Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Pawel

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Nie chodzi o to kto tam protestuje, tylko o samą formę protestu. Jak dla mnie to tam powinna już dawno wkroczyć straż marszałkowska i zrobić porządek. No ale juz widzę te tytuły w antypolskich mediach o ataku na niepełnosprawnych ;).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Bądźmy sprawiedliwi. Są gorsze formy protestu, niż koczowanie w Sejmie. Górnicy grożą, że nie pojadą pod ziemię, lekarze i pielęgniarki odchodzą od łóżek, lekarze-rezydenci w ogóle nie przychodzą do pracy (przekonałem się o tym w styczniu). Nauczyciele z kolei niemal co rok odgrażają się przed nadchodzącym rokiem szkolnym, że nie będą prowadzić lekcji :lol: Czy matki niepełnosprawnych komuś przeszkadzają? Chyba najmniej. Siedzą w Sejmie, bo brakuje im oręża, tak jak pracownikom służby zdrowia, górnictwa czy szkolnictwa, gdzie jakikolwiek protest może sparaliżować państwo, dlatego swoje sprawy załatwiają już na etapie gróźb.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pawel pisze:Nie chodzi o to kto tam protestuje, tylko o samą formę protestu. Jak dla mnie to tam powinna już dawno wkroczyć straż marszałkowska i zrobić porządek. No ale juz widzę te tytuły w antypolskich mediach o ataku na niepełnosprawnych ;).
Po pierwsze: i tak będą zamieszczać tytuły przeciw PiS.
Po drugie: w tym wypadku mieliby jak dla mnie rację :P.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Jeżeli walczy się o ochronę każdego poczętego życia, to niestety należałoby mieć też solidny plan co potem. Pieniądze są, bo na prawdę nie trzeba pompować 500+, wyprawek szkolnych i innych surprisów w rodziny, których miesięczny dochód przekracza kilka czy nawet kilkanaście dobrych tysięcy na łebka.

Jeżeli za chwilę uaktywnią się kolejne grupy społeczne, np. pracownicy sądów albo szeregowi urzędnicy administracji publicznej, których wynagrodzenia od lat są zamrożone i wynoszą tysiąc z kawałkiem na rękę, to również będzie to jak najbardziej uzasadnione. A z kwestią górnictwa i pompowania w ten coraz bardziej wątpliwy sektor należało się uporać już dawno temu, tylko żadna ekipa rządząca nie miała jaj, by to poczynić.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Tak się chwalą, że mają kapitalną sytuację, 500+, 300zł na wyprawki, mieszkanie+. To niech się nie dziwią, że kolejni chcą.

Mamy 29 lat wolnej Polski, a socjalistyczne rządy, dalej się nie uczą, że propaganda sukcesu zawsze odwróci się przeciw nim. Przekonało się SLD, przekonało się PO, i prędzej czy później przekona PiS.

Ja tam jestem zadowolony ze zmian, moja siostra będzie mieć wyższą rentę, niestety nie mamy ani ja, ani mam przejść na zasiłek pielęgnacyjny czy tam opiekunczy. Ale dobre i to. Nie mniej powinny być zmiany systemowe, by osoby niepełnosprawne, które mogą podjąć jakąkolwiek pracę, mogły ją podjąć, ale z jakimiś ulgami od podatku czy może z większymi uposażeniami. To byłoby o stokroć lepsze dla nas i dla tych osób, aniżeli kolejna jałmużna, która oprócz kilkuset zł, nie zmienia kompletnie nic.

Wkurza mnie, że każdy widzi tylko problem pieniądza, skoro problem ogólnie, jest dużo bardziej złożony.
Tradycjonalista

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Problem z osobami niepełnosprawnymi, nieuleczalnie chorymi, i ich opiekunami to nie tylko beznadziejna pomoc socjalna z budżetu. To również "albo albo" . Albo renta socjalna, zasiłek, albo praca, ale wtedy jesteś pozbawiony renty inwalidzkiej. Nie można sobie dorobić do lepszego domowego budżetu. I tym bardziej popieram protest o zwiększenie zasiłku do kwoty 500 zł/mies. Bo ile można żyć na jałmużnie?
Piotr88
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 21 kwie 2018, 13:51

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr88 »

Polecam wczorajszy wywiad "Faktów po Faktach" z Panią Anna Dymną: https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-faktach ... 36839.html

Jestem zniesmaczony po raz kolejny wypowiedzią jednego z użytkowników. To pokazuje, że na forum nie ma dyscypliny i potwierdza to co napisałem kilkanaście dni temu. Jest przyzwolenie na tego typu treści. Wstyd dla właścicieli tego forum.

To na przyszłość korzystaj z funkcji "raportuj" (ikonka z wykrzyknikiem), zanim znów zaczniesz wmawiać administracji wstyd.[Trzeciak]
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie ma żadnego wstydu, dopóki użytkownicy nie rzucają chorych porównań strajkujących do terrorystów. Przechodząc do takich skrajności, pod terroryzm można podciągnąć nawet obronę krzyża pod Pałacem Prezydenckim kilka lat temu.

Poza tym panuje wolność opinii, można być "za" lub "przeciw" większej pomocy dla niepełnosprawnych. Jak kto uważa, byle używać merytorycznych argumentów.
Pawel

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Piękne samozaoranie się tych protestujących:
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Ale pieniążki fajnie brać.

Kolejny idealny przykład, by nie robić ze swojego rządu, rządu socjalistycznego. Niepełnosprawni na boczny tor zejdą, ale jak zaczną się strajki i protesty innych, to już może nie być tak lekko.

Że akurat te panie robią z tego happening polityczny, to żadna sensacja, nie wiem tylko w jakim celu, skoro raczej do polityki im nie spieszno, a żaden inny rząd nie zrobił tyle, ile teraz PiS. Można mieć wątpliwości, czy etycznie to ok, ale jednak będą mieli źle. Nie mniej dalej się upieram, że obie strony zabierają się za ten problem od wiadomej strony pewnej części ciała.
Tradycjonalista

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Dwóch niepełnosprawnych chłopców, Adrian i Kuba maja zakaz wychodzenia z Sejmu, na powietrze. W normalnym kraju byłoby to nie do pomyślenia. http://natemat.pl/238463,iwona-hartwich ... az-spaceru
Pawel

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Nie do pomyślenia to jest zachowanie tych rodziców, którzy przymuszają te Bogu ducha winne dzieci do koczowania w sejmie, zamiast normalnego mieszkania w domu.
Tradycjonalista

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

A jak mają walczyć o bardziej godne życie dla tych dzieci? I pod czyją opieką rodzice mają te dzieci zostawić?
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1814
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 845
x 1017

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Pawel pisze:Obrazek
Ocenianie na podstawie pomalowanych paznokci faktu, czy ktoś jest spracowany czy też nie, to już coś więcej niż ograniczenie i zaściankowość...
Alek1224
Thinker
Posty: 5528
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 514

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Z powodu protestu nie odbędzie się posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz Noc Muzeum. https://www.tvn24.pl/sejm-dzieci-i-mlod ... 892,s.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości