Czwórka - Polskie Radio

Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Re: Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

http://media2.pl/media/129773-Glosniej- ... wideo.html - Natalia Nykiel wraz z Auerem (producent muzyczny, wcześniej współpracował z m.in. Pezetem) nagrali wspólnie utwór "Ground Level", który jest elementem projektu Czwórki o nazwie "Żywy Gig".
Obrazek
Tradycjonalista

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Czy Radiowa Czwórka zmieni profil programu z młodzieżowego na informacyjny? Po tym jak zaniechano "wymiany" Polskiego Radia 24 za Radiową Czwórkę na falach FM? Kto Wie?
http://[link zakazany]/artykul/ra ... go-zespolu
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
Posty: 785
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:29
Lokalizacja: Otwock
x 135
x 263

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rico »

Trochę nie bardzo rozumiem, po co Polskiemu Radiu dwie anteny informacyjne. Już lepiej byłoby przenieść do Czwórki koncept Radia Eureka, które do tej pory nie powstało.
audio: Program II PR • Radio 357 • Radio Nowy Świat • Tok FM • Raport o stanie świata
video: TVN24 • Wydarzenia 24 • Planete+ • Mezzo • Mezzo Live

🇺🇦
Tradycjonalista

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Najlepsze rozwiązanie to Polskie Radio 24 na falach FM i DAB+, Czwórka tylko na DAB+. Tylko dlaczego tego rozwiązania zaniechano?
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

No brawo! Czyli ludzie młodzi w naszym kraju już kompletnie nie będą mieli czego słuchać. Czwórka nie była idealna, miała wady, ale ludzie młodzi którzy wychowali się na muzyce początku lat 2000, szukający czegoś ambitniejszego od tego co gra Eska czy RMF MAXXX, zawsze mogli tam coś znaleźć dla siebie. Mógłbym nawet powiedzieć, że ta grupa wiekowa jest bardziej wykluczona, niż ludzie starsi (bo oni mają resztę anten PR), a Internetem nie da się wszystkiego zastąpić.

Gdyby u nas było coś takiego jak BBC Radio 1 u nas, albo słowackie Radio_FM... Ale tutaj jest Polska. U nas tylko goldy, disco-polo i adult contemporary zetkowo-eremefowe.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Jeśli zmieni się charakter Czwórki, to będzie absurdalna decyzja. Przecież to jedyna (jedna z niewielu) taka ogólnopolska stacja radiowa, która nadaje coś lepszego muzycznie (i też merytorycznie) dla młodych słuchaczy. Tak, jak ktoś trafnie napisał w komentarzu na WM, starsi mają Jedynkę i Dwójkę, też Trójkę (chociaż jej bliżej bycia tą uniwersalną), a młodzi w wieku 16-35 nie mają mieć swoich mediów publicznych? Mają słuchać tej papki muzycznej przeplatanej reklamami o lekach na hemoroidy?
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Pomimo tego, że ostatnio (po innowacjach poprzedniej pani dyrektor) trochę odsunąłem się od tej stacji i w drodze zacząłem bardziej polegać na pendrajwie ze swoją muzyką, to Czwórka wciąż jest u mnie stacją pierwszego wyboru. Nie rozumiem, jak można wprowadzać zmiany na bazie obecnego zespołu. Podsiadło, Chajzer, Napora, Maken, Kunisz, Duże Pe w stacji informacyjnej?! :O

Chyba że będą one polegały na zwiększeniu liczby "Nowin". Ale to też nie jest standardowy serwis informacyjny. A za takie serwisy jak w Polskim Radiu Rytm podziękuję, od kilku lat słucham regularnie i nie usłyszałem ani jednego (piszę poważnie!) serwisu bez przejęzyczenia prowadzącego. Poza tym ZASIĘG. Po co inwestować w tę stację kolejne zmiany, skoro mało kto je usłyszy? Po pierwsze: nadajniki.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Też nie byłem zadowolony ze zmian, jakie wprowadzono w Czwórce w 2014 roku na jesieni. Czwórka była, jaka była, ale dużo audycji trzymało poziom (m.in. właśnie Łukasz Napora) i jakoś to radio grało, czasami coś lepszego, czasami gorszego, ale grało... Teraz wymieszanie profilu informacyjnego z obecnym formatem jest dla mnie kompletnie nie zrozumiałe, to nie będzie współgrało ze sobą.

To kto będzie teraz grał np. ten utwór w polskim eterze: https://www.youtube.com/watch?v=AFQGVCY5Lqc ? Czwórka grała go jako jedyna. Nic dziwnego, że trzeba posiłkować się Spotify'em czy po prostu mp3-kami.
Tradycjonalista

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Mieszanka młodzieżowych utworów z programami informacyjnymi i publicystycznymi ? Ni jak nie pasuje. Ale zgodzę się z hasłem "Po pierwsze nadajniki".
Tradycjonalista

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Jeszcze nieoficjalnie, Czwórka jesienią stanie się radiem informacyjnym. Będzie nowa nazwa.
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk zapowiedziała zespołowi radiowej Czwórki przekształcenie rozgłośni z młodzieżowej na informacyjno-publicystyczną. Zmiany mają objąć nie tylko ramówkę, ale także nazwę i zostaną wprowadzone jesienią - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.
Ciekawe, czy projekt został już przesądzony?
http://[link zakazany]/artykul/cz ... nowa-nazwa

Również dziennikarze Czwórki popierają zmianę charakteru anteny.
http://[link zakazany]/artykul/dz ... -relacjach#
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Chyba popierają bo im się każe. Jednak i tak bez Justyny Dżbik to już nie ta sama Czwórka...
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Łukasz Napora gra właśnie swoją ostatnią audycję w Czwórce... :(
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Strasznie szkoda mi Czwórki. Przez wiele lat był to poligon testowy, który po pierwszych zmianach wdrażanych przed dekadą przez obecnego szefa TVP3 Warszawa dopiero teraz zaczął odzyskiwać słuchaczy. Za kilka miesięcy tego już nie będzie. Nie wierzę w istnienie "Czwórki w DAB+ i internecie". Może owszem, będzie to taka sama nazwa i może taka sama muzyka to będzie tak naprawdę grał komputer tak jak gra Radio Rytm. Pomijam już fakt że Stanisławczyk jest przeciwna uruchamianiu nowych nadajników DAB+.

Zdaję sobie sprawę z tego że wraz z poprzednią szefową Czwórka poszła w stronę "radia dla gimbazy" i poziom poleciał w dół wraz z pojawieniem się wywiadów z vlogerkami modowymi czy oklepaną do bólu audycją Chajzera z disco polo ale myślę że inaczej się nie dało. Albo musieliby zjechać całkowicie do poziomu Eski czy RMF Maxxx albo poszliby w stronę niestrawnego dla wszystkich Radia Euro. Mimo tych zmian Czwórka wciąż trzyma poziom wyższy niż ww. stacje. A disco polo? Ja to traktuję jako formę reklamy za pomocą szokowania. Przecież jeszcze kilka lat temu jakby ktoś rzucił hasło "disco polo w Polskim Radiu" to ludzie pukaliby się w czoło. Paradoksalnie w ten sposób Czwórka zyskała słuchaczy bo poszła wieść gminna że jest taka i taka audycja i ludzie chcieli sprawdzić o co tu chodzi a część została z tym radiem na dłużej. Poza tym audycja jest robiona typowo pod osobę która wychodzi z Mordoru, wraca do domu, pakuje słoiki i staje w korku na Radzymińskiej, Połczyńskiej czy Pułkowej więc taką śmieszkową formę jestem w stanie wybaczyć.

Co po Czwórce? Niestety to już nie 2006, mamy internet, Spotify i wiele innych rzeczy. Już nikt a co najwyżej garstka ludzi będzie protestować, nie powstanie nowa wersja piosenki "Szczwany lis...", nikt też nie przyjmie pracowników Czwórki. Może Antyradio i Muzo.fm które są obecnie jedynymi ogólnopolskimi sieciami które mogłyby wchłonąć część słuchaczy Czwórki. Planety FM której profilowo blisko byłoby do PR4 już nie ma, Rock Radio też już jest półmartwe a w reaktywację Radia Roxy nie wierzę, to samo tyczy się Eski Rock.

Czwórce nie dano się wybić. To wszystko przez zmiany do których dochodziło co rok czy dwa. Najpierw demolka Radia Bis, potem okres zawieszenia w czasie którego znacznie ograniczono zasięg stacji (tutaj kłaniają się nierozsądne decyzje Polskiego Radia z lat 90. które nie zaklepało wtedy dla siebie częstotliwości i Program I w 2007 zamienił się częstotliwościami z Programem IV na niekorzyść dla tego drugiego) i plan na "sportowe" Radio Euro które nigdy nie było sportowe, później Czwórka i pomysł "Radia z wizją" który choć był w założeniach dobry mógł przyczynić się pośrednio do obecnej sytuacji bo w końcu urządzenie studia i sprzęt kosztują, potem znowu stan zawieszenia i rewolucja z 2014. Dopiero niedawno pojawiła się stabilizacja a radio zaczęło pozyskiwać słuchaczy. Ze względu na profil zawsze byłoby to radio niszowe ale mieli perspektywy na 3% udziału w rynku. Faktycznie jedyny okres kiedy Program IV nie miał takiego niszowego charakteru to... lata PRL kiedy to ta antena robiła za wieszak dla rozgłośni regionalnych przed ich usamodzielnieniem. Ja może przełączę się na Radio Kampus ale co z resztą słuchaczy? Główny błąd który położył PR4 to brak inwestycji w nowe nadajniki i promocję w mniejszych miejscowościach bo właśnie z ludzi z miejscowości gdzie Czwórka nie miała konkurencji lub była ona słaba to radio żyło. W Warszawie czy Wrocławiu które były bastionami Roxy nigdy nie byli liderami (w tych miastach zresztą przegrywali zasięgiem z Roxy) ale w takim Lublinie, Szczecinie, Łodzi czy Toruniu zawsze osiągali dobre wyniki. Tam, szczególnie w miastach typowo studenckich mogli się promować i pozyskiwać słuchaczy zostawiając sobie największe miasta na koniec. Zresztą nawet nie musieliby tego robić z względu na migracje młodych ludzi z mniejszych miast do większych. Ja na przykład właśnie z Torunia przyniosłem zwyczaj słuchania Czwórki i dopiero po jakimś czasie odkryłem Kampus.
Tradycjonalista

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Dyrektor Czwórki zdjęła dzisiejsze wydanie audycji Filipa Chajzera.
http://www.press.pl/newsy/radio/pokaz/52369
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Polskie Radio rozwiązało umowę z Filipem Chajzerem:
[ Spoiler ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości