Jedynka - Polskie Radio

Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
x 1
Kontakt:

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Radiowa Jedynka ma szefa

Po radiowej Trójce oraz Radiu BIS nowego dyrektora otrzymała radiowa Jedynka. Decyzją zarządu Polskiego Radia szefem Jedynki został dziennikarz i satyryk -Marcin Wolski. Wicedyrektorem został Paweł Wojciech Kwieciński.

Marcin Wolski jest pisarzem, dziennikarzem, satyrykiem (związany z Kabaretem pod Egidą) oraz reżyserem radiowym. Od 1969 r. na stanowisku redaktora w Programie III Polskiego Radia. W latach 1973-76 kierownik Redakcji Audycji Rozrywkowych. W czasie stanu wojennego zwolniony z pracy z zakazem zatrudnienia w mediach, stworzył opozycyjny kabaret objazdowy.

W latach 1993-1995 Członek Rady ds. Mediów przy prezydencie Lechu Wałęsie. W roku 2005 członek komitetu honorowego Lecha Kaczyńskiego. Wieloletni działacz społeczny w związkach twórczych (SDP, ZAiKS, ZAKR). Aktualnie wiceprezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, prezes Fundacji Domu Literatury, członek zarządu Stowarzyszenia Wolnego Słowa, szef działu kultury "Gazety Polskiej". Stały współpracownik "Tygodnika Solidarność" i felietonista "Wprost".

Od 1989 roku jest komentatorem w Programie 1 Polskiego Radia. Od debiutu w 1968 roku do dziś związany z "Kabaretem pod Egidą". Autor ponad 50 książek. Założyciel i nadredaktor legendarnego radiowego magazynu "60 minut na godzinę" (1974) i współczesnego ZSYP-u. Ma w swoim dorobku kilkaset słuchowisk radiowych. Jest twórcą "Polskiego ZOO" i wielu innych programów telewizyjnych m.in. "Poradnia pozamałżeńska", "Akropoland", "Statystyczni". Współautor szopek politycznych, autor widowisk teatralnych i scenariuszy filmowych. Wykładowca akademicki.

Z koli Paweł Wojciech Kwieciński jest dziennikarzem. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Z Polskim Radiem związany od 14 lat.
W latach 1992-1996 reporter Redakcji Społecznej Programu 1 Polskiego Radia. W roku 1996 r. współtworzył audycję "Przegląd dnia - pięć po...", której został szefem. W latach 1998-2004 zastępca szefa Działu Aktualności Programu 1 Polskiego Radia, a następnie przez rok pełniący obowiązki szefa w/w działu. Od roku 2005 był redaktorem zamawiającym w Jedynce Polskiego Radia.
Źródło: Media2.pl

Jeszcze musimy czekać ,aż Radiowa Dwójka będzie miała nowe szefowstwo.

A tak wogóle jak oceniacie tę stacją radiową?
Jesli o mnie chodzi , to lubię słuchać Jedynki.
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Ja lubię słuchać ,,Jedynkę" w godz. od 9.00 do 12.00.Właśnie w tych godzinach leci ,,Lato z Radiem".Mi się ta audycja podoba,ciekawe konkursy,piosenki.Kiedyś nawet próbowałem wziąćw jednym z nich udział,ale niestety,nie dodzwoniłem się.
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
x 1
Kontakt:

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

stevie pisze:Ja lubię słuchać ,,Jedynkę" w godz. od 9.00 do 12.00.Właśnie w tych godzinach leci ,,Lato z Radiem".Mi się ta audycja podoba,ciekawe konkursy,piosenki.Kiedyś nawet próbowałem wziąćw jednym z nich udział,ale niestety,nie dodzwoniłem się.
Ja kiedys wysłałem e-maila do Lata z radiem i odczytali go na antenie.
Jeśli chodzi o konkursy to już gorzej , nie dodzwoniłem się.
Ale " Lato z Radiem" to inny wątek tego działu :)
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

To ja lubię słuchać takze wiadomości w PR.1.Plus także za muzykę,ze nie leci w kółko to samo,tak jak na co niektórych stacjach radiowych.
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Czy wiecie że w jedynce niedługo pojawi się audycja którą będzie prowadził uwaga Prezydent RP ?
Poland - Aktywnie najlepszy!
prezes_joanna

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: prezes_joanna »

PROTEST SLUCHACZY PROGRAMU PIERWSZEGO POLSKIEGO RADIA!!!

W ostatnich tygodniach w radiu publicznym zaszły duże zmiany. Każda ze stacji jest na nowo formatowana według gustów nowego dyrektora. Ale szczególnie chyba odczuwa te zmiany Program Pierwszy a co za tym idzie my, jego słuchacze.
Przede wszystkim pojawiło się mnóstwo osób z telewizji publicznej, choć niektóre z nich najwyraźniej nie mają predyspozycji do występów przed mikrofonem. Gorzej, cześć z nich nie ma podstawowego dokumentu uprawniającego do zaistnienie na antenie radiowej, czyli tzw. karty mikrofonowej. Ale Dyrektor Wolski pomija ten drobiazg przy zatrudnianiu nowych osób - widocznie nie poziom jest najważniejszy ale poglądy.

Z anteny zniknęły głosy dziennikarzy znanych i lubianych od lat przez słuchaczy. Poranne gawędziarskie prognozy pogody Andrzeja Zalewskiego to już przeszłość. A jeśli wierzyć gazetom, to pożegnanie tego Pana było dalekie od powszechnie przyjętych norm społecznych.

Poranną audycję "Sygnały Dnia" zasiliła kadra gwiazd telewizyjnych. I oto co mogliśmy usłyszeć pewnego dnia o poranku: nerwowy szelest gazety..., miałam tu gdzieś dla Państwa artykuł..., szelest..., ale nie mogę go znaleźć..., perlisty śmiech..., szelest..., to może ja go streszczę..., śmiech. I tu następuje nie streszczenie, ale osobisty komentarz, który z artykułem ma niewiele wspólnego! Czy to jest profesjonalne zachowanie dziennikarza? A podczas kolejnego dyżuru ta sama Pani odliczała na głos: jeden, dwa, trzy cztery, pięć, sześć... Aż sześć stron gazeta FAKT poświęciła na tematy polityki! Odliczanie do dziesięciu nawet to chyba słuchacze mają opanowane i nie tego oczekują po porannym przeglądzie prasy

Większość z nas szczególna sympatią darzy audycję "Lato z Radiem" i dziennikarzy z nią związanych. Tymczasem jeden z prowadzących, Zygmunt Chajzer, został już definitywnie usunięty z grona radiowych dziennikarzy. Los Romana Czejarka jeszcze się waży, ale ponieważ odsunięto go od anteny to nie mamy złudzeń - zapewne niedługo i jemu Dyrektor Marcin Wolski wręczy wypowiedzenie. Nadredaktor zapowiada konkurs na prowadzących LzR. A my zastanawiamy się ile serca i zaangażowania włożą w tę audycję osoby, które będą się pojawiały w radiu raz czy dwa razy w tygodniu na 3-4 godziny. Czy znajda czas by odpisywać na maile od słuchaczy? Czy zainteresują się, jakich gości słuchacze chcieliby usłyszeć przed mikrofonem?.... Bo do tej pory tak było. Szef LzR, Roman Czejarek, poświęcał swój prywatny czas aby odpisywać na maile, na posty na forum LzR oraz aby zdjęcia z każdego letniego koncertu jak najszybciej trafiły do galerii, na radiowe strony. Na marginesie - zdjęcia robił prywatnym aparatem w przerwach, kiedy schodził z estrady a laptop, na którym obrabiał je graficznie i wysyłał na radiowy serwer kupił specjalnie, bo nie mógł się od paru lat doprosić od Dyrekcji odpowiedniego sprzętu. Jeszcze do tego niejednokrotnie interweniował w sprawie zaginionych przesyłek-nagród, jakie słuchacze LzR wygrywali w audycji czy nadzorował teksty zamieszczane na WWW LzR - niejednokrotnie osobiście poprawiał literówki.
A robił to wszystko (i o wiele więcej) dla nas - dla słuchaczy. Żebyśmy mogli czuć ze to jest audycja naprawdę dla nas, że nasze głosy są brane pod uwagę, że słuchacz po drugiej stronie nie jest anonimowym targetem, ale osobą, na której dziennikarzowi zależy.

Podobny w stylu do LzR był sobotni przedpołudniowy program "4 Strony Świata" dopóki nie pojawiła się tam Pani Agnieszka Drewno - od września zastąpiła Romana Czejarka, (który wymyślił formułę tej audycji i przez ostatnie lata był jego prowadzącym od września do połowy czerwca). Wcześniej można było napisać list elektroniczny podczas audycji, wyrazić swoją opinię lub zaprezentować własne zdanie na dany temat. I Prowadzący to czytał, mało tego, podejmował polemikę, jeśli to było pytanie, szukał odpowiedzi wraz z zaproszonym gościem. Teraz, po kilku wydaniach tego programu pod wodzą nowej Prowadzącej ilość odczytanych maili równa się ZERO! Zero kontaktu ze słuchaczem. Odnosi się nawet wrażenie że ta Pani w ogóle boi się, iż słuchacz jej popsuje scenariusz, dlatego nawet pojedyncze telefony jakie pojawiają się na antenie są ograniczane do minimum: pytanie, odpowiedź i dziękujemy Panu/Pani!

I tu dochodzimy do podejścia do słuchacza w wydaniu Pana Wolskiego. Najpierw czytamy w "Polityce" że Nadredaktor wstydzi się "Lata z Radiem". Tym samym daje do zrozumienia ze wstydzi się również tych, co LzR słuchają... Jest ponad nami, bardziej inteligentny, wysublimowany... Można się nawet zgodzić, że konkursy sms-owe w LzR są na poziomie delikatnie mówiąc, niewysokim. Ale aktualnie mamy w Pierwszym Programie nowy konkurs sms, zatytułowany "17 lat wolności". Konkurs jest zaakceptowany przez Szanownego Pana Dyrektora i jakże zawyża poziom... Pierwsze z brzegu pytanie: Czy szelki maklera są koloru zielonego czy czerwonego? Jeżeli to jest ten wyższy poziom...

Na stronach Programu Pierwszego jest forum. Po mianowaniu na stanowisko Dyrektora Marcina Wolskiego na tym, że forum pojawiły się pierwsze głosy zachwytu i radości, że oto Nadredaktor uporządkuje zamieszanie jakiego narobił poprzedni szef - Rafał Jurkowlaniec. Bo zapowiedzi nowego Dyrektora były szumne i napuszone: być bliżej słuchacza, przywrócić dawna nazwę (nie Jedynka a Program Pierwszy), przywrócić dawne sygnały audycji (ot, choćby Vivaldi w "4 Porach Roku"), przywrócić audycje dla najmłodszych słuchaczy... Brzmiało to pięknie...
A potem Pan Wolski zaczął wprowadzać w czyn nie tylko swoje zapowiedzi ale i to, o czym nie mówił. I na forum zaroiło się od postów protestacyjnych, 90% to jest krytyka, pytania, zarzuty, żale, prośby o wyjaśnienia... Ze strony Dyrektora nie otrzymaliśmy ani jednego słowa wyjaśnienia - totalne lekceważenie naszych głosów. Za to powstało nowe forum, może bardziej eleganckie graficznie, ale tez pozbawione reakcji ze strony szefa stacji.
Jak cynicznie na tym tle brzmią wypowiedzi Marcina Wolskiego gdy mówi, że radio będzie bardziej wsłuchiwać się w głosy słuchaczy...

W związku z brakiem reakcji na forum i pogłębiającymi się negatywnymi zmianami w Pierwszym Programie postanowiliśmy pisać listy do Nadredaktora (polecone, żeby nie zginęły po drodze).
Cześć z nas już otrzymała odpowiedzi - problem w tym ze to nie są odpowiedzi na nasze pytania zawarte w listach. To jest abstrakcyjny przerost formy nad treścią (nawiasem mówiąc nasze listy oraz odpowiedzi z radia są jak najbardziej do udostępnienia dla zainteresowanych osób).

Czarę goryczy przelała chyba rozmowa o niezależności mediów publicznych z udziałem Prezesów: Wildsteina i Czabańskiego. Żeby nie przedłużać - wg Prezesa Czabańskiego od września wzrosła liczba słuchaczy w stosunku do okresu lipca i sierpnia. Tymczasem wszystkie media i stacje podają wręcz przeciwną informację. Skąd zatem ma te dane pan Prezes? I jego słowa o podwyższeniu poziomu w porannym paśmie "Sygnały Dnia" - Profesjonalność nowych gwiazd pozostawia wiele do życzenia. Żeby daleko nie szukać wystarczy przypomnieć pierwszy "występ" Pana Sakiewicza i jego potykanie się przy co drugim słowie przy przeglądzie prasy...

Reasumując - my, słuchacze radia publicznego a w szczególności Jedynki - Programu Pierwszego stanowczo protestujemy przeciwko większości zmian wprowadzanych przez obecnego Dyrektora, Marcina Wolskiego. Jeśli głos słuchaczy, z których abonamentu radio publiczne utrzymuje się w znacznej mierze, znaczy cokolwiek, żądamy dymisji tego Pana oraz przywrócenia Programowi Pierwszemu profesjonalnego poziomu dziennikarskiego.

Z poważaniem
Członekowie "Fan Klubu Lata z Radiem"
http://www.chat.latozradiem.prv.pl/




Niniejszy protest został wysłany do :


Krzysztof Czabański

"Gala"
Wyborcza-Stoleczna
"Gazeta.pl"
Gazeta Codzienna "Fakt"
"Wprost"
"Tygodnik Polityka"
"Trybuna"
"Dziennik. Polska Europa Swiat"
"Metro"
"Dziennik Polski"
"Nie"
"Zycie Warszawy"
"Uwaga"
"Interwencja"
"Antyradio"
"TOK FM"
"Radio ZET"
"RMF FM"
"Superexpres"
"Wirtualnemedia.pl"
"TVN24"
"Szklo kontaktowe"
"Polsat"
"Media News"
"Rzeczpospolita"
"Metropol"
"Newsweek Polska"
"Przekroj"
"Tygodnik Angora"
"Press"
"TV4"
"imperium TV"
"teletydzien"
Tina"
"tygodnik solidarnośc"
"tygodnik powszechny"
"dzien Dobry"
"Gazeta Polskia"
"goniec"
Janusz Korwin Mikke
Joanna Szenyszn
radio PIN
"NAJ"
"Pani Domu"
"Polish Express"
"Przyjaciółka"
"super fakty"
"zielony sztandar"
"echo dnia"
"express ilustrowany"
Janusz Zemke - sejm
Jan Rzymelka - sejm
Piotr Gadzinowski - sejm
Tadeusz Tomaszewski - sejm
Rafał Wiechecki - sejm
prezes_joanna

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: prezes_joanna »

Od kilku tygodni obserwujemy zmiany w Pierwszym Programie Polskiego Radia. Cześć z nich na pewno można zaliczyć do trafionych (przywrócenie starej nazwy, dawnych sygnałów czy programów takich jak Radio Dzieciom czy Teatr Polskiego Radia). Ale prócz tych dobrych są też zmiany niestety na gorsze i to zmiany w takim zakresie na jaki nie zdecydował się jeszcze żaden poprzednik obecnego Dyrektora Marcina Wolskiego. Przed radiowy mikrofon są zapraszani ludzie, którzy nie potrafią sobie radzić w radiu. Potknięcia, błędy językowe, jąkanie się – to często spotykane sytuacje, szczególnie w audycji „Sygnały Dnia”. A Dyrekcja niezmiennie zapewnia, że zaproszenie tych nowych osób, spoza radia, ma podnieść poziom porannej audycji.

Ale przede wszystkim mamy aktualnie do czynienia z próbą zdeprecjonowania audycji „Lato z Radiem”, która od 35 lat stanowi niejako wizytówkę Pierwszego Programu. Od kilkunastu lat szefem LzR jest Roman Czejarek, który nadał tej audycji specyficzny kształt, stworzył tradycje letnich tras koncertowych oraz serię płyt z przebojami LzR. Od pierwszej chwili swojego pojawienia się w budynku Polskiego Radia Dyrektor Marcin Wolski robi wszystko aby zniszczyć program cieszący się popularnością wśród milionów słuchaczy. W wywiadach wypowiada się iż wstydzi się tej audycji (a jednak nie wstydził się występować na jednym z koncertów tej audycji, w 2000 roku w Milanówku – artykuł z portalu Wirtualne Media).

Jako słuchacze Pierwszego Programu PR i zwolennicy audycji LzR (skupieni w nieformalnym fan clubie tej audycji) napisaliśmy wiele listów do Dyrekcji ale wiele z nich pozostało bez żadnej reakcji ze strony adresata. A nieliczne odpowiedzi jakie otrzymaliśmy nie zawierają odpowiedzi na nasze pytania lecz są jedynie ogólnikowymi zapewnieniami, że Dyrekcja stara się zaspokoić gusta wszystkich słuchaczy. Szkoda tylko, że nie zwraca uwagi na opinie i prośby tych, którzy są po drugiej stronie radioodbiornika.

Czujemy się lekceważeni oraz oszukiwani – zaczęło się od sprawy Złotych Płyt LzR które zniknęły z radiowych ścian. Na dniu otwartym Dyrektor Wolski twierdził że wisiały na korytarzu (nie była to prawda) w rozmowie na czacie Wirtualnej Polski powiedział, ze nie ma pojęcia, gdzie są (tymczasem zaraz po objęciu stanowiska Dyrektora rozkazał wyrzucić je do magazynu – czyżby miał aż tak krótką pamięć i zapominał o swoich decyzjach?).

W radiu trwa „nagonka” na osoby związane z LzR. Zaczęło się od odsunięcia od anteny Romana Czejarka (bez postawienia jakichkolwiek zarzutów – bo odpowiedź Dyrektora Wolskiego z czatu WP „Nie odsunąłem Czejarka - Lato z Radiem się skończyło” nie jest prawdziwa. Czejarek prowadził oprócz LzR popołudniówkę „Z pierwszej ręki” oraz sobotnie audycje „Cztery Strony Świata”. Ta ostatnia audycja pod kierunkiem Agnieszki Drewno straciła swój dawny urok – o czym można poczytać na radiowych forach, w opiniach Słuchaczy). Również Tadeusz Sznuk, zasłużona radiowa znakomitość, został oskarżony o bycie „czerwonym”. Oskarżony przez osoby które mają w swoim życiorysie epizody członkostwa w PZRP. A w ostatnich dniach Zarząd odwołał szefową biura promocji Dyrektor Jolantę Teresę Kaczmarek, dyrektora Agencji Reklamy Tomasza Drzewosowskiego i szefa Centrum Historii Polskiej Radiofonii. Nie jest tajemnicą fakt, że LzR robiło tak spektakularne trasy i przygotowywało tyle konkursów dla Słuchaczy dzięki wpływom z reklam i pieniędzy od sponsorów, o które to fundusze starał się dział Reklamy i PR (bo w końcu takie jest ich zadanie). Odwołanie szefów tych działów i brak ich następców rodzi w nas, Słuchaczach obawę, ze jest to celowe działanie, aby przygotować wymówkę dla Zarządu w stylu „Nie mogliśmy przygotować trasy w roku 2007 bowiem zabrakło nam pieniędzy – nie było zainteresowania wśród sponsorów ani reklamodawców”. Podczas czatu na WP Dyrektor Wolski niedwuznacznie dał do zrozumienia, że w związku z LzR dochodziło do nadużyć „... wiem jedynie, że dokumentacja filmowa i inna Lata z Radiem kosztowała grube tysiące, a gdybym jej nie przerwał, każdy płacący abonament dopłacałby do prywatnych biznesów rozmaitych...”

Ponieważ Dyrektor dał nam już przykłady mijania się z prawdą, nie wierzymy i w te słowa. Wiemy, że z jednej strony są wydatki na opłacenie trasy, artystów, nagród dla słuchaczy i publiczności a z drugiej – wpływy z reklam, pieniądze od miast, gdzie odbywały się koncerty (są w naszym fan clubie osoby pracujące w miejskich centrach kultury) oraz pieniądze od sponsorów a także wpływy z wydania płyt „Lata z Radiem”. Jeśli rzeczywiście dochodziło do nadużyć, to dlaczego Dyrekcja nie przedstawi WSZYSTKICH dokumentów zarówno z wydatków jak i z wpływów. I na koniec – skoro były straty, to jakim cudem Pierwszy Program zanotował tak wysokie wpływy z reklam w sierpniu? (Wg oficjalnego komunikatu na stronach radiowych wpływy w stosunku do roku 2005 wzrosły o 33,7% http://www.polskieradio.pl/media/artykul.aspx?id=46)



List ten kierujemy do mediów z nadzieją, że nasze głosy nie pozostaną bez odzewu. Ponieważ Dyrekcja Programu Pierwszego nie podejmuje z nami dyskusji, próbujemy w ten sposób uratować zarówno naszą ulubiona audycję jak i wartościowych dziennikarzy z nią związanych. Wierzymy jeszcze, że płacąc abonament mamy wpływ na radio PUBLICZNE.
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Ja może nie tyle o programie, gdyż Jedynka całkowicie do mnie nie trafia pod tym względem, ale o pewnym „wspaniałym” pomyśle Prezesa Czabańskiego.
A mianowicie:
Radiowa Jedynka otrzyma nowe częstotliwości kosztem innych anten
Zarząd Polskiego Radia chce dokonać zmian w przydziale częstotliwości dla poszczególnych anten, tak by Program I był odbierany na falach UKF w całym kraju. Stracą Dwójka i Radio Bis.
Prezes Czabański zapowiada, że Polskie Radio wystąpi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o zmianę przydziału częstotliwości dla ogólnopolskich anten. – Priorytetem jest dla nas Program I. Chcemy lepiej wykorzystać częstotliwości Dwójki i Radia Bis, by zapewnić Jedynce jak największy zasięg, a jednocześnie, by jak najmniej stracili słuchacze dwóch pozostałych anten – tłumaczy Czabański. Niezmienione zostaną częstotliwości nadawania Programu III.
Źródło: Press

O ile mogę się zgodzić, że faktycznie Jedynce przydałby się większy zasięg na UKFie, ale broń Boże nie kosztem ogólnopolskich stacji Polskiego Radia skierowanych do określonego grona słuchaczy jak właśnie Dwójka i Bis. Warto wiedzieć że obecnie docierają do 60-70% mieszkańców, a po tej całej roszadzie wielu sympatyków poszczególnych programów straci je bezpowrotnie.
Nie rozumiem absolutnie takiej polityki w sytuacji, kiedy Jedynka i tak jest odbierana w całym kraju (bądź prawie całym) na falach długich. Mono to może nie jest świetna jakość, ale jak najbardziej możliwa do słuchania. A z tego co widzę po sklepach, zakładach czy autobusach, gdzie PR1 gra, taka a nie inna jakość specjalnie słuchaczom nie przeszkadza.
Reasumując, fatalne rozwiązanie.
Obrazek
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Każdy może protestować, ale to nic nie da. Co najwyżej można się w ten sposób dorobić określenia "obrońca układu". W tym wypadku będzie to - zdaniem smutnych panów związanych z PiS-em a rzuconych na odcinek pt. "Odzyskać media" - plugawa walka postkomuny z IV-tą RP.

Tego możecie być pewni.


@IZA

A ja się pytam co na Boga z częstotliwościami dla rządowego Radia Maryja :lol:
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Gosciu, strach pomyśleć, ale może i oni dostaną te resztki po Dwójce.
Wiadomo, wygodniejszym rozwiązaniem jest zwiększać zasięg tuby rządowej zabierając słuchaczom Chopina, Mozarta czy Czajkowskiego. Bo i po co nam kolejne wykształciuchy w kraju?
Nie dość, że Trójkę zachwaścili bajdurzeniem o polityce... grrrrrrrrrrrrr!
Obrazek
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Jacek Sobala zastąpi Wolskiego na stanowisku dyrektora Jedynki. A wydawało się że może być tylko lepiej.
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Obrazek

:lol: Innym się opłaci.....
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dwie sprawy:
1. Moim zdaniem to przesada;
2. Mało kto odwiedza ich strony... :P
erkk
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 01 wrz 2008, 12:20

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkk »

Czas odświeżyć temat. Ja najbardziej lubię słuchać w Jedynce (moim zdaniem) najśmieszniejszego fragmentu między 11.50, a 12.05. Całe życie słuchałem komunikatów IMGW dot. stanu wód, sygnału czasu z Głównego Urzędu Miar (choć kiedyś zdaje mi się był on z Laboratorium Czasu) i komunikatu o falach. Tak właściwie najśmieszniejsze są teksty. Na przykład: Tu Program Pierwszy Polskiego Radia z Warszawy nadawany na falach długich(...). Tylko jest jeden problem. Nie mogę tego znaleźć nigdzie w Internecie.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

Jedynka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

erkk pisze:Tylko jest jeden problem. Nie mogę tego znaleźć nigdzie w Internecie.
Jutro Ci nagram. :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości