Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Czyli popierasz tylko te wydatki państwa, które łożone są na Ciebie?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Nie. Uważam że między innymi takie wydatki są bardzo pożyteczne gdyż dzięki nim osobom niepełnosprawnym może być naprawdę lepiej w życiu :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Po prostu myślisz, że wszyscy niepełnosprawni są tak zdatni do codziennego funkcjonowania, jak Ty i że ich rodzice mają na to szmal. Cóż, nie w każdej rodzinie się powodzi. Skoro najbogatsi mogli dostawać 500+, to nie widzę przeszkód, by podobną sumę przeznaczać na niepełnosprawnych, którzy często jadą na drogich lekach i różnego rodzaju rehabilitacjach. Skoro mamy tak olbrzymie dysproporcje w możliwościach finansowych zwykłych rodzin, to tym bardziej można je zauważyć tam, gdzie pojawiają się dzieci niepełnosprawne.

Protest na taką skalę oczywiście był niepotrzebny, jednakże państwo nie powinno w ogóle doprowadzać do sytuacji, w której ludzie upominają się o pomoc. Albo pomagamy różnym grupom społecznym, w tym dajemy podwyżki nauczycielom, lekarzom i górnikom, albo nie pomagamy nikomu, ale nadwyżkę finansową z tego tytułu zwracamy obywatelom w niższych podatkach.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Nie. Po prostu myślę że obecne instrumenty finansowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych na tyle spełniają swoją rolę że nie należy ich likwidować ale bardziej wspomagać i rozwijać.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że wystarczają?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Na podstawie własnych obserwacji - pieniądze z PFRONu pomagają chociażby WTZ-om w inwestycjach takich jak zakup pojazdu czy inwestycje w budynku. Stanowią też skromne (80 - 100 zł) wynagrodzenie dla uczestników i pokrywają koszty wyżywienia. PFRON więc takim jednostkom bardzo potrzebny.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

PFRON już od dawna jest wykorzystywany przez obywateli załatwiających sobie grupy inwalidzkie do szybszego znajdowania pracy u prywaciarzy, którzy "mile widzą stopień niepełnosprawności" w swoich ogłoszeniach. Jest rżnięty na kasę zarówno w kwestii wynagrodzeń, jak i dopłat za teoretycznie nieprzepracowane przez pracownika godziny dziennie. Z tym powinno się zrobić porządek, a póki co, jedynie gania się ZUS do kontroli zwolnień L4, bo tak jest najszybciej i najłatwiej.

Pisałem już kilka dni temu, że mierzysz ogół niepełnosprawnych swoją miarą. Nie wszystkim wystarczają WTZy i grosze wypłacane przez Państwo co miesiąc. Ludzie zażywają leki, potrzebują specjalistycznego sprzętu w domu, a nie raz pasowałoby zatrudnić do nich pomoc. Ty sobie radzisz, ale nie każdy inwalida jest w stanie doczołgać się na warsztaty, żeby pośmigać wózkiem albo zjeść. Mają też domy, w których odgrywa się ich życie.

Ostatnio przekonałem się jak przeje*ane jest unormować wydatki w związku z narodzinami dziecka. Dziękuję Bogu za to, że jest zdrowe, a z uwagi na fakt, że jest pierwsze, Państwo nie dołoży mi do jego utrzymania nic. Ok. Tyko co by było, gdyby urodziło się z jakimkolwiek zespołem niepełnosprawności? Wbić zęby w ścianę, żeby móc opłacić kredyty, rachunki i utrzymać maleństwo?. Co mi wtedy po WTZach?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Nie mierzę niepełnosprawnych swoja miarą ale jako uczestnik WTZ-u już od 9 lat wiem jak wygląda taka sytuacja. Często nawet i te jednostki pracują w niedostosowanych budynkach przykładowo zawierających tylko schody co już z miejsca skreśla osoby na wózkach. Swoją drogą WTZ-y też do idealnych nie należą - często niepełnosprawnych jest już tam za dużo gdyż korzystają one na zgodach pozwalających na powiększenie jednostki.
Sam nie pałam miłością do WTZ-u ale w przypadku tego co piszesz nie przyznaje ci racji broniąc PFRONu jak i WTZ-ów.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dzięki :-) Nie dość, że nie odniosłeś się do kwestii finansowych poszczególnych rodzin, to na dodatek przyznałeś, że WTZy są dla wybranych, a co za tym idzie, nie zaspokajają potrzeb sporej części osób niepełnosprawnych :-)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Co do kwestii finansowych to powiem że wiem o ich różnorodności w zależności od danej rodziny. Kasa z PFRON-u w postaci WTZ-owego kieszonkowego pozwala zaspokajać drobne a po uskładaniu pieniędzy duże potrzeby i przyjemności osoby niepełnosprawnej będąc swego rodzaju wsparciem dla domowego budżetu (w tym renty) zajętego przez podstawowe potrzeby, rachunki oraz wszystko to co jest potrzebne dla egzystencji osoby niepełnosprawnej.
WTZ-y i ŚDS'ie (Środowiskowe Domy Samopomocy) rzeczywiście są obarczone i tak za dużymi limitami uczestników wynoszącą około 45 osób.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1807
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 844
x 1009

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

@Poland, dalej nie rozumiesz. Nie jesteś jedyną niepełnosprawną osobą w Polsce - przepraszam - półniepełno, to że Tobie udało się odłożyć miesięcznie te 80-100 złoty miesięcznie - ok, super, gratulacje - ale uwierz, że nie każdy mógłby pozwolić sobie na tego typu "luksus".
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

No wiem o tym ale z drugiej strony jak czytam o waszej propozycji PFRON-u i WTZów to jako korzystający z ich usług aż łapie się za głowę.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nawet nie starasz się czytać ze zrozumieniem. Jako osoba częściowo niepełnosprawna, uważasz, że kieszonkowe w postaci 100zl wystarcza dla Ciebie. Na swoim przykładzie oceniasz, że ta kwota wystarczy wszystkim - od niepełnosprawności w stopniu lekkim, po ciężkie przypadki, na wózkach inwalidzkich albo noszach.... Wszyscy w jednym worku.

Ja jestem zdrowy, państwo nie daje mi zlamanego grosza - nawet śmiem twierdzić, że dysponuje pieniędzmi, które to ja mu oddaje. Skoro jakoś wiążę koniec z końcem, to z jakiej k... parafii Ty tak nie możesz? Przecież mogę generalizować, wszystkich zmierzyć po swojemu i napisać, że nikt nie musi nic dostać od takich instytucji jak PFRON. Możesz iść do normalnej pracy i dymać uczciwie za najniższą, opodatkowaną krajową.

Rzecz jasna ostatniego akapitu nie traktuj serio. To myślenie a'la Poland. Bez obrazy.
Pawel

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Karol pisze:Ja bym zlikwidował PFRON. Skończyłaby się laba pracodawców, szczególnie tych mniejszych, podczas naborów pracowników, z których tylko Ci z orzeczeniem o niepełnosprawności maja pierwszeństwo w przyjęciu na dane stanowisko, nawet jeśli takie samo jest zajmowane przez osobę zdrową.
Popieram w 100%. Problem PFRONu i zatrudnianiu niepełnosprawnych jest szczególnie bliski mojej branży - ochrony. Firmy korzystają z dopłat i zatrudniają na odpowiedzialne stanowiska osoby z grupami na umowy o pracę, podczas gdy pełnosprawni pracownicy robią za nich większą część roboty na umowie zleceniu.

Przez te dofinansowania branża ochrony dla wielu kojarzy się ze "ślepymi dziadkami" na portierni a nie wykwalifikowanymi pracownikami ochrony, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do wypełniania swojego zawodu. A najgorsze jest to że ci przykładowi "ślepi dziadkowie" mają wszystkie przywileje umowy o pracę (urlop+dodatkowy za grupę, płatne chorobowe, nocne, dojazdy itp, itd) a pełnosprawny pracownik na umowie zlecenie wykorzystywany jest jak śmieć, robi po 300h w miesiącu bo jaśniepanowie sobie zachorowali albo poszli na urlopy.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Jakub Hartwich i Adrian Glinka, czyli protestujący niepełnosprawni mają dostać prace w ''Gazecie Wyborczej'':

https://[link zakazany]/artykul/p ... -wyborczej
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości