MTV Music / MTV Music 24 (2017-2021)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
STARS.TV
Konto oficjalne
Posty: 565
Rejestracja: 21 paź 2012, 23:20
x 107
Kontakt:

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: STARS.TV »

Fakty są takie, że obecnie marka MTV w Polsce to już żaden szał, zwłaszcza na rynku muzycznym. Są jak Nokia która przegapiła ważny moment i z potęgi jest zerem.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jako rozpoznawalna marka do promocji nowej telewizji jest jak dla mnie ok, tylko jeszcze trzeba coś z nią sensownego zrobić, zamiast wychodzić z założenia, że same logo sprzeda kanał. Pomijając już sam program na przykład zrobić porządną kampanię promocyjną.

A tu po prostu nazywają nową stację po angielsku MTV Music, usuwając poprzednią bardziej znaną nazwę i już wszyscy w polskim "Viacomie" zadowoleni.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
pablo21
Junior
Posty: 1206
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 110
x 177

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

VIVA Polska w Polsce jest i była mocniejszą marką music tv niż MTV Polska i jej pochodne. Taka jest prawda i nawet Viacom tego nie zmieni. Popełnili wielki błąd z usuwaniem VIVY w Polsce. Ja nadal tęsknie za VIVA Polska a MTV Music jest dla mnie kanałem beznadziejnym i robionym na odwal.
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

Tak czułem. Promocja żadna, niszowe kanały, jazda na znanej marce /chociaż od lat niekojarzącej się nikomu z muzyką/ i efekty widać. A nie trzeba było z marki Viva rezygnować.
W dodatku MTV Music robione jakby na szybko.
Krótko mówiąc - strzał w stopę.
Mateusz53
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2017, 15:28

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz53 »

Czy 1500STO900 będzie na MTV Music?
Mateusz53
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2017, 15:28

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz53 »

1500STO900 miszimy poczekać
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

Co sam sobie odpowiadasz?

A tak w ogóle - nie wiem czy będą kontynować jedną z tradycji Vivy. Trzeba poczekać na ramówkę i tyle.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jest i oficjalne potwierdzenie "sukcesu" MTV Music :rolleyes:
MTV Music Polska z gorszymi wynikami od VIVA Polska

[...]

Warto dodać, że średni udział VIVA Polska w okresie od 1 do 16 października br. wyniósł 0,03 proc., a wynik MTV Music Polska od 17 do 31 października br. wyniósł 0,02 proc.

W grupie widzów w wieku od 16 do 49 lat w październiku br. [...] (do 16 października br. VIVA Polska miała 0,07 proc. udziału, a wynik MTV Music Polska od kolejnego dnia wyniósł 0,04 proc.).
Źródło: http://[link zakazany]/artykul/og ... ernik-2017

Rok temu Viva Polska - 0,16% oglądalności. Nic dziwnego, że Viacomowi zależało na zmianie szkoda tylko, że jak zwykle wzięli się do tego od złej strony. Tylko czekać aż przerobią ten kanał na jakiś śmieciowy Comedy Central Plus czy jakiś Junior Nickelodeon. A może w końcu wezmą sobie do serca jakąś inną polską stację i może zamiast tego wreszcie dostaniemy powrót MTV Classic? (który obecnie istnieje w Wielkiej Brytanii).

Zresztą pewnie i tak popełniliby ten sam błąd, co 12-15 lat temu i zamiast skorzystać z archiwum dokumentalnego kanału VH1 Classic, bądź jakiś starszych programów z zagranicznych MTV, zrobiliby playlistę muzyczną z utworami wymienianymi co kilka miesięcy. Byłaby pewnie kolejna wtopa, kolejna zmiana marki i tak w koło Macieju.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Od 3 marca stacja nie będzie emitować reklam. Jednocześnie nastąpi zmiana nazwy na MTV Music 24.
https://www.omediach.info/3-marca-ruszy ... -music-24/
Awatar użytkownika
TelevisionArchive
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 26 sty 2018, 22:06
x 1
x 1
Kontakt:

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TelevisionArchive »

No zobaczymy, czy tak będzie. Chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby jednak nadal emitowaliby reklamy z biura TVN Media lub innej firmy. Jeśli faktycznie tak będzie bez reklam to w sumie nie będzie badana oglądalność stacji przez Nielsena. Pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Oglądalność będzie badana dopóki Viacom ma umowę z Nielsenem. Nie wiem co zmieni się w ramówce MTV Music 24, ale prawdopodobnie oznacza to całkowite odejście nadawcy od produkcji jakiegokolwiek sensownego medium o tematyce muzycznej 🙂

MTV Music 24 w Holandii posiada następującą bogatą ofertę:
Screenshot_20200220_002602_com.android.chrome.jpg
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dla pocieszenia po 3 marca żadnych większych zmian w ramówce. Z drugiej strony to tylko kwestia nazewnictwa konkretnych pasm, bo w każdym z nich mogą praktycznie grać co im się podoba 🙂
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

MTV Music

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Większe zmiany w ramówce wprowadzono wraz ze startem. Prawdopodobnie jedynym pasmem będzie "A-list playlist", jak w zagranicznej wersji.
https://twitter.com/omediach_info/status/1234743363162824707
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

MTV Music 24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Zdecydowałem się zmienić treść posta. Dostaliśmy jakąś upośledzoną wersję MTV Music 24 w mega najprostszej formie szafy grającej - zdaje się, że to wersja paneuropejska dla krajów, w których oddziały VIMN nie chcą prowadzić lokalnych wersji.

Znalazłem stream z nieokreślonego kraju i porównałem go "polskim" :
Screenshot_20200303_104149_pl.vectra.tv.jpg
Także rankiem 3 marca pożegnaliśmy dwa ostatnie kanały muzyczne zarządzane przez VIMN Poland: MTV Music Polska i VH1 Polska.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

MTV Music 24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

W zasadzie teraz po stworzeniu Viacom CBS nie wiadomo jaka będzie sytuacja tego typu kanałów.
Z jednej strony wygląda to na próbę ograniczenia kosztów i utrzymywania się z abonentów "od gniazdka", z drugiej taka sytuacja nie może trwać zbyt długo, gdyż każdy wie, że rozwój YouTube już dawno zniszczył stacje muzyczne (no może z małymi wyjątkami :) :). Trochę to też wygląda tak, jakby odpalono playlisty z teledyskami, aby tylko zakończyć umowy z operatorami satelitarnymi i kablowymi.

Strasznie ciekawi mnie co zrobi nadawca. Mając teraz do dyspozycji treści (oczywiście nie wszystkie) z CBS, The CW, Paramout, MTV i Showtime może przekształcić kanały, albo je zwyczajnie wygasić.
Możemy też mieć przez lata szafy grające, bo kto wie, czy taki model biznesowy zwyczajnie będzie opłacalny dla ViaCBS.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości