RMF Maxx

Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

Czy coś wiadomo na temat jesiennej ramówki RMF Maxxx?
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Wiadomo, dzisiaj została wprowadzona. Jest bardzo podobna do tej sprzed wakacji. ;) Jedynie zamiast Maćka Rocka, "Wstawaj, nie udawaj" prowadzi Karolina Kowalska.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

27 września RMF Maxxx będzie obchodziło 13. urodziny. Z tej okazji stacja da 1 000 złotych rodzicom dzieci urodzonym tego dnia. Niemowlak musi otrzymać imię Max.
Więcej: http://www.rmfmaxxx.pl/1000-za-maxxxa

W RMF Maxxx Warszawa można wygrać bilety na imprezę urodzinową (21.09). Gościem muzycznym będzie zespół Łąki Łan.
Więcej: http://www.rmfmaxxx.pl/program/68,i-wsz ... zenia.html

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=z1BzJpi ... e=youtu.be[/youtube]
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Oferta RMF Maxxx na Sylwestra i Nowy Rok wygląda tak:
Sylwester:
08:00 Sylwester na MAXXXa
Justyna Borycka, Karol Kania
13:00 Sylwester na MAXXXa
Joanna Meus
17:00 Sylwester na MAXXXa
Ania Wojtkowiak, Artur "Fiołas" Fiałkowski
20:00 Sylwester na MAXXXa
Przemek Grabowski

Nowy rok:
09:00 Hity na MAXXXa
Piotrek Taraszka
14:00 Bieg PoZdrowień
Robert Bojanowski, Mariusz Pucyło
19:00 MAXXX Party
neeVald
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

Mam takie pytanie odnośnie funkcjonowania RMF Maxxx i lokalnych oddziałów, może ktoś wie coś na ten temat akurat? Jak to wygląda technicznie. Chodzi mi czy np. jeśli ja jestem słuchaczem RMF Maxxx Podlasie 97,5 FM, to reporterzy lokalnie, którzy pracują w fizycznym oddziale w danym regionie, to czy dany oddział np. na Podlasie np. w Białymstoku w swojej siedzibie ma swoje studio, z którego z godzinę przygotowuje lokalne serwisy informacyjne i z tego oddziału "idzie" serwis na żywo w eter? Czy jest to na innej zasadzie, że dany lokalny oddział przygotowuje wcześniej swoje serwisy informacyjne i "wysyła" je do centrali RMF Maxxx w Krakowie i tam jest cała emisja i stamtąd idą lokalne wiadomości na poszczególne regiony?
Przyznam szczerze, że wcześniej nad tym tak nie myślałem, ale ostatnio nad tym tematem zacząłem się zastanawiać.
Bo jeśli dobrze kojarzę, to lokalne serwisy są tylko w dni powszednie (pon-pt) i w godzinach, bodajże 7:00-15:00 co godzinę. Później są już tylko prognozy pogody na dany region o pełnej godzinie chyba lub o godz.ok. xx:40. W weekendy wogóle chyba nie ma żadnych serwisów informacyjnych.

A i jeszcze sprawa emisji stacji w internecie. W internecie chyba idzie inny przekaz niż, ten co jest w radio w danym regionie? Nie chodzi mi tu o playlistę piosenek (bo to sądzę, że jest taka sama), jednak w przekazie internetowym inne są bloki reklamowe, inaczej jest przedstawiana prognoza pogody, oraz o pełnej godzinie, gdy na lokalnych wersjach "lecą" serwisy, to w internetowym przekazie jest chyba tylko prognoza pogody na cały kraj, a zaraz potem leci playlista z utworami. Jest tak jakby "rozjechanie się" tego co aktualnie leci w internecie, a tym co leci w lokalnym radio. Bo gdy w lokalnym radio skończy się serwis info, to w tym przekazie internetowym już minie poprzedni utwór i leci kolejny.

Jeszcze takie pytanko, może ktoś wie dlaczego RMF Maxxx nie może udostępnić na ich stronie z playerem radia tych lokalnych rozgłośni, a jest tylko ten jeden przekaz internetowy. Np. Eska emituje w internecie wszystkie swoje lokalne wersje radia. Jest to dobra sprawa, gdy nie mamy dostępu do fizycznego odbiornika radiowego, a chcemy posłuchać lokalnej wersji radia.
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Nie wiem, jak to jest teraz, ale kiedyś...*
Duża część lokalnych stacji Maxxxa ma swoje biura w regionie, gdzie pracują lokalni reporterzy. Stamtąd wysyłane są relacje do Krakowa, gdzie pracuje newsroom wraz z prezenterami Fleszy. Krakowska ekipa informacyjna nagrywa flesze i tam, w Krakowie, wrzucane są one do emisji - jeden prezenter w kilku regionach jednocześnie czyta różne serwisy. ;) Czasem w ramach Fleszy są materiały od lokalnych reporterów, a czasem nagrywane w Krakowie (przez innego prezentera Flesza) na podstawie informacji z internetu (czytanie lokalnych portali). Długość Fleszy po 9 jest różna, w zależności od regionu.
Chyba od września 2016 roku, w ramach streamu internetowego nie ma Fleszy ogólnopolskich, po prostu jest więcej lub mniej o ileś piosenek w playliście. Pasma po 9 lecą z "puszki", więc nie ma żadnego problemu, aby selektor samodzielnie wyrównywał program.
Oddziały nie są ze sobą zsynchronizowane (tu próbka z RMF Maxxx Dolny Śląsk i Oleśnica - 21.08.2017- kilkusekundowa różnica, a potrafi być dużo większa - nawet kilka piosenek ;) ).

*na podstawie obserwacji, udostępnionych materiałów w internecie (wideo) - nie widziałem "na żywo", jak to robi RMF Maxxx. ;-)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ta lokalność bywa męcząca. Wczoraj koło 23-24 w RMF Maxxx Kielce przez kilkanaście minut emitowano lokalne bzdety, jakieś wywiady z nikim ważnym i odniosłem wrażenie, że albo emitowane są w pętli albo po prostu redaktorzy w Krakowie są na tyle niedouczeni i klepią to samo żeby tylko zapchać pasmo.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Tak jak w prawie każdej sieci radiowej. ;) Lokalność jest po to, aby wypełnić zapisy koncesji. Kiedyś w ramach porannego przeglądu leciała chyba surówka fleszowa. Te same teksty, co poprzedniego dnia były we Fleszach, z ogromnymi pauzami, pomyłkami, pomylone teksty były czytane jeszcze raz. :D
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

W Szczecińskim RMF MAXXX to leci lokalny przegląd wydarzeń tygodnia od 6:00 do 8:00 w weekendy. Nie wiem jak to jest teraz, ale dawniej to leciał od poniedziałku do piątku o godz. 6:00 rano lokalna poranna rozmowa - czyli coś takiego, jak to robi Radio ESKA i Radio WAWA o tej samej godzinie.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018, 14:35 przez Frontowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

@mateusz_71 , @Karol: Chyba do dzisiaj tak jest z informacjami i fleszami lokalnymi, bowiem nie tak dawno włączyłem z rana RMF Maxxx Podlasie (było to ok. 6:30), to właśnie leciała cała playlista serwisów, fleszy lokalnych z całego poprzedniego dnia. Bo "Wstawaj, nie udawaj" zaczyna się chyba po 6:30 lub ok. 7:00 i od tej godz. chyba 6:00 do ok. 7:00 leciała "zapchaj dziura" z lokalnymi newsami.
A nie wiem jak u Was jest, ale u mnie w RMF Maxxx Podlasie (chyba codziennie, nie wiem jak w weekendy) od ok. godz. 21:40 do 21:55-57 lecą jakieś "extra" wiadomości z lokalnego oddziału. To są nie tyle co jakieś wiadomości czy newsy jak we fleszach w ciągu dnia, a jakieś extra materiały z lokalnych wydarzeń, np. jakieś rozmowy z pewną osobą np. o jakiejś lokalnej akcji, wystawie, czy działaniach władz lokalnych jak budowa dróg itp. , które potrafią na antenie trwać nawet kilka minut ciągiem, bleee. Do tego jest używany jakiś stały podkład muzyczny, a później przed emisją playlisty utworów z głównej anteny, są puszczane jakieś (chyba nagrane wcześniej) lokalne telefony od słuchaczy radia, gdzie opowiadają o jakichś śmiesznych sytuacjach lub sucharach. Parę razy jak trafiłem na to, to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać :D.
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Grzegorz34
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2018, 20:03

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz34 »

Czy tylko u mnie w rmf maxxx są pomijane piosenki oraz skracane czy u was tak samo jest
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

W RMF Maxxx Podlasie 97,5 FM zazwyczaj jest wszystko grane z playlisty, sporadycznie może coś się zdarzyć że nie zostanie wyemitowana jakaś piosenka. W takiej sytuacji jest "puszczany" jakiś filler "wypełniacz" lub leci blok reklamowy tudzież autopromocja. Jedyne co zauważyłem, to że (chyba tylko w dni powszednie) w godz. 21:40-21:55 nie są emitowane piosenki z playlisty, tylko "sklejka" różnych wywiadów, wiadomości lokalnych z całego dnia.

Warte do odnotowania


Bodaj od początku nowego roku (może wcześniej) w niedzielne popołudnie od 14:00 jest emitowana audycja "Hity na zamówienie" (Mariusz Pucyło, Robert Bojanowski). Wcześniej audycja miała nazwę "Bieg PoZdrowień" i była prowadzona bodajże przez tych samych prowadzących co "Hity na zamówienie". Nie jestem pewien, ale nazwa audycji chyba miała związek z jakąś akcją zdrowotną (była promowana na stronie rmfmaxxx.pl).
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tymczasem we wtorek w roli laureatki jednego z konkursów wystąpiła Jesika Piętak - wokalistka muzyki tanecznej (a początkowo też szlagierowej) i co najważniejsze dla nas prezenterka swojej nieistniejącej już audycji autorskiej "Gwiazdozbiór Jesiki" w Radiu Silesia.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

RMF Maxxx może czuć się dumne. Dobrze znany nam Gromee czyli Andrzej Gromala wraz z Lukasem Meijerem jedzie na Eurowizję. Nie byłoby w tym nic dziwnego że to właśnie dzięki Gromee'mu mamy dzisiaj RMF Maxxx! Gromee bowiem to osoba bardzo znacząca dla krakowskiego eteru - założył Blue FM, potem Radio Region i w końcu RMF Maxxx a teraz wspiera też antenę RMF FM w redakcji muzycznej: http://25lat.rmf.fm/tiki-index.php?page=Andrzej+Gromala
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

RMF Maxxx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

W całym ubiegłym tygodniu i w tym również widzę, że w ramówce do pasma "Byle do obiadu" wpisana jest sama Ania Wojtkowiak. Gdzie jest Artur Fiałkowski, co się z nim stało? Nie będzie już prowadził, czy jest na urlopie? Ktoś może ma bliższe informacje?
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa RMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości