Smog

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Zbychu51
Activist

Smog

Postautor: Zbychu51 » 07 gru 2017, 14:11

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do wdrożenia unijnych przepisów dotyczących badania jakości powietrza. Rząd w Warszawie dostał dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi. Jeśli będzie ona niesatysfakcjonująca, sprawa może trafić do Trybunału

Tylko czy Polska weźmie się za walkę ze smogiem jeszcze w tej dekadzie? Ja w to nie wierzę.
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... ?ref=kafle
superFaustyna
Użytkownik

Smog

Postautor: superFaustyna » 11 sty 2018, 8:58

Wątpię, że tylko w Polsce jest ten problem. Faktycznie, źle się żyje w zasmogowanym mieście, ale zwalanie wszystkiego na stare piece, do tego ogrzewanie węglem itp. Jakoś wcześniej ludzie też tak ogrzewali , a na śląsku zawsze był ten problem. Ja szczerze mówiąc jak widzę ogromne korki każdego ranka jadąc do pracy to już zaczynam wątpić w teorię niewłaściwych pieców.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontaktowanie:

Smog

Postautor: Ama18 » 14 sty 2018, 12:08

Wszystkiego to nie, bo jako przyczyny dzisiejszego smogu wymienia się głównie dwa źródła niskiej emisji, czyli ogrzewanie domów i transport. Ten drugi oczywiście głównie w miastach. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli w 2011 roku pojazdy odpowiadały za ponad 50% stężenia PM10 w Warszawie.

Z tym paleniem w piecach to też fajna sprawa. Gdyby ludzie rzeczywiście palili pełnowartościowym materiałem grzewczym, czyli węglem, to aż takiego problemu by nie było. Ludzie jednak palą wszystkim i czuć to nawet na osiedlach nowobogackich. Oznacza to raczej, że potrzeba ogrzewania domu czym chcę jest dosyć elementarna, niezależna od statusu majątkowego.

Wróć do „Headlines”