Dekodery N- Pytania i Problemy

marcelka001
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2010, 18:48

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: marcelka001 »

hej mam pytanie...nie wiem co sie dzieje,ale moj dekoder nki ciagle sie resetuje wyswietla sie napis TEST na wyswietlaczu i co chwila dekoder proboje sie uruchomis ale nic z tego...co teraz?
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 10 maja 2008, 22:49

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: shipus »

A masz sprzęt cały czas włączony? Co oznacza według ciebie, że dekoder się resetuje? Kiedyś był problem z aktualizacją kanałów i wtedy należało wyłączyć sprzęt z kontaktu na chwilę, potem większość dekoderów działała prawidłowo. Może wypróbuj tego a jak nie to zapytaj na forum nki, z pewnością Ci pomogą.
znowak
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2010, 8:56

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: znowak »

Proszę o pomoc. Mam odbiornik TV Samsung Full HD. Zamierzam skorzystać z oferty n-ki i jej najnowszego dekodera. Pytanie: jak w to wszystko wpiąć magnetowid LG 280V aby można było odtwarzać a także nagrywać oglądane programy /zrozumiałe że nie w HD/ i żeby video nie blokował programów HD. PILNE!
Brylant
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2010, 7:05

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: Brylant »

Mam bardzo pilna sprawę od poniedziałku nie mam sygnału w dekoderze , cały czas widnieje napis testing i nie działa pilot ani przyciski na dekoderze normalnie kaplica , wyłączałem go z gniazdka na reset ale tez nic nie pomaga , ciągle testing juz od kilkunastu godzin , pomóżcie mi albo wezmę tego gniota i pie... nim o ziemię
AdamLiszewski
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 16 sie 2010, 11:56

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: AdamLiszewski »

weź tego gniota (dekoder) i zanieś go do APS (autoryzowanego punktu sprzedaży) tam dostaniesz nowy (jeśli nie da się naprawić)
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 10 maja 2008, 22:49

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: shipus »

Ewentualnie zadzwoń do BOK. Poza tym od jutra trwa prace modernizacyjne i będzie trzeba wpisać kod PIN aby odblokować - tym którzy nie pamiętają albo nie wiedzą przypominam, że standardowy kod PIN boxów to 1234.
kkate
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2011, 9:55

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: kkate »

Dekoderów nie zanosi się do APSów, tylko do APSISów ( autoryzowany punkt sprzedaży i serwisu), które są punktami serwisowymi i mogą dekodery wymieniać. Nie każdy punkt sprzedaży jest serwisem. Dlatego warto sprawdzić, zanim się będzie taszczyć dekoder.
katarina1
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2011, 19:32

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: katarina1 »

witam
może ktoś mi pomoże
przeprowadziliśmy się i na nowo zamontowaliśmy antenę na balkonie. mąż ledwo zdążył złapać sygnał ale nie do końca, bo kropki po prawej stronie się nie zapaliły na zielono i nadal na ekranie był komunikat brak sygnału. Ja weszłam w ustawienia dekodera i kliknęłam przywrócenie ustawień fabrycznych i wszystko szlag trafił. Brak obrazu, na pilota dekoder nie reaguje. Jak włączam dekoder pojawia sie na panelu dekodera "SD1(CVBS) a jak próbuje zrobić restart wyskakuje tylko jakas liczba (podejrzewam że to siła sygnału) 79 - 81.
Co moge zrobic?
janusz080
Obserwator
Posty: 353
Rejestracja: 24 paź 2008, 17:53

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: janusz080 »

Naciskaj na panelu przednim RES kilka razy, aż pojawi się na wyświetlaczu 1080i (HDMI).
katarina1
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2011, 19:32

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: katarina1 »

a co dalej? pojawiło się i zniknęło
janusz080
Obserwator
Posty: 353
Rejestracja: 24 paź 2008, 17:53

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: janusz080 »

W telewizorze wybierz HDMI (jeśli tak masz podłączony dekoder). Jak wybrać HDMI poszukaj w instrukcji obsługi telewizora.
andrzej85
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2011, 19:16

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: andrzej85 »

Witam. Jestem abonentem cyfry+. Po zakończeniu umowy planuje przejść na N. Po cyfrze zostanie mi antena 60cm. Żeby nie kupować "kota w worku" pożyczyłem dekoder N od kolegi żeby sprawdzić jak mi to odbiera. Jakość sygnału wynosiła około 50%, czyli trochę słabo. Po podłączeniu przez HDMI większość kanałów odbierała OK(TVN HD, HBO HD, HBO COMEDY HD, N FILM HD, N FILM HD 2, TVP1 HD, no i wszystkie pozostałe w jakości SD),na żadnym kanale nie robiła się stop klatka i nawet był wyświetlony tytuł i opis programu na wszystkich kanałach, które go posiadają(bo w cyfrze to nie zawsze), dodam że pogoda była dziś ładna, ale niektóre kanały: między innymi HBO2 HD, N SHOW 3D, BBC KNOWLEDGE HD, DISCOVERY SHOWCASE HD nie miały głosu, był tylko obraz. Po przejściu na AV i podłączeniu przez eurozłącze na tych nieodbierających kanałach był dźwięk, a nie było obrazu. Kolega zmienił ustawienia w dekoderze z HD coś tam(chyba 720 albo 1080) na SD coś tam, i było OK, tylko że wszystko było w SD. Czy jakiś patent żeby temu problemowi zaradzić bo po co mi HD z n-ki jeżeli będę mógł oglądać tylko w SD albo film niemy w jakości HD :-) Oczywiście w przeliczeniu N jest tańsza od cyfry, dlatego chce zmienić platformę, a skoro w n jest sporo kanałów HD to chciałbym z tego korzystać. POMÓŻCIE
andrzej85
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2011, 19:16

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: andrzej85 »

Sorki za pomyłkę. HBO HD i HBO COMEDY należały do tych kanałów, które nie miały głosu, na DISCOVERY i BBC wyskoczył komunikat "proszę upewnić się czy dekoder jest prawidłowo podłączony.
Awatar użytkownika
dawgrzesko
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2011, 0:00

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: dawgrzesko »

Słyszałem, że po podłączeniu dekodera do Internetu zyskuje on dodatkową funkcjonalność i można korzystać z nowych funkcji m.in. nVOD net W związku z tym chciałem zapytać czy we wszystkich dekoderach po podłączeniu mamy dostępne te same funkcje/materiały?
M4rKo
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:33

Dekodery N- Pytania i Problemy

Post autor: M4rKo »

dawgrzesko pisze:Słyszałem, że po podłączeniu dekodera do Internetu zyskuje on dodatkową funkcjonalność i można korzystać z nowych funkcji m.in. nVOD net W związku z tym chciałem zapytać czy we wszystkich dekoderach po podłączeniu mamy dostępne te same funkcje/materiały?
Tylko dekodery z softem TURBO mają możliwość korzystania z usługi nVODnet i YT.

Uprzedzając kolejne pytanie YT jest darmowe a jeśli chodzi o nVODnet to najtańszy pakiet BABY TV i TVN Player kosztuje 1,99zł miesięcznie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości