[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997 (1986-2010, 2017-2023)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Czy miała pełne prawo sprawić by Fajbusiewicz zrobił koszta nakręcenia odcinków, by potem TV ich nie pokazała, ba mu nawet za to nie zapłaciła, a potem w marnym stylu zdejmowała to z anteny by po kilku miesiącach wpuścić to w niby nowej oprawie po wieloletniej przerwie? Śmiałbym wątpić w prawo zarówno moralne jak i prawa telewizyjne. :), mogli Go w ogóle nie zatrudniać i nie byłoby żadnego kwasu, albo już dać wypuścić nagrane odcinki a po nich zrobić przerwę i dać nowe odcinki z nowym prowadzącym i nowymi sprawami.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3397
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

bustram pisze:Nie pasuje mi tu tylko ten pułkownik o aparycji młodzieniaszka. W ogóle pierwszy raz się spotykam z takim określeniem "pułkownik" w odniesieniu do policji - przecież to kojarzy się z wojskiem a ta formacja jak wiadomo sprawami kryminalnymi się nie zajmuje. Czy zawsze i wszędzie telewizje muszą stworzyć kogoś "pod publiczkę" nawet w programach interwencyjnych ? Kreować jakichś "pułkowników" itd. Mogli poszukać kogoś starszego chociaż albo przestać go tytułować tym kuriozalnym określeniem. Już wolałem stare dobre scenki z Wawrzeckim, Lipowską itd. Takie ku przestrodze.
Takie nazewnictwo jest jak najbardziej poprawne:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stopnie_s ... ej_Policji
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

No i nie zapominajmy, że pierwszym prowadzącym "997" w latach 80. był również pułkownik, wtedy milicji - Jan Płócienniczak.
2009-2021
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Pułkownicy służyli w milicji do 1990 roku, natomiast w policji takiego stopnia nie ma (ogólnie stopni odwojskowych). Pułkownik Maciej Karczyński stopień pułkownika uzyskał dzięki pracy w innej formacji a mianowicie ABW. W dodatku uzyskał go w sposób mało chlubny, bo dzięki pracy typowo administracyjnej jako rzecznik prasowy (nawiasem mówiąc w rekordowo krótkim czasie, bo w 3 lata). Obecnie nie pracuje w policji ani w ABW - pozostał mu tylko ten komiczny stopień, zapewne sowita emerytura i jak widać kontakty w TVP...
lukaa
Junior
Posty: 1091
Rejestracja: 02 paź 2013, 23:43
x 3
x 3

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukaa »

Jak już ktoś napisał jest to oczywiście bezczelne chamstwo ze strony Kurskiego, zrobić taki cyrk. Może nazwa jest i TVP ale PISowiec TVP mógłby zwrócić poniesione koszta nakręconych odcinków które poniosła ekipa Pana Michała.. A jak jeszcze wykorzystają jego już nakręcone odcinki i go wytną to będzie z tego niezłe sku....stwo. Kurski oszust ;/
xyz
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Zastanawia mnie tylko ta "ekipa" pana Michała. Przecież wcześniej pracował w łódzkim ośrodku TVP, więc jego ekipa była pracownikami telewizji (tak to rozumiem). Po odejściu z TVP żadnej firmy producenckiej chyba nie założył, więc skąd ta jego niby ekipa ?
darotv
Obserwator
Posty: 593
Rejestracja: 13 wrz 2017, 9:10
x 3
x 171
Kontakt:

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darotv »

http://[link zakazany]/artykul/mi ... adalnosc_1

Fajbusiewicz o powrocie programu. Rozumiem jego żal i że TVP postępuje nieuczciwie, No ale niech on zrozumie że właścicielem formatu jest mimo wszystko Telewizja i ma prawo zmienić prowadzącego. A sformułowania, że ktoś chce sięgnąć po jego oglądalność, że dźwigał Dwójkę i współczuje nowemu prowadzącemu, to pokazują trochę Fajbusiewicza jako zadufanego w sobie gbura...
Pozdrawiam
rynienka
Obserwator
Posty: 292
Rejestracja: 23 sie 2017, 22:15
x 16
x 48

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rynienka »

Według "Teleexpressu" program będzie miał pełną nazwę "Magazyn kryminalny 997" - tak przedstawił go lektor i tak wynika z kadru.
Czy fragment czołówki nie jest taki sam, jak w ostatnim odcinku z Fajbusiewiczem?
Załączniki
997.png
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

O tym wiadomo już od 2 tygodni. Zmieni się tylko prowadzący i ekipa.

Co do praw do programu, nikt nie kwestionuje tego, że TVP może zmieniać prowadzącego, ale sprawa z Fajbusiewiczem została załatwiona po chamsku, bez poszanowania wartości, jakie niby reprezentują decydenci.
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Mam tylko nadzieję, że w programie będą poruszane sprawy niewyjaśnione a nie tylko peany na cześć funkcjonariuszy. Bo pierwszym materiałem ma być sprawa wyjaśniona przez funkcjonariuszy z Archiwum X. Sprawa rozwiązana ! Fajbusiewicz nie tracił czasu na tego typu laurki tylko poruszał sprawy nierozwiązane. Owszem, czasem pojawiła się wzmianka o wyjaśnieniu jakiejś sprawy ale tylko wzmianka.
Jeśli w tym programie 80% treści będą stanowiły laurki to ja dziękuję...
lukaa
Junior
Posty: 1091
Rejestracja: 02 paź 2013, 23:43
x 3
x 3

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukaa »

Właśnie leci "Premiera' :) Nie da się oglądać tych rekonstrukcji ;/ Słabo grają.
xyz
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Obejrzałem program i mam mieszane uczucia, wprawdzie rekonstrukcje zrealizowane klimatycznie (jak na dzisiejszą TVP) ale dotyczyły spraw rozwiązanych ! Niby tam kogoś szukają w związku z tymi sprawami, ale nie sprawców tylko ofiar... Nie wiem, jeśli kolejne odcinki będą zrobione w tym samym tonie to właściwie program straci sens istnienia, bo nikt nie będzie oglądał laurek dla policji.
krejzolekk
Obserwator
Posty: 569
Rejestracja: 27 kwie 2016, 20:36
x 1
x 2

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krejzolekk »

Oj tam, oj tam. Gra aktorska lata temu też pozostawiała dużo do życzenia. Jak dla mnie dużo lepiej niż kilka miesięcy temu. Bohatkiewicz na plus. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to właśnie do tego, co napisał bustram. Mam nadzieję, że dzisiaj był wyjątek pod tym względem.
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

Dla mnie to i tak będzie profanacja starego dobrego 997. Chociaż nie wypadło żle. Bohatkiewicz nawet daje radę. Ale po co zajmować się sprawami już wyjaśnionymi? Dużo też do życzenia zostawiały inscenizacje... Oby za tydzień było lepiej.
Ale i tak to będzie profanacja. Co innego, jakby to było pod inną nazwą, odcinające się od 997. A tak mamy to co mamy.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Warto dodać, że Bohatkiewicz pełni także funkcję lektora programu.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości