[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997 (1986-2010, 2017-2023)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
krejzolekk
Obserwator
Posty: 569
Rejestracja: 27 kwie 2016, 20:36
x 1
x 2

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krejzolekk »

Sporo było spraw z tego wieku, rozwiązanych, nierozwiązanych, z inscenizacjami, bez inscenizacji. Dla mnie rekonstrukcje to największy minus programu, obok cyklu "pułkownika". Była jedna, która przypominała te sprzed 10 lat i dalej - właśnie ta afera z konwojentem.
Pirlo
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 24 paź 2017, 18:42
x 10

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pirlo »

Krejzolekk widzę, że oglądasz program uważnie :) dlatego mam jedno pytanie. W tej inscenizacji ze starszą panią to podejrzenie zostało skierowane na tego chłopaka co pomagał babci czy tych dwóch gości ze sklepu? Potem ta policjantka mówiła, że sprawca miał chyba 30lat, ale to tak średnio dobrali aktorów, bo ten chłopak wyglądał na góra 20-parę, a tamci wyglądali na grubo po 40.
krejzolekk
Obserwator
Posty: 569
Rejestracja: 27 kwie 2016, 20:36
x 1
x 2

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krejzolekk »

Dzisiaj akurat oglądałem jednym okiem, więc niestety Ci nie pomogę. :) Ale widzę, że odcinek jest już dostępny na TVP VOD.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

To była tylko inscenizacja hipotetyczna, przecież nie wiedzą kto mógł to być. Sprawa rzeczywiście stara, bo z 1989 roku. Nie sądziłem, że aż tak stare sprawy będą poruszać, no ale za 3 lata cała historia się przedawni. Sprawca będzie mógł wtedy wyjść z cienia (jeśli żyje) i wykrzyczeć całemu światu (to ja zrobiłem !) i mimo tego, że DNA będzie się zgadzało nie zostanie ukarany ! Może dlatego tak stara sprawa pojawiła się w programie. Zauważcie, że bardzo rzadko do spraw dołączane są portrety pamięciowe - w dawnym 997 prawie do każdej sprawy był portret, a tutaj z kolei jest odwrotnie - do prawie każdej sprawy nie ma portretu. Sądzę, że taki trend będzie kontynuowany, autorzy programu będą sięgać po stare trudne sprawy, a "świeżynki" sprzed kilku lat nie będą poruszane, aby nie psuć opinii policji. No cóż, TVP Kurskiego w pełnej krasie. PiS choć nie jest jakąś najgorszą partią (jak niektórzy uważają) to ma niestety jedną wielką wadę. Partia jest wybitnie lizusowska, sam prezes takie lizusostwo zaordynował i niestety przełożyło się to na wszystkie spółki skarbu państwa. A największy lizus jest gdzie ? W TVP !
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W świąteczne czwartki 3 (Święto Konstytucji) i 31 maja (Boże Ciało) nie będzie emisji programu.
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Wczoraj minęło 10 lat odkąd jestem na forum media2 :) A Trzeciak dopiero za 5 dni będzie świętował :P Byłem pierwszy ! :)

Ostatnio obejrzałem sobie kilka odcinków starego 997 - ich klimat jest tak niepowtarzalny, że naprawdę obecne wydania nawet w 10% nie mogą się równać z tamtymi odcinkami. Jedynym akcentem klimatycznym, który mi się podoba w nowych odcinkach jest fajny podkład dźwiękowy przy belkach z nazwiskami.
Pirlo
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 24 paź 2017, 18:42
x 10

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pirlo »

Wczoraj znowu sprawa z końcówki lat osiemdziesiątych i znowu dotycząca gwałtu na staruszce. Ogólnie mimo wielu głosów krytycznych odnośnie zmiany prowadzącego, dla mnie Bohatkiewicz w swojej roli sprawdza się co najmniej dobrze.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A wczoraj Bohatkiewicza w TVP Info przedstawiono jako dziennikarza z redakcji zagranicznej. Jak widać ludzie orkiestry pracują w TVP. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Alek1224
Thinker
Posty: 5530
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 516

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

A w najbliższym programie będzie poruszana sprawa morderstwa na festiwalu Sunrise w Kołobrzegu mimo że Fajbusiewicz ją poruszył w tym jedynym swoim odcinku.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Dziś kolejny odcinek, jedną sprawę już znamy (Sunrise) ciekawe jaka będzie druga. Oglądając stare odcinki na YouTube można dostrzec ilu znanych dziś aktorów tam zaczynało stawiać pierwsze kroki - niedawno wypatrzyłem Michała Rolnickiego, który grał policjanta a w innym odcinku mordercę. Zbigniew Zaliński jako lektor był po prostu fenomenalny - pasował do tego programu jak ulał. Muszę chyba więcej starych odcinków obejrzeć, ale nowe też oglądam na bieżąco.
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

A były jeszcze takie osobistości jak kultowy Sławomir Sulej (wielokrotnie), znany z tasiemców /m.in. Klan, Na Wspólnej/ i reklamy batonika, Kuba Świderski (2005) czy Bartosz Nowosielski (2008-09), który też grał w "Klanie"... pamiętam jeszcze takiego 1 lokalnego aktora, który grał w łódzkim Teatrze Powszechnym i niektórych reklamach emitowanych w tamtejszej TVP3 (grał w latach 2006-2007, a z urody przypominał mi obecną wicepremier Beatę straSzydło), ale niestety nie pamiętam, jak się nazywa! 8-)

Proszę powsyrzymać się od aluzji politycznych i takich żartów z nazwisk osób publicznych. [Trzeciak]
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2018, 8:56 przez Trzeciak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Uwagi do postu.
krejzolekk
Obserwator
Posty: 569
Rejestracja: 27 kwie 2016, 20:36
x 1
x 2

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krejzolekk »

Przemysław Redkowski? Ze znanych aktorów był jeszcze Grzegorz Stelmaszewski.

Sulej grał w tym roku w inscenizacji "skoku stulecia". Była to akurat chyba jedyna rekonstrukcja, która klimatem przypominała dawne odcinki.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Niestety po raz pierwszy zdarzyło mi się zapomnieć o godz. 22.55 i przegapiłem pierwszą połowę odcinka. Ale to nic, jakoś potem nadrobię.
Oglądając starsze odcinki uświadomiłem też sobie jak bardzo rozchwytywanym aktorem był kiedyś Paweł Wawrzecki - świetnie odnajdywał się w scenkach "Żyj bezpiecznie" realizowanych w ramach programu 997. Na osobne uznanie zasługują podkłady muzyczne, jest kilka takich ze starych odcinków, które są po prostu jedyne w swoim rodzaju i nadają niepowtarzalny klimat. Niestety w nowych odcinkach na próżno takowych szukać...
Pirlo
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 24 paź 2017, 18:42
x 10

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pirlo »

Wczorajszy odcinek był chyba najkrótszy ze wszystkich z tego sezonu. Magazyn zaczął się 5 min później i skończył z kwadrans wcześniej, Była tylko jedna rekonstrukcja, najwidoczniej uznali, że jak zrobili z Fajbusiewiczem rekonstrukcję odnośnie Sunrise to już po raz drugi nie będą tego powtarzać.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Klimatyzowane pociągi i tortille dla porwanych w 1999 roku? Wyjątkowo słabo dopracowana rekonstrukcja z ostatniego odcinka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości