Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Co myślicie o utworzeniu Województwa środkowo-pomorskiego,staropolskiego i środkowopolskiego a także Silesii (zjednoczonej aglomeracji śląskiej) i wydzielonej Warszawie ??
Ja jestem za bo :
1.Nie będą mieszkańcy płacili dużo za Bilet (Silesia)
2. Ludzie będą mieć bliżej do załatwienia różnych spraw (środkowopomorskie,środkowopolskie i staropolskie)
Więcej o o planowanym województwie środkowopomorskim :
TUTAJ !!!
Środkowopolskim : TUTAJ !!!
Staropolskim : TUTAJ !!!
Fakty w sprawie Silesii : TUTAJ !!!
Informacje o pomyśle wydzielenia Warszawy TUTAJ !!!
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Idiotyzm i kolejne problemy oraz koszty dla Skarbu Państwa.
Morus
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 19 lip 2006, 11:09
Lokalizacja: Toruń

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Morus »

Z jednej strony więcej województw to łatwiejszy dostęp obywateli do urzędów ale, w 1998 uchwalono ustawę zmniejszającą l. województw z 49 do 16 aby tworzyć większe, silniejsze obszary, które będą bardziej konkurencyjne. Cały czas słychać głosy mówiące wręcz o zmniejszeniu liczby województw do 9 - 10. Co z tego, że każde większe miasto byłoby stolicą województwa, jeżeli byłoby słabe i miałoby o wiele mniejsze szanse zarówno na fundusze krajowe i przede wszystkim unijne. Co do projektu Silesi jestem za, to jest właśnie przykład konsolidacji kilku ośrodków w jeden silniejszy i bardziej konkurencyjny.
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Najlepiej od razu stworzyć takie państwo Silesia :lol:
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

gosc pisze:Najlepiej od razu stworzyć takie państwo Silesia :lol:
No dobrze powiedziane bo Ślązacy to najchetniej by sie oddzielili od Polski, w koncu maja tez swoj "gorolski" jezyk.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Środkowopomorskie tak, o innych nie słyszałęm. Argumentem "za" miał być fakt, że chłopi z każdą pierdułą muszą jechać do stolicy województwa, a mieszkając przy granicy pom. i zach-pom. mają przerąbane.
dość
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Jako mieszkanka terenów, które miałyby dołączyć do planowanego woj. Środkowopomorskiego mówię stanowcze NIE. Z Koszalinem w jednym województwie (mam na myśli dawne koszalińskie) byłyśmy przez długi czas i żadnych korzyści z tego powodu Kołobrzeg nie miał. Wydaje mi się, że jest to pomysł paru polityków, którzy chcieli tym zaistnieć. Fakt, że powołują się na podział administracyjny sprzed 1974 r., ale nie zdają sobie sprawy, że teraz tworzenie kolejnego – najsłabszego województwa będzie jedynie krzywdą dla jego mieszkańców. Przykładów jest kilka , gdyż od 1998 r. trochę się ten podział zmienił i poszczególne gminy przeniosły się do innych powiatów – w większości przypadków, z tego co czytałam wiem, że teraz „plują sobie w brodę”. Ponadto, jak Koszalin dostanie to zacznie się kolejny koncert życzeń – już dołączył Kalisz, a w kolejce czekają ponoć Częstochowa, Elbląg, Wałbrzych. Nawet Radomiowi zachciało się być znów miastem wojewódzkim (propozycja wyłączenia Warszawy z woj. Mazowieckiego i przekazania stolicy właśnie im).
Nie popadajmy w absurdy – podział może nie jest idealny, ale uważam że to najlepsza opcja z możliwych. Bardzo dobrze, że przywrócono powiaty, bo to one właśnie dają możliwość załatwienia większości ważnych spraw. Powiaty grodzkie – prawie wszystkie, więc jeśli to nie pozwala Koszalinowi zaspokoić jakiś bliżej mi niezrozumianych wielkomiejskich zapędów, można ewentualnie pomyśleć nad podziałem władzy w Zachodniopomorskim na przykładzie innych województw (Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie itp.). Ale broń Boże nie tworzyć kolejnego województwa, które tak naprawdę potrzebne jest jak dziura w płocie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert
Posty: 474
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:20
Lokalizacja: Westcoast
x 1

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Ja już sie cieszyłem,że Koszalin chce sie odłączyć od zachodniopomorskiego. Po co nam Koszalin tylko kłopot z tym regionem.
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
forum-polsat
Użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: 17 lut 2007, 19:50
x 2

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: forum-polsat »

Karol pisze:Idiotyzm i kolejne problemy oraz koszty dla Skarbu Państwa.
Widzę, że kompletnie się na tym nie znasz. W przypadku Silesii, połączenie wszystkich kilkunastu miast wyjdzie na dobre - zwiększy się przede wszystkim budżet miasta, nie mówiąc już o inwestorach. Sprawy stworzenia nowego województwa nie znam, więc nie będę jej komentował.
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Alan pisze:Ja już sie cieszyłem,że Koszalin chce sie odłączyć od zachodniopomorskiego. Po co nam Koszalin tylko kłopot z tym regionem.
Sami sobie mogą uciekać, tylko niech Kołobrzeg zostawią w spokoju ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert
Posty: 474
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:20
Lokalizacja: Westcoast
x 1

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Bez Kołobrzegu to Koszalin poszedł by z torbami. Same wsie popegeerowskie i jedno pijaństwo w tym regionie. Trochę jeździłem po tym regionie pracując kiedyś w Kronice Szczecińskiej.
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Po prostu koszalińscy parlamentarzyści (zapewne napływowi) zapomnieli, że zawsze było to miasto małe i prowincjonalne. W 1939 roku Koszalin miał zaledwie 33 tys. mieszkańców podczas gdy Szczecin 390 tys. Większymi miastami były wtedy nawet Kołobrzeg i Słupsk. Dopiero za PRL-u Koszalin się rozrósł, co widać po architekturze (miasto praktycznie bez starówki, o której już pewnie nikt nie pamięta). Podobnie jest z sytuacją gospodarczą – bezrobocie ciągle wysokie, a produktywność mniejsza od Konina (80 tys. mieszkańców – moje rodzinne miasto).

Kołobrzeg jest na tyle znanym miastem w skali Polski, że da sobie radę bez protekcjonizmu Koszalina. Nie lubię się przechwalać, ale Kołobrzeg jest marką samą w sobie (podobnie jak Ustka, Łeba, Sopot czy na południu Zakopane). Koszalin tego o sobie nie może powiedzieć i dlatego też chcą wchłonąć do swojego województwa atrakcyjne powiaty, takie jak mój oraz z Pomorskiego Lęborski (Łeba) i południowe Kaszuby.
Obrazek
Awatar użytkownika
yeti
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 02 paź 2007, 15:42

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yeti »

A kto jest pomysłodawcą, niech lepiej wezmą się za wysokie bezrobocie i biedę w kraju to jest ważniejszy cel który trzeba realizować a kto za to zapłaci pewnie podatnicy bo któż inny to jakiś kolejny chory pomysł nie wiadomo czyj.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Bezrobiocie.... Połowie z tych bezrobotnych po prostu nie chce się ruszyć tyłka i poszukać pracy. Takie są realia. Spójrzcie pod swoje sklepy spożywczke, ile osób tam potrafi przesiadywać na "piwku".
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czy popieracie pomysły stworzenia nowych województw oraz Silesii ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Wraz z przegraną PISu zmniejszyły się szanse dla Środkowpomorskiego - premier zapowiedział ze gdyby wygrali wybory to zrobią Woj.Środkowopomorskie.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości