Dwójka - Polskie Radio

Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zakładam ten temat, ponieważ już jest o radiowej "Jedynce" i "Trójce", a nie znalazłem wątku o radiowej "Dwójce".
dziennik.pl pisze:Bezprecedensowy protest
Polskie Radio zamilknie na 24 godziny
Kilkaset tysięcy słuchaczy radiowej "Dwójki" w środę zamiast utworów Chopina czy Pendereckiego, usłyszy jedynie "Warszawiankę" i śpiew ptaków. Antena zamilknie na 24 godziny. Bezprecedensowym wydarzeniem w historii polskiego radia pracownicy programu chcą zaprotestować przeciwko fatalnej sytuacji finansowej.

"Szanowni Państwo, to jest akcja protestacyjna Zespołu Programu 2. (...) Nie skazujmy radia publicznego na milczenie" - taki komunikat co kilkanaście minut będą od godziny 6 rano odczytywali dziennikarze "Dwójki". "Chcemy dotrzeć do polityków i opinii publicznej, której uwaga jest w całości skierowana na to co się obecnie dzieje w telewizji publicznej" mówi Robert Wijas, p.o. prezesa Polskiego Radia, który poparł inicjatywę zespołu "Dwójki".

"Brak gwarancji stabilnego finansowania radia uderza przede wszystkim w Program 2, w całości utrzymywany ze abonamentu. Ale politycy, którzy nigdy nie byli i nie będą zapraszani do naszego programu, całkowicie to ignorują" - mówi Malgorzata Małaszko-Stasiewicz, wicedyrektor "Dwójki".

W tym roku budżet programu drugiego został obcięty o połowę, do 6 mln (oprócz 5,8 mln na Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia (NOSPR). "Nie będzie Festiwalu Muzycznego Polskiego Radia. Nie mamy pieniędzy na zaplanowane nagrania i koncerty. Sytuacja jest dramatyczna" - mówi Małaszko. Dodaje zaraz, że zespół nie protestuje w obronie swojego uposażenia "Wiele osób pracuje za darmo, albo zdecydowało się radykalnie zmniejszyć honorarium, licząc, że dzięki temu przetrwamy" - tłumaczy Małaszko. Ale teraz w szanse na przetrwanie pracownicy już zaczęli wątpić.

W poniedziałek załoga anteny wystosuje rozpaczliwy apel do opinii publicznej. Informacja o proteście będzie też rozsyłana za granicę, do publicznych rozgłośni w Europie. "Nasza przyszłość jest jedną wielką niewiadomą. Nie znamy kwoty, jaką mielibyśmy otrzymywać wedle nowej ustawy, wpływy z abonamentu spadają. W przeciwieństwie do telewizji, nie możemy się ratować przerywaniem programów reklamami" tłumaczy Wijas.

W nowej ustawie medialnej zabrakło gwarantowanej dla mediów publiczych kwoty przekazywanej z budżetu. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle ustawa wejdzie w życie. Szefowa sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Iwona Śledzińska Katarasińska z PO odbija jednak piłeczkę "Jestem ostatnią, która by spisywała "Dwójkę na straty. Ale to do zarządu radia należy dysponowanie dostępnymi jej środkami" mówi posłanka.

W polskim eterze nie ma stacji, którą można by pomylić z Programem II. Radio nadaje jazz i klasykę, muzykę współczesną i symfoniczną oraz radiowy teatr. "To dzięki "Dwójce" i współpracy z Europejską Unią Nadawców polska muzyka poważna trafia za granicą, a nasi melomani mają możliwość wysłuchania transmisji koncertów z najsłynniejszych sal na świecie" - mówi Joanna Wnuk Nazarowa, szefowa NOSPR i dodaje "Nie możemy pozwolić, by ta antena zamilkła na zawsze" - dodaje.
Całkowicie zgadzam się z pracownikami programu drugiego Polskiego Radia oraz dwoma rękami podpisuję sie pod protestem radiowej "Dwójki". Trzeba uświadmomić społeczeństwu i politykom, że abonament po to się płaci, aby publiczne media wypełniały "misję publiczną". Te zadanie najlepiej chyba ze wszystkich stacji publicznych wypełnia Program Drugi. Choć, słucha tej stacji tylko garstka osób, to nie znaczy, że należy porzucić ten projekt, zostawić go samym sobie, żeby sobie upadł. Co tam Polskie Radio, a niech sobie upadnie.. - niektórzy tak myślą, a zapytam się skąd m. in. "Lato z radiem", "Lista przebojów Trójki", nawiązanie współpracy z EBU. Między innymi dzięki abonamentowi. Bo przecież publiczne radio jest dla wszystkich, nawet dla tak małych grup. I trzeba to niektórym uświadomić.

Protest będzie trwał od 6.00 rano w środę do 6.00 rano w czwartek.

Pełna treść listu otwartego w sprawie protestu :http://www.polskieradio.pl/dwojka/muzyk ... 04983.html
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dla mnie to śmieszne. Dwójka tak potrzebuje wpływów z abonamentu, a przecież może utrzymywać się z reklam - RMF Classic o zbliżonym profilu jakoś daje sobie radę z dużo mniejszym zasięgiem. W ogóle media komercyjne jakoś dają sobie radę bez pieniędzy z abonamentu, ale oczywiście Polskie Radio i TVP są ważniejsze... Śmieszne. A Dwójkę mogą wyłączyć na stałe, bo to radio niszowe i bardzo niską słuchalnością - z pewnością nie jest zbyt dochodowe, a misją można tak samo nazwać emisję utworów z gatunku pop czy hip hop jak i muzykę poważną czy kaszubskie pierdy, które tam słyszałem - Genowefa Pigwa lepiej potrafiła śpiewać.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

@Karol, tylko że Program 2 z założenia ma nie emitować reklam, tylko z 100% produkowany ze środków abonamentowych, co jest mocnym atutem tego, że ten kanał spełnia misję publiczną.
Karol pisze:A Dwójkę mogą wyłączyć na stałe, bo to radio niszowe i bardzo niską słuchalnością - z pewnością nie jest zbyt dochodowe, a misją można tak samo nazwać emisję utworów z gatunku pop czy hip hop jak i muzykę poważną czy kaszubskie pierdy, które tam słyszałem - Genowefa Pigwa lepiej potrafiła śpiewać
1. Jeśli chodzi o słuchalność, to powtórzę to, co napisał @Ice na innym forum - tak tragicznych wyników Dwójka wcale nie ma, wystarczy spojrzeć na raporty np. serwisu Wirtualnemedia.pl
2. Gdyby Polskie Radio podjełoby decyzję o wyłączeniu Programu 2 z eteru, lub jego przekształceniu, to moim zdaniem byłaby jedna z najmniej rozsądnych decyzji Polskiego Radia (choć ryku radiowego jeszcze nie znam jak telewizyjnego). U wielu tych, którzy lubią np. Bethovena czy Chopina taka decyzja mogła wywołaćby zbulwersowanie (a szczególnie u środowisk twórczych). Nie każdemu musi się podobać np. muzyka poważna (tak samo pop - chodzi oczywiście o rodzaj muzyki - nie musi się każdemu podobać), jednak jest taka grupa (nawet niszowa), która wprost kocha tą muzykę, co nie jest chorobą, i należy to uszanować. A niech ta grupa istnieje, i póki nikomu nie przeszkadzają jest OK. A radio publiczne powinno być dla każdego, także dla tych osób, które przed chwila wspomniałem.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Niestety, ale media publiczne nie wiedzieć czemu boją się strasznie likwidacji abonamentu. Nie ma się co oszukiwać, ale ściągalność tego haraczu do tej pory była i tak niska, na dodatek trzeba było to podzielić na kilkanaście ośrodków telewizyjnych oraz radiowych (ogólnopolskich oraz lokalnych). Ostatecznie nie wychodzą z tego zbyt duże pieniądze. Większość anten i tak jest wspomagana reklamami. Dla porównania media komercyjne żyją tylko z reklamy, nie dostają żadnych prezentów w postaci abonamentu czy dotacji od państwa. Jeśli chodzi o TVP to ta instytucja za wszelką cenę dążąc do konkurowania na rynku, straciła dużo pieniędzy i zaufania - nie ma co się dziwić, że odbija się to teraz na przychodach. To samo tyczy się radia - myślę, że środki, które chce przeznaczyć PO na media publiczne powinny wystarczyć na programy misyjne, bez potrzeby produkowania audycji typu "Gwiazdy tańczą na lodzie", "Przebojowa noc" czy "Sopot Hit Festival" - równie dobrze takie produkcje mogą pojawić się w mediach komercyjnych. To samo tyczy się radia - myślę, że zatrudnianie prezenterów i emisja muzyki nie jest zbyt dużym wyzwaniem finansowym dla medium publicznego i szczerze nie rozumiem po co Polskiemu Radiu jeszcze więcej pieniędzy - przecież Dwójkę można finansować z wpływów reklamowych Jedynki i Trójki.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Moim zdaniem słuchowiska i audycje kulturalne można przenieść do Jedynki, a muzykę poważną (i inne gatunki z PR2) do Trójki, a na częstotliwościach Dwójki nadawać Radio Euro. W Trójce jest tyle gatunków muzycznych, że i muzyka klasyczna nie zaszkodzi.
Poza tym, nie wiem po co PR, tyle regionalnych stacji radiowych. Według mnie powinno się emitować jeden program na całą Polskę z okienkami, w które w odpowiednich godzinach "wskakiwały" by audycje regionalnych stacji PR (czyli tak jak w TVP Info). Na pewno była by to jakaś oszczędność.
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

direct39 pisze:Poza tym, nie wiem po co PR, tyle regionalnych stacji radiowych. Według mnie powinno się emitować jeden program na całą Polskę z okienkami, w które w odpowiednich godzinach "wskakiwały" by audycje regionalnych stacji PR (czyli tak jak w TVP Info). Na pewno była by to jakaś oszczędność.
Przecież oddziały regionalne Polskiego Radia są niezależnymi spółkami od spółki Polskie Radio S. A., ich rady nadzorcze sa wybierane przez KRRiTV, a i stąd dostają dofinansowanie. Więc rzeczą logiczną jest, że Polskie Radio S. A. nie daje na nie pieniędzy.

Edit z 17.40: Do protestu Programu 2 nawiążą także pozostałe stacje Polskiego Radia o czym napisało media2.pl : http://media2.pl/media/53464-polskie-ra ... otest.html
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

3q33 pisze:Przecież oddziały regionalne Polskiego Radia są niezależnymi spółkami od spółki Polskie Radio S. A., ich rady nadzorcze sa wybierane przez KRRiTV, a i stąd dostają dofinansowanie. Więc rzeczą logiczną jest, że Polskie Radio S. A. nie daje na nie pieniędzy.
Dlaczego więc radia regionalne mają nazwy zaczynające się na "Polskie Radio", np. "Polskie Radio Łódź"?

A jeśli chodzi o pasmo wspólne, to chyba nie byłoby problemu, żeby je utworzyć w ramach porozumienia zwanego Audytorium 17. Ale po co? Stałoby się tak, jak z TVP3 - programów lokalnych byłoby coraz mniej, aż zostałyby tylko cogodzinne serwisy.

Moim zdaniem to właśnie ośrodki regionalne TVP powinny być zrestrukturyzowane na wzór Polskiego Radia.


Poza tym obecnie niektórzy są w zasięgu kilku rozgłośni regionalnych. Np. ja odbieram normalnie Radio Łódź, ale "przy dobrych wiatrach" oraz w samochodzie (gdybym zainwestował w antenę, miałbym też na wieży) mam też warszawskie Radio Dla Ciebie.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Kpc21 pisze:Dlaczego więc radia regionalne mają nazwy zaczynające się na "Polskie Radio", np. "Polskie Radio Łódź"?
Ponieważ kiedyś rozgłośnie radiowe należały do Polskiego Radia, dopiero ustawa z dnia 29 grudnia 1992 roku wprowadziła podział Polskiego Radia na 18 oddzielnych spółek - Polskie Radio S. A. nadająca 4 programy ogólnopolskie i jeden (dla Polaków za granicą) nadający program na całym świecie oraz 17 rozgłośni regionalnych nadające każdy własny program dla regionu. Zresztą także po logotypach (np. Radio Wrocław, Radio dla Ciebie, Polskie Radio Łódź, Polskie Radio PiK, Radio Koszalin) widać, że te stacje nie są własnością spółki Polskie Radio S. A., tylko są oddzielnymi spółkami.

Prawie godzinę temu rozpoczał się protest Programu 2. Ci którzy chcą włączyć ten kanał nie mogą usłyszeć nic więcej oprócz śpiewu ptaków oraz powtarzanego co 10 minut komunikatu, który jest poprzedzony i zakończony "Warszawianką" - sygnałem Programu 2 Polskiego Radia. Warto dodać, że co godzinę jest normalnie odliczanie radiowe. Protest potrwa do jutra do 6.00.
Pozdrawiam, Trzeciak
michael112
Obserwator
Posty: 561
Rejestracja: 26 gru 2008, 14:04

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michael112 »

Oczywiście nie popieram protestu. Dla mnie nie polepszy on i tak już nienajlepszego zdania o władzach Polskiego Radia. Całe te jęczenie o abonament uważam za niedopuszczalne.
Abonament jest bezsensowną opłatą "za nic". Żadna inna stacja telewizyjna czy radiowa nie potrzebuje takiej opłaty. Jeśli już płacić za oglądanie, to lepiej zapłacić za kablówkę albo platformę satelitarną, która daje dodatkową ofertę kanałów niedostępnych za darmo. Kanały TVP i PR są i tak dostępne naziemnie, więc po co płacić?
TVP może sobie założyć własną platformę satelitarną. Mogą nawet zakodować i przenieść tam na wyłączność swoje programy tematyczne. Jeżeli dadzą przyzwoitą ofertę za odpowiednią cenę, uzyskają klientów i znajdą środki finansowe. Natomiast jeśli chodzi o radio, to istnieje jeszcze wiele innych stacji radiowych i żadna z nich nie potrzebuje abonementu. Niech Polskie Radio zastanowi się najpierw, czy nie wydaje zbyt dużo pieniędzy na swoich prezesów (choć nie wiem, czy akurat oni to robią). Poza tym, przyznaję że dofinansowanie radia może okazać się potrzebne. Dlatego właśnie powinny funkcjonować dotacje z budżetu państwa. Aby nie zostały zmarnowane, powinno się przy wydawaniu tych pieniędzy radiu podawać, ile z tych pieniędzy powinno iść na Dwójkę i ile na media regionalne. Reszta według własnego uznania, bo Jedynka i Trójka się obronią (ale oczywiście mogą przeznaczyć dodatkowe pieniądze na przykład na Dwójkę kosztem Trójki czy Jedynki jeśli taka będzie wola PR). TVP może w ostateczności dotacji nie dostawać, ona sobie jakoś poradzi. Najważniejsze, by wystarczającą ilość pieniędzy dostało radio.





direct39 pisze:Moim zdaniem słuchowiska i audycje kulturalne można przenieść do Jedynki, a muzykę poważną (i inne gatunki z PR2) do Trójki, a na częstotliwościach Dwójki nadawać Radio Euro. W Trójce jest tyle gatunków muzycznych, że i muzyka klasyczna nie zaszkodzi.
Poza tym, nie wiem po co PR, tyle regionalnych stacji radiowych. Według mnie powinno się emitować jeden program na całą Polskę z okienkami, w które w odpowiednich godzinach "wskakiwały" by audycje regionalnych stacji PR (czyli tak jak w TVP Info). Na pewno była by to jakaś oszczędność.
No cóż, ja na pewno uważam że Dwójka jest lepszą stacją od Euro i dlatego to ona powinna (i ma) mieć wyższy priorytet w dostępie do częstotliwości. Osobiście uważam (mimo że jej nie słucham), że Dwójka nie powinna zmieniać swojego profilu. Powinna też odzyskać ogólnopolski zasięg (ale poprzez wydanie nowych częstotliwości, a nie kosztem PR1). Powinna też zajść pewna wymiana audycji pomiędzy Jedynką a Trójką tak, aby Jedynka stała się anteną informacyjno-mówioną, bez pasm muzycznych - trochę taka, jak planowane PR Info, a Trójka anteną muzyczną bez pasm mówionych, ale i bez muzyki poważnej, która pozostaje w Dwójce. Natomiast na czwarty program PR nie ma pomysłu, co pokazały już dwie zmiany nazwy tej anteny, z których przynajmniej ostatnia nie wniosła nic nowego do tej stacji. Poza tym, "dzięki" znacznemu ograniczeniu zasięgu w wyniku alokacji z 2007 r. przestała być stacją ogólnopolską. Proponuję najpierw sprawdzić, czy nie ma jeszcze miejsca, w którym PR Euro ma lepszy zasięg niż którakolwiek z pozostałych stacji PR, wliczając ośrodki regionalne (a jeśli tak, to zamienić częstotliwości), a następnie ją sprzedać jako stację ponadregionalną. Dla inwestora prywatnego będzie to i tak smakowity "kąsek" i na pewno będzie umiał je wykorzystać.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja także uważam że Dwójka jest lepszą stacją pod względem misji od Euro pomijając to że ma większy zasięg. Jeśli chodzi o częstotliwości to uważam że ma już ich wystarczająco dużo tak że teraz nowe częstotliwości powinno dostać PR Euro. Co do wymiany audycji to rozszerzając wypowiedź przedmówcy uważam że do Jedynki powinny przejść takie audycje publicystyczne jak "Puls Trójki" (przy zmianie nazwy na na przykład "Puls Jedynki) czy "Za a nawet przeciw" a do Trójki przejść takie rozrywkowe audycje jak chociażby "Lato z radiem". Z czwartej anteny można by zrobić na przykład taki prawdziwy kanał sportowy (a nie taki jak teraz) z różnymi radiowymi transmisjami czy magazynami sportowymi podobnymi do tych które możemy spotkać w Jedynce i Trójce. A jeśli chodzi o planowane Inforadio to one powinno być uzupełnieniem i rozszerzeniem oferty Jedynki i nadawać na 225 KHz. Podsumowując według mnie powinna być koniecznie przeprowadzona kolejna alokacja wliczająca i rozdzielająca od zera wszystkie częstotliwości (w tym regionalne) odliczając częstotliwości kanału dla Zagranicy tak żeby i Euro i i Dwójka miały większe szanse na zdobycie słuchaczy oczywiście nie kosztem innych.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

michael112 pisze:Oczywiście nie popieram protestu. Dla mnie nie polepszy on i tak już nienajlepszego zdania o władzach Polskiego Radia.
Tylko, że protest jest po to, aby zwrócić uwagę na "złą sytuację finansową" Programu 2 Polskiego Radia, a nie po to, aby polepszyć zdanie o Zarządzie PR.
TVP może sobie założyć własną platformę satelitarną. Mogą nawet zakodować i przenieść tam na wyłączność swoje programy tematyczne. Jeżeli dadzą przyzwoitą ofertę za odpowiednią cenę, uzyskają klientów i znajdą środki finansowe.
Założenie platformy satelitarnej przez TVP wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Poza tym nie zawsze przygotowanie dobrej oferty gwarantuje nawet w miare przyzwoite zainteresowanie platformą satelitarną
Niech Polskie Radio zastanowi się najpierw, czy nie wydaje zbyt dużo pieniędzy na swoich prezesów (choć nie wiem, czy akurat oni to robią).
Z tą kwestią absolutnie się zgadzam
Dlatego właśnie powinny funkcjonować dotacje z budżetu państwa. Aby nie zostały zmarnowane, powinno się przy wydawaniu tych pieniędzy radiu podawać, ile z tych pieniędzy powinno iść na Dwójkę i ile na media regionalne.
Ale rozgłośnie regionalne są spółkami oddzielnymi do Polskiego Radia S. A., co już nie raz tłumaczyłem.
Natomiast na czwarty program PR nie ma pomysłu, co pokazały już dwie zmiany nazwy tej anteny, z których przynajmniej ostatnia nie wniosła nic nowego do tej stacji. Poza tym, "dzięki" znacznemu ograniczeniu zasięgu w wyniku alokacji z 2007 r. przestała być stacją ogólnopolską. Proponuję najpierw sprawdzić, czy nie ma jeszcze miejsca, w którym PR Euro ma lepszy zasięg niż którakolwiek z pozostałych stacji PR, wliczając ośrodki regionalne (a jeśli tak, to zamienić częstotliwości), a następnie ją sprzedać jako stację ponadregionalną. Dla inwestora prywatnego będzie to i tak smakowity "kąsek" i na pewno będzie umiał je wykorzystać.
Jaki brak pomysłów? Pomysł na utworzenie Polskiego Radia Euro na bazie Polskiego Radia Bis, wziął się po wygraniu przez Polskę i Ukrainę praw do organizowania Euro 2012. Ot stąd się wziął pomysł na utworzenie Polskiego Radia Euro.

Odniosę się jeszcze do pomysłów w sprawie zmian programowych Polskiego Radia. Otóż są nierealne. Myślicie, że dzięki temu forum was posłuchają? Oczywiście, że nie. W szczególności te słowa kieruję do usera @Kisiel, do którego po raz 3000 trzeba pisać to samo. No przepraszam, ale pomysłem żeby przenieść "Lato z radiem" do Trójki, a "Puls Trójki" do Jedynki po prostu rozwaliłeś mnie swoją głupotą. Słuchacze tej zmiany Polskiemu Radiu na pewno nie wybaczyliby słucahcze tych kanałów - stracą one zaaufanie, a w konsekwencji i słuhalność. Warto także dodać, że Program 3 ma siedzibę oddzielną od reszty kanałów Polskiego Radia, no i co ważne kanał ten ma swój własny styl.
To jest forum medialne, rozmawiamy tu przede wszystkim o konkretach, a pomysły na ramówki i kanały wypisujemy na innych forach (nie będę pisał jakich).
Pozdrawiam, Trzeciak
michael112
Obserwator
Posty: 561
Rejestracja: 26 gru 2008, 14:04

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michael112 »

3q33 pisze:Odniosę się jeszcze do pomysłów w sprawie zmian programowych Polskiego Radia. Otóż są nierealne. Myślicie, że dzięki temu forum was posłuchają? Oczywiście, że nie. W szczególności te słowa kieruję do usera @Kisiel, do którego po raz 3000 trzeba pisać to samo. No przepraszam, ale pomysłem żeby przenieść "Lato z radiem" do Trójki, a "Puls Trójki" do Jedynki po prostu rozwaliłeś mnie swoją głupotą. Słuchacze tej zmiany Polskiemu Radiu na pewno nie wybaczyliby słucahcze tych kanałów - stracą one zaaufanie, a w konsekwencji i słuhalność. Warto także dodać, że Program 3 ma siedzibę oddzielną od reszty kanałów Polskiego Radia, no i co ważne kanał ten ma swój własny styl.
To jest forum medialne, rozmawiamy tu przede wszystkim o konkretach, a pomysły na ramówki i kanały wypisujemy na innych forach (nie będę pisał jakich).
Ja bym właśnie wybaczył. Również według mojej koncepcji powinna nastąpić wymiana audycji pomiędzy Jedynką a Trójką i np Lato z Radiem, jako audycja muzyczno-rozrywkowa, nadawane by było w Trójce.

Natomiast co do tego, że radio regionalne tworzy oddzielną od Polskiego Radia spółkę, nie wiedziałem, ale to nie ma większego znaczenia, a nawet ułatwia sprawę. Dotacji publicznej najbardziej potrzebuje Dwójka i media regionalne. Więc spółki regionalne dostałyby swoje, niezależne od PR dofinansowanie, a dofinansowanie dla PR powinno być przekazywane z adnotacją "minimum tyle a tyle pieniędzy z kwoty którą dostaliście, macie przeznaczyć na Dwójkę". I potem ich z tego rozliczać!
Akcja Dwójki, mimo braku mojego poparcia dla abonamentu, odsłoniła przede mną problemy finansowe, z którymi boryka się Polskie Radio, szczególnie Program Drugi. Dlatego też sądzę, że dla Polskiego Radia powinna istnieć zapisana z góry minimalna kwota dofinansowania budżetowego. W przypadku TVP nie jest to konieczne, jako że strasznie się skomercjalizowali.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

michael112 pisze:Ja bym właśnie wybaczył. Również według mojej koncepcji powinna nastąpić wymiana audycji pomiędzy Jedynką a Trójką i np Lato z Radiem, jako audycja muzyczno-rozrywkowa, nadawane by było w Trójce.
Wybaczyć, to sobie możesz, ale co się stanie, gdy miliony słuchaczy tych zmian nie wybaczy. Wtedy twoje zdanie z tymi milionami (trzeba to brutalnie powiedzieć) bedzie niczym. A po drugie, radio regionalne nie jest jedną spółka, tylko zostało podzielone na 17 oddzielnych spółek, każda nadająca w innym regionie. Poza tym mógłbyś czytać uważniej moje i innych posty oraz nie pisać swoich pomysłów na tym forum - widzimisię wypisuj gdzie indziej :/.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

W ogóle Trójka kiedyś miała nawet inne logo, niż reszta.
A jeśli chodzi o planowane Inforadio to one powinno być uzupełnieniem i rozszerzeniem oferty Jedynki i nadawać na 225 KHz.
Akurat na 225 kHz nie wyobrażam sobie niczego innego, niż Jedynki. Polska ma do dyspozycji jeszcze 1080 kHz na falach średnich (oraz 198 kHz ale tylko w godzinach od rana do 18:00). Tam można by właśnie dać Inforadio (stacja informacyjna nie wymaga takiej jakości dźwięku, jak wszelkie RMF-y itp., podobnie zresztą Radio Maryja). Na tej częstotliwości nadawało kiedyś Radio Katowice z obiektu nadawczego Koszęcin. O ile wiem, pokrywa on zasięgiem całą Polskę (i nie tylko).

Jeśli chodzi o odbiorniki, to fale średnie mają praktycznie wszystkie radia, zarówno te starsze (fale krótkie, średnie i długie), jak i te nowsze (fale średnie i UKF). Jedyne radioodbiorniki bez MW, z jakimi się spotkałem, to nowe radia produkcji polskiej Eltry (mają UKF, fale długie i część odbiorników - krótkie).
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Dwójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tymczasem warto dodać, że "Dwójka" w godzinach 17:03-17.09 przerwała swój protest, ponieważ musiała nadać program w związku z umową z siecią EURANET - zrzeszającą stacje radiowe w całej europie. Tym programem był "Magazyn kulturalny EURANET - wydanie specjalne". Dzisiejsza audycja dotyczyła finansowania mediów publicznych w Europie. (m. in. poruszono finansowanie mediów publicznych na Węgrzech czy Wielkiej Brytanii). O 17.09 "protest wrócił do normy".

Edit z 9.07 z godz. 6:05: Właśnie przed kilkoma minutami po 24 godzinach zakończył się protest w radiowej "Dwójce". Oznacza to, że powrócono do nadawania normalnego programu. Protest przyniósł już pierwsze pozytywne skutki (oprócz ogromnej ilości telefonów i e-maili), Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski poszukuje możliwośći, by "ulżyć finansowo" Dwójce oraz weźmie udział w "okrągłym stole" na temat finansowania mediów publicznych, który 22 lipca odbędzie się z inicjatywy Rzecznika Praw Obywatelskich, a zostali na niego zaproszeni także przedstawiciele Ministerstwa Skarbu, Sejmowej i Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Więcej: http://www.polskieradio.pl/iar/wiadomos ... 05306.html
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości