[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997 (1986-2010, 2017-2023)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Bohatkiewicz jako prowadzący jest do przyjęcia, ale jako lektor... ujdzie w tłoku, ale niestety nie może się równać barwą głosu z lektorami byłego 997 oraz Ktokolwiek widział.
mk22
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2017, 23:11
x 2

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mk22 »

Nie mogłem obejrzeć premiery, mam nadzieję, że będzie na vod w najbliższym czasie albo chociaż na yt :(
darotv
Obserwator
Posty: 593
Rejestracja: 13 wrz 2017, 9:10
x 3
x 171
Kontakt:

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darotv »

Ja rozumiem że Fajbusiewicz jest legendą tego programu i tak dalej, ale tak prawdę powiedziawszy, Bohatkiewicz jest o wiele lepszym prowadzącym. Przede wszystkim na plus płynność mówienia, może trochę za dużo gestykulacji. Swoją drogą, szkoda że w takich okolicznościach, ale jednak dobrze że ktoś w końcu Bohatkiewicza zauważył i dał mu program do poprowadzenia
Pozdrawiam
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Fajbusiewicz wypowiada się o nowym magazynie i zapowiada, że odda wszystkie odznaczenia nadane mu przez prezydenta Kaczyńskiego za zasługi dla TVP:

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... ez/ndp02ph
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Co do rekonstrukcji to nadmienię, że kiedyś wykorzystywani byli zawodowi aktorzy - program był realizowany w Łodzi a tam wiadomo, że aktorów jest pod dostatkiem - wielu znanych dziś aktorów odgrywało kiedyś role w inscenizacjach 997. Wczoraj też wydawało mi się, że jeden z bandytów był zawodowym aktorem, którego wcześniej widziałem w serialach.
tvp2
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 06 sty 2011, 23:22

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvp2 »

Najczęściej to tam grał Kudłaty z Killera :D
TAK DLA HD W DVB-T
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Kwestii Fajbusiewicza komentował nie będę, natomiast jeśli nie przyzwoitość, to chociaż czasy - droga TVP - wymagałyby już zdjęcia szyldu „997” z tego programu. Przecież to numer zgoła archaiczny...
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

A na jaki byś zadzwonił chcąc rozmawiać z policją ? Bo ja na 997. No chyba, że chcesz sobie porozmawiać z dyspozytorem o duperelach to wtedy 112. Żelazna zasada, której mnie nauczono w szkole: 997 - policja, 998 - straż pożarna, 999 - pogotowie a oprócz tego 112 - ogólny numer alarmowy. Na 112 zadzwonił bym w razie np. wypadku, aby dyspozytor wezwał wedle potrzeby różne służby. Ale w razie np. napadu od razu 997, po co dzwonić do pośredników i tracić czas.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Przecież podstawowe numery alarmowe od jakiegoś czasu stopniowo przekierowywane są na 112. Wiem, że tak już jest na Śląsku. Jak jest w reszcie, to nie mam pojęcia, aczkolwiek takie są plany, by w całym kraju domyślnym numerem ratunkowym był właśnie 112 :-)
lukaa
Junior
Posty: 1091
Rejestracja: 02 paź 2013, 23:43
x 3
x 3

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukaa »

@up A co powiesz na to?
Województwo śląskie zostało wybrane do realizacji pilotażowego w skali kraju programu przejęcia obsługi numeru 997 przez CPR-y. Co to oznacza w praktyce? To, że wkrótce dzwoniąc na numer 997, połączymy się nie z dyżurnym policjantem, a z operatorem numeru 112. W poniedziałek śląskie Centrum Powiadamiania Ratunkowe przejmie połączenia na numer 997 w Katowicach. W kolejnych dniach rewolucja obejmie kolejne śląskie miasta. O tym, że połączenia alarmowe na numery 997, 998 i 999 mają być obsługiwane przez CPR-y, które obsługują połączenia na numer 112, wiadomo już od kilku miesięcy. W czwartek wojewoda śląski – Jarosław Wieczorek – poinformował natomiast, że program pilotażowo będzie realizowany w woj. śląskim.

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomos ... ,12659738/
@Karol mnie ubiegł :P

Każdy wie co sie dzieję na 112 jak ktoś ogląda "Na ratunek 112" :D
xyz
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że od lat 112 jest jedynym numerem alarmowym dostępnym w telefonach komórkowych "od ręki", bez karty SIM czy z poziomu zablokowanego ekranu. W przypadku braku zasięgu twojego operatora masz nawet komunikat o dostępności "tylko połączeń alarmowych" :-)
Pawel

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Połączenia alarmowe to też właśnie 997 czy 999, no chyba że ja mam jakiś inny telefon. I o wiele szybciej o interwencję jak się dzwoni pod konkretny numer a nie pod 112. Przynajmniej tak to wygląda w moim mieście.

Ale abstrahując od tego, mowa tutaj o magazynie, w którym przedstawiane są sprawy stricte kryminalne. Naturalnym jest że w takim przypadku numer 997 kojarzący się właśnie z policją (no chyba że niektórzy w obecnych czasach mają trudności z zapamiętaniem kilku numerów do konkretnych służb, co wcale mnie by nie zdziwiło) jest bardziej naturalnym.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Oczywiście. Nie zmienia to faktu, że zmiany postępują i 997 będzie przekierowane. 112 to numer uniwersalny dla całej Europy.
Pawel

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Na tę chwilę 112 być może sprawdza się gdzie jest potrzeba powiadomienia różnych służb np. w przypadku wypadków drogowych w trasie.

Natomiast jeśli jesteś np. w takim zwykłym mieście powiatowym jak moje i potrzebujesz interwencji konkretnej służby to w dalszym ciągu o wiele skuteczniejsze jest zadzwonienie pod numer tej służby a nie pod 112. I, z tego co widzę pracując w zawodzie, który często wymaga interwencji różnych służb, szybko się to nie zmieni.
mk22
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2017, 23:11
x 2

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mk22 »

Wiadomo kiedy będą dane nt oglądalności pierwszego odcinka? Jestem ciekaw czy dużo ludzi z sentymentu obejrzało start..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości