Propozycje zmian na forum.

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Direct pisze:Poprzenoszę trochę :).

EDIT z 14:15
Posegregowałem ok. 300 tematów, resztę zostawiam komuś innemu ;).

EDIT z 22:07
Przeniosłem jeszcze setkę, zostało 86 tematów, które już chyba muszą zostać tam, gdzie są.
Zostały jeszcze trzy tematy do wstawienia m.in o Momencie Prawdy z Polsatu. Nazwę tematu Big Brothera można poprawić i wstawić do działu TVNu.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Wiem że są odpowiedni moderatorzy do seriali ale pomimo to miałbym propozycję posortowania seriali polskich. Przede wszystkim należy dodać prefiksy stacji które produkowały serial do wszystkich tematów. I tak, wiem że tacy ''Czterej pancerni i pies to produkcja [TVP] i taki powinien być jego prefiks, bez względu na to kto powtarzał, bo serial zaliczył chyba wszystkie możliwe stacje od TVP poprzez TVN i Polsat a na TV Puls kończąc.

Następnie...

Działy które należałoby wyróżnić to przede wszystkim:
- seriale paradokumentalne (już są)
- seriale komediowe (tutaj wiadomo Graczykowie, Miodowe Lata, Król Przedmieścia, Lokatorzy, Sąsiedzi itp. )
- seriale obyczajowe (wszelkie tasiemce typu Klan, M jak miłość, Czułość i Kłamstwa, Pensjonat pod różą, Na Wspólnej itp)
- seriale sensacyjne (Kryminalni, Fala Zbrodni, Na krawędzi, Ekstradycja itp. )
- seriale historyczne (Czas Honoru, 1920 Wojna i Miłosć, Bodo, Belle Epoque, Tajemnica twierdzy szyfrów itp. )
- seriale archiwalne (tutaj wiadomo wszystko do 89 - Życie na gorąco, Zmiennicy, Dom, Wojna domowa, Stawka większa niż życie, 07 zgłoś się itp)

Niepasujące do tych kategorii zostawić w dziale ogólnym bo nie ma sensu tworzyć kategorii dla jednego ''Wiedźmina'' czy kilku seriali młodzieżowych z lat 90. Wiem że większość tych tematów jest pusta i założona przez @MocnyFULL, ale skoro już są to wypadało by je posortować.

Pomysł posortowania archiwum się sprawdził więc liczę że i ten zostanie przez was ciepło przyjęty ;) Oczywiście nie jest to propozycja ostateczna - seriale archiwalne można posortować do odpowiednich subforów, ale myślę że wyraźne oddzielenie tamtych seriali od współczesnych dobrze wpłynie na porządek na forum. Tak samo liczba i nazewnictwo kategorii może być odpowiednio zawężona i poszerzona - można też posortować seriale stacjami, dlatego chciałbym poddać ten temat pod dyskusję na forum.

PS: Seriali zagranicznych jest mniej i pojawia się sporo wątpliwości co do ich posortowania i dlatego proponuję zająć się nimi w drugiej kolejności.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Coś takiego?
http://forum.media2.pl/viewforum.php?f=63

Myślę, aby konkretnych kategorii nie zawierały w nazwie przedrostka "Seriale", ale to tylko koncepcja.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Hm :) Dość sceptycznie podchodzę do tych wszystkich zmian.
Robicie z tego katalog... Jest wyszukiwarka, nie ma problemu, aby poszukać sobie odpowiedniego tematu.
Po co robić jakieś podkategorie? To nie imdb... Wolałem starą wersję forum. Teraz te podziały na stacje należące do tego, tamtego, mniejsze, większe... dawniej to było bardziej przyjemne i proste. Nadmierna kategoryzacja wymusza też sporo problemów. Rynki zaczynają się przenikać i naprawdę niektóre tematy powinny widnieć w kilku subforach. Osobiście dążyłbym raczej to upraszczania i spłaszczania wszystkiego z użyciem prefiksów.

Jeśli o mnie chodzi to mam jedną techniczną prośbę. W wersji mobilnej naprawdę wolałbym, aby pod głównym menu z logo domyślnie wyświetlana była opcja "pokaż nieprzeczytane posty". Bardzo często zdarza się, że jeśli chcę zobaczyć co nowego na forum muszę kliknąć w symbol trzech kropek. Za duży paluch powoduje oznaczenie wszystkich postów jako przeczytane i mam po lekturze nowości :/
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Również nie uważam, aby dzielenie seriali na gatunki było konieczne. Tak jak pisze @Kamil, będzie tylko więcej klikania, a i tak skończy się na tym, że user będzie musiał użyć wyszukiwarki. To wygląda fajnie, bo jest posegregowane i w ogóle, ale czy rzeczywiście usprawni użytkowanie forum? Nie sądzę. I tak większość ruchu na forum będą generowały seriale, które są emitowane obecnie bądź czekają na swoją premierę, więc dostęp do nich będzie szybszy, bez szukania odpowiedniej kategorii.

Co do porządków w tym dziale - wczoraj zacząłem uzupełniać nazwy tematów o prefiksy stacji, dzisiaj dokończę resztę (zostały mi te dodane przez Mocnego FULL-a :P - trochę tego było). Zrobiłem też porządek z serialami paradokumentalnymi i serialami zapowiadanymi. Produkcje, o których mówiło się, że powstaną ale nowe doniesienia o postępach w realizacji ucichły kilka lat temu, zostawiłem w głównym dziale.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jeżeli już tak porządkujemy to chciałbym szanownej moderacji zasugerować przy okazji to o czym wspomniałem w tym miejscu a co się tyczy programów archiwalnych: http://forum.media2.pl/viewtopic.php?f= ... 60#p430313
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Myślę, aby konkretnych kategorii nie zawierały w nazwie przedrostka "Seriale", ale to tylko koncepcja.
@Karol: Nie muszą zawierać napisu seriale - żaden problem. Chodzi mniej więcej o coś takiego jak ''paradokumenty'' :)

@Kamil: Szanuje twoje zdanie, jest co prawda więcej klikania do poszczególnych działów ale skoro nie chcecie robić poukładanego katalogu z forum no to nie, to była tylko luźna propozycja żeby zapanować nad tym co się tam dzieje.

@Dijon: O, za porządek w prefiksach dziękuję. Jest znacznie lepiej. To czy powinno się spłaszczać wszystko do jednego podforum zamiast kilku subforów to już kwestia dyskusyjna, bo każdy ma inny pogląd na tą sprawę -są zwolennicy układania i są zwolennicy zostawienia jednego generalnego tematu. Niemniej jednak dzięki za opinię, bo pozwala spojrzeć na to z drugiej strony :)

Tak jak mówię - nie naciskam wcale na to żeby to było konieczne, ale chciałem po prostu sprowokować do dyskusji na ten temat.
____
Bardzo popieram postulat @Kamil dotyczący mobilnej wersji i tych trzech kropek - wystarczy pewnie zamienić kolejnością te odnośniki w ustawieniach witryny.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

O tych trzech kropkach już kiedyś pisałem, ale wtedy jakoś nic nie zostało z tym zrobione. Dobrze, że teraz będzie.

Co do prefiksów - nie dziwił mnie brak chętnych do katalogowania niemal pustych tematów, skoro istnieje wyszukiwarka. Trochę syzyfowa robota, niemniej warta docenienia :).
2009-2021
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

No i syzyfowa praca wykonana! Duble tematów połączone, nazwy wprowadzone. Trochę tego było, ale po pierwsze mogłem poznać wiele seriali, o których nie miałem pojęcia, a po drugie przypomniałem sobie, że @Mocny FULL (który był autorem wielu tematów serialowych), miał skłonności do wstawiania lekkiej erotyki :D
Pawel

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Kamil pisze:Hm :) Dość sceptycznie podchodzę do tych wszystkich zmian.
Robicie z tego katalog... Jest wyszukiwarka, nie ma problemu, aby poszukać sobie odpowiedniego tematu.
Po co robić jakieś podkategorie? To nie imdb... Wolałem starą wersję forum. Teraz te podziały na stacje należące do tego, tamtego, mniejsze, większe... dawniej to było bardziej przyjemne i proste. Nadmierna kategoryzacja wymusza też sporo problemów. Rynki zaczynają się przenikać i naprawdę niektóre tematy powinny widnieć w kilku subforach. Osobiście dążyłbym raczej to upraszczania i spłaszczania wszystkiego z użyciem prefiksów.
Widzę że w końcu ktoś ma takie samo zdanie jak ja na temat tych coraz to kolejnych subfor.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

No w sumie skoro w niektórych miejscach ten podział jest niedokończony to i ja kiepsko go widzę :(
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Nie wiem co na ten temat powiecie, ale strasznie irytuje mnie kwestia punktowania wszystkich występów z show telewizyjnych.
Forum jest stworzone do tego, aby rozmawiać merytorycznie, a nie punktować występy.
Co powiecie na to, aby do punktacji np. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" stworzyć osobny wątek?
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Co bym widział na tym forum:
Wprowadzenie tła do strony- może jakieś tło, na przykład nie wiem, delikatnie niebieskie/szare? Biały jest archaiczny.
Zwiększenie rozmiaru awatara- np. do 200x200 bądź 250x250.
Wprowadzenie obsługi takich portali zdjęciowych jak Imgur czy fotosik- ciężko wgrać z nich np. Sygnaturę.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tło odpada. Forum jest wizualnie dostosowane do strony głównej Media2. Biel zawsze była modna w sieci, bo pasują do niej wszystkie kolory - jakiekolwiek odmienne tło ciągnie za sobą konieczność zmiany kolorystyki strony. Poza tym mi się podoba tak, jak jest.

Co do awatarów i podpisów. 150x150px to w moim przekonaniu kompromisowy rozmiar, bo nie dość, że umożliwia wyświetlenie awatara w sensownej jakości, to na dodatek nie rozjeżdża strony ani nie ściąga wzroku.

Co do obsługi fotosików, itp. Argument, jakoby miały np. hostować obrazki zawierane w sygnaturze przekonuje mnie, żeby tego nie umożliwiać. Podpis powinien być podpisem, a nie bannerem reklamowym. Dlatego radź sobie sam. Forum obsługuje załączniki, które wystarczają do dyskusji - podpisy są sprawą drugorzędną.
Awatar użytkownika
Desovsky
VIP Expert
Posty: 657
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:06
Lokalizacja: Mazowieckie
x 2116
x 474

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Desovsky »

Zgadzam się. Nie ma nic gorszego niż ogromna sygnatura zajmująca pół ekranu.
Co do tła strony, to może zostać białe, ale nie obraziłbym się na tryb nocny. ;)
(on/jego) | 💙💛 | 🏳️‍🌈 | Eurowizja 2024: YouTube
Miłego dnia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości