MiniMini+

Wątki poświęcone autorskim kanałom Canal+.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

MiniMini+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Ponieważ jeszcze nie ma wątku o tym kanale - zakładam.

MiniMini to kanał oferowany przede wszystkim dla dzieci do lat 7. Wystartował 20 grudnia 2003 roku. Charakterystycznym sybolem stacji jest żółta rybka występująca od początku w oprawie stacji. W ofercie stacji są seriale, filmy i programy o charakterze edukacyjnym, rozwijające zdolności dziecka.

Od września stacja otrzyma odświeżoną oprawę graficzną (nadal będzie występować żółta rybka, ale dołączy do niego, żółwik, pojawią się nowe sceny). Tym razem będzie wykonana w technologii CGI (Computer Generated Images), dzięki czemu większość elementów oprawy będzie w 3D. Pojawią się także nowe spoty autopromocyjne, nowe czołówki programów (m. in. "MiniAbecadło" i "MiniCyferki"). Odświeżona zostanie także oprawa muzyczna.

We wrześniu startuje także jesienna ramówka stacji. Wśród nowych propozycji m. in. MiniKolory, MiniKształty (tym razem najmłodsi będą poznawać barwy i figury). Nowością jest magazyn "Dzieciaki MiniMini", którego bohaterowie będą wspólnie gotować, przeprowadzać proste eksperymenty naukowe i ćwiczyć zapraszając dużych i małych widzów do wspólnej zabawy.

Nowości bedą także wśród seriali MiniMini. Nowa seria Adibu - Misja Ziemia", nowe pełnometrażowe przygody Małej Księżniczki. Powróci jeden z największych hitów - odmieniony i unowocześniony serial "Tomek i przyjaciele", tym razem animowany całkowicie w trójwymiarowej technice CGI (Computer Generated Images). Wśród nowych seriali pojawi się m. in. , “Stuart Malutki”, “Gwiazdka Laury”, “Przygody Misia Krzysia”. W listopadzie stacja pokaże inspirowane współczesnym malarstwem Tanzanii "Opowieści z Tinga Tinga" oraz serial "Miffy", który powstał na podstawie serii książeczek autorstwa holenderskiego pisarza Dicka Bruny. To wszystko widzowie MiniMini zobaczą tej jesieni.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Nitrome
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:45

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nitrome »

LOL, no nie mogę, ale oglądam od czasu do czasu MiniMini D:.
3q33 pisze:Od września stacja otrzyma odświeżoną oprawę graficzną (nadal będzie występować żółta rybka, ale dołączy do niego, żółwik, pojawią się nowe sceny).
Nareszcie, oprawa chyba się w ogóle nie zmieniała od powstania stacji (czyli jakieś 7 lat).
3q33 pisze:Powróci jeden z największych hitów - odmieniony i unowocześniony serial "Tomek i przyjaciele", tym razem animowany całkowicie w trójwymiarowej technice CGI (Computer Generated Images).
Nie lubię, jak wszyscy wszędzie dają te 3D...
koot
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2010, 9:53

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koot »

bardzo miły kanał,
szkoda tylko,że stosuje oszukańcze praktyki w stosunku do najmłodszych odbiorców, jeśli chodzi o konkursy...
bo dlaczego redakcja oszukuje najmłodszych, czy też to może przypadek, że
w edycji 6,7,8 i 9 PORANKÓW FILMOWYCH Z MINIMINI nagrodę wygrywa "Rysiek Kurczak" ze Szczecina, tudzież
Gryfina, rozszerzony nawet o "Monikę Kurczak", która oprócz biletu w
ostatniej edycji wygrała również nagrodę od Egmontu ORAZ bilety wstępu
w 3 edycji...
W ostatniej edycji już na pierwszym planie rzuca się w oczy - nagroda od EGMONTU: M.Kucki-Warszawa, Ł. Kucki-Warszawa,oraz podwójne zaproszenia do kina: M.Kucki-Warszawa, Ł.Kucki-Warszawa.
Czy inne dzieci mają w ogóle szanse na wygrane??
Nie chce mi się przeglądać wyników innych konkursów.
Wstyd,że tak duża stacja łasi się na nagrody dla najmłodszych,żeby rozdawać je podstawionym osobom. Nie wysila się nawet,żeby od czasu do czasu pozmieniać nazwiska swoich wirtualnych zwycięzców...

A na marginesie - od 7 lat moje dzieci oglądają kanał MiniMini. Jest naprawdę udany. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

MiniMini+ emituje logo w lewym górnym rogu ekranu poza safe area, ale oznaczenie jest nadal w safe area. Kanał nadaje w stywnym 16:9 :) Nowe logo jest kolorowe tylko przy wejściu na ekran i po chwili staje się prawie niewidoczne. Kanał zachował starą oprawę graficzną.
michas1992
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 28 mar 2011, 14:11
x 1

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michas1992 »

koot pisze:bardzo miły kanał,
szkoda tylko,że stosuje oszukańcze praktyki w stosunku do najmłodszych odbiorców, jeśli chodzi o konkursy...
bo dlaczego redakcja oszukuje najmłodszych, czy też to może przypadek, że
w edycji 6,7,8 i 9 PORANKÓW FILMOWYCH Z MINIMINI nagrodę wygrywa "Rysiek Kurczak" ze Szczecina, tudzież
Gryfina, rozszerzony nawet o "Monikę Kurczak", która oprócz biletu w
ostatniej edycji wygrała również nagrodę od Egmontu ORAZ bilety wstępu
w 3 edycji...
W ostatniej edycji już na pierwszym planie rzuca się w oczy - nagroda od EGMONTU: M.Kucki-Warszawa, Ł. Kucki-Warszawa,oraz podwójne zaproszenia do kina: M.Kucki-Warszawa, Ł.Kucki-Warszawa.
Czy inne dzieci mają w ogóle szanse na wygrane??
Nie chce mi się przeglądać wyników innych konkursów.
Wstyd,że tak duża stacja łasi się na nagrody dla najmłodszych,żeby rozdawać je podstawionym osobom. Nie wysila się nawet,żeby od czasu do czasu pozmieniać nazwiska swoich wirtualnych zwycięzców...
Popieram. Ja na moja siostre też wysyłam. Raz wygrała 3 lata temu. Od tego czasu nic.Wygrywaja dzieci z dużych miast. Mój kuzyn Łukasz Kedzierski wygrał 2 razy. To nie sprawiedliwe. Dzieci ze wsi czy z innych mniejszych miesjcowości wcale nie są gorsze od tych z Poznania czy innych...
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Oprócz tego leci reklamówka znana już wcześniej (tyle, że z lektorem), która pokazuje wszystkie odmienione kanały grupy Cyfry+, Na końcu lektor mówi coś w stylu: ''Od teraz oglądasz ten kanał w jakości HD''. Oprawa kompletnie nie pasuje do logotypu, szkoda, że nie zastosowali wersji z rybką. Logo po tej animacji mogło by być białe (mniej by się w oczy rzucało, a lepiej by wyglądało).
Piotr1
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2009, 19:27

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr1 »

Stacja dużo straciła po zmianie nazwy i przejściu na HD. Wszystko w 3D,16:9 i bez klimatu. Starsze seriale w okienku. Kiedyś ta stacja miała to coś,mimo że jest i była skierowana do przedszkolaków.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Trzeba się rozwijać, a nie stać w miejscu
Piotr1
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2009, 19:27

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr1 »

matik pisze:Trzeba się rozwijać, a nie stać w miejscu
Wiem,wiem ale tamta oprawa miała klimat. : P
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Tymczasem od września kanał ma nową oprawę i szczerze mówiąc jestem w bardzo pozytywnym szoku. Naprawdę "Dział kreacji Canal+" odwalił kawał dobrej roboty. Jest bardziej minimalistycznie (trójwymiarowe bąbelki zastąpiono różnokolorowymi obręczami), ale przy tym zachowano przyjemny klimat maskotki kanału w trójwymiarze. Jak dla mnie najciekawsza identyfikacja z tematycznych kanałów Canal+
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Zgadza się, zerknąłem dziś na ten kanał i oprawa jest genialna. Czekałem do 21 z postem by jeszcze zobaczyć śpiącą rybkę, no i tu się tylko lekko zawiodłem. Z jednej strony trochę za ciemno, a z drugiej strony niektóre elementy za mocno świecą, ale ogólnie oprawa jest rewelacyjna.
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
Posty: 1925
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:01
Lokalizacja: Katowice
x 88
x 85

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brk »

Rybka śpi ;)
Obrazek
Od 13 lat jako piszący, trochę dłużej jako czytający :D
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,1452 ... Lodzi.html
Pierwsza polska produkcja lalkowa dla dzieci od lat, ale TVP oczywiście tego nie kupiła.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Odświeżę, bo mam zap w lepszej jakości ;)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
Posty: 1234
Rejestracja: 21 wrz 2007, 22:38
Lokalizacja: 076
x 21
x 33

MiniMini+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peter Parker »

A ja odświeżę bo mam wideo w HD: http://www.youtube.com/watch?v=cXuUA-V7hDU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Canal+ Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości