Radio ZET

Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Również autorzy "Uważam Zet" poinformowali o likwidacji swojej audycji. Mi najbardziek jest wieczornej audycji "Halo Zet" która to była całkiem fajna.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Sporo zmian w ramówce Radia ZET muszę powiedzieć, niemal każda audycja będzie prowadzona w duetach. Faktycznie szkoda jest takich audycji jak np. ''Uważam ZET'' czy ''Halo ZET'', które również mi się podobały.

Kiedyś Radio ZET było innym radiem. Był Janusz Weiss i ''Dzwonię do Pana/Pani w bardzo nietypowej sprawie'', ''Rozmowy Rolowane'' Rafała Bryndala i Edyty Jungowskiej czy kultowy ''Sponton'' Szymona Majewskiego - dzisiaj obecne Radio ZET jest cieniem starego, dobrego Radia ZET.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Moim zdaniem te zmiany są zbyt drastyczne - sporo ludzi jest tym niezadowolonych co już widać na Facebooku poszczególnych programów i ich autorów.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3146
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 858
x 1637

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Zmiany ewidentnie na minus - likwidacja lubianych przez słuchaczy "Uważam ZET" i "ZET na punkcie muzyki" to bolesny strzał w kolano dla ZET-ki. Oby jednak "Wieczór z Radiem ZET" w wykonaniu Marcina Wojciechowskiego dorównał poziomem drugiej ww. audycję. I do tego jeszcze te zbyt banalne nazwy oparte na szablonie "*dowolna pora dnia* z Radiem ZET".

A o ZET-ce szkoda się rozpisywać - do niedawna, dopóki jeszcze pracowali tam Weiss i Pawlikowska jeszcze można było to zdzierżyć. A teraz? To niemal kopia RMF FM.
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

manieq01 pisze:A o ZET-ce szkoda się rozpisywać - do niedawna, dopóki jeszcze pracowali tam Weiss i Pawlikowska jeszcze można było to zdzierżyć. A teraz? To niemal kopia RMF FM.
Tutaj się zgodzę, kopiują RMF FM - chociaż w RMF FM nie ma jeszcze niedzielnego programu, do którego są zapraszani politycy. Radio ZET było także lepsze, jak Monika Olejnik prowadziła ''Gość Radia ZET'' oraz ''Siódmy Dzień Tygodnia'' - głównie tą ostatnią audycje słuchałem, teraźniejsze ''Śniadanie w Radiu ZET'' jest inne niż ''Siódmy Dzień Tygodnia'' - po prostu Beata Lubecka nie jest ostra jak Olejnik i tyle.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
laszlo12
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 30 sie 2017, 11:00
x 64
x 40

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlo12 »

Witam wszystkich Użytkowników Forum!

Śledzę to forum już od blisko 2 lat, jednak propozycje zmian w ramówce Zetki skłoniły mnie do założenia tu konta i skomentowania tych propozycji. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że moja wiedza o rynku medialnym nie jest szalenie wielka i chciałbym się podzielić po prostu swoimi odczuciami jako wieloletni (mimo mojego "studenckiego" wieku) słuchacz i fan Radia ZET.

Na początek - nazwy pasm.
[quote=manieq01] I do tego jeszcze te zbyt banalne nazwy oparte na szablonie "*dowolna pora dnia* z Radiem ZET".[/quote]
W pełni się z tym zgadzam. Zupełnie bez polotu. Największym skandalem jest tu dla mnie zmiana "ZET na punkcie muzyki" -> "Wieczór z Radiem ZET". Nazwa używana od 2009 roku wskazywała na autorski charakter programu. Marcin musi się czuć niepocieszony, a przecież w grudniu stuknie mu dekada przy Żurawiej. Jeśli na dodatek okaże się, że poranne pasmo rzeczywiście zmieni nazwę z "Dzień Dobry Bardzo" (używanej chyba z 20 lat) na zwykły "Poranek z Radiem ZET", to śmiało można mówić o co najmniej nieporozumieniu.

Rozbicie duetu Korościel-Michałowski to najgorsza ze zmian. Pomimo 4 lat na antenie program moim zdaniem się nie zestarzał, a ludzie go uwielbiają. Jest idealny na popołudnia, gdy ludzie wracają z pracy i niekiedy potrzebują rozładować napięcie po tych kilku godzinach spędzonych w biurze czy gdziekolwiek indziej. Panowie się idealnie dopełniali i przez bite 4 godziny audycji zapewniali solidną dawkę dobrego humoru.
Sam Michał Korościel to nie to samo, podobnie jak nędzna namiastka "Uważam ZET" w piątkowe wczesne popołudnie. A co do Damiana - weekendowe poranki nierzadko prowadzili ludzie na ostatnim etapie kariery w Zetce (patrz: Radomir WIt, Tomasz Kasprzyk, bodajże Tomek Miara). Podejrzewam, że wkrótce porzuci definitywnie radio dla telewizji. Jestem ciekawy tego programu duetu Dżbik-Osica, chociaż osobiście uważam, że dotychczasowa pora "Halo ZET", czyli 21-23, była bardzo dobra. Podsumowując wątek "Uważam ZET" - zmiana dla zmiany, jak najbardziej na minus.

Z kolei nowy przedpołudniowy duet Sońta-Ptaszyński to połączenie dość nieoczywiste. Sońta sypie żartami jak z rękawa, ma cięte riposty, tymczasem Mateusz jest taki nijaki. Osobiście uważam Ptaszyńskiego za najgorszego prezentera Zetki (bardzo mnie irytuje swoim "Czas na... wiadomości/konkurs/piosenkę", nigdy nie stosuje innej zapowiedzi). Nie wiem, jak panowie współpracują w duecie, bo nie miałem okazji ich słuchać w te wakacje, gdy zdarzyło im się prowadzić poranki w dni powszednie, ale może komuś się udało i może się w tym temacie wypowie.
Marcin Sońta mi najbardziej pasuje na poranki, ale nie wiem za bardzo z kim.

Aga i Tomek po dwóch latach w "DDB" przyzwyczaili do siebie słuchaczy i wspólnie jako-tako dali radę zastąpić wspaniałe trio 3xM z lat 2010-15. Tomek Florkiewicz jako współprowadzący bardzo zyskał w moich oczach. Gdy prowadził sam programy "okołopołudniowe" (pasma w godzinach od 9-10 do 14-15) kojarzyłem go przede wszystkim ze strzelania sucharami przy każdym wejściu. Mimo to Agę i Tomka najchętniej bym widział w paśmie 10-15 jak okresie kwiecień-czerwiec 2015.

Marcin Łukasik. Raptem 2 lata starszy ode mnie, a już zdążył pracować i w RMF i Radiu ZET. I po 1,5 roku przy Żurawiej bym mu podziękował. Bardziej by się wpasował w młodzieżową Eskę, niż w Zetkę, która celuje w coraz starszych słuchaczy, patrząc zwłaszcza po wakacyjnej playliście. Stylem prowadzenia przeciętny, nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Szkoda, że to właśnie jemu przypadło prowadzenie "Listy Przebojów". Facet nie wie, kogo zapowiada (kilka razy zapowiadał Kungsa jako "ich", czyli zespół, a tymczasem jest to DJ). Poza tym, nie jest to trochę za późno na "Listę"?

Pasmo 22-2 - powtórka sprzed ok. 5 lat. Zawsze jakaś namiastka pasma nocnego. Jednak mam nadzieję, że ktoś je będzie prowadził rzeczywiście do tej 2 w nocy, bo przed Laty prezenterzy opuszczali studio niedługo po północy. À propos prezenterów - tych będziemy mieli aż 3, naturalnie rotacyjnie, choć to moim zdaniem o jednego za dużo.

Party ZET - szkoda, że nie będzie już audycji z muzyką taneczną, ale jak rozumiem na to związek z wiekiem targetu stacji.

Podsumowując, nie mam zrozumienia dla tych zmian. Rozbijanie duetów, bzdurna unifikacja nazw pasm.. Szkoda gadać. Quo vadis, Zetko?
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 15:09 przez laszlo12, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

No to mamy w Zetce niezłą rewolucję. Nazwy banalne, koniec znanych programów ("Uważam Zet", "Dzień Dobry Bardzo", "Zet na punkcie muzyki"). To może być ciekawa jesień przy Żurawiej... Jestem w szoku.
Obrazek
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Ja myślę, że te zmiany są spowodowane nowym szefem ZET-ki, Sławomirem Assendi. Nowy szef, nowe zmiany.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Sniezyneczka
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 31 sie 2017, 10:47
x 127
x 1

Ramowka i prowadzacy audycje Radia ZET i ZET Gold/Mel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sniezyneczka »

Gdzie jest ramowka ZET-ki i nazwiska prowadzacych,a takze to samo dla ZET Gold/Mel.Sniezyneczka.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jesienną ramówkę Zetki w mniej więcej znalezionej formie masz na poprzedniej stronie. Ostatnia ramówka Radia Zet Gold jest tutaj: http://www.zetgold.pl/Radio/Ramowka zaś ramówka Meloradia jest tutaj: http://forum.media2.pl/viewtopic.php?f= ... 35#p393735
Poland - Aktywnie najlepszy!
Sniezyneczka
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 31 sie 2017, 10:47
x 127
x 1

Uwaga na temat braku w programie Radia ZET Piotra Sworakowskiego

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sniezyneczka »

Jestem zaskoczona i niemile zdziwiona brakiem miejsca w nowej ramowce Radia ZET najlepszego DJa w Polsce - Piotra Sworakowskiego.Stanowi On znaczaca przeciwage dla innych stacji radiowych,ktore bez zenady powielaly caly rok jego programy z Radia ZET Gold (dochodzilo do 8powtorzenia do 126 piosenek dziennie z playlisty Goldu),a takze,w mniejszym zakresie,z Jego audycji prowadzonych w Radiu ZET.Czasami zdarzalo sie to w kilka sekund po nadaniu przez Niego piosenki.W sporcie takie rozglosnie bylyby zdyskwalifikowane za gre nie fair i bylyby poza tabela we wszystkich rankingach.Dzieki olbrzymiemu doswiadczeniu (wieloletniej pracy w prywatnych i panstwowych stacjach) i zaangazowaniu (widac,ze dla tego prezentera muzyka jest pasja) jego wiedza na ten temat przekracza znacznie poziom reprezentowany przez innych.Potrafi w krotkich slowach celnie,madrze i ciekawie wskazac na najwazniejsze fakty dotyczace piosenek,ich wykonawcow i muzyki w ogolnosci.Cechuje Go tez poczucie humoru i bezstronnosc(sprawiedliwosc) w ocenie sluchaczy przy konkursach.Liczy sie u Niego tylko wiedza.Obserwuje Jego prace od 17 lat.Od poczatku bylo widoczne,ze jest to niebanalna postac i byl wielka nadzieja radia,co sie sprawdzilo.Sniezyneczka
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 15:13 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zalecam używanie polskich znaków w postach, by te były łatwiejsze w czytaniu przez użytkowników forum :-)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Radio ZET nada dzisiaj w nocy specjalne wydanie ''Wiadomości'' o godz. 4:45, związku z 78. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Ramówka ZETki na przestrzeni szczególnie ostatnich lat, to taka jedna wielka sinusoida. Co się poprawi, to się zaraz pogorszy. :)
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

Nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że Lista Przebojów jest już w Zetce trzymana na siłę, kilka lat temu okrojono liczbę wydań z 5 do 1, a teraz jeszcze zmiana godziny.
laszlo12
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 30 sie 2017, 11:00
x 64
x 40

Radio ZET

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlo12 »

Z tego, co słyszę, zmieniły się też wiadomości. Zwłaszcza godziny dyżurów. W dni powszednie od wczoraj trwają 5:30 (lub 6:00)-9:00, 9-14, 14-17, 17:30-23 i od północy do 5. Natomiast w weekendy 6-11, 12-17, 18-23 i nocny. Po wiadomościach mamy nowe hasło: "Radio ZET - siła muzyki (tego do tej pory nie było) i pierwsze źródło informacji.
Zniknęły Wydarzenia Dnia, a szkoda. Zamiast tego zwykle wiadomości o 17 i 18.
Wiadomości kulturalne przesunięto o godzinę do tyłu na 12 i dodano drugie wydanie o 18. Wiadomości ekonomiczne przed południem też godzinę wcześniej (o 10), popołudniu - pół godziny (o 15). Pojawiły się nowe dżingle dla wiadomości kulturalnych i sportowych. Te ostatnie rano są już o 9 (też cofnięte o 30 min), wieczorem - dodano wydanie o 22.
Auto ZET zastąpiły wiadomości drogowe, emitowane dużo częściej niż dotychczas (nie tylko rano i popołudniu) i prowadzone już nie przez dziennikarzy sportowych.
Pasma kończą się już nie przed wiadomościami, tylko prezenter przestawia jeszcze na koniec dyżuru prognozę pogody po wiadomościach i zamienia parę słów z tym, który właśnie przejmuje antenę.
Zmienił się też głos oznajmiający reklamy i ich koniec, jak i sposób ich zapowiadania - nie 2x "Reklama", tylko "Reklama" i "Po reklamie".
Ot, takie drobiazgi wyłapane ze słuchania.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 22:05 przez laszlo12, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eurozet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości