Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Postautor: Pawel » 28 maja 2018, 21:33

Karol pisze:Ja bym zlikwidował PFRON. Skończyłaby się laba pracodawców, szczególnie tych mniejszych, podczas naborów pracowników, z których tylko Ci z orzeczeniem o niepełnosprawności maja pierwszeństwo w przyjęciu na dane stanowisko, nawet jeśli takie samo jest zajmowane przez osobę zdrową.

Popieram w 100%. Problem PFRONu i zatrudnianiu niepełnosprawnych jest szczególnie bliski mojej branży - ochrony. Firmy korzystają z dopłat i zatrudniają na odpowiedzialne stanowiska osoby z grupami na umowy o pracę, podczas gdy pełnosprawni pracownicy robią za nich większą część roboty na umowie zleceniu.

Przez te dofinansowania branża ochrony dla wielu kojarzy się ze "ślepymi dziadkami" na portierni a nie wykwalifikowanymi pracownikami ochrony, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do wypełniania swojego zawodu. A najgorsze jest to że ci przykładowi "ślepi dziadkowie" mają wszystkie przywileje umowy o pracę (urlop+dodatkowy za grupę, płatne chorobowe, nocne, dojazdy itp, itd) a pełnosprawny pracownik na umowie zlecenie wykorzystywany jest jak śmieć, robi po 300h w miesiącu bo jaśniepanowie sobie zachorowali albo poszli na urlopy.
PRAWY PRAWAK ;)
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Frontowiec » 02 cze 2018, 12:42

Jakub Hartwich i Adrian Glinka, czyli protestujący niepełnosprawni mają dostać prace w ''Gazecie Wyborczej'':

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... -wyborczej
Memorex_94
Poster

Postautor: Memorex_94 » 03 cze 2018, 17:48

No cóż. Z szacunku dla osób Adriana i Kuby, pozwolę sobie nie skomentować tego tak jak planowałem, a wyrazić smutek, że protest ostatecznie i definitywnie przerodził się po jego zawieszeniu w kolejny odcinek PO-PISowskiej nawalanki plemion dziennikarskich.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Postautor: Pawel » 03 cze 2018, 23:49

Niestety ale same główne inicjatorki tego protestu do tego doprowadziły. Dlatego nawet mi ich nie żal.
PRAWY PRAWAK ;)

Wróć do „Headlines”