Ale Kino+

Wątki poświęcone autorskim kanałom Canal+.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Pawel pisze:Takie ryzyko.
Łatwo Ci to przychodzi. Nie wiem tylko, czy dla nadawcy wyrzucenie pieniędzy w nowy, amerykański serial który się nie udał/nie odniósł sukcesu też byłoby takie.

Nie mniej jednak oba seriale nie były emitowane jeszcze w żadnym polskim kanale i będą to prawdziwe, polskie telewizyjne premiery.
Pawel

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Dijon pisze:
Pawel pisze:Takie ryzyko.
Łatwo Ci to przychodzi. Nie wiem tylko, czy dla nadawcy wyrzucenie pieniędzy w nowy, amerykański serial który się nie udał/nie odniósł sukcesu też byłoby takie.
Jak ich nie stać to niech w ogóle nie kupują. Jakoś w UK czy Skandynawii czy w Niemczech nie ma z tym problemu żeby postawić w ciemno emisję jakiegoś serialu tuż po amerykańskiej premierze.

Odwracając temat, co z tego że kupili dobre seriale, skoro dużo osób ma je już obejrzane?
Conan
VIP Expert
Posty: 901
Rejestracja: 30 lip 2008, 8:12
x 6

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Conan »

Nie przekonują mnie jakoś argumenty, że jeśli dany serial byłby emitowany w Polsce dzień, tydzień czy miesiąc po premierze w USA, to ludzie woleliby obejrzeć go w telewizji. Pisanie to jedno, a prawdziwe realia to drugie. Przyzwyczajenie i wygoda zrobią swoje, dlatego uważam, że kto ściągał dany serial z internetu to będzie to robił dalej, a kto woli tradycyjną telewizję z ustaloną z góry godziną, to wybierze ten drugi wariant. Teoretycznie w internecie jest wszystko, a jednak telewizja ciągle istnieje i ma się dobrze.

Ale kino+ i tak nie emituje reklam, więc rzeczywista liczba oglądających nie ma dla nich tak dużego znaczenia.
Pawel

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Conan pisze:Nie przekonują mnie jakoś argumenty, że jeśli dany serial byłby emitowany w Polsce dzień, tydzień czy miesiąc po premierze w USA, to ludzie woleliby obejrzeć go w telewizji. Pisanie to jedno, a prawdziwe realia to drugie.
Ja to pisze na swoim przykładzie. Swego czasu ściągałem Lost, jak się pojawiał w (jeszcze wtedy) nScreen tydzień po premierze to wolałem obejrzeć w tv. Teraz mam podobnie. Jak HBO czy FOX emituje jakiś serial dzień czy kilka dni po premierze w USA to oglądam go w telewizji.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Pawel pisze:Jak ich nie stać to niech w ogóle nie kupują. Jakoś w UK czy Skandynawii czy w Niemczech nie ma z tym problemu żeby postawić w ciemno emisję jakiegoś serialu tuż po amerykańskiej premierze.
No, porównuj nas dalej do UK, Skandynawii czy Niemiec...
Obrazek
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Pawel pisze:Odwracając temat, co z tego że kupili dobre seriale, skoro dużo osób ma je już obejrzane?
Miałbym wątpliwości, czy widz ściągający z internetu serial godzinę po premierze to ta sama osoba, która płaci za kablówkę i tam ogląda seriale. Powrót z ciemnej strony mocy nie jest taki prosty, wiem coś o tym :).
Pawel pisze:
Conan pisze:Nie przekonują mnie jakoś argumenty, że jeśli dany serial byłby emitowany w Polsce dzień, tydzień czy miesiąc po premierze w USA, to ludzie woleliby obejrzeć go w telewizji. Pisanie to jedno, a prawdziwe realia to drugie.
Ja to pisze na swoim przykładzie. Swego czasu ściągałem Lost, jak się pojawiał w (jeszcze wtedy) nScreen tydzień po premierze to wolałem obejrzeć w tv. Teraz mam podobnie. Jak HBO czy FOX emituje jakiś serial dzień czy kilka dni po premierze w USA to oglądam go w telewizji.
Widz telewizyjny nie oczekuje nowości tak szybko, bo nie śledzi newsów na ten temat i nie wie, co kiedy miało premierę. Wskazane byłoby, aby stacje, zwłaszcza pay-tv jak AleKino+, emitowały nowości o ugruntowanej pozycji stosunkowo szybko, dostosowując się do światowych trendów, ale bezwzględna pogoń za emisją tuż po premierze jest moim zdaniem zbędna, ponieważ za tempem i różnorodnością jakie oferuje internet i tak żadna telewizja nie nadąży. Niestety nie ma w Polsce porządnego, legalnego VOD z zagranicznymi produkcjami, więc ludzie piracą. Bo co mają zrobić, jeśli chcą oglądać ulubione seriale? To jednak zaczątek zupełnie innej już dyskusji, jakby to powiedział Piotr Kraśko ;).
2009-2021
Pawel

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

piciu pisze:
Pawel pisze:Jak ich nie stać to niech w ogóle nie kupują. Jakoś w UK czy Skandynawii czy w Niemczech nie ma z tym problemu żeby postawić w ciemno emisję jakiegoś serialu tuż po amerykańskiej premierze.
No, porównuj nas dalej do UK, Skandynawii czy Niemiec...
No jeśli ty wolisz się porównywać np. do Azerbejdżanu, Kazachstanu albo Mongolii to już twoja sprawa.
Direct pisze:
Pawel pisze:Odwracając temat, co z tego że kupili dobre seriale, skoro dużo osób ma je już obejrzane?
Miałbym wątpliwości, czy widz ściągający z internetu serial godzinę po premierze to ta sama osoba, która płaci za kablówkę i tam ogląda seriale. Powrót z ciemnej strony mocy nie jest taki prosty, wiem coś o tym :).
No a ja, jak już pisałem wczesniej, wiem po sobie że wygodniej mi nagrać serial z kanału tv za który płacę i obejrzeć w spokoju bez przerzucania na pendrive czy innych kombinacji żeby przesłać obraz z kompa na tv.
Conan pisze:Nie przekonują mnie jakoś argumenty, że jeśli dany serial byłby emitowany w Polsce dzień, tydzień czy miesiąc po premierze w USA, to ludzie woleliby obejrzeć go w telewizji. Pisanie to jedno, a prawdziwe realia to drugie.
Ja to pisze na swoim przykładzie. Swego czasu ściągałem Lost, jak się pojawiał w (jeszcze wtedy) nScreen tydzień po premierze to wolałem obejrzeć w tv. Teraz mam podobnie. Jak HBO czy FOX emituje jakiś serial dzień czy kilka dni po premierze w USA to oglądam go w telewizji.
Widz telewizyjny nie oczekuje nowości tak szybko, bo nie śledzi newsów na ten temat i nie wie, co kiedy miało premierę. Wskazane byłoby, aby stacje, zwłaszcza pay-tv jak AleKino+, emitowały nowości o ugruntowanej pozycji stosunkowo szybko, dostosowując się do światowych trendów, ale bezwzględna pogoń za emisją tuż po premierze jest moim zdaniem zbędna, ponieważ za tempem i różnorodnością jakie oferuje internet i tak żadna telewizja nie nadąży. Niestety nie ma w Polsce porządnego, legalnego VOD z zagranicznymi produkcjami, więc ludzie piracą. Bo co mają zrobić, jeśli chcą oglądać ulubione seriale? To jednak zaczątek zupełnie innej już dyskusji, jakby to powiedział Piotr Kraśko ;).
Widz telewizyjny też oczekuje nowości. Wielu nie śledzi newsów tylko dlatego żeby nie natknąć się na spoilery co jest nieuniknione jak polskie pseudo stacje emitują serial rok po premierze.

Nie ma porządnego VOD, nie ma też wielu porządnych stacji (HBO czy FOX to tylko kropla), a gdyby takowe się pojawiły to i zainteresowani by byli. Jestem tego pewien.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Pawel pisze:
piciu pisze:
Pawel pisze:Jak ich nie stać to niech w ogóle nie kupują. Jakoś w UK czy Skandynawii czy w Niemczech nie ma z tym problemu żeby postawić w ciemno emisję jakiegoś serialu tuż po amerykańskiej premierze.
No, porównuj nas dalej do UK, Skandynawii czy Niemiec...
No jeśli ty wolisz się porównywać np. do Azerbejdżanu, Kazachstanu albo Mongolii to już twoja sprawa.
W kwestii telenowel latynoskich to nawet byłe republiki rosyjskie mają ich więcej na ich kanałach, niż my. I to nie tylko nowości, ale i produkcje starsze. Taka Gruzja przykładowo ma ich na swoich kanałach przynajmniej 10-15 w sezonie, a u nas jak są 2 premiery w ostatnich latach to i tak jest super.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Pawel pisze:No jeśli ty wolisz się porównywać np. do Azerbejdżanu, Kazachstanu albo Mongolii to już twoja sprawa.
Nie. Słowacja, Czechy, Węgry - to jest, czy chcemy czy nie, nasz "target".

Wracając to Twoich barwnych porównań: to tak, jakby porównywać polskie kluby piłkarskie do tych najlepszych z Niemiec, czy Anglii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

No tak, bo wszystkie amerykańskie seriale są pokazywane w Wielkiej Brytanii równocześnie z emisją w USA. Przykładowo: Banshee (Cinemax, emitowany w USA w styczniu 2014) u nas w HBO od 1 września, a premiera tego serialu w brytyjskim Sky Atlantic odbyła się dopiero w tym tygodniu. Nie mówię, że takie opóźnienie występuje przy innych serialach, ale nie ma takiej reguły, że WSZYSTKIE seriale tam są emitowane tak szybko. Jest jeszcze kilka takich tytułów z tego roku, które nie są emitowane tak szybko porównując czas emisji w UK do USA.

A co u Amerykanów? Kiedy Brytyjczycy mogą oglądać premierowy sezon Downton Abbey we wrześniu, Amerykanie oglądają go dopiero na początku stycznia.

Śmiem twierdzić, że nie sztuką jest kupienie serialu, które emitowany był już w kilku stacjach, tylko takiego, którego jeszcze nie było nigdzie. Tak właśnie robi AleKino+. W przypadku Fargo i Masters of Sex można być rozczarowanym takim opóźnieniem, ale równie dobrze seriale te w tym kanale mogłyby być w ogóle nie emitowane. Wtedy można by narzekać, że nie ma żadnych premier. No i proszę, jak łatwo znaleźć powód do narzekania.

A żeby obejrzeć coś z laptopa na telewizorze nie trzeba tego wrzucać na pendrive'a. Wystarczy kabel HDMI albo D-SUB.

Powoli nam się trochę offtopic robi.
Pawel

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

piciu pisze:
Pawel pisze:No jeśli ty wolisz się porównywać np. do Azerbejdżanu, Kazachstanu albo Mongolii to już twoja sprawa.
Nie. Słowacja, Czechy, Węgry - to jest, czy chcemy czy nie, nasz "target".
Może to jest twój target. A potem wielkie zdziwienie że Polacy tak "piracą" seriale.

@Dijon, wiadomo że jakby poszukać to znajdą się też sytuacje na plus dla jakiejś polskiej stacji w emisji danego serialu. Niestety tych plusów wciąż więcej niż minusów.
Nie mówię, że takie opóźnienie występuje przy innych serialach, ale nie ma takiej reguły, że WSZYSTKIE seriale tam są emitowane tak szybko
No właśnie. Ja nigdzie nie sugerowałem że tam wszystkie seriale są emitowane tak szybko. Ba, znalazło by sie pare tytułów np. HBO, które to u nas są emitowane szybciej. Ale tak jak mówię, to tylko mała kropelka. Kilka seriali w HBO i FOX dzień po premierze wiosny jeszcze nie czyni.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Nie można zapominać, że nie wszystkie seriale są warte uwagi. Ba, mało który na nią zasługuje. Naprawdę dobre produkcje z całego roku można policzyć na palcach jednej ręki.
2009-2021
Awatar użytkownika
dlucjanski210686
Obserwator
Posty: 502
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dlucjanski210686 »

Niech moderator lub administrator uciszą tą dyskusję, bo od 2 stron włóczymy jedno i to samo. A na dodatek za duży OT się zrobił.
Obrazek

500 postów! :)
Pawel

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Direct pisze:Nie można zapominać, że nie wszystkie seriale są warte uwagi. Ba, mało który na nią zasługuje. Naprawdę dobre produkcje z całego roku można policzyć na palcach jednej ręki.
Trzeba wiedzieć na jakie seriale i od jakich stacji postawić. Akurat to że np. Masters of Sex czy Black Sails (który będzie w C+) to można było w ciemno postawić że będą hitem. Oczywiście, zaraz ktoś napisze że łatwo się mówi z perspektywy osoby, która co najwyżej przestanie ściągać kolejne odcinki, a stacja właduje kasę. Macie racje. Ale to normalne. Taki biznes. Jednak jeśli polskie stacje miałyby rozgarnięte osoby to na 1-2 wpadki (bo tych się nie da mimo wszystko uniknąć) mieliby kilka hitów w sezonie bez problemu.

Zresztą spójrzmy na to z innej strony. Dana polska stacja czeka i po pół roku kupuje serial, który w USA okazał się hitem. Ale to wcale nie oznacza że i w Polsce okaże się hitem. Więc może w ogóle niech polskie stacje nie kupują amerykańskich seriali.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

[ Spoiler ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Canal+ Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości