Działy na forum

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Pawel

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Mówiłeś że czekasz na propozycje i opinie. No więc moja jest taka że na tę chwilę nie ma się co rozdrabniać, zwłaszcza że dojdzie wtedy do wątpliwości w przypadku międzynarodowych koprodukcji.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Też bym się nie rozdrabniał. Zagraniczne i polskie wystarczą.
2009-2021
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Z serialami była taka sprawa, że Karol chciał je rozwinąć, więc zaproponowałem optymalne rozwiązanie, jeśli chodzi o możliwy podział pod względem ich tematyki (stąd "Animacje" i przesunięcie "Film" do kategorii - można oddzielić je wydzielić od reszty bez martwienia się o nazwę) i popularności (Telenowele, Seriale amerykańskie + "Seriale z innych krajów" jako hydepark dla reszty). Od idei do realizacji poszło bardzo szybko ;)

I w sumie zgadzam się z Karolem, że działów tej kategorii jest mało, zwłaszcza gdy doszło do tej ostatniej nawałnicy z działami dotyczących programów (także jego autorstwa ;)). Dotychczas wszystko - czy było bure, czy szare - było wepchnięte w jeden dział. Zwłaszcza raził mnie ten jeden jedyny temat "Telenowele".

Z koprodukcjami jest ten problem, że to nawet dotyczy niektórych seriali związanych z Polską.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Pawel

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Tomek pisze:Z serialami była taka sprawa, że Karol chciał je rozwinąć, więc zaproponowałem optymalne rozwiązanie, jeśli chodzi o możliwy podział pod względem ich tematyki (stąd "Animacje" i przesunięcie "Film" do kategorii - można oddzielić je wydzielić od reszty bez martwienia się o nazwę) i popularności (Telenowele, Seriale amerykańskie + "Seriale z innych krajów" jako hydepark dla reszty). Od idei do realizacji poszło bardzo szybko ;)

I w sumie zgadzam się z Karolem, że działów tej kategorii jest mało, zwłaszcza gdy doszło do tej ostatniej nawałnicy z działami dotyczących programów (także jego autorstwa ;)). Dotychczas wszystko - czy było bure, czy szare - było wepchnięte w jeden dział. Zwłaszcza raził mnie ten jeden jedyny temat "Telenowele".
Skoro już rozdzielono Telenowele od seriali, to może by pójść tym tematem i zrobić podział tematyczny a nie kraju produkcji. Ale wtedy i nie wiadomo co zrobić z polskimi serialami, pomieszać je z zagranicznymi według gatunku czy zostawić osobno. Chociaż jak mówię, dla mnie obecnie dział z zagranicznymi serialami nie jest na tyle popularny żeby się rozdrabniać.
Z koprodukcjami jest ten problem, że to nawet dotyczy niektórych seriali związanych z Polską.
Tutaj dla mnie sprawa jest prosta - polski = polskojęzyczny, zrobiony dla polskiej stacji.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pawel pisze:Skoro już rozdzielono Telenowele od seriali, to może by pójść tym tematem i zrobić podział tematyczny a nie kraju produkcji. Ale wtedy i nie wiadomo co zrobić z polskimi serialami, pomieszać je z zagranicznymi według gatunku czy zostawić osobno. Chociaż jak mówię, dla mnie obecnie dział z zagranicznymi serialami nie jest na tyle popularny żeby się rozdrabniać.
No właśnie chyba o to chodziło w tej zmianie, aby tematy z tego działu były trochę bardziej widoczne.
Tutaj dla mnie sprawa jest prosta - polski = polskojęzyczny, zrobiony dla polskiej stacji.
No właśnie w kwestii koprodukcji sprawa jest bardziej skomplikowana, bo nie ma tu jednego języka - angielskiego, tylko przygotowane jest kilka dubbingów, w których większa lub mniejsze część ról może być podkładanych przez polskich aktorów. Co do robienia dla polskiej stacji, wszystkie koprodukcje z Polską, nie licząc może przyszłego netflixowego Wiedźmina, są produkowane dla polskiej telewizji :rolleyes:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Pozwolę się wtrącić. ;) Albo polskie i zagraniczne albo polskie, europejskie i światowe (Kanada czy Australia bardziej pasują do działu z USA niż między np. Słowację a UK).
Pawel

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

UK też bardziej pasuje do Kanady, USA czy Australii niż do Słowacji ;).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Zniknęły "Seriale z innych krajów" oraz "Seriale amerykańskie", wróciły "Seriale zagraniczne" - układ z ostatnich dni jednak był bez sensu. Może w przyszłości opracuje się inny, w zależności od zainteresowania użytkowników :) Oczywiście cała reszta bez zmian.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Dobra zmiana.
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

Mam propozycję co do 2 działów:

Wydzielić z planowanych kanałów telewizyjnych dział telewizję które nie wystartowały/w stanie projektu.

W dziale pozostałe telewizje zrobić dział telewizje internetowe.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie chcę marudzić, ale dalej nie wiem jak sprawić, by działy z serialami trochę się rozładowały z nadmiaru wątków - chodzi głównie o "Seriale polskie". Jest tam ponad 500 tematów, część seriali jest na etapie planów, część w produkcji, a inne z kolei są zakończone. Może trzeba zrobić to samo, co z programami telewizyjnymi i stworzyć dodatkowe fora dla zapowiadanych seriali, tych w ciągłej produkcji i zakończonych?
Tradycjonalista

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Proponuję subfora:
Seriale TVP, Seriale Polsat, Seriale TVN.
Bo inaczej to chyba się nie da.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Bez sensu już tam dzielić na seriale TVP, Polsatu i TVN. Ale z sensem zrobić tematy o zapowiadanych i zakończonych serialach.
Patryk M

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

@kacper3100 Dokładnie, takie podziały są pozbawione sensu. Wprowadza to tylko niepotrzebną komplikację. A tak wszystkie seriale są w jednym miejscu, nie trzeba przeskakiwać między subforami. Już sensowniejsze byłoby oddzielenie od siebie poszczególnych gatunków seriali, podobnie jak w przypadku programów rozrywkowych gdzie np. reality show i talent show są oddzielnie.
Tradycjonalista

Działy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Gatunki seriali? Też o tym pomyślałem. Tylko bez subforum się nie obejdzie.
Seriale komediowe, sensacyjne, przygodowe, obyczajowe...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości