Radio WaMa

Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 31 lip 2007, 17:15
Lokalizacja: Igristoje
x 1
x 1
Kontakt:

Radio WaMa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: projektor.ols »

Myślę, że chyba czas założyć wątek o pierwszej prywatnej stacji radiowej w Olsztynie. ;)

Radio WaMa powstało w maju 1994r, koncesję dostało w czerwcu 1994r, a nadawanie zaczęło na przełomie lipca i sierpnia... 1994r. Format muzyczny radia: AC. Oczywiście w lokalnym radiu nie powinno zabraknąć też informacji wszelkiego rodzaju z regionu. W 2002r grupa AdPoint zostaje głównym udziałowcem radia. Od 2002r również Radio Wama zmieniła format muzyczny z AC na ''oldies''. Zmniejszono także udział audycji gadanych. Po spadających wynikach słuchalności, w 2006r Radio Wama powraca do formatu AC. 27 marca 2007 Radio WaMa diametralnie się zmienia: znane jingle WaMy zamienione na bezpłciowe gadane, podzielenie pasm na: "Studio 1" i "Studio 2", więcej dyskotekowych utworów... W skrócie wprowadzono krytykowany przeze mnie format M. Dobrowolskiego, który uśmiercił znaną i tak dochodową WaMę. Przez zmiany jakie nastąpiły pouciekało kilka znanych osób i przybyło kilka nowych.

W międzyczasie uruchomiono nadajniki w Iławie i w Mrągowie. Wkrótce także zostanie uruchomiony nadajnik w Giżycku.

Radio WaMa to dobre radio. ;) "Studio Lokalne" (osobne dla każdego miasta), traffiki, informacje o imprezach i muzyka (od 6 do 18) ułatwiają i umilają czas. Ale Radio WaMa w okresie 2006-2007 było bardzo dobre. Lepsze od dzisiejszego. :)
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Radio WaMa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Pamiętam WaMę z lat 2006-2007, od czasu do czasu słuchałem jej przez internet i uwazam, że była wtedy znacznie lepsza niż obecnie.

A historia WaMy jest bardzo podobna jak stacji z mojego avatara - Radia Flash Konin. W latach 2004-2007 bardzo fajna stacja lokalna (bardzo duża baza utworów, audycje autorskie, dużo informacji i publicystyki). Od listopada zeszłego roku w formacie Dobrowolskiego, bezpłciowymi mówionymi jinglami (wcześniej były śpiewane, nawet podobne do tych z dawnej WaMy), większą ilością muzyki tanecznej oraz bzdurnymi konkursami SMS-owymi, które mnie dobijają. Innymi słowy: aktualnie bliźniacza rozgłośnia WaMy. Od marca tego roku pod nazwą Planeta 99,6 FM. Nadal uważam ją za całkiem niezłą stację (nawet u mnie sobie w tej chwili gra ;)), ale niestety - to już nie to samo, co np. jeszcze rok temu o tej samej porze.

Swoją drogą Planeta FM ma teraz znów śpiewane jingle, wiec w sumie WaMa - dla analogii - też by mogła wrócić do tych swoich ("WaMa eeeFeeeM :)"). Nawet dość podobnie brzmią... :)
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 31 lip 2007, 17:15
Lokalizacja: Igristoje
x 1
x 1
Kontakt:

Radio WaMa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: projektor.ols »

Od jutra zamiast WaMy Planeta FM...
Radio WaMa kończy żywot. Rusza Planeta FM

Patryk Pulikowski w Radiu WaMa pracuje od dwóch lat. Twierdzi, że to miejsce jest stworzone dla niego. - Ujęło mnie przede wszystkim to, że w redakcji panuje świetna atmosfera - opowiada. - Szybko złapałem dobry kontakt z resztą zespołu, a praca stała się przyjemnością.

W piątek jednak zarówno Patryk, jak i pozostali dziennikarze pożegnają się z dotychczasową rozgłośnią. Radio WaMa przestaje istnieć - w sobotę rusza Planeta Olsztyn.

Radio Warmia-Mazury pierwszą audycję nadało na przełomie lipca i sierpnia 1994 r. W ramówce stacji znalazły się programy muzyczne i informacyjne. - Byliśmy jedną z pierwszych rozgłośni prywatnych w Polsce, która dostała koncesję. Co ciekawe, pojawiliśmy się w eterze 15 min. po tym, jak Sejm ogłosił, że mamy koncesję - wspomina Ireneusz Iwański, jeden z założycieli radia, dziś prezes agencji reklamowej EMI. - W 1994 r. byliśmy drugim po Radiu Olsztyn najczęściej słuchaną rozgłośnią w mieście. Postawiliśmy wówczas nacisk na sprawy lokalne i bliski kontakt ze słuchaczem.

W 2002 r. rozgłośnia zmieniła profil i zaczęła nadawać "Złote Przeboje", czyli hity z lat 60., 70. i 80.

Dwa lata temu radio ponownie zmieniło swoje oblicze i postawiło na współczesną muzykę rozrywkową. Teraz nadszedł czas na Planetę Olsztyn. - To wynik zmiany strategii formatów w stacjach należących do naszej grupy [właścicielem Planety FM jest Eurozet - red. ] i nadających w największych miastach Polski - wyjaśnia Dariusz Naworski, dyrektor regionalny Radia WaMa. Teraz wszystkie rozgłośnie będą miały taką samą nazwę. Naworski zapewnia jednak, że nie będzie to miało dużego wpływu na programy nadawane w olsztyńskiej rozgłośni. - Planeta nadal będzie emitować wszystkie pozycje programowe znajdujące się w ramówce Radia WaMa zachowując charakter stacji lokalnej. I nadal będzie to stacja z programem adresowanym do ludzi mieszkających w Olsztynie i okolicach - dodaje Dariusz Naworski.

Nie obędzie się jednak bez nowości. Na antenie pojawi się program Bartka Mocarskiego "Ale wkręt", a w paśmie popołudniowym emitowane będą audycje Armina van Buurena, jednego z najpopularniejszych DJ-ów na świecie oraz Davida Guetta, pioniera francuskiego house'u. A to nie wszystkie atrakcje, jakie zaplanowali szefowie stacji. - Dzięki temu, że należymy do sieci pod nazwą Planeta, nasi słuchacze będą mogli uczestniczyć w ogólnopolskich konkursach i wygrywać cenne, nieosiągalne do tej pory nagrody - zachęca Naworski. - Zapraszam do słuchania rozgłośni 6 grudnia, gdy Radio WaMa wyląduje na Planecie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn
W sumie od ponad roku nie słucham nie słuchałem WaMy ze względu na muzykę (o ile stare utwory fajnie się słucha, to "rąbankę", która wieczorem potrafi lecieć nie jest na moje nerwy) oraz na zawartość merytoryczną (SMS-owe konkursy, itd). Ale postanowiłem posłuchać sobie przez ten tydzień i... przeczytajcie to co sobie wcześniej dziś napisałem.

No to z regionalnych rozgłośni zostają Radio Olsztyn i UWM FM (Planety nie liczę)
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
rogalik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2008, 11:29

Radio WaMa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rogalik »

Odpowiedź jest prosta: WaMa od 2006 i teraz Planeta FM to Radio komercyjne, ale i tak w dużej części zachowali swój regionalny i muzyczny charakter... Fakt, że mieszanka Ireny Santor z Rihhan'ą to nie jest najlepsze dla ucha, tylko weź człowieku sprostaj gustom wszystkich słuchaczy. A kasę tak naprawdę wbrew pozorom mają ludzie młodzi i promocja ma duży odzew gdy kierowana jest własnie do nich (szybciej, lepiej chwytają ;).
Powstrzymam się od komentarzy. Jest duży wybór stacji radiowych - kwestia gustu.
www.olsztyn.planeta.fm - niezła stronka
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Radio WaMa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

www.olsztyn.planeta.fm - niezła stronka
W sumie ta strona obowiązuje od przeformatowania Radiostacji w Planetę FM. Teraz jest lista miast i linki prowadzące do danych lokalnych rozgłośni.
rogalik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2008, 11:29

Radio WaMa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rogalik »

Ice pisze:
www.olsztyn.planeta.fm - niezła stronka
W sumie ta strona obowiązuje od przeformatowania Radiostacji w Planetę FM. Teraz jest lista miast i linki prowadzące do danych lokalnych rozgłośni.
Wiem o tym.... Zakładka miasta jest równie stara jak i strona planety, ale każda z podstron ma swój (regionalny) charakter.

pozdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nieistniejące rozgłośnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości