Radio Planeta FM

Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Widzę, że temat Planety FM nie jest zbytnio popularny na forum. Słuchacie tego radia? Kiedyś, kiedy była jeszcze Radiostacją ja słuchałem ją dzień i noc. Teraz już dużo mniej, wiele się pozmieniało, prawie cała dawna ekipa RDST porozchodziła się po innych stacjach Eurozetu, albo całkiem skończyła swoją przygodę z radiem. Jakieś kilka miesięcy temu zrezygnowano z pon.-pt. notowania listy Total Chart, teraz program emitowany jest tylko w niedziele (na szczęście dalej prowadzony przez Bartka Mocarskiego).
Obecnie Planeta FM stała się bardziej różnorodna muzycznie. Dużo house'u, często jakiś dubstep albo drum'n'bass, a nawet zdarzają się kawałki indie rockowe (klimatami podchodzące pod Roxy FM). Oczywiście pojawiają się też czarne brzmienia.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Wpis z Facebook'a Planety:
Kochani,

Już niedługo Planeta FM przejdzie do Internetu, gdzie na www.planeta.fm będziecie mogli słuchać Waszej ulubionej muzyki klubowej.
Na częstotliwościach Planety FM wkrótce będzie nadawało nowe radio – Radio ZET Gold – kierowane do dojrzałego słuchacza.
O szczegółach naszego nowego projektu będziemy informować na bieżąco.
Dziękujemy Wam, że przez te wszystkie lata byliście i jesteście z nami. Do usłyszenia:-)

Redakcja Planety FM
I oficjalna informacja: http://media2.pl/media/103043-Koniec-Ra ... -Gold.html

Stacja, która grała ambitną muzykę przestanie istnieć. Może to lepsza sytuacja dla Eurozetu, niestety Planeta miała słabe przebicie przy RMF MAXXX i Esce, szkoda tylko radia o takim poziomie muzycznym... Co prawda nie ma takiego prawdziwego radia ze starszymi piosenkami. Najpierw jednak zastąpiono Radiostację, teraz likwidowana jest Planeta FM.

:(
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Ja osobiście jestem zdziwiony, nie zszokowany taką decyzją.
Szkoda, naprawdę wielka szkoda :(
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Wprowadzenie Radia ZET Gold niesie za sobą ogromną stratę dla mieszkańców Wrocławia, którym wyłączone zostanie lokalne Radio Traffic 97,8 FM - moim zdaniem jedna z lepszych rozgłośni w mieście! Dobry miejski serwis informacyjny, informacje o korkach i świetna muzyka - to lubię w Radiu Traffic. Naprawdę olbrzymia strata! :(

Nie cierpię wszelkich informacji o przejęciach, bo prędzej czy później wiąże się to z rebrandingiem na ujednolicony "szit" - to nie pierwsza taka sytuacja u nas, chociażby całkiem niedawno nadające od wielu lat w pełni lokalne Radio Aplauz zostało zastąpione ogólnopolskim pasmem RMF MAXXX.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

No cóż - wielka strata :'(. O ile Planety FM tak często nie słuchałem (ale czasami tak), to Radiostację wspominam z wielkim sentymentem (Dansowe bity, itp :D), czy wcześniej poznańskie RMI FM (swoją drogą, nadal można zobaczyć taksówki z logo stacji). https://www.facebook.com/ZostawcieNamPlaneteFm - tymczasem polecam tą stronę ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

A mnie jest generalnie wszystko jedno. Dlatego, że Planety FM u siebie w Kępnie nie mogę słuchać ;) Niech to będzie komentarzem na temat konkurencji z Eską i Maxxxem, która dla stacji Eurozetu musiała się zakończyć niepowodzeniem.
Awatar użytkownika
pommidor
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 21 lut 2013, 21:18

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pommidor »

Warszawa przejmuje ostatnio wszystko niestety.
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Tak się kończy, jak próbuje się sprzedać inną stację pod porządną marką. Warszawa wzięła sobie nazwę ze Śląska, gdzie Planeta 95.1 FM (+ 87.9 Bielsko) miała większa słuchalność niż Eska i Radia Fan Knurów (dzisiejszy RMF Maxxx Śląsk), ale zapomniała o profilu, programach. W zamian do śląskiej wersji trafiły wieśniackie jingle, logo i pasma, a po nocnym bloku Trance Night o 3 w nocy polski hip hop.
Obrazek
RIP Radio Planeta 95.1 (Katowice), Bielsko-Biała (87.9), Opole (106.2)

Bo prawdopodobnie wersja internetowa będzie tylko ta obrzydliwa, warszawska.

Ciekawe, co zrobią z Mega Beat Dance Chart 20. Lista jest najdłużej istniejącym notowaniem na Śląsku, stworzonym przez Jacka Plutę (dyrektor śląskiego Radia Planeta w latach 2002-2007). Zaczęto ją nadawać w 1993 roku na falach Radia Flash (klubowa audycja na rockowej stacji wink), potem przez krótki czas była w innych radiach, aby w 1995 roku trafić na Mega FM (które potem retransmitowane było przez Radio Rodło Bytom, późniejsze Radio 95.1 FM), następnie w 2000 roku przeniosła się na stałe do Radia 95.1 (wraz znaczną częścią redakcji Mega FM, które zmieniło profil z młodzieżowy na ogólniejszy), a przekształcona została w Radio Planeta w 2002 (skąd była retransmitowana najpierw na śląskich planetach, a następnie po kupieniu przez Eurozet w innych miastach, oczywiście bez Warszawy i Poznania). Z tego, co mówił Jacek Pluta w 2003 roku przy okazji 500 notowania, lista jest jego własnością, więc może trafi zupełnie gdzie indziej?

Jakby ktoś chciał posłuchać :)
http://iras108.wrzuta.pl/audio/9JJVlh8bdFm/ (wspomnienia)
http://iras108.wrzuta.pl/audio/9EbhbMmg ... 2003-04-13 (notowanie)
"A tak w ogóle ciekawe, czy będzie 1000 notowanie Mega Beat Dance Chart 20?" :D

No jest na to szansa, bo obecnie jest 990 notowań. Ciekawe, czy zdarzą ;)

Dla ciekawostki na antenie stacji obecnego Radio Express (czyli dawnego Mega FM), swój program prowadzi Sławek Rybka Rybczyński, czyli były prowadzący Radia Planeta (jeszcze chyba do niedawna). Jego audycja "Imprezowy Mix Radia Express" to głównie piosenki z drugiej połowy lat 90 i pierwszych XXI wieku, czyli to co nadawało ówczesne Radio Mega FM i Radio Planeta :) Czasem nawet są nawiązania do tego okresu, nie mówiąc o starych słuchaczach ww. radiostacji. Cały blok wraz z kilkoma programy-przerywnikami w środku trwa 5 godzin, czyli do 22.00 :)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
dlucjanski210686
Obserwator
Posty: 502
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dlucjanski210686 »

No i kolejne radio lokalne, które przechodzi do historii to Planeta FM. Szkoda, bo dla niektórych skojarzyło się głównie z hitami imprezowymi. Jeśli tak dalej pójdzie, to radio skończy jak reszta - znakiem pamięci. Co robić?
Obrazek

500 postów! :)
Awatar użytkownika
dlucjanski210686
Obserwator
Posty: 502
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dlucjanski210686 »

Przepraszam, że muszę wam się wtrącać, ALE TO KONIEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Planeta FM znika z eterów!!!!!!! Słuchacze są oburzeni, a my bezradni poszukamy, co można by nazwać pożegnaniem. A może by "Stay"?
Obrazek

500 postów! :)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Proponowałbym bardziej "Niepokonanych" grupy Perfect - ten utwór grają zawsze stacje kończące nadawanie.
Tymczasem ciekawe są opinie na temat kasacji Planety FM a mianowicie branża to rozumie natomiast słuchacze nie: http://[link zakazany]/artykul/ra ... za-rozumie
Mi natomiast czytając ten artykuł nasuwa się jedno pytanie a dokładniej co jest ważniejsze w takiej stacji radiowej - słuchacz czy biznes ? Po tej decyzji teraz twierdzę że to drugie. Radio to nic innego jak biznes a w nim nie ma miejsca na sentymenty :-(
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Żadna nowość. Każda stacja komercyjna dba tylko o własny interes i pieniądze. A już tym bardziej takie molochy jak Time, Eurozet czy RMF.
Dz
Obserwator
Posty: 403
Rejestracja: 07 lut 2009, 3:09
x 1

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dz »

Media są od tego, żeby robić pieniądze. Słuchacz (widz, czytelnik) nie jest klientem - jest towarem który odsprzedaje się reklamodawcom. Wyjątkiem są oczywiście media misyjne: publiczne (w założeniu) i społeczne. Ale media robione dla idei cienko jednak przędą, ludziom coraz mniej chce się szukać czegoś wartościowego... odpowiada im bycie towarem.

Planeta natomiast medium społecznym oczywiście nie jest. Więc skoro się nie opłacała, to jej miejsce jest w historii...
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Ambitne się nie sprzedaje. Eska i MAXXX stopniowo wykańczały Planetę, ona co jakiś czas próbowała się bardziej otworzyć, żeby pozyskać mniej wybrednych słuchaczy, ale nie można tego robić w nieskończoność, bo stali słuchacze są wymagający. Na pewno ma tutaj przyczynę też słaby zasięg, w niektórych miejscach naszego kraju stacja nadawana jest z naprawdę śmieciową mocą...
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 31 lip 2007, 17:15
Lokalizacja: Igristoje
x 1
x 1
Kontakt:

Radio Planeta FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: projektor.ols »

Nie interesowałem się PlanetąFM odkąd zamienili mi moje lokalne radio w kupę niezdatną do słuchania w 2008r (w sumie to w 2007 zmienili ale działało wtedy pod starą nazwą). Gdy wczoraj czytam w lokalnej gazecie, że Planetę zastępują Radiem Zet Gold...

Cóż. Problemem Planety moim zdaniem były różne formaty stacji w ramach jednej marki. Planeta w Krakowie/Warszawie grała co innego niż taka z Olsztyna. No i patrząc po decyzjach Eurozetu mam wrażenie, że się miotają.

Mi szkoda nie będzie, bo patrzę przez pryzmat PlanetyFM Olsztyn. Format który kompletnie do mnie nie trafia. Owszem - jest bardziej lokalną wersją Planety. Szkoda, że WaMa była bardziej lokalna niż teraz jest Planeta. Planetę jeżeli chodzi o lokalność mogę śmiało porównywać do nowszego tworu czyli Radio Plus. Stacja która z początku nic nie miała lokalnego teraz oprócz serwisów informacyjnych ma też własne, poboczne audycje. Tego w sumie też nie słucham, muzycznie mi nie odpowiada. ;)
Ale wracając do PlanetyFM: akurat dzienna część jest zbliżona do tego co chce wprowadzić Radio Zet Gold. No oczywiście jak się wywali disco polo i inne rumuńskie "przeboje". Część wieczorna to muzyka klubowa w której disco polo nie jest trudno znaleźć. No i te słynne "pozdrowienia dla misiaka z Piecek - misiaczka z Mrągowa". Myślę, że w Pieckach i Mrągowie wybuchnąć mogą zamieszki w związku ze zmianą charakteru tego radia. ;)
Teraz ludzie płaczą, bo Planetę zabierają - tak samo jak płakali gdy zabierali ogólnopolską Planetę z Olsztyna w 2008r (której poziom był zdecydowanie lepszy niż Planeta Dobrowolskiego). Ale dzięki temu zapamiętałem, że tego radia trzeba unikać na kilometry.

Cóż - takie są też prawa rynku. Ja osobiście jestem sceptycznie nastawiony do nowości Eurozetu ale tylko i wyłącznie pod względem wykonania.
Mi szkoda jedynie Planety w Warszawie, Krakowie czy Katowicach. Planety w Olsztynie i Kielcach były do zaorania już od ich powstania.
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eurozet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości