Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Nie chcę być nadgorliwym, czy pastwić się nad państwem ze Straży, wszak tylko "wykonują polecenia", ale dzisiaj panie sobie w oknie siedziały i nagle bez żadnego problemu mogły sobie rozwiesić malutkie koszulki z napisami, a wczoraj "ze względów bezpieczeństwa" ni mogły wywiesić baneru.

Naprawdę staram się już nie brać udziału w dyskusji nad tym sporem, bo z szacunkiem dla obu stron, mnie to już męczy, ale sprawa co najmniej dziwna. Dzisiaj standardy bezpieczeństwa już pozwalają otwierać okna? Przecież mają taką samą szansę spierniczyć się z tego okna, jak wczoraj. Wczoraj było to łamanie zasad, dzisiaj już nie ma problemu. :)
Pawel

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Zacznijmy od tego że te panie dawno powinny zostać pogodnione z tego budynku.

Czy ty albo ja moglibyśmy wejść do tego budynku, w dodatku bez żadnej kontroli? A co dopiero jakbyśmy się zmówili i np. jako reprezentacja forum media2.pl chcieli się domagać przywilejów dla siebie. Przecież nawet pierwszej barykady ochrony byśmy nie pokonali. Dlatego niech się ci protestujący przestaną ośmieszać że nie jest to protest polityczny. Już samo że sie tam znaleźli to jest polityczna akcja.
Piotr88
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 21 kwie 2018, 13:51

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr88 »

Weszły na teren na podstawie zgód i przepustek, więc nie rozpowiadaj herezji. Ty w każdej dziedzinie życia widzisz politykę - to się nazywa obsesja.
Pawel

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

To że ty masz klapki na oczach to już nie moja wina.

Zresztą, nie wiem po co ja tobie w ogóle odpowiadam. Swoimi ostatnimi wybrykami dobitnie pokazałeś kim jesteś :lol: .
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Piotr88 pisze:Weszły na teren na podstawie zgód i przepustek
Osobiście powątpiewam, aby miały zgodę czy przepustki na siedzenie tam na okrągło :P.

Dowiedzieliśmy się też ciekawych informacji na temat niepełnosprawnego, który krzyczał "Mamo odpuść" (za co zostały mu zaklejone usta). Syn Iwony Hartwich jest zatrudniony od 2016 roku w Fundacji z Widokiem przez dofinansowanie od PFRON. Protestująca kłamała w programie Skandaliści, a teraz śmiesznie próbuje się wybronić.
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018 ... ecznianie/ Rozbawiło mnie to też, że protestujący domagają się dostępu do pryszniców. To jest protest, czy urlop?
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Piotr88 pisze:Weszły na teren na podstawie zgód i przepustek, więc nie rozpowiadaj herezji. Ty w każdej dziedzinie życia widzisz politykę - to się nazywa obsesja.
Pytanie tylko czy te przepustki mają termin ważności i czy można je wycofać - jeżeli tak to można ich pogonić tą drogą zwłaszcza teraz gdy jest szczyt NATO bo nie dopuszczalna w takim czasie powinna być obecnośc suwerena w Sejmie.
Ten protest pokazuje że protestują tylko opiekunowie - niepełnosprawni szczerze mówiąc mają to gdzieś ile kasy dostaną.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Pawel

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Ci ludzie sami siebie tam ośmieszają. Co gorsza ośmieszają nie tylko siebie ale wielu niepełnosprawnych i ich rodziny, które nie są zaangażowane w polityczną hucpę. Bo większość z nich nie stać na zrobienie sobie wczasów w Sejmie, tylko są w swoich domach i zajmuja się nimi czy też normalnie pracują.
Piotr88
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 21 kwie 2018, 13:51

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr88 »

A protesty i strajki okupacyjne miały kiedykolwiek jakiś harmonogram czasu? Od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16?
Jeśli przebywają dalej nielegalnie w sejmie, to w czym jest problem wyprowadzenia i postawienia zarzutów? Żyjemy ponoć w państwie prawa. W czym problem? Brak odwagi?
Obywatele również mogą zgłosić zawiadomienie do prokuratury. Dlaczego żadne z Was jeszcze tego nie zrobiło? Paweł może Ty? Przecież jesteś taki aktywny tutaj na forum...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

@Piotr88 i @Paweł - albo obaj zakończycie w tym wątku wzajemne przepychanki, albo obaj otrzymacie po ostrzeżeniu - na waszych kontach drugim.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Piotr88 pisze:A protesty i strajki okupacyjne miały kiedykolwiek jakiś harmonogram czasu?
Tak, zwykle mają, przynajmniej w przypadku demonstracji :P W tym wypadku mamy chyba strajk okupacyjny, który z perspektywy prawa chyba jasno nie jest doprecyzowany - czy jest w ogóle legalny, czy też nie. Jeden prawnik powie tak, inny - nie, parafrazując pewny tekst z pewnej bajki :P

Ogólnie właściciel zajmowanego pomieszczenia (w tym wypadku państwo) może pozbyć się okupujących, co jest chyba naturalne :P.
Jeśli przebywają dalej nielegalnie w sejmie, to w czym jest problem wyprowadzenia i postawienia zarzutów? Żyjemy ponoć w państwie prawa. W czym problem? Brak odwagi?
Może po prostu ta władza nie jest taka zła, jak opozycja i ich media twierdzą :P
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Piotr88
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 21 kwie 2018, 13:51

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr88 »

Ale co ma okupacja do demonstracji, to 2 różne rzeczy? Dlatego pytam w czym jest problem wyprowadzenia i podjęcia odpowiednich działań? Kolejna rzecz jeśli tak bardzo się martwicie o niepełnosprawnych, to czemu sami nie zgłosicie odpowiednich zawiadomień na ich rodziców?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ja tam nie martwię się o niepełnosprawnych w sejmie - wolę przybrać pozę:
Niech ktoś.jpg
Niech ktoś.jpg (89.89 KiB) Przejrzano 1109 razy
I po napisaniu postu wrócić do swojego spokojnego życia. To raczej ty tutaj "wojowniku" zażarcie piszący powinieneś pojechać do Warszawki i np. położyć się na schodach sejmowych w akcie protestu :).
Piotr88 pisze:Ale co ma okupacja do demonstracji, to 2 różne rzeczy?
To, że ta pierwsza jest raczej w ogóle NIELEGALNA :P
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Piotr88
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 21 kwie 2018, 13:51

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr88 »

Panuj nad przezwiskami. Już to zgłosiłem.
Nie mam zamiaru kłaść się na czyjekolwiek schody. Popieram ten protest, ale bez przesadyzmu. Ile wytrzymają osoby w sejmie, to ich sprawa. Sami muszą walczyć o swoją godność, bo nikt za nich tego nie zrobi.
Dalej nie rozumiem braku reakcji na niby popełniane przestępstwo. Czy tak się nie rodzi anarchia?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Piotr88 pisze:Panuj nad przezwiskami. Już to zgłosiłem.
Za wikipedią:
Przezwisko – rodzaj pseudonimu stosowanego do określenia lub identyfikacji danej osoby. Przezwisko z reguły ma charakter obraźliwy. Przezwisko bez obraźliwego wydźwięku to pseudonim (lub ksywa), w internecie używa się także określeń login lub nick.
Nie użyłem do ciebie żadnego pseudonimu, także słowo "wojownik" nie ma obraźliwego wydźwięku :P
Piotr88 pisze:Nie mam zamiaru kłaść się na czyjekolwiek schody. Popieram ten protest, ale bez przesadyzmu. Ile wytrzymają osoby w sejmie, to ich sprawa. Sami muszą walczyć o swoją godność, bo nikt za nich tego nie zrobi.
Dalej nie rozumiem braku reakcji na niby popełniane przestępstwo. Czy tak się nie rodzi anarchia?
Ja rozumiem - niechęć do zrobienia sobie złego PR, bądź używania zdecydowanej przemocy wobec niepełnosprawnych, albo jeszcze lepiej - wszyscy mają to wystarczająco gdzieś. A anarchii nie ma, bo anarchia zaczyna się wtedy, gdy nie ma władzy :P
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Piotr88
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 21 kwie 2018, 13:51

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr88 »

Dla mnie ma charakter obraźliwy, tym bardziej że określiłeś w cudzysłowie. Poza tym Wikipedii nie biorę za wiarygodne źródło informacji. I napisałem, że tak się może rodzić anarchia, więc nie przekręcaj moich słów.
Koniec OT. Pozdro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości