Dekodery N- Pytania i Problemy

Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: RaPi »

Aby uniknąć zbędnego bałaganu na forum zakładam ten wątek. Każdy kto ma pytanie odnośnie dekoderów N może je zadać właśnie tutaj. Wszystkie inne wątki tego typu będą kasowane.
robert69
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2008, 8:59

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: robert69 »

Witam,
mam 2 pytania:
- czy któryś z dekoderów N-ki (nbox HDTV, nbox HDTV recorder a może oba?) umożliwia nagranie na zewnętrznej nagrywarce DVD dwóch różnych programów z dwóch różnych stacji podczas mojej nieobecności w domu? Inaczej mówiąc, czy mają jakiś timer?
- nbox HDTV recorder ma dwa tunery, czy to oznacza, że mogę co innego oglądać na TV, a co innego nagrywać?
Dzięki za odpowiedź!
R.
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Artu »

1 - Jeden program musiałbyś nagrać na DVD, drugi na dysk N-recordera a jak wrócisz zgrać z N-recordera na DVD.
2 - Tak.
robert69
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2008, 8:59

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: robert69 »

Dzięki Artu,
ale chyba co do pierwszego pytania mnie nie zrozumiałeś: pytałem o nagranie dwóch różnych programów, z różnych stacji ale o niekolidującej porze.

Z instrukcji nbox recordera wynika że nie ma problemu z nagraniem obu programów na dysku, OK, mogę oba zgrać później na DVD.

Pytanie, czy podczas nagrywania nbox recorder podaje sygnał na eurozłącze (lub component), by jednocześnie nagrać to na DVD? Jeśli nie, to czy można w inny sposób (bez nagrywania) w różnym czasie podać sygnał na wyjście z dwóch różnych stacji (oczywiście pod nieobecność w domu )??

Nadmieniam, że od ponad tygodnia czekam na odpowiedź na to pytanie z [email protected] i cisza, o infolinii nie ma co wspominać.

R.
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Artu »

Aha, jak nie kolidują to spoko :)
Co do drugiego pytania nie odpowiem, bo nie mam recordera. Może zapytaj u dystrybutora N? Oni takie rzeczy powinni wiedzieć.
robert69
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2008, 8:59

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: robert69 »

Dzięki Artu,
może ktoś jednak posiada nbox recorder i sprawdził, czy coś wypluwa na wyjściu (wyjściach?) podczas nagrywania?
Niestety, na liście dystrybutorów na www.n.pl są w zdecydowanej większości markety i nie wierzę, by potrafili odpowiedzieć na moje pytanie.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator
Posty: 281
Rejestracja: 05 lip 2008, 20:00

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Tomala »

Słuchajcie od wczoraj do n rekordera została wprowadzona opcja wyłączenia jednego gniazdka antenowego... A co się z tym wiąże przy zakupie tego dekodera do normalnego oglądanie nie jest wymagany konwerter twin !!!
Nie ma wtedy możliwości nagrywanie i jednoczesnego oglądanie dwóch równych kanałów... Pewnie i wolniej ściągają sie filmy z vod... Jest więc to dobra wiadomość dla abonentów przechodzących z innych platform i posiadających standardowy konwerter...
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
strongash
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 sie 2008, 11:10
Lokalizacja: Radom

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: strongash »

tomala_k pisze:Słuchajcie od wczoraj do n rekordera została wprowadzona opcja wyłączenia jednego gniazdka antenowego... A co się z tym wiąże przy zakupie tego dekodera do normalnego oglądanie nie jest wymagany konwerter twin !!!
Nie ma wtedy możliwości nagrywanie i jednoczesnego oglądanie dwóch równych kanałów... Pewnie i wolniej ściągają sie filmy z vod... Jest więc to dobra wiadomość dla abonentów przechodzących z innych platform i posiadających standardowy konwerter...
Właśnie pojawiło się nowe oprogramowanie.. ktoś się już w nie zagłębił i rozpoznał:D
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator
Posty: 281
Rejestracja: 05 lip 2008, 20:00

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Tomala »

Ogólnie poprawili kilka denerwujących błędów... po za wspomniana możliwością wyłączenia jednego gniazdka antenowego dodano fajną opcje cykliczności nagrywania programów oraz opcje przywrócenia ustawień fabrycznych..
CZYNY NIE CUDA... ;)
maciey
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2008, 22:56

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: maciey »

witam!!!
mam pytanie : przebywam obecnie na terenie Londynu i posiadam antenę 60 cm dzieki której odbieram polsat cyfrowy . Mam na niej sygnał 53% , nigdy nie miałem problemów z cięciem kanałów. Ponieważ jestem zdegustowany poziomem technicznym PC zamierzam przejść do N-ki . MOje pytania
1 . Czy będę mógł prawidłowo odbierać wszystkie kanały HD na N recorderze czy też konieczna bedzię wymiana talerza??
2. Drugie pytanie tyczy się opcji UNICABLE . Czy korzystając z tego typu konwertera przy pomocy pojedyńczego kabla( bo tylko taką mam możliwość ) mogę w pełni korzystać z usług recordera tj. nagrywanie, VOD itp. Jeśli tak to jaki konwerter Byście mi polecili .. POZDRAWIAM SERDECZNIE
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Artu »

Ja mam 60 cm po CP, konwerter Twin i nie narzekam. Będziesz mógł korzystać ale nie będziesz mógł oglądać innego programu jeśli jakiś nagrywasz.
Awatar użytkownika
strongash
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 sie 2008, 11:10
Lokalizacja: Radom

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: strongash »

tomala_k pisze:Ogólnie poprawili kilka denerwujących błędów... po za wspomniana możliwością wyłączenia jednego gniazdka antenowego dodano fajną opcje cykliczności nagrywania programów oraz opcje przywrócenia ustawień fabrycznych..
szczególnie ta cykliczność np dni robocze albo co tydzień jest sprytna:) szczególnie jak ktoś lubi seriale:p
http://www.satkurier.pl/news/42513/aktu ... rdera.html
crber
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2008, 20:56

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: crber »

Witam!
Pomożecie osobie zupełnie niezorientowanej w tych rzeczach?
Kupiłem telewizor LG i zamówiłem N-kę. Podłączenie dekodera do telewizora trwało u mnie tydzień a skonfigurowanie wszystkiego tyleż samo....ale działa.
Chciałbym jednak nagrywać programy na zewnętrzną nagrywarkę DVD (nie HD). A tego w żaden sposób zrobić mi się nie udaje. Przypuszczam, że trzeba coś zmienić w ustawieniach dekodera, albo zastosować jakieś specyficzne podłączenie. Ale jak już napisałem jestem zielony w tych sprawach zupełnie.

Dekoder N bez rekordera , nagrywarka LG DR 275
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Artu »

Może zmień rozdzielczość przyciskiem RES? Mój Samsung DVD VR335 nagrywa tylko na SD2.
Awatar użytkownika
strongash
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 sie 2008, 11:10
Lokalizacja: Radom

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: strongash »

kanałów HD na pewno nie przegrasz bo DVD nie obsługuje HD, a z tymi w SD też może być problem bo n nadaje w MPEG4- przede wszystkim musisz sprawdzić czy twoja nagrywarka obsługuje taki format (czy tylko MPEG2-bo tak jest najczęściej) ... w ogóle nagrywanie z satelity to ciężka sprawa i najlepiej mieć n rekordera... jednak jeżeli bardzo ci zależy to na pewno sposób istnieje -lecz nie wydaje mi się by był zbyt prosty:P

{{{Prosimy o używanie kropek, dużych liter zamiast myślników. Inaczej będę musiał mocniej inweniować. Pozdrawiam - Tomek}}}
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości