[TVP1] Kwadrans polityczny (2016-2023)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jednak zmiana w logo nie będzie specjalnie konieczna. Program od najbliższego poniedziałku będzie nadawany tylko 5 minut później, czyli o 8:20, i tym samym nie będzie nawet konkurencji z "Gościem Poranka" TVP Info. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
tv_fan
Obserwator
Posty: 658
Rejestracja: 06 gru 2016, 20:08
x 42
x 139

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tv_fan »

Po dzisiejszym programie, prowadzonym przez Marka Pyzę, Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiada, że nie pojawi się więcej w TVP. http://natemat.pl/204235,sadzenie-drzew ... dwa-tematy
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Skandaliczne zachowanie dziennikarza, nie dziwie się oburzeniu.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Nie dziwię się. To było naprawdę mało smaczne i wyjątkowo chybione porównanie. W ogóle mam wrażenie, że oni z tym są całkowicie oderwani od rzeczywistości.

Niedługo posadzenie kwiatka w balkonie, czy robienie makiet samolotów, będzie obrażało uczucia tych osób. Parodia.
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

No nie wiem, może trochę przesadził red. Pyza, ale pytanie było w sumie dobre, nic nadzwyczajnego. W końcu Kopacz kłamała i to nie raz, więc no trochę prawdy w tym jest.
Inna rzecz jest jeszcze bardziej skandaliczna, a mianowicie określanie dziennikarza prowadzącego program jako "pracownika TVP". Sorry, ale moim zdaniem ta pani, która napisała ten artykuł przytoczony wyżej (z na temat.pl), to chyba nie potrafi poprawnie określać stanowisk danych osób. To jest dziennikarz TVP, a nie jakiś "pracownik". No ale co się spodziewać po tak szmatłowcowatym portalu należącym do aparatyczyka PO Tomasza Lis, który uzurpuje się nazywać "dziennikarzem wolnych mediów". Haha śmieszny z niego pan, oj śmieszny.
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

No faktycznie, porównywanie sadzenia drzewka do teorii smoleńskich to prawdziwy pikus przy tym kto to pisał.

Skoro pracuje przy programie TVP to jak go nazwać? Siłą rzeczy jest to pracownik TVP, tak samo reporter w takim Polsacie, to chyba też pracownik. Nie rozumiem kompletnie tego ataku.
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

Ja to odbieram w ten sposób. Jeśli dla tej osoby, która pisała ten artykuł ten dziennikarz (czyli Marek Pyza) nie jest przyjazny (tzn. w jej rozumieniu nie odpowiada jej poglądom), to nazywa go "pracownikiem". Natomiast jeśli red. Pyza miałby poglądy zbieżne do niej, to pewnie przez grzeczność pisałaby o dziennikarzu TVP. Ja to odbieram w kwestii złośliwości do red. Pyzy, że tak poprowadził rozmowę z gościem oraz prowadzi program w TVP. Jakoś wcześniej za rządów PO w TVP, takich określeń nie było na dziennikarzy, czy redaktorów.
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Cóż, kiedyś Pyza był świetnie rokującym dziennikarzem, najpierw w TOK FM, później w Pulsie. Dziś jest już wyłącznie polityczną marionetką. Szkoda gościa.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

No to pardon, dla mnie każdy pracownik to pracownik, nawet jak jest jakimś dziennikarzem. Tyle. Nie zmienia to faktu, że pokazał bardzo niski i bardzo ohydny sposób na tę rozmowę, bo oglądałem ogółem cały odcinek, i na tym Smoleńsku wcale nie musi się zakończyć.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Lewicka i dziennikarstwo, to jak Tomisław Tajner i król polskiego sportu. Aż taki sceptyczny do obecnych ludzi w TVP to ja nie jestem :D
tv_fan
Obserwator
Posty: 658
Rejestracja: 06 gru 2016, 20:08
x 42
x 139

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tv_fan »

Lewicka często była natarczywa wobec rozmówców, szczególnie tych z PiS-u lub szeroko pojętej prawicy ale chyba wolę to niż "włazidupstwo" stosowane obecnie przez dziennikarzy na Woronicza.

PS. Nie sądziłem, że kiedykolwiek napiszę coś takiego:)
tv_fan
Obserwator
Posty: 658
Rejestracja: 06 gru 2016, 20:08
x 42
x 139

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tv_fan »

Marcin Wikło, który dziś po raz ostatni poprowadził program "4 strony" w TVP INFO, od kwietnia dołączy do prowadzących "Kwadrans polityczny".
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od jakiegoś czasu współprowadzącym program jest także Michał Rachoń. Ponadto delikatnie odświeżono podkład muzyczny w programie.

Warto dodać, że od tego tygodnia program jest na wakacyjnej przerwie. Pierwsze wydanie programu po letni "urlopie" w poniedziałek 21 sierpnia.
Pozdrawiam, Trzeciak
tv_fan
Obserwator
Posty: 658
Rejestracja: 06 gru 2016, 20:08
x 42
x 139

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tv_fan »

Dziś w programie było dwóch gości - Dominik Tarczyński z PiS i Jakub Kulesza z Kukiz'15.
Awatar użytkownika
Sulisław I
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 30 sie 2017, 21:09
x 23

[TVP1] Kwadrans polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sulisław I »

Dzisiejszy ,,Kwadrans polityczny" rozpoczął się o godzinie 08:18 z powodu spóźnienia się gościa programu ministra Witolda Waszczykowskiego, który wszedł do studia na wizji.
„Mihi vivere Christus est”
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości