Radio Gra Wrocław

Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Radio Gra Wrocław 95,1 FM - Moje miasto, moje radio.

Miejska stacja radiowa nadająca na częstotliwości 95,1 FM z domu studenckiego "Kredka" we Wrocławiu. Zastąpiła ona RMF Maxxx (do września 2012 Radio Aplauz) w nocy z 11/12 listopada 2015 roku. Stacja adresuje program do osób w wieku 20-50 lat. Gra największe przeboje popowe, eurodance, italo disco oraz dynamiczne hity goldowe- playlista Radio Jura i Radio 90.
Informacje lokalne pojawiają się w dni powszednie od 6 do 17, co godzinę. Od 6 do 22 (poniedziałek-piątek), od 7 do 18 (sobota), od 8 do 18 (niedziela) retransmitowane są Fakty RMF FM (w dni powszednie z godzinnym opóźnieniem, a w weekend z dwugodzinnym).
Numer do redakcji: 71 7 506 506
Strona internetowa: http://www.radiogra.pl/
Facebook: fb.com/radiograwroclaw
Fragment oprawy dźwiękowej: https://youtu.be/vIp-h33dgVg


Na wstępie muszę pochwalić tę stację za obsługę FB. W ciągu minuty odpisano mi, a po dokładnie 7 minutach dostałem odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie (wraz z informacją, że dopytają ZDiUM o tę sprawę). Wszystko profesjonalnie i z humorem :) .
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Sylwestrową zabawę w Radio Gra prowadził Łukasz Jakubczyk.

Powitanie roku w Radio Gra Wrocław:
https://soundcloud.com/adam-nowak-61304 ... w-20152016
Dz
Obserwator
Posty: 403
Rejestracja: 07 lut 2009, 3:09
x 1

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dz »

Ponoć w ubiegłą sobotę program w Grze leciał na żywo z Wrocławia?

http://radiogra.pl/plenerowe-studio-rad ... wideo.html
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Ostatnio (wreszcie) RMF zajął się promocją marki- choć myślałem, że w między czasie zostanie zmieniona nazwa na taką z cząstką "RMF" (np. planowane RMF City). Miesiąc temu zauważyłem kostkę na mikrofonie (wcześniej nie było lub była kostka RMF Maxxx). A całkiem niedawno minął mnie biały samochód z logiem Radia Gra. Oprócz tego pojawiają się plenerowe studia, o których pisał @Dz.

Od ok. 20:40 nie ma odbioru na 95,1 FM. Najpierw co kilka sekund były przycięcia, aż po chwili radio "ucichło".
Prawdopodobnie padł dosył do "Kredki", ponieważ RMF Classic również nie działa. Muzo i Antyradio odbieram bez problemów.
Dz
Obserwator
Posty: 403
Rejestracja: 07 lut 2009, 3:09
x 1

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dz »

Auto o którym mówisz (albo jedno z nich) widuję często parkujące na... Popowicach. Wcześniej stawało tam zresztą terenowe auto RMF Maxxx. Redakcja gdzieś w pobliżu?
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Damian Zdancewicz mieszka na Popowicach ;) . http://radiogra.pl/kotek-znaleziony-na-balkonie.html
Redakcja zapewne mieści się w Sukiennicach- tam gdzie cała Grupa RMF.
Zdamian
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 11 sie 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
x 65
x 71

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdamian »

Chyba nie zdradzę zbyt dużo, jeżeli powiem, że właściwie to Grupa urządza się powoli w nowym lokalu na Ofiar Oświęcimskich. Już nie na "zapleczu" CD-Action i Świata Wiedzy, a "na swoim". Poważne lokalne radio potrzebuje redakcji z prawdziwego zdarzenia. ;)
Powyższa wiadomość zawiera wyłącznie prywatne opinie. Opinie ulegają od czasu do czasu zmianie.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Z tym "poważne lokalne radio" to lekka przesada. ;) RMF Maxxx w pierwszym roku działalności na 95,1FM było bardziej "lokalne" niż stacja radiowa aktualnie nadająca na tej częstotliwości. Gra Wrocław wciąż nie ma własnego, lokalnego prezentera. Wczoraj swoją audycję miał Marcin Wiśniewski z Radia Gra Toruń, a pozostałe pasma prowadzą prezenterzy i dziennikarze (informacyjni) Radia 90/Radio Jura.
W ramach uzupełnienia, RMF Maxxx Wrocław w okresie wrzesień 2012-czerwiec 2013 miało lokalne okienko w godzinach 9-17, z czego pierwsze 4 godziny na ogół prowadziła Karolina Kowalska w Krakowie, a kolejne Dawid Miązek we Wrocławiu (w maju 2013 z plenerowego studia podczas Wittigalii- juwenalia Politechniki Wrocławskiej).
W listopadzie na 95,1 FM nie zmieniło się nic poza formatem muzycznym i zmniejszeniem renomy marki.

"Radio Gra" w okresie grudzień 2015-maj 2016 Wrocławianie słuchali przez 0,9% całego czasu słuchania radia przez badanych (dla porównania w okresie grudzień 2014-maj 2015 "RMF Maxxx Wrocław" słuchano przez 1,8%). W okresie styczeń-czerwiec 2016 "Gra" miało udziały w czasie słuchania wynoszące 1% (przedostatnie miejsce w rankingu, rok wcześniej "Maxxx": 1,9%).*
Czy format muzyczny nie przyjął się we Wrocławiu? Czy Radio Gra nie istnieje w świadomości Wrocławian? Bardziej do mnie przemawia to drugie- dopiero od 1-2 miesięcy ulega to lekkiej poprawie. Bez reklamy lub partnerstwa wielkiego wydarzenia we Wrocławiu (wraz z działaniami promocyjnymi podczas niego) nie będzie dużo lepiej. Tylko przypomnę, że badanie RadioTrack polega na rozmowie telefonicznej- w przypadku Wrocławia- z ok. 300 osobami miesięcznie (na 635 000 mieszkańców).** Największe szanse na dobry wynik mają radia znane ludziom i (niestety) los- wybór respondentów.

*Źródła danych: RadioTrack, Wirtualne Media
**Więcej na ten temat: http://www.radiotrack.pl/index.php/bada ... daniu.html
Dz
Obserwator
Posty: 403
Rejestracja: 07 lut 2009, 3:09
x 1

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dz »

mateusz, nie idealizuj maxxxa. To, że ta sieć była "bardziej lokalna" w pierwszych miesiącach istnienia to tylko efekt przyzwyczajania ludzi przywiązanych do lokalnej stacji do nowych realiów scentralizowanego nadawania - takie czarowanie, że "dalej nadajemy z Wrocławia, zmieniła się tylko nazwa". To jest scenariusz ze wszystkich sieci radiowych - najpierw zmieniamy nazwę, ale dalej udajemy lokalnych... a potem tę lokalność powoli zabieramy, żeby się nikt nie zorientował. Tak było w Złotych Przebojach (gdzie najpierw w każdej stacji agory był to jakby liner, potem część nazwy a dziś - pełna nazwa, lokalność stopniowo ograniczano najpierw ujednolicając format, potem ramówkę, a potem likwidując lokalnyc djów). Tak samo robił euroklozet z Goldami... Najpierw był lokalne poranki i popołudnia, potem tylko popołudnia... dziś? Wszyscy lokalni prezenterzy na bruku. ESKA? Ten sam scenariusz!!! To, że kiedyś pod kątem lokalności w maxxxie było lepiej to tylko efekt tego, że od czegoś ta równia pochyła się musiała zacząć. Istnienie takiego czego jak RADIO GRA jest dla mnie niezrozumiałe - może niedługo wszystkie stacje typu jura i 90 będą się tak nazywały? A może chodzi o robienie reklamodawców w balona? Albo robienie w balona mieszkańców, że niby jest LOKALNE radio, bo przestali się nabierać na ogólnopolskie nazwy? A może czarowanie krajowej rady?
Zdamian
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 11 sie 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
x 65
x 71

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdamian »

mateusz_71 pisze:W listopadzie na 95,1 FM nie zmieniło się nic poza formatem muzycznym i zmniejszeniem renomy marki.
Be-ze-dura!

Ok, co się działo w samym listopadzie - nie wiem. Ale nie pozwolę na sugestie, że Radio GRA nie jest bardziej lokalne niż RMF MAXXX!

Maxxx miał we Wrocławiu jedną reporterkę, natomiast od kwietnia tego roku w terenie jest dwójka wrocławskich reporterów i zajmują się tylko Wrocławiem! Wiadomości są wydawane i czytane we Wrocławiu. W roku szkolnym są co tydzień poranne rozmowy na żywo na istotne dla mieszkańców tematy - najczęściej z czołowymi wrocławskimi lub regionalnymi urzędnikami, rzadziej z politykami. Można też się dodzwonić na antenie i wygrać wejściówkę - na przykład do wrocławskiego teatru, na spektakl. ;-)

Od rana do 17 lecą poranne wiadomości, ale nie tylko. Myślę, że dla mieszkańców nie bardzo ma znaczenie kto czyta wejścia (czy jest to wrocławianin w Rybniku, rybniczanin we Wrocławiu, czy częstochowianin w Toruniu ;) ) - bardziej liczy się to, że wejścia są o Wrocławiu i dla Wrocławian. A prócz wiadomości jest właśnie w Grze coś takiego, jak wejścia antenowe o lokalnych sprawach - i rano, i popołudniu prezenterzy rozmawiają z wrocławskimi reporterami albo puszczają ich materiały. Dzieje się to w programie, w ciągu godziny. Był nawet przed jednym z długich weekendów eksperyment z popołudniowym trafikiem prowadzonym z jeżdżącego po mieście auta! (przy współpracy z salonem Forda - GERMAZ)

Nie wspominam już nawet o tym, że zamiast - znanego z innych stacji - zapychania anteny lokalnymi "klocami" (które z przyczyn czysto neurologiczno-psychologicznych nie nadają się do słuchania, bo są ledwo co pociętymi surówkami z nagrań do setek trwającymi nierzadko i z 20 minut!) jest coś takiego, jak przystępne dla ucha podsumowanie dnia: rano i wieczorem - gdzie materiały pojawiające się w wiadomościach są przedstawiane w poszerzonej i pogłębionej wersji.

Oczywiście mówię tu o ramówce poza okresem wakacyjnym, bo w lipcu i sierpniu z uwagi na sezon urlopowy (nie tylko w mediach, ale i urzędach...) trochę inaczej to wszystko wygląda.

Ale nie od razu Rzym zbudowano. Tworzenie lokalnej stacji i budzenie świadomości istnienia czegoś takiego jak lokalny nadawca w mieście wielkości Wrocławia musi trochę potrwać. Myślę, że z czasem będzie co raz lokalniej. :-) Prezenter też się w końcu znajdzie, studio jest i ogłoszenie o pracę też wisiało jakoś przed wakacjami...

Także nie zgodzę się z @Dz, że stworzenie GRY jest niezrozumiałe. Zauważ, że na antenie dominuje muzyka, która przypadnie do gustu osobom słuchającym radia w latach 90. - czyli w czasach, gdy lokalna radiofonia miała swój złoty czas w Polsce. Po prostu trend usieciowiania i homogenizacji wszystkiego i wszędzie przejada się powoli polskiemu konsumentowi. Zrozumiały to także, jak widać, radiowe tęgie głowy i zaczęły odwracać to, co - jak sam wspomniałeś - jeszcze niedawno dominowało na rynku. :-) Tak jest zresztą choćby na rynku piwowarskim - też zaczęło się odradzać "lokalne", czy odzieżowym - tutaj z kolei polska myśl szwacza wykasza w kraju chińską konkurencję. ;-)
Powyższa wiadomość zawiera wyłącznie prywatne opinie. Opinie ulegają od czasu do czasu zmianie.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

No to po kolei :) .
Zdamian pisze:Ok, co się działo w samym listopadzie - nie wiem. Ale nie pozwolę na sugestie, że Radio GRA nie jest bardziej lokalne niż RMF MAXXX!
Odnosiłem się do pierwszych miesięcy funkcjonowania RMF Maxxx Wrocław. Wtedy wszystko wyglądało podobnie jak teraz (różnice: jeden reporter i jeden prowadzący tylko i wyłącznie dla RMF Maxxx Wrocław). Prezenter ma więcej pasma niż reporter, więc RMF Maxxx było bardziej lokalne niż aktualnie Radio Gra :P .
Zdamian pisze:Maxxx miał we Wrocławiu jedną reporterkę, natomiast od kwietnia tego roku w terenie jest dwójka wrocławskich reporterów i zajmują się tylko Wrocławiem!
W listopadzie 2015 w Radiu Gra słyszałem relacje z Wrocławia przygotowywane przez: Piotra Kaszuwarę (Radio Gra), reporterkę RMF Maxxx Oleśnica (nie pamiętam nazwiska), Bartłomieja Paulusa (RMF FM, najczęściej słyszany w Radio Gra), Bartłomieja Szarafina (RMF Maxxx Wałbrzych), rzadko Joannę Łukaszewską (Wiadomości Radia Gra). Potem zmieniały się nazwiska. Czyli od kwietnia Radio Gra ma dwóch reporterów i dwóch prezenterów Wiadomości (patrz kolejny podpunkt)? ???
Zdamian pisze:Wiadomości są wydawane i czytane we Wrocławiu.
Całkiem niedawno (przed wakacjami) słyszałem w Wiadomościach Joannę Mielimonkę. Czy ona czyta we Wrocławiu? :P
Zdamian pisze:W roku szkolnym są co tydzień poranne rozmowy na żywo na istotne dla mieszkańców tematy.
Słyszałem kiedyś dwie takie rozmowy. Ta prowadzona przez Joannę Łukaszewską mogła być na żywo. Inna zapowiedziana przez Joannę Mielimonkę, a przeprowadzona przez Damiana Zdancewicza ( ;) ) była na 300% z puszki oraz pocięta tak, że nie dało się tego słuchać. W dodatku głos prowadzącego był prawdopodobnie ze studia, a gościa z głośnego miejsca- tło całkiem inne.
Zdamian pisze:Można też się dodzwonić na antenie i wygrać wejściówkę - na przykład do wrocławskiego teatru, na spektakl. ;-)
To się chwali, choć RMF Maxxx miało i ma to samo- w "wejściach 25 po" ;) . Z autopsji: w dniu pizzy była do wygrania... pizza. Wystarczyło napisać na adres e-mail, jaka jest twoja ulubiona pizza? Oczywiście trzeba było to zrobić, po podaniu informacji przez Leszka Otawę. Tylko niestety ktoś inteligentny zapomniał odblokować skrzynki, dzięki czemu:
Twoja wiadomość nie zostanie dostarczona, ponieważ wysyłanie wiadomości na ten adres jest zabronione.
Zdamian pisze:Myślę, że dla mieszkańców nie bardzo ma znaczenie kto czyta wejścia (czy jest to wrocławianin w Rybniku, rybniczanin we Wrocławiu, czy częstochowianin w Toruniu ;) ) - bardziej liczy się to, że wejścia są o Wrocławiu i dla Wrocławian.[...]
A prócz wiadomości jest właśnie w Grze coś takiego, jak wejścia antenowe o lokalnych sprawach - i rano, i popołudniu prezenterzy rozmawiają z wrocławskimi reporterami albo puszczają ich materiały. Dzieje się to w programie, w ciągu godziny.
Wejścia o Wrocławiu i dla Wrocławian są głównie w pasmie popołudniowym i weekendowym. Program wczesnoporanny (do ok.9) i wieczorny to zazwyczaj te same wejścia prezenterskie, co w Radio 90 (kiedyś porównywałem, może ostatnio coś się zmieniło ;) ).

Rozmawiają? :D Bardziej dogrywają voicetracki pod tekst voicetracka reportera ;) . W dodatku reportaże często się powtarzały. Pod koniec grudnia Bartłomiej Paulus przepytał mnie na pewien temat. Moja wypowiedź pojawiała się codziennie (w różnych porach) przez cały pierwszy tydzień stycznia. To były non stop te same dwa zdania :o .
Zdamiaz pisze:Był nawet przed jednym z długich weekendów eksperyment z popołudniowym trafikiem prowadzonym z jeżdżącego po mieście auta! (przy współpracy z salonem Forda - GERMAZ)
Bądźmy szczerzy. Reklama, a nie trafik ;) .
Zdamian pisze:jest coś takiego, jak przystępne dla ucha podsumowanie dnia: rano i wieczorem
O której godzinie jest wieczorne podsumowanie? Poranne słuchałem 12 listopada, więc to jeszcze nie było przystępne dla ucha. Posłucham po wakacjach i ocenię ;) .
Zdamian pisze:Ale nie od razu Rzym zbudowano. Tworzenie lokalnej stacji i budzenie świadomości istnienia czegoś takiego jak lokalny nadawca w mieście wielkości Wrocławia musi trochę potrwać. Myślę, że z czasem będzie co raz lokalniej. :-) Prezenter też się w końcu znajdzie, studio jest i ogłoszenie o pracę też wisiało jakoś przed wakacjami...
Trzymam za słowo :) . Jeśli mógłbym mieć jakąś sugestię to o poranku lepiej brzmiałyby Fakty RMF FM sprzed pół godziny (w dodatku byłoby mniej do cięcia ;) ).
Aaaaa. I mniej "rumuńskiego disco" :D
Zdamian
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 11 sie 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
x 65
x 71

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdamian »

mateusz_71 pisze:Prezenter ma więcej pasma niż reporter, więc RMF Maxxx było bardziej lokalne niż aktualnie Radio Gra
Lokalność nie polega na tym, skąd jest osoba, która mówi tylko na tym, o czym i do kogo ona mówi. Prezenter raczej jest od prezentowania tego, co będzie grane - to reporter przygotowuje treść i przekazuje meritum. ;-)
mateusz_71 pisze:W listopadzie 2015 w Radiu Gra słyszałem relacje z Wrocławia przygotowywane przez: Piotra Kaszuwarę (Radio Gra), reporterkę RMF Maxxx Oleśnica (nie pamiętam nazwiska), Bartłomieja Paulusa (RMF FM, najczęściej słyszany w Radio Gra), Bartłomieja Szarafina (RMF Maxxx Wałbrzych), rzadko Joannę Łukaszewską (Wiadomości Radia Gra).
Listopad to był trochę szalony czas odpalania tego całego ustrojstwa. Teraz we Wrocławiu od kwietnia występuje duet Anna Sejdak & Damian Zdancewicz. ;-) Od czasu do czasu ktoś inny, rzucony na pomoc do Wrocławia. Oczywiście wsparcie z dużego RMF i RMF Maxxx Wałbrzych (tam Bartka Szarafina zastąpiła Kamila Alencynowicz) nie powinno nikogo dziwić. ;-) Wiadomości czyta w GRZE Michał Sałkowski.

Piotr Kaszuwara jest teraz w PRW, Joannę Łukaszewską słuchamy w Radiu RAM bodaj.

mateusz_71 pisze:Całkiem niedawno (przed wakacjami) słyszałem w Wiadomościach Joannę Mielimonkę. Czy ona czyta we Wrocławiu? :P
Kogoś zastępowała.
mateusz_71 pisze:Inna zapowiedziana przez Joannę Mielimonkę, a przeprowadzona przez Damiana Zdancewicza ( ;) ) była na 300% z puszki oraz pocięta tak, że nie dało się tego słuchać. W dodatku głos prowadzącego był prawdopodobnie ze studia, a gościa z głośnego miejsca- tło całkiem inne.
Oj, oj, oj. Robiłem to wtedy pierwszy raz (też w zastępstwie) i to były błędy nowicjusza. :P Różnica w głośności tła wynikła ze złych ustawień kompresora. Rozmowa NA ŻYWO z Jerzym Michalakiem była już ok. ;-)
mateusz_71 pisze:O której godzinie jest wieczorne podsumowanie?
22:45
Powyższa wiadomość zawiera wyłącznie prywatne opinie. Opinie ulegają od czasu do czasu zmianie.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Radio Gra Wrocław rozpoczęło promocję na bilbordach reklamowych (m.in. przy skrzyżowaniu Ślężna/Kamienna) i na ulicach miasta.
http://radiogra.pl/radio-gra-i-starbuck ... -foto.html
Zdamian
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 11 sie 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
x 65
x 71

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdamian »

Tych billboardów jest sporo. Trzy na Długiej, na placu Strzegomskim, w "zmieniarce" na skrzyżowaniu Grabiszyńskiej i Szpitalnej, na Legnickiej i w wielu, wielu innych miejscach. Opanowaliśmy miasto. :-)
Powyższa wiadomość zawiera wyłącznie prywatne opinie. Opinie ulegają od czasu do czasu zmianie.
Zdamian
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 11 sie 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
x 65
x 71

Radio Gra Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdamian »

Dziś w Radiu GRA po 17 informacje z dróg - jak dojechać na mecz Polska-Słowenia i (dla przejeżdżających ul. Lotniczą, Kosmonautów lub AOW) jak ominąć utrudnienia na drogach w związku z imprezą.

Będą specjalne wejścia ze wrocławskiego stadionu.
Powyższa wiadomość zawiera wyłącznie prywatne opinie. Opinie ulegają od czasu do czasu zmianie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa RMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości