Auto ubezpieczone OC, AC

Tematy oraz posty nie pasujące do tego forum.
Awatar użytkownika
fidox
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 10 lis 2009, 11:03

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: fidox »

Niektórzy z was mają już pewnie własne samochody i jako właściciele aut macie może coś do powiedzenia na temat ubezpieczeń OC , AC i firm ubezpieczeniowych. Która jest według was najbardziej wiarygodna , jak to wygląda cenowo w waszym ubezpieczeniu ? Temat stworzyłem z myślą informacji dla innych oraz dlatego że zbieram informację zastanawiam się nad jakimś korzystnym ubezpieczeniem. Gdzie macie ubezpieczone swoje auta , ile płacicie ?
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: Witu »

Rok temu ubezpieczałem auto (prugeot 206 1.4 hdi) w firmie MTU bo było najtaniej wyszło 540zł. Dużo bo miałem tylko18 lat i moja rada jeśli nie masz więcej niż 24 lata to lepiej wziąć sobie auto na współwłasność (np. z ojcem) i wychodzi przez pół mniej..
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fidox
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 10 lis 2009, 11:03

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: fidox »

No tak z tym się zgodzę , to w sumie trochę z jednej strony trzymanie klienta a z drugiej strony już się zna firmę bo najczęściej się bierze w tej w której ma ktoś z rodziny. A co myślicie o tych kartach pre paydowych Pomoc?
ashley
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 28 maja 2009, 18:56

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: ashley »

Bo tak najlepiej, jak ubezpieczać to tylko w znanej firmie, renomowanej, a jeśli chcesz i AC to tym bardziej nie możesz iść byle gdzie, stażem i doświadczeniem firmy się kieruj.
tea
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 23 lis 2009, 13:14

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: tea »

To prawda, że przy AC solidność firmy ma znaczenie. Sama się o tym przekonałam będąc swego czasu w takiej nie koniecznie solidnej
glover
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:32

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: glover »

Witu pisze:Rok temu ubezpieczałem auto (prugeot 206 1.4 hdi) w firmie MTU bo było najtaniej wyszło 540zł. Dużo bo miałem tylko18 lat i moja rada jeśli nie masz więcej niż 24 lata to lepiej wziąć sobie auto na współwłasność (np. z ojcem) i wychodzi przez pół mniej..
W sumie racja, ale to sie tyczy tez osob ktore wogole nie maja znizek, wtedy tez oplaca sie zarejestrowac pojazd z kims kto ma znizki. A generalnie to kierowcy do 24 roku zycia to chyba tylko w link4 bo w innych towarzystwach do 25 roku zycia, warto wiedziec zeby potem sie nie zdziwic ;)
tea
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 23 lis 2009, 13:14

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: tea »

Ja mam w PZU, tatę jako współwłaściciela, więc dużo nie płacę :)
Awatar użytkownika
fidox
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 10 lis 2009, 11:03

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: fidox »

A mogła byś podać ile to jest dokładnie ? Fakt i naliczają Ci się zniżki dobra sprawa też tak muszę zrobić , a oni budzą zaufanie przynajmniej tak mi się wydaje :P
glover
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:32

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: glover »

Przecież wszędzie jest tak, że za lata bezszkodowej jazdy naliczają się zniżki, różnica jest jedynie taka, że do w różnych towarzystwach do osiągnięcia poziomu 60% potrzeba od 6 do 10 lat :) W dodatku kazde towarzystwo honoruje znizki wspołwłaściciela. Niekoniecznie musi to być rodzic, może to być nawet obca osoba po prostu kwestia zaufania zrobienia z tej osoby współwłaściciela auta.
Awatar użytkownika
Nomik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 17 sty 2007, 15:09

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: Nomik »

tea pisze:Ja mam w PZU, tatę jako współwłaściciela, więc dużo nie płacę :)
A jak to jest z OC na pierwsze autko ?
Czy tez jest jakos konkurencyjnie w porównaniu do innych ofert ?
tea
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 23 lis 2009, 13:14

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: tea »

Generalnie OC nie mają najtańszego, ja mam u nich bo zależało mi głównie na AC w solidnej firmie, wiec wzięłam też OC.
Awatar użytkownika
fidox
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 10 lis 2009, 11:03

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: fidox »

Najlepiej wziąć w pakiecie wychodzi taniej OC + AC a będziemy mieli w porządnej firmie ubezpieczone autko. Warto się ubezpieczyć bo kradzież fury wartej 20 tys to nie przelewki :P , a tak można zawsze odzyskać prawie pełną kwotę lepszy rydz niż nic jak to mawiają. A w naszych rodzimych towarzystwach nie ma problemów z wypłacalnością.
glover
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:32

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: glover »

Ale do tego wcale nie potrzeba pelnego AC, wystarczy jakieś smart casco które obejmuje kradzież, włamanie, uszkodzenie przez pogode, itp. O wiele wiele tansze niz tradycyjne AC, a jak ktoś ocenia ryzyko wypadku jako male to taki pakiet w sam raz.
Awatar użytkownika
fidox
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 10 lis 2009, 11:03

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: fidox »

A to nie jest przypadkiem to samo co AC ? Przecież smart casco to takie skrojone AC więc jedno było :P chyba że jest jakaś subtelna różnica ? O karcie pomoc też można powiedzieć że jest smart casco a nie do końca tak to wygląda.
Awatar użytkownika
Nomik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 17 sty 2007, 15:09

Auto ubezpieczone OC, AC

Post autor: Nomik »

fidox pisze:A to nie jest przypadkiem to samo co AC ? Przecież smart casco to takie skrojone AC więc jedno było :P chyba że jest jakaś subtelna różnica ? O karcie pomoc też można powiedzieć że jest smart casco a nie do końca tak to wygląda.
Ile płacicie za taka karte ?
Trzeba byc ubezpieczonymw PZU zeby ja miec ?
Zablokowany

Wróć do „Kosz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości