynku.


Na pytanie, dlaczego ITI w rozbudowanej działalności biznesowej zajęła się jeszcze prowadzeniem ligowej drużyny - Legii Warszawa, Wejchert odpowiedział:

- Wiem, że ta inwestycja - zakup Legii Warszawa - uchodziła za kontrowersyjną. Ale proszę zwrócić uwagę, iż jako firma z branży medialnej jesteśmy w innej sytuacji niż inni potencjalni inwestorzy. Nie zdradzę tajemnicy, jeśli powiem, że patrzymy na to przez pryzmat kanału sportowego, który wkrótce powstanie. Plany są poważne. Mamy już nawet umowę na transmisje z Ligi Mistrzów - na trzy lata. - mówi Jan Wejchert.

Oznacza, że być może jeszcze w tym, bądź też dopiero w 2007 roku, będziemy mogli spodziewać się zaoferowania przez Grupę ITI kanału sportowego. Prawdopodobnie więcej informacji pojawi się po uruchomieniu nowej platformy cyfrowej spółki.
Żródło: Media2.pl

To wygląda na to,że oprócz planowanego kanału sportowego od TVP: TVP Sport,będziemy mieli kanał sportowy od TVN-u.
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
x 1
Kontakt:

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Jak myślicie ,co będzie emitować TVN Sport ?

Ja bym przekształcić TVN Turbo z planowanym TVN Sport w jeden kanał.
Nazwałbym TVN Men.
PRZEMKOB
marcelek
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:57
Kontakt:

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcelek »

to byłoby bez sansu tak zazywać kanał. lepiej niech z polaczenia tvn turbo wyjdzie kanał onawzie TVN sport,bo w końcu motoryzacja to też sport. Jak napisałeś TVN men to od razu przypomiałem sobie słynny On z platformy Cyfrowej Polsatu
Marcin
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2006, 11:12

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin »

Na nowym kodowanym kanale sportowym Grupy ITI początkowo ma być tylko Liga Mistrzów, magazyn Orange Ekstraklasa i gale bokserskie. Dlatego w sumie nie widzę w tej chwili nagłej potrzeby robienia takiego kanału. Te trzy pozycje sportowe mogliby wepchać do TVN Turbo, a TVN Turbo ostatecznie usunąć z ofert platform konkurencyjnych.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RaPi »

TVN Sport to ma by kanał czysto sportowy a TVN Turbo jest to kanal motoryzacyjny. Ma on raczej charakter poradnikowo- dokumentalny a na sporcie motorowym sie on zbytnio ni skupia. W całej ramówce kanału można znaleźć tylko magazyn OES i Orange Ekstra Klasa.
Jest to jeden z lepszych kanałów tej platformy i napewno ITI nie zdecydowałoby sie na połączeniu go z żadnym innym.
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

I nasze przypuszczenia co do kanału sportowego ITI się przypusciły:) Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale pewnie będzie lepszy od Polsatów Sport.
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
x 1
Kontakt:

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Witu pisze:I nasze przypuszczenia co do kanału sportowego ITI się przypusciły:) Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale pewnie będzie lepszy od Polsatów Sport.
Jestem przeciwny twojej opinii.
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

A mógłbyś powiedzieć dlaczego tak uważasz? Ja uważam że może być o wiele lepszy jak ITI już Polsat ogołociło z ligi mistrzów i nie wiadomo z czego jeszcze:)
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawop
Obserwator
Posty: 340
Rejestracja: 25 maja 2006, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
x 51

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawop »

@Witu, przecież ITI ogłosiło, że będzie to kanał INFORMACYJNO-PUBLICYSTYCZNY.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Powstanie sport klubu to pewnie cios dla TVP i TVN
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

kisiel205 pisze:Powstanie sport klubu to pewnie cios dla TVP i TVN
Albo stacja zniknie tak szybko, jak się pojawi. Poza tym dyskusje na temat SportKlubu toczą się w innym dziale.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

TVN Sport

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Jednak nowy kanał sportowy bedzie się nazywać TVN 24 Sport,a nie TVN Sport.Oto fragment arrtykułu,dotyczący tego kanału:
Sportowy kanał informacyjny na nowej platformie cyfrowej
28.08.2006

Jak zapewnia szef nowego kanału sportowego grupy ITI będzie to "TVN 24 Sport" - kanał koncentrujący się m.in. na najnowszych informacjach ze świata sportu.

Na początku września zaprezentowane zostanie nowe studio kanału sportowego grupy ITI. To pierwsze studio w Polsce nadające program w systemie High Definition, który gwarantuje wysoką jakość techniczną. Wyższa rozdzielczość systemu HD powoduję, że widz widzi 5 razy więcej szczegółów niż w obecnej technologii.

- Obecnie trwają ostatnie przygotowania do startu naszego studia – powiedział Grzegorz Płaza, szef kanału sportowego, który ostatnio kierował redakcją sportową TVN 24 oraz stacją TVN Turbo.

Kanał sportowy, który będzie mieć profil informacyjno-publicystyczny i korzystać będzie z rozwiązań programowych dostępnych w kanale informacyjnym TVN 24, ruszy pod koniec września.

- Chcemy zrobić TVN 24 - Sport. Stację w której dobrzy dziennikarze będą mówili, dyskutowali, wymieniali opinie o sporcie. Plus oczywiście bardzo dobre prawa do transmisji - mówi wortalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Płaza.

- Dlatego nie bijemy się o np. ligę grecką czy portugalską. Nie walczymy o polską koszykówkę czy polski hokej -dodaje Płaza.

W ofercie pojawi się m.in. piłkarska Liga Mistrzów do których stacja ma prawa na najbliższe trzy lata. ITI zapłaciła za to około 13 mln euro.

- Podczas wiosennych negocjacji ustaliliśmy z przedstawicielami UEFA uruchomienie akcji promocyjnej pozwalającej szerszej publiczności na dostęp do wybranych meczów za pośrednictwem TVN Turbo. Akcja „otwartego okna” Ligii Mistrzów na tym kanale potrwa do zakończenia fazy grupowej - powiedział Grzegorz Płaza.

We wrześniu przedstawiona zostanie również ekipa reporterska oraz komentatorzy nowej stacji.

- Będziemy się starali sie skompletować inny zespół, niż mogłoby się to wydawać. Duża część kolegów obecnych na rynku, przy ich niekwestionowanej wiedzy sportowej, niekoniecznie odpowiada naszemu wyobrażeniu dziennikarzy dyskutujących, reprezentujących określony poziom - informuje Grzegorz Płaza.
Żródło: wirtualnemedia
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

nSport+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

Co sądzicie o tym kanale? Jak dla Mnie to jak narazie jest wielka porażka. Dawno nie widziałem nic live, a jak już trafiłem to na regaty żaglowe które mnie nie interesują. Niestety za mało praw mają, choć widzę że na różne wydarzenia sportowe się wybierają. Np widziałem wczoraj ich Skodę Fabię kombi na Unii. Nie wiem jak Wy, ale ja nie chcę oglądać magazynów który tam leci jeden za drugim tylko live ;] Interesujące live ;]
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

nSport+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ciesz się, że nie jest jak na początku - non stop emitowali piłkę nożną. Teraz jest większy wybór. Swoją drogą fajnie jest pooglądać takie regaty w wysokiej rozdzielczości. Zawsze to lepsze niż kopanie piłki po boisku co już jak dla mnie jest przebrzmiałe.
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

nSport+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

Ehh tam regaty no może fajnie jest sobie popatrzeć na żagle na tle mórz w wysokiej rozdzielczości ale u mnie nie jest ona za wysoka bo mójego tv nie stać na nięcej niż 720p :/ No ale cóż... Lepsze to niż SD.
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Canal+ Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości