Dekodery N- Pytania i Problemy

Juhanna
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:11

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Juhanna »

Chodziło o to, żeby nacisnąć przycisk RES, prawda? Nic to niestety nie dało. Nawet ten komunikat się już nie pojawia. Jakby telwizor i recorder w ogóle się nie widziały.

Edit: Pozamieniałam kable, tzn. połączyłam telewizor z recorderem scartem, a recorder z nagrywrką tym trójdzielnym kablem. Nagrywarka nie jest więc bezpośrednio połączona z telewizorem, ale przebija... Co z tym zrobić?
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: adekpabianice »

Witam. Chciałbym ustawić Astrę sygnał (siła) mam 72% a jakość 100& Wszystko jest cacy lista się zaaktualizowała tylko jest problem. Nie mam obrazu, czyli jest czarny. Jak mam ustawić w zaawansowanych żebym miał wszystko dobrze ?

Obrazek
http://wstaw.org/images/free/2009/03/31 ... e81c0.jpeg
Bartek98
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2009, 13:25

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Bartek98 »

Mam male pytanie.
Czy da radę w jakiś sposób przezucic przez kabel USB---USB nagrania z dysku dekodera na PC ?
Proszę o szybką odp.
Pawel

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Pawel »

Nie da rady. Pod złącze USB możesz sobie co najwyżej mp3 podłączyć i naładować baterię.
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: adekpabianice »

Co ja widzę w dekoderach jest napis DVB to co ja rozumiem można oglądać naziemną telewizję - czy to prawda? czy to jest możliwe czy nie ?
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Alfernando »

Na n zanika mi od pewnego czasu obraz. Pierwszy raz zdarzyło się to w tamtą niedzielę, a powtórzyło dzisiaj. Poprostu wygląda to tak jakby nie było obrazu. Wszystko wraca do normy jak zmienie kanał i ponownie wróce do tego, gdzie był czarny obraz.
Awatar użytkownika
Ali
Użytkownik
Posty: 154
Rejestracja: 07 sie 2008, 16:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Ali »

To chyba przez nowego softa. Mi też tak się dzieje.
"TV Puls jest warta tego, żeby powalczyć o jej przyszłość i będziemy to robić" - powiedział Dariusz Dąbski, który po wycofaniu się Franciszkanów jest jedynym udziałowcem TV Puls.

Oglądalność TV Puls: 2,2%

Obrazek
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Alfernando »

Mam nadzieję tylko, że takie rzeczy szybko przestaną mieć miejsce, bo przez to tracę bardzo duzo.
Pawel

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Pawel »

U ciebie i tak jest nazwałbym to łagodny objaw. U mnie rwie się cały czas TVN HD, MGM, Discovery HD i nSport. W ogóle nie da się oglądać tych kanałów. Właśnie piszę reklamację, jak i wiele innych osób.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Alfernando »

[wycięte]
Pawel

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Pawel »

No u mnie przynajmniej na nagraniach zazwyczaj nic nie przycina. U mnie przy oglądaniu tych kanałów pomaga też wyłączenie anteny drugiej w setupie. Ale nie po to mam instalację dwukablową żeby korzystać tylko z jednego kabla.

Przedstawiciele Nki na forum Nki pozbierali dane na temat numerów seryjnych dekoderów na których występują problemy po ostatniej aktualizacji. Również sporo osób dzwoniło z tym problemem do BOK. Teraz pozostaje czekać aż "fachowcy" od softu znajdą błędy i je naprawią. No i że przed wysłaniem nam poprawionego oprogramowania jednak go przetestują, żeby znów czegoś innego nie popsuli ;).
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Alfernando »

Jest też ogromny problem z EPG, który poprostu u mnie szaleje. Niewiem jak u was, ale u mnie co chwile pokazuje co innego.
Pawel

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Pawel »

U mnie z EPG jest wszystko OK, natomiast muszę cofnąć to że u mnie na nagraniach nie przycina. Otóż nagrałem Majewskiego z TVN HD, obejrzałem i nic nie przycinało. Natomiast nagrałem 39 i pół również z TVN HD i tnie się jak cholera.
Krótko mówiąc nie ma reguły, oprócz tego że jak wyłączę antenę 2 w ustawieniach to wszystko śmiga.

Swoją drogą to skandal żeby abonenci byli beta-testerami nowego softu i szukali powodu dla którego nie działa on poprawnie. A tak to w chwili obecnej wygląda.
11jacek111
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2009, 20:08

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: 11jacek111 »

Miesiąc czasu mija od ostatniej aktualizacji ( 17.04.2009) a ja przy każdym uruchamianiu muszę odłączać dekoder z prądu ponownie testować, co trwa ok.3 min gdyż w innym przypadku nie mogę odbierać po przewodzie cyfrowym, o tym że coś się nie nagrało to nie warto wspominać. Uznając teorie spiskową twierdzę że to jest świetny interes dla N-ki, wystarczy policzyć - ja osobiście wykonałem dwa telefony do biura obsługi ( kazano mi się uzbroić w cierpliwość- nie dając odpowiedzi kiedy usterkę naprawią) co mnie kosztowało ok.16zł mnożąc to przez ilość abonentów zauważyć można kilku milionowe zyski i jak tu nie docenić ekonomicznego myślenia kapitalistów.
studentjs39
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2009, 18:14

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: studentjs39 »

Witam wszystkich, mam jedno pytanie dotyczące dekodera z mozliwością nagrywania a mianowicie takie czy istnieje mozliwosc przegrania na kompa nagranych wcześniej na dekoderze programów , jesli tak to proszę o rade , pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości