Cyfra+

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Rafał K.
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2009, 20:26

Nowości Cyfry +

Post autor: Rafał K. »

martnet pisze:ja nie zauważyłem żadnych haczyków, więc polecam naprawdę warto za tę cenę i z takimi możliwościami
Zamówiłem dzisiaj Cyfrę+ z promocji "Świąteczne Doładowania" na 18 miesięcy i z tego co mówili Sprzedawcy też wynikało, że nie ma haczyków. Sprzedawca sprostował mi jedynie, że to nie jest tak, że Komfortowy+ kosztuje 49,9 zł, a Canal+ jest gratis. Komfortowy kosztuje tak naprawdę 39,9 zł, a Canal+ jest za 10zł, ale wychodzi przecież na to samo :)
Jednak gdy zacząłem czytać umowę, to jest dla mnie kilka niezrozumiałych rzeczy. Podpisałem umowę na następujący pakiet i opcje:
Obrazek
(skan z umowy)

Sprzedawca zapewniał mnie, że Canal+, opcje HD i Filmbox są za darmo przez całą umowę, natomiast opcja HBO jest gratis przez 5 miesięcy, a potem można z niej zrezygnować. Tymczasem w umowie jest taki zapis:
Artykuł 2. AKCJA OPCJA
1. W ramach akcji promocyjnej "OPCJA" Abonament nabywa prawo do odbioru wybranych w Umowie Opcji po uwzględnieniu rabatu:
- dla Opcji "C+HBO" ze zniżką w wysokości 100% aktualnej wartości Abonamentowej Opłaty Uzupełniającej za tę Opcję oraz w cenie 10 zł przez okres 5 kolejnych miesięcy, a następnie 39,90 zł przez kolejne 13 miesięcy dla Raty Miesięcznej
Czyli HBO miało być za darmo przez 5 miesięcy, a tu tymczasem w umowie jest napisane, że przez 5 miesięcy za 10 zł, a za kolejne 13 miesięcy aż 39,90 zł!
No ale może niepotrzebnie panikuję :) Tutaj no forum:
http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 4&p=289243
rozgorzało dyskusja na tematy tych umów z Cyfrą+ i zdania są podzielone.
Jest jeszcze kwesta tego co stanie się po rezygnacji z HBO? W ogóle co to znaczy "Opcja C+ HBO"? To należy w końcu Canal+ i HBO traktować jako dwie oddzielne opcje, czy jako jedną?
martnet
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2009, 20:46

Nowości Cyfry +

Post autor: martnet »

jak zrezygnujesz z HBO to po prostu po upływie okresu 5 mc przestaniesz odbierać HBO, a opłaty za te 5 mc to nie na pewno nie będziesz płacił więcej niż 49,90 tak jak masz w umowie te 10 zł to musi być jakaś opłata wliczona w abonament. Tak ja to przynajmniej rozumiem
Rafał K.
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2009, 20:26

Nowości Cyfry +

Post autor: Rafał K. »

Oto przebieg rozmów które odbyłem z Cyfrą+:
Ja:
Podpisałem umowę z Cyfrą+ w ramach promocji "Świąteczne doładowania" na okres 18 miesięcy. Wybrałem pakiet Komfortowy+ oraz kupiłem dwa dekodery: Sagem SD i Strong SD. Mam następujące pytania:
1. Jak było podane na stronie:
http://swieta.cyfraplus.pl/?utm_source= ... istopadowa
Multiroom oraz opcja Canal+ jest gratis przez 18 miesięcy, natomiast opcja HBO jest gratis przez 5 miesięcy. Czy wobec tego zrezygnowanie z HBO nie powoduje utraty zniżki na Canal+ i Multiroom?
Cyfra+:
odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że jeśli zdecyduje się Pan na odłączenie opcji premium HBO, pozostałe zniżki będą nadal obowiązywać.
Ja:
Chciałbym się jeszcze upewnić, dlatego zapytam o konkretny kwoty.
1. O ile dobrze rozumiem, to jeśli zrezygnuje z opcji HBO, będę płacił
przez wszystkie 18 miesięcy umowy po 49,9 zł za każdy miesiąc?
2. Natomiast jeżeli nie zrezygnuję z opcji HBO, to przez pierwsze 5
miesięcy płacę po 49,9 zł, natomiast przez kolejne 13 miesięcy po 79,8
zł?
Cyfra+:
Wyjaśniam, iż należność od stycznia do maja 2010 roku wyniesie 49 zł 90 gr. Jeżeli po tym okresie nie dokona Pan modyfikacji, opłata za abonament będzie wynosić 79 zł 80 gr.
Ja:
A jeżeli po tym okresie zrezygnuję z HBO, to będę płacił nadal 49 zł 90 gr do końca umowy?
Cyfra+:
odpowiadając na e-mail, informuję, że po odłączeniu opcji premium CANAL+ HBO, od 01.06.2010 r. opłata abonamentowa wyniosłaby 39 zł 90 gr.
Ja:
No dobrze, a jeżeli chciałbym zrezygnować po 5 miesiącach tylko z opcji HBO (a zostawić sobie opcje Canal+)? Ile będę wtedy płacił?
Cyfra+:
odpowiadając na e-mail, informuję, że po odłączeniu opcji premium HBO od 1 czerwca 2010 roku opłata abonamentowa wyniesie 49 zł 90 gr.
Czyli wyjaśniły się trzy kwestie:
1. Można zrezygnować z premium HBO po 5 miesiącach i nadal będzie się płacić 49 zł 90 gr.
2. Można zrezygnować z premium CANAL+ HBO po 5 miesiącach i będzie się płacić wówczas tylko 39 zł 90 gr.
3. Jeżeli z niczego nie zrezygnuję, to po pięciu miesiącach będę płacił 79 zł 80 gr.
paulina567
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 16 gru 2009, 11:47

Nowości Cyfry +

Post autor: paulina567 »

Odnosząc się do tematu wątku - widziałam informację, że ilość kanałów HD na cyfrze w 2010 roku ma wynieść kilkanaście. I dobrze. Na szczęście nie będą to badziewnej jakości przeskalowane kanały z SD na HD jak w większości w n-ce. Tak trzymać!
martnet
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2009, 20:46

Nowości Cyfry +

Post autor: martnet »

To bardzo dobra wiadomość! Z pewnością dzięki temu podniesie się w jakiś sposób "poziom" Cyfry i zdobędzie ona jeszcze więcej klientów. Ja będąc jednym z nich jestem bardzo zadowolony z działań firmy, ich pakietów i promocji :D
manol
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2010, 20:35
Kontakt:

Nowości Cyfry +

Post autor: manol »

Bardzo jestem zadowolony z tego co cyfra zaprezentowala programy HD sa teraz jendaz z waznieszych zeczy w platformach wyfrowych
Awatar użytkownika
odrodzony
Obserwator
Posty: 517
Rejestracja: 24 kwie 2011, 11:39
Lokalizacja: Powiat Toruński
x 1
Kontakt:

Nowości Cyfry +

Post autor: odrodzony »

Dzisiaj dołączył Kino Polska Muzyka.
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 25 gru 2008, 10:46
Kontakt:

Nowości Cyfry +

Post autor: marfm76 »

LG50ps3000
LG42LD450
N - nbox HDTV recoder - Świąteczna Wielka Rewolucja
ASTRA+HOTBIRD
http://blog.foyom.com
Rafał K.
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2009, 20:26

Nowości Cyfry +

Post autor: Rafał K. »

Grupa TVN i Grupa Canal+ planują połączyć swoje operacje płatnej telewizji w Polsce z łączną bazą ponad 2,5 miliona abonentów.
Źródło:
http://gielda.onet.pl/grupa-iti-i-grupa ... news-detal
Tradycjonalista

Nowości Cyfry +

Post autor: Tradycjonalista »

CYFRA+ nie usuwa jednak kanałów CNN, CN i TCM.
http://www.satelitarne.tv/nc-plus/item/ ... %82%C3%B3w
Tradycjonalista

Nowości Cyfry +

Post autor: Tradycjonalista »

FOX HD dostępny dla Abonentów CYFRY+
http://satelitarne.tv/nc-plus/item/2060 ... %B3w-cyfry
Zablokowany

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości