Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Sam napisałeś, że jesteś osobą "półniepełnosprawną". Czy Twoją miarą powinno się mierzyć wszystkich?
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Oglądam sobie własnie wizytę prezydenta Wałęsy u poań. I powiem krótko.

Jezeli dalej ktoś myśli, że tam chodzi tylko o protest dla niepełnosprawnych, to mija się z rzeczywistością. Pani Hartwich, inne opiekunki. Dajcie sobie już spokój i skończcie ten cyrk, bo szanuje podejście do walki o dobro mojej siostry i innych osób, ale zaczynacie robić kabareton z tego a nie poważną dyskusję i problem.

Oczywiście b.prezydent jest dosyć jasno nastawiony, ale stara się ewidentnie wpłynąć na panie by się trochę ogarnęły, może wręcz by nawet użyli innych środków a nie tylko protestu w Sejmie. Ale panie są omotane i pokręcone w tym co robią. Niestety same sobie zaczynają kręcić bicz.

Inna kwestia, bardzo nie podoba mi się coraz mocniejsze wykorzystanie polityczne z obu stron, to nieco wymyka się z pod kontroli, zarówno opozycja która tym szczuje, jak i rządzący którzy starają się za wszelką cenę po prostu się ich pozbyć. Nie jest to żaden protest pod podnoszenie słupków, ale niestety same panie na to zapracowały.

Ciężko mi się odnosić obiektywnie bo problem pośrednio trafia we mnie, bo to przyszłość mojej najbliższej osoby, mama ledwo dyszy, a siostra potrzebuje opieki. Ale na litość boską, są inne sposoby by to zmienić. Potrzeba rozmowy, zapomnieć do cholery, że jesteśmy z Pisu, z PO z SLD, Pawłem, Memorexem, Atomanem i innymi, to jest problem Polski, i to większy niż nam się wydaje. Musimy zacząć mówić jednym głosem. Nie stoma, jednym. Oby decydenci to zrozumieli, i to z obu stron barykady.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Karol pisze:Sam napisałeś, że jesteś osobą "półniepełnosprawną". Czy Twoją miarą powinno się mierzyć wszystkich?
Nie. Ja tylko wyrażam swoją opinią na tą sprawę którą znam od podszewki. Z własnego doświadczenia wiem że osobom niepełnosprawnym wcale niepotrzebne są pieniądze ale obecność drugiej osoby. O pieniądze walczą wyłącznie ich opiekunowie podobnie jak o ewentualny cud w postaci wyzdrowienia ich dziecka. Ważna jest też samorealizacja którą niepełnosprawni otrzymują w ośrodkach terapii zajęciowej czy domów samopomocy. To właśnie wyciągnięte tam umiejętności są dla niepełnosprawnych znacznie ważne od pieniędzy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1814
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 846
x 1017

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

@Poland, ale zdajesz sobie sprawę, że są różne rodzaje "półniepełnosprawności"? Nie każdy jest w stanie rozwijać swoje umiejętności, niektórzy zwyczajnie potrzebują leków i całodobowej opieki, na którą jednak potrzebne są pieniądze... Również uważam, że próbujesz mierzyć wszystkich swoją miarą, a problem sięga dużo dalej, niż do braku możliwości rozwijania talentów... Nie wiem, skąd Ci to przyszło do głowy.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Zdaje sobie sprawę. Ja przez pojęcie "półniepełnosprawności" miałem na myśli stopień umiarkowany wspomnianego schorzenia. Wiem że niektórzy potrzebują dodatkowo pieniędzy na leki (i to nie tylko ci reprezentujący znaczny lub ciężki stopień niepełnosprawności.) i w pełni to szanuje. Jednak w moim odczuciu obecna forma protestu jest już bardziej chwytami opozycji niż faktycznym działaniem. Takie działania niestety niszczą tą inną nie "uzurpatorską" formę walczenia z niepełnosprawnością.
Z tego co widzę po swoim doświadczeniu (uczęszczam do WTZ-u) nawet osoby z ciężkim stopniem niepełnosprawności mają szanse na rozwijanie swoich umiejętności i dzielenie się nimi z innymi "sprawnymi" ludźmi między innymi poprzez sprzedaż swoich prac. Protest w Sejmie w moim odczuciu niestety niszczy to co tamci niepełnosprawni dokonali. Bo przez to społeczeństwo znowu może spojrzeć na osoby niepełnosprawne jako te które ciągle się domagają dostępu czy udogodnień, a przecież nie wszyscy niepełnosprawni tacy są - ci z WTZ-ów i podobnych jednostek potrafią robić ciekawe prace na równi z sprawnymi ludźmi a może i nawet lepiej od nich. Inaczej zamiast się domagać potrafią stworzyć coś od siebie.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Tradycjonalista

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Poland, kogo ty reprezentujesz, rząd czy protestujących opiekunów i niepełnosprawnych?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Nikogo nie reprezentuje tylko patrzę na sprawę trzeźwym okiem.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Tradycjonalista

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Protest jest o podniesienie zasiłku pielęgnacyjnego ze 153 zł/mies. do 500 zł/mies. Skoro PIS mówi że są środki w budżecie na różne obietnice socjalne to również niepełnosprawnym powinien pomóc. Problem w tym że niepełnosprawni nie byli objęci w hasłach wyborczych PIS-u.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1814
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 846
x 1017

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Poland pisze:Nikogo nie reprezentuje tylko patrzę na sprawę trzeźwym okiem.
I rzetelnym. :)
Załączniki
pobrane.jpeg
pobrane.jpeg (7.5 KiB) Przejrzano 1785 razy
Pawel

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Memorex_94 pisze: Jezeli dalej ktoś myśli, że tam chodzi tylko o protest dla niepełnosprawnych, to mija się z rzeczywistością.
Otóż to. Od dawna jest to protest polityczny. Wstawiałem już filmik z panią która nawoływała do niegłosowania na PiS w wyborach samorządowych, a druga dodawała żeby pamiętać iż nie jest to protest polityczny. Zwykła hipokryzja. Ale czego spodziewać się po totalnej opozycji. A co PiS powinien z tym zrobić? Już dawno rozpędzić te towarzystwo. Ale nie zrobią tego bo antypolskie media rozpętały by burze a Timerrians czy jak mu tam na imię tylko by nakładał kolejne kary za łamanie wolności słowa.
Tradycjonalista

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Za rządów PO - PSL protest też był polityczny. Jeśli dobrze pamiętam, to wtedy przynajmniej wywalczono podwyżkę zasiłku pielęgnacyjnego dla nieletnich ze 153 zł/mies. do 208 zł/mies. I to w krótszym czasie protestu. A teraz? Co wywalczono? I Sejm za rządów PO - PSL nie był zamknięty dla protestujących.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Wywalczono podniesienie renty socjalnej do najniższej renty z niezdolności do pracy, czyli netto będzie to około 100zł, niewiele ale zawsze coś. Też uważam, że dodatek 500zł powinien być w gotówce, i powinno się wypracować zmiany systemowe by ułatwić funkcjonowanie w społeczeństwie, ale lepsze to niż nic. Nie można powiedzieć,że rząd nie zrobił nic bo to byłoby zwykłe kłamstwo, inna kwestia, że rząd też kłamie mówiąc, że podniósł renty czy zasiłki o 50% bo to także kłamstwo.
Pawel

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

https://twitter.com/Adam__Koziel/status ... 0797926400 http://niezalezna.pl/226141-to-zdjecie- ... ia-mu-usta

Chyba wystarczająco długo jesteś tu, by wiedzieć, że jeśli coś się wkleja, to prosi się o komentarz. [Trzeciak]
Piotr88
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 21 kwie 2018, 13:51

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr88 »

Zwykłe zamartwianie się syna o matkę by straż nie zrobiła krzywdy fizycznej tej kobiecie. Normalna ludzka cecha. Osoby, które nie mają bliskich wokół siebie i nie zaznały w życiu miłości oraz przyjaźni nigdy nie zrozumieją takich zachowań.
Pseudopatriotyczne media i ich zwolennicy jak zwykle szukają drugiego dna po to by dokopać najsłabszym.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

A mogłyby sprawdzić kto płaci za te transparenty. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości