Czwórka - Polskie Radio

Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Wczorajszy wieczór był bardzo gorący na stronie Czwórki. Z jednej strony posypała się fala hejtu z wezwaniami do bojkotu stacji i wrzutkami politycznymi. Z drugiej strony popierano decyzję argumentując to szansą na podniesienie poziomu radia. Dla mnie Piąteczek pod względem muzycznym był oklepany do bólu z eurodancem, disco polo, Ich Troje i Orkami z Majorki ale miał wielki plus w postaci reportaży. Wielu ludziom taka formuła się spodobała i mają prawo żałować audycji. Jednakże okoliczności zniknięcia Chajzera i cała atmosfera wokół sprawy są bardzo mętne. Zamiast podziękowania za dwa lata pracy pojawił się wpis z mało taktownym "Nie mogliśmy z nim już tworzyć radia". W dodatku narracja obydwu stron się rozmija. Najpierw komunikat że strony Czwórki.
Kochani Słuchacze,

W związku z atmosferą wokół rozwiązania umowy z Filip Chajzer chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że jesteśmy radiem, a nie serwisem plotkarskim, dlatego nie będziemy walczyć na posty i nakręcać się wzajemnie. Nie chcieliśmy wchodzić w szczegóły ze względu na szacunek i profesjonalizm, ale musimy odnieść się do manipulacyjnych wypowiedzi Filipa. Powinniście mieć pełniejszy obraz sytuacji, w jakiej doszło do naszego rozstania. Nikt nie planował zwolnienia Filipa, ale wszystkich naszych dziennikarzy traktujemy równo. To On mimo wielokrotnie zwracanej uwagi nie wywiązywał się z obowiązków dziennikarskich, a także nie szanował ludzi, z którymi pracował. Nie przysyłał na czas materiałów, podczas swoich audycji łamał zasady dotyczące kryptoreklamy. Podobnie było i tym razem. Filip wyjechał na urlop nie przysyłając na czas informacji, materiałów a także oprawy muzycznej - lekceważąc tym samym zespół przygotowujący jego audycję. Podobnie było w ubiegłym tygodniu i nie prawdą jest, że chodzi tylko o jednego maila. Z każdym innym dziennikarzem lub współpracownikiem postąpilibyśmy podobnie.
Inną rzeczą, kompletnie poniżej godności jest to, co Filip wypisuje na swoim FB. Porównywanie sytuacji, w której z własnej winy traci audycję do działań SB, sugerowanie zlecania donosów na niego jest małe, uwłaczające i jest zwykłym KŁAMSTWEM. Trudno nawet z tym polemizować. Niezależnie od komentarzy Filipa bardzo dziękujemy mu za współpracę i tym samym chcemy zakończyć komentowanie tej sprawy.
A tak wygląda sprawa ze strony zainteresowanego, wpis chronologicznie wcześniejszy.
Nie mam pojęcia co jest w paragrafie 5 pkt. a ale nareszcie mogę powiedzieć co dzieje się w środku tej narodowej instytucji. Zacznę jednak historycznie. Mój ojciec, radiowiec od zawsze opowiadał mi kiedyś swoją historię z lat 80tych. Oficer SB zaprosił go na kolację do VICTORII i zaproponował donoszenie na swoich kolegów z Polskiego Radia. SB widziało, że jego córka z pierwszego małżeństwa mieszka ze swoją mamą w Szwecji. W zamian za konfidentctwo miał dostać paszport i możliwość nieograniczonych wyjazdów do Szwecji. Tata kazał mu spierdalać a swoją córkę zobaczył dopiero po upadku komuny. Jest moim bohaterem. Wracamy teraz do roku 2016... Kilka tygodni temu na korytarzu Polskiego Radia usłyszałem od kogoś bardzo uprzejmego, żebym uważał bo dyrekcja zleciła załodze donosy na mnie. Szukane były podobno wszystkie możliwości zerwania umowy. I tak oto na urlopie, w uroczej knajpie w Dubrowniku loguję się do WIFI i czytam pismo od Pani dyrektor. 1986/2016... Nie to żebym widział jakąś analogię... Wszystkich fanów mojej audycji pragnę zapewnić, że fale FM są bardzo szerokie i na bank znajdzie się dla nas miejsce.
Odpowiedź na komunikat z FB PR4 z wczorajszego wieczora
Drogi autorze tego posta, czytając to co napisałeś ogarnia mnie coś między pustym śmiechem a zażenowaniem. Ostatnia audycja nie odbyła się wg. dyrektor CZWÓRKI ze względów formalnych. Kilka razy dopytywałem czy jej decyzja dotyczy jednej audycji czy wszystkich do września. Pani dyrektor jasno odpisała, że chodzi tylko o jedną audycję. To samo utrzymywał profil CZWÓRKI. W piątek o 15:00 mieliśmy umówione spotkanie z Panią dyrektor. Chciałem jasno doprecyzować wszystkie szczegóły, tak żeby nigdy więcej nie doszło do sytuacji, w której audycja się nie odbywa. Pani dyrektor potwierdziła spotkanie. To właśnie na nim,w cztery oczy mogła mi wręczyć pismo. Wyjaśnić powody zwolnienia. Tak postępuje się honorowo. Tymczasem łatwej zwolnić kogoś załącznikiem w pdf... Łatwej ale gorzej z honorem. To tak a propos tego co zmieniło się od zeszłego tygodnia. Eh... Bośnia to piękny kraj:)
I riposta na porzucony na początku posta wpis ze strony Czwórki.
Aż szkoda mi mojego walla na ten jałowy temat, ale muszę. Polskie Radio niestety kłamie. Szkoda bo jest Polskie a Polaków nie można oszukiwać za ich pieniądze. Jestem na urlopie to fakt. Czas na zgłoszenie tematu audycji miałem do czwartku. Pdf ze zwolnieniem przyszedł o 12:18 w środę. Nikt nie czekał na żadnego maila. Co więcej, z Panią dyrektor dzień wcześniej umówiłem się na spotkanie w 4 oczy. Dostałem pdf. Zarzuca mi się brak szacunku do załogi. To dla mnie strzał w twarz. 2 lata temu postanowiłem znaleźć 4 dwudziestolatków tak, żeby udowodnić swiatu, że da się zrobić karierę bez pleców. Zawsze wierzyłem, że z talentem i determinacją można wszystko. Wydaje mi sie, że wychowałem wspaniałych reporterów. Przekazałem im całą moją wiedzę. Pani dyrektor niestety zabraniała im wspólnych wejść antenowych, to tak apropos szacunku do załogi i ludzi. O tym między innymi mieliśmy rozmawiać w piątek. Nie porozmawiamy. Kryptoreklama? ... Proponowałbym Polskiemu Radiu oficjalną dobrą reklamę oferty pracy. Ogarniacz socjal media. Ten wasz jest bardzo słaby.

Ps. W sprawie donosów usłyszałem bardzo konkretnie, że zleciła je Pani dyrektor. Ich celem miało być natychmiastowe zerwanie umowy. Nie wiem czy powody są osobiste, ekonomiczne czy polityczne.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

telefan pisze:Zdaję sobie sprawę z tego że wraz z poprzednią szefową Czwórka poszła w stronę "radia dla gimbazy" i poziom poleciał w dół wraz z pojawieniem się wywiadów z vlogerkami modowymi czy oklepaną do bólu audycją Chajzera z disco polo ale myślę że inaczej się nie dało. Albo musieliby zjechać całkowicie do poziomu Eski czy RMF Maxxx albo poszliby w stronę niestrawnego dla wszystkich Radia Euro. Mimo tych zmian Czwórka wciąż trzyma poziom wyższy niż ww. stacje. A disco polo? Ja to traktuję jako formę reklamy za pomocą szokowania. Przecież jeszcze kilka lat temu jakby ktoś rzucił hasło "disco polo w Polskim Radiu" to ludzie pukaliby się w czoło.

Co po Czwórce? Niestety to już nie 2006, mamy internet, Spotify i wiele innych rzeczy. Już nikt a co najwyżej garstka ludzi będzie protestować, nie powstanie nowa wersja piosenki "Szczwany lis...", nikt też nie przyjmie pracowników Czwórki. Może Antyradio i Muzo.fm które są obecnie jedynymi ogólnopolskimi sieciami które mogłyby wchłonąć część słuchaczy Czwórki. Planety FM której profilowo blisko byłoby do PR4 już nie ma, Rock Radio też już jest półmartwe a w reaktywację Radia Roxy nie wierzę, to samo tyczy się Eski Rock.

Ja może przełączę się na Radio Kampus ale co z resztą słuchaczy? Główny błąd który położył PR4 to brak inwestycji w nowe nadajniki i promocję w mniejszych miejscowościach bo właśnie z ludzi z miejscowości gdzie Czwórka nie miała konkurencji lub była ona słaba to radio żyło. W Warszawie czy Wrocławiu które były bastionami Roxy nigdy nie byli liderami (w tych miastach zresztą przegrywali zasięgiem z Roxy) ale w takim Lublinie, Szczecinie, Łodzi czy Toruniu zawsze osiągali dobre wyniki. Tam, szczególnie w miastach typowo studenckich mogli się promować i pozyskiwać słuchaczy zostawiając sobie największe miasta na koniec. Zresztą nawet nie musieliby tego robić z względu na migracje młodych ludzi z mniejszych miast do większych. Ja na przykład właśnie z Torunia przyniosłem zwyczaj słuchania Czwórki i dopiero po jakimś czasie odkryłem Kampus.
Smutno słyszeć, że "hipsterskie radio" powoli ginie . Kampus i Muzo.FM to ostatnie takie radiostacje,
które coś zyskują jeśli chodzi o zawartość muzyczną. Eska Rock to od rana gada o polityce w dość humorystyczny sposób, a młodzież co słucha tego radia ma dość polityki, Planeta FM działa jedynie w Internecie i nikt wogóle jej nie słucha. Pierwsze słyszę, że grają disco polo w Czwórce :o to gwóźdź do trumny dla tego radia.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 671

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

A disco polo nie puszczał czasem tylko Chajzer?
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Ama18 pisze:A disco polo nie puszczał czasem tylko Chajzer?
No właśnie o tym mówiłam.
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Ama18 pisze:A disco polo nie puszczał czasem tylko Chajzer?
Oprócz Piąteczków był Dansing Migały i Infuleckiego w piątki po 20 gdzie też pojawiały się dosyć ciekawe rzeczy.

Tymczasem Czwórka zmieniła swój liner na "Brzmi dobrze".
Tradycjonalista

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

No to za kilka godzin żegnamy Czwórkę - Polskie Radio na falach FM.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Słucham właśnie ostatnich chwil Czwórki w powszechnie dostępnym eterze. I to nieprawda, że wszystko jedno, za pomocą czego słucham. Będąc na plaży, jeszcze dziś mogłem spokojnie słuchać tej stacji dzięki najprostszemu odtwarzaczowi mp3 z funkcją radia. Od jutra nie będę mógł, bo nie mam tu sieci komórkowej, a co za tym idzie - internetu.

Od 1 września 2016 r. nie ma dla mnie stacji w polskim eterze analogowym. Podpisano: sluchacz, który wytrzymał od czasów BIS, przez Euro, do Czwórki. :(
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 671

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Dla mnie to tym smutniejsze, że Czwórki mogłem słuchać bez problemu w swoim rodzinnym Kępnie. Nadajnik z Mikstatu zapewniał dobre pokrycie południowego cypla Wielkopolski i wielka strata, że teraz rozpowszechniać będzie publicystykę.

Czy czasem Polskie Radio nie zrezygnowało z fal średnich też 31 sierpnia?
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

O 5:59:53 ucichła Czwórka na falach FM.
http://pl.finspi.com/audio/czworka-pr24 ... fm-2817750
Ostatnia piosenka: Taco Hemingway- Szlugi i kalafiory
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

I w tym samym momencie ruszył hejt na profilu Czwórki na FB. Stacja tłumaczy że nic się nie dzieje ale to dobra mina do złej gry.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jeden z wiernych słuchaczy Czwórki skazany na 22 miesiące pozbawienia wolności za uporczywe nękanie byłej dyrektor stacji - Iwony Kostki-Kwiatkowskiej i pracowników Programu IV Polskiego Radia: http://[link zakazany]/artykul/ps ... ikow-radia
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Różnie oceniam to, co stało się z Czwórką, ale takich rzeczy to się nie spodziewałem!

@Poland, uważaj, bo jeszcze ktoś może uznać Twój nieszkodliwy (i oczywiście o innym charakterze niż ww.) spam za rodzaj stalkingu...
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

Jeśli skazany za stalking złamie zakaz zbliżania się do byłej szefowej Czwórki to może już trafić do zakładu karnego.
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Gargamel poprowadzi audycję w Czwórce.
http://[link zakazany]/m/artykul/vl ... ub-chuptys
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

Dzisiaj mija rok odtąd, gdy Czwórka przeszła z analogowego radia FM na wyłącznie cyfrową (DAB, internet oraz urządzenia mobilne).
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości