Propozycje zmian na forum.

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Każdy ma swoją wizję funkcjonowania forum. Istniejemy 11 lat, mamy za sobą kilka większych lub mniejszych metamorfoz, zarówno w sferze wizerunkowej (zmiana logo, szaty graficznej), jak i merytorycznej (nowe działy, ograniczenie tematyki tv-sat, itp.).

Śmiem twierdzić, że obecna formuła forum odpowiada większości z Was, jednak jak sygnalizujecie w innych wątkach, ma ona swoje wady, jak i zalety. Żeby nie tworzyć niechcianych konfliktów na tym tle, proponuję, abyście zgłaszali swoje uwagi, propozycje zmian, jakiekolwiek sugestie, które mogłyby być wdrożone na forum.

Oczywiście każda zmiana musi zostać poddana rzeczowej dyskusji, bo nie działamy dla wygody konkretnych jednostek, ale dla ogółu czytelników - nie tylko tych zarejestrowanych.

Propozycje mogą się odnosić nie tylko do zawartości forum, np. ilości działów, kategorii, ale także samego regulaminu, który został napisany z myślą o Was, nie dla wygody administracji. To on stoi na straży jakości pisanych postów, które muszą być z nim zgodne.

Czas start! :-)
Lex

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Od dłuższego czasu spory w dziale Headlines wpływają negatywnie na dyskusję w innych tematach. Forum powinno się skupiać na mediach i na tym co się w nich dzieje. Ostatnio prawie w każdym temacie jest poruszana sfera polityczna, religijna, historyczna a nawet orientacji seksualnej. Oczywiście media są źródłem informacji, ale bieżące wydarzenia w Polsce jak i na świecie coraz bardziej nas dzielą. Nie skupiamy się na sprawach merytorycznych. Od bieżących spraw są typowe fora, gdzie każdy może wejść kiedy chce i jak chce. Jestem zdania, że dział Headlines powinien zostać całkowicie zlikwidowany ze względu na pogłębiające się konflikty między użytkownikami forum.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Lex, nie jestem przekonana do likwidacji działu Headlines. Dlaczego? Zauważ, że od jakiegoś czasu nie pojawiają się w nim nowe wpisy, a i tak są przytyki polityczne, religijne, światopoglądowe we wszystkich innych tematach. Uważam, że ten, kto będzie chciał wszcząć taką awanturę, zrobi to w każdym temacie pod byle pretekstem. A w przypadku stacji newsowych trudno oddzielić politykę i religię od tematyki medialnej, bo te stacje żyją przecież z relacjonowania takich wydarzeń, a my chcąc nie chcąc je komentujemy.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Lex

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

I tu w tych działach o których wspomniałaś potrzebne jest większe wsparcie ze strony moderatorów, którzy powinni być całkowicie apolityczni. Tylko takie osoby będą mogły trzymać dyscyplinę w tematach telewizji newsowych.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Sądzę, że generalnie jest potrzebne większe wsparcie moderatorów w każdym dziale medialnym, nie tylko przy telewizjach newsowych, a wiele razy tego wsparcia nie było lub było zbyt późno. Od jakiegoś czasu obserwuję coraz mniejszy ruch na forum, coraz mniej wpisów się pojawia w tematach poszczególnych mediów. A przecież stacje telewizyjne nadal działają tak, jak działały. Myślę, że userzy boją się pisać, co myślą, żeby nie zostać zaatakowanymi za swoje opinie np. przez @Pawła. Jeszcze jakiś czas temu wchodząc na forum kilka razy dziennie każdorazowo było sporo wpisów do lektury, niektóre do odpowiedzi, inne nie. Dziś pojawia się kilka wpisów na cały dzień, w kilku tematach programów jest trochę żywsza dyskusja podczas emisji kolejnych odcinków. Poza tym cisza, a forum ma przecież sporo zarejestrowanych użytkowników i jeszcze więcej osób nas czyta. Tylko kto by chciał czytać forum, na którym co któryś post to obrażanie innych ze względów politycznych, religijnych, światopoglądowych... Nawet coś tak banalnego, jak przyznanie rang VIP-ów niektórym użytkownikom, stało się powodem politycznych docinek. A przecież rangi są przyznawane za zasługi dla rozwoju forum na każdym znanym mi forum.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Według mnie wszystko jest okej, ruch w tematach medialnych jest dość spory (codziennie mam mnóstwo zaległości do nadrobienia), wartość merytoryczna większości postów jest również w normie - wystarczy tylko skutecznie pilnować regulaminu i wszystkie przytyki do polityki, religii, światopoglądu danego użytkownika w tematach stricte medialnych traktować z całą surowością regulaminu pkt. 2d.

Według mnie można pisać o wszystkim, ale jak coś się komuś nie podoba w danym użytkowniku czy jego poglądach to można podyskutować o tym na PW, nie robiąc z forum śmietnika.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Ja myślę że zmian na forum raczej nie potrzeba. Ja też jestem przeciwko off-topicowi typu polityka, religia czy światopogląd w innych wątkach - jestem także przeciwko umieszczaniu na forum wpisów z Twittera, na których jest napisany ''TVPiS''.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Pawel

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Lex pisze:I tu w tych działach o których wspomniałaś potrzebne jest większe wsparcie ze strony moderatorów, którzy powinni być całkowicie apolityczni. Tylko takie osoby będą mogły trzymać dyscyplinę w tematach telewizji newsowych.
Moderatorzy to też ludzie, normalnym jest że mają swoje poglądy polityczne. Tego się niestety nie zmieni, chyba jeszcze nie wymyślono takich botów żeby zastąpiły ludzkiego moderatora :D.

Co do wątków politycznych, religijnych, światopoglądowych w tematach medialnych to tego uniknąć nie sposób. I nie chodzi tylko o polską telewizję bo przecież nawet w temacie o zagranicznych serialach sami ich twórcy powodują tego typu dyskusje. A to że za mało obsady jest czarnej, albo że obowiązkowo w jakimś serialu musi być gej, lub scenarzystką jednego z odcinków The X Files musi być kobieta itp, itd. No jeśli sami twórcy otwarcie o tym mówią to i trudno żeby widzowie tego też nie komentowali.

A co do mniejszej ilości postów w tematach o stacjach TV. Nie wiem, rzadko tam zaglądam. Dlaczego? Pisałem już o tym. Kiedyś zaglądałem znacznie częściej, ale potem porobiono masę sub-forów i żeby się przebić do np. wątku o TVN nie wystarczy wejść w dział TVNu, tylko muszę się jeszcze przebijać do "Główne anteny TVN". Może dla wielu jeden klik więcej nie ma znaczenia, no ale dla mnie jakoś ma.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Też nie widzę, aby na forum były jakieś napięcia. To raczej odczucia konkretnych jednostek, które paradoksalnie sami nie są święci :P.

Nie ma potrzeby do większych zmian. Polityka ma to do siebie, że jest wszechobecna, dlatego nie dziwię się, że czasem występuje w tematach z telewizją, prasą itd. I tak mamy tu normalniejsze media niż na Zachodzie, gdzie zatrudnienie aktora o takim czy takim kolorze skóry decyduje, czy dany serial/film jest rasistowski czy też w porządku :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Pawel

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Tomek pisze:Też nie widzę, aby na forum były jakieś napięcia. To raczej odczucia konkretnych jednostek, które paradoksalnie sami nie są święci :P.
Idealne podsumowanie :). Też proponuje aby każdy zaczął od spojrzenia na siebie, a dopiero potem oceniał innych.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Jantar pisze:Sądzę, że generalnie jest potrzebne większe wsparcie moderatorów w każdym dziale medialnym, nie tylko przy telewizjach newsowych, a wiele razy tego wsparcia nie było lub było zbyt późno.
Moderatorzy wchodzą na forum wtedy, kiedy mogą. Praca na forum to wolontariat. Nie ma "dyżurów". Nieodpowiednie posty należy raportować, jednak mało kto to robi. Nie mówię, że nikt, ale mało kto. Osobiście nie czytam wszystkich postów we wszystkich tematach. Omijam szerokim łukiem wszelkie wątki polityczne, sportowe, zwykle także tematy o stacjach informacyjnych. I wiecie co? Praktycznie nie natrafiam na politykę na forum w innych miejscach.
Jantar pisze:Od jakiegoś czasu obserwuję coraz mniejszy ruch na forum, coraz mniej wpisów się pojawia w tematach poszczególnych mediów. A przecież stacje telewizyjne nadal działają tak, jak działały. Myślę, że userzy boją się pisać, co myślą, żeby nie zostać zaatakowanymi za swoje opinie np. przez @Pawła.
Przesada.
Jantar pisze:Jeszcze jakiś czas temu wchodząc na forum kilka razy dziennie każdorazowo było sporo wpisów do lektury, niektóre do odpowiedzi, inne nie. Dziś pojawia się kilka wpisów na cały dzień [...]
Przesada. Jest dużo nowych postów. Nie wchodząc na forum przez pełne 1-2 dni nie wiadomo, co czytać najpierw, bo potrafią być 4 strony z samą tylko listą nieprzeczytanych tematów.
Pawel pisze:A co do mniejszej ilości postów w tematach o stacjach TV. Nie wiem, rzadko tam zaglądam. Dlaczego? Pisałem już o tym. Kiedyś zaglądałem znacznie częściej, ale potem porobiono masę sub-forów i żeby się przebić do np. wątku o TVN nie wystarczy wejść w dział TVNu, tylko muszę się jeszcze przebijać do "Główne anteny TVN". Może dla wielu jeden klik więcej nie ma znaczenia, no ale dla mnie jakoś ma.
Używając opcji "Nieprzeczytane posty" nie trzeba się przez nic przebijać, żeby zobaczyć, co nowego użytkownicy napisali.
2009-2021
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Lex pisze:Od dłuższego czasu spory w dziale Headlines wpływają negatywnie na dyskusję w innych tematach. Forum powinno się skupiać na mediach i na tym co się w nich dzieje. Ostatnio prawie w każdym temacie jest poruszana sfera polityczna, religijna, historyczna a nawet orientacji seksualnej. Oczywiście media są źródłem informacji, ale bieżące wydarzenia w Polsce jak i na świecie coraz bardziej nas dzielą. Nie skupiamy się na sprawach merytorycznych. Od bieżących spraw są typowe fora, gdzie każdy może wejść kiedy chce i jak chce. Jestem zdania, że dział Headlines powinien zostać całkowicie zlikwidowany ze względu na pogłębiające się konflikty między użytkownikami forum.
Zgoda, że Headlines był już punktem zapalnym w wielu sporach, jednakże uchronił wiele innych (medialnych) dyskusji przed upolitycznieniem. Poza tym, tak jak pisze @Jantar, ostatnio w tym dziale praktycznie nic się nie dzieje, szczególnie w "Wątku politycznym". Sam nie jestem za jego zamknięciem, niech zostanie jako mniej popularne forum, bo jakieś miejsce na OT musi być. Przynajmniej takie jest moje zdanie :)
Jantar pisze:Sądzę, że generalnie jest potrzebne większe wsparcie moderatorów w każdym dziale medialnym, nie tylko przy telewizjach newsowych, a wiele razy tego wsparcia nie było lub było zbyt późno.
Odpowiem na ten zarzut. Nie da się zorganizować pracy moderatorów tak, aby zawsze byli oni na czas. Podobnie jak Ty, oni zaglądają tutaj tylko dla frajdy, według własnych możliwości i chęci. Najprędzej mogą interweniować, jeśli raportuje się problematyczne posty, jednak @Direct już odpowiedział, że nie jest to wcale częsta praktyka - za to powiem, że coraz częstsza, bo prawie codziennie zdarza się jakiś nowy raport. Być może to z winy niewystarczającej liczby "Powodów", dla których można zgłosić post, więc często odpuszczacie sobie przekazywanie nam cennych informacji. Postaram się to rozwinąć.
Jantar pisze:Od jakiegoś czasu obserwuję coraz mniejszy ruch na forum, coraz mniej wpisów się pojawia w tematach poszczególnych mediów. A przecież stacje telewizyjne nadal działają tak, jak działały. Myślę, że userzy boją się pisać, co myślą, żeby nie zostać zaatakowanymi za swoje opinie np. przez @Pawła. Jeszcze jakiś czas temu wchodząc na forum kilka razy dziennie każdorazowo było sporo wpisów do lektury, niektóre do odpowiedzi, inne nie. Dziś pojawia się kilka wpisów na cały dzień, w kilku tematach programów jest trochę żywsza dyskusja podczas emisji kolejnych odcinków.
W roku jest kilka okresów, podczas których forum notuje bardzo duże wzrosty, a za chwilę dość duże spadki. Ilość użytkowników oraz odsłon cały czas jest dużo większa, niż w tym samym okresie ub.r. Sam spadek liczby postów pisanych dziennie (choć to nie trend) wynika akurat ze zmniejszonej ekscytacji danymi zagadnieniami - programy telewizyjne już trwają, część widzów po pierwszym odcinku już ma je gdzieś, zwyczajnie się nudzą. Stąd też wydaje się, że mamy mniej wpisów na forum :) Jednak zauważ różnicę - Ty jesteś na forum relatywnie często o różnych porach dnia, także w tych, w których nie odzywa się nikt. Inni z kolei zaglądają 1-2 razy dziennie lub rzadziej, przez co na dzień dobry dostają kilkadziesiąt tematów do przejrzenia ;) Ja codziennie "oznaczam fora jako przeczytane", bo nie wyrabiam z czytaniem - są to niejednokrotnie 2, 3 a nawet 4 strony "nieprzeczytanych wątków". Tylko w momencie publikacji tego posta, czeka na mnie 31 wątków, do których pragnę zajrzeć w ciągu 20 minut :)
Jantar pisze:Poza tym cisza, a forum ma przecież sporo zarejestrowanych użytkowników i jeszcze więcej osób nas czyta. Tylko kto by chciał czytać forum, na którym co któryś post to obrażanie innych ze względów politycznych, religijnych, światopoglądowych... Nawet coś tak banalnego, jak przyznanie rang VIP-ów niektórym użytkownikom, stało się powodem politycznych docinek. A przecież rangi są przyznawane za zasługi dla rozwoju forum na każdym znanym mi forum.
Zgoda, że polityczne przytyki konkretnych użytkowników często bywają nie na miejscu. Ten problem staramy się rozwiązywać wspólnie, a myślę, że w ostatnim czasie i tak osiągnęliśmy już szereg postępów i znacznie mniej konfliktów. Jednak te ostatnie są nieuniknione i ich całkowicie nie wyeliminujemy.
Pawel pisze:Moderatorzy to też ludzie, normalnym jest że mają swoje poglądy polityczne. Tego się niestety nie zmieni, chyba jeszcze nie wymyślono takich botów żeby zastąpiły ludzkiego moderatora :D.
Nie sposób się nie zgodzić.
Pawel

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Direct pisze:Używając opcji "Nieprzeczytane posty" nie trzeba się przez nic przebijać, żeby zobaczyć, co nowego użytkownicy napisali.
Za to trzeba przewijać kilka stron żeby znaleźć temat, który mnie interesuje. Ja wolę tradycyjne przeglądanie, tylko tych działów, które mnie interesują. No ale cóż, nikt nie powiedział że każdemu da się dogodzić ;).
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
Posty: 1418
Rejestracja: 17 gru 2009, 21:02
x 32
x 43

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: backstage »

Direct pisze:Osobiście nie czytam wszystkich postów we wszystkich tematach. Omijam szerokim łukiem wszelkie wątki polityczne, sportowe, zwykle także tematy o stacjach informacyjnych. I wiecie co? Praktycznie nie natrafiam na politykę na forum w innych miejscach.
Robię dokładnie tak samo i również nie natrafiam na politykę.
Polecam omijać wątki polityczne, życie staje się przyjemniejsze. ;D A taki temat na forum być musi, inaczej wylałoby się to na inne wątki ;D
Patryk M

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Proponuję utworzyć jakiś dział poświęcony produkcjom emitowanym w internecie. Czyli dla takich jak np. serial "Ucho Prezesa" czy debiutujący wczoraj "SNL". Bo do kategorii "Programy telewizyjne" ciężko je zaliczać...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości