Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Wątek polityczny

Postautor: Pawel » 05 sty 2018, 9:21

Lex pisze:Dla nas, czy dla nich? Czyżbyś oficjalnie się do czegoś przyznawał?

Tak, przyznaje się tak na wszelki wypadek, jakby ktoś mnie kiedyś oskarżył o homofobie, molestowanie, rasizm, czy co tam sobie jeszcze można wymyśleć :P.
PRAWY PRAWAK ;)
FinalAnswer98
VIP Expert

Wątek polityczny

Postautor: FinalAnswer98 » 05 sty 2018, 11:05

To naprawdę robi się powoli niesmaczne, więc radzę uciąć tę dyskusję zanim to się rozszerzy
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Wątek polityczny

Postautor: Kamilo » 08 sty 2018, 23:41

Rekonstrukcja rządu nikogo nie interesuje? :D Media reżimowe potwierdzają już, że prof. Jacek Czaputowski zostanie szefem MSZ.

Zbychu51
Activist

Wątek polityczny

Postautor: Zbychu51 » 09 sty 2018, 8:41

Mnie rekonstrukcja rządu nie interesuje, bo wiadomo kto z góry kieruje. Jedyne emocje budzi temat dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza. I Jan Szyszko odchodzi, ale co z tego? Zniszczenie przyrody przy tak olbrzymiej fali Smogu.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Wątek polityczny

Postautor: Jantar » 09 sty 2018, 10:14

Rekonstrukcja rządu? I tak wiadomo, że Morawiecki nie zrobi niczego bez zgody, a nawet bez wiedzy Kaczyńskiego. Macierewicza na pewno z rządu nie usunie, bo na to nie będzie zgody Kaczyńskiego.

Tymczasem ONR dostaje uprawnienia policji. Dlaczego? Ano w Łodzi ONR i Młodzież Wszechpolska oficjalnie "ochraniały" marsz Trzech Króli! Oficjalnie jako "ochrona" maszerowali wraz ze wszystkimi swoimi symbolami - sztandarami i opaskami z falangą. Tylko patrzeć, jak na ulicach polskich miast pojawią się patrole ONR-u wraz z policją albo zamiast policji. Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/onr-ochr ... pa/52kymvg
Zbychu51
Activist

Wątek polityczny

Postautor: Zbychu51 » 09 sty 2018, 11:28

Macierewicz chyba rzeczywiście może spać spokojnie. Nieoficjalnie mówi się o tym że ma objąć stanowisko Marszałka Sejmu.
Jordi
VIP Expert

Wątek polityczny

Postautor: Jordi » 09 sty 2018, 12:32

Macierewicz wyleciał jednak z MON. Błaszczak go zastąpił, a jego w MSWiA Brudziński.

Zmiany ewidentnie mające przekonać do PiS elektorat niezdecydowany, których najbardziej irytowała działalność Macierewicza i Szyszki, czyli ludzi Rydzyka.

Macierewicz Marszałkiem? Ciekawe, co wtedy zrobią z Kuchcińskim - chyba, że Antoni wice zostanie...
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Wątek polityczny

Postautor: AtoMan » 09 sty 2018, 12:50

Zamiana dość frapująca. Kompromitujący MSW Błaszczak zastąpił najbardziej kontrowersyjnego ministra, za niego wchodzi bulterier znany głównie z "Komunistów i złodziei". Zażartowałbym, że jestem ciekaw, jak pierwszy poradzi sobie z bałaganem chociażby w sprawie śmigłowców, drugi ze skompromitowaną pobiciami, zabójstwami i ogólną niekompetencją w wykonaniu jednych policjantów i buntem wśród drugich - już otwarcie mówi się o tym, że policjanci nie chcą ochraniać comiesięcznego cyrku pod pałacem prezydenckim; funkcjonariusze z Katowic już zapowiedzieli masowe L4 w wypadku wydania takiego rozkazu.

W sumie zaskakujące jest nie tylko zdymisjonowanie Macierewicza, ale i Radziwiłła - Prezes zwykł w takiej sytuacji nie okazywać słabości, a jednak przyznał, że ten kompromitował rząd. Może to przysporzyć poparcia nowej ekipie i być postrzegane jako pewna chęć kompromisu. Drugim dobrym posunięciem jest kilku - przynajmniej na pierwszy rzut oka - fachowców nie kojarzących się "partyjnie"; na pewno nie będą pod aż takim ostrzałem, jak dotychczasowi.
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Wątek polityczny

Postautor: Jantar » 09 sty 2018, 13:00

AtoMan pisze:już otwarcie mówi się o tym, że policjanci nie chcą ochraniać comiesięcznego cyrku pod pałacem prezydenckim; funkcjonariusze z Katowic już zapowiedzieli masowe L4 w wypadku wydania takiego rozkazu.

Policjanci może się zbuntują, przynajmniej niektórzy. Ale chętni i dumni z zadania będą ONR-owcy. Można powiedzieć, że już zaczynają przejmować obowiązki policji - patrz Orszak Trzech Króli w Łodzi.
Jordi
VIP Expert

Wątek polityczny

Postautor: Jordi » 09 sty 2018, 13:00

Po Błaszczaku i Bru(ź)dzińskim nie spodziewam się niczego dobrego - obaj są w rządzie, bo są ulubieńcami twardego elektoratu PiS, a nie wkurzają aż tak mniej "nawiedzonych" wyborców. Na pewno nie tak jak Macierewicz, którego wg. sondażu z lata 2017 aż 80% wyborców partii chciało usunąć z MON.

Najbardziej mnie interesi jak wypadnie nowy Minister Zdrowia. Ciekawią mnie też pierwsze decyzje Kowalczyka jako Ministra Środowiska jak i tego MSZ co go totalnie nie znam...

Jantar pisze:Policjanci może się zbuntują, przynajmniej niektórzy. Ale chętni i dumni z zadania będą ONR-owcy. Można powiedzieć, że już zaczynają przejmować obowiązki policji - patrz Orszak Trzech Króli w Łodzi.

W Łodzi już jest afera, bo Metropolia wprost prosiła, żeby ONR-u nie było na Orszaku. Mówi się, że jeśli do Orszaku 2019 Arcybiskup Metropolita Ryś nie dostanie na piśmie od organizatorów, że nie będzie środowisk nacjonalistycznych, to Kościół nie weźmie w nim udziału.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Wątek polityczny

Postautor: Jantar » 09 sty 2018, 13:35

@Jordi, problem w tym, że organizatorzy mają poparcie władz, a poza tym doskonale wiedzą, że Kościół nie wycofa się z obchodów święta religijnego. I dlatego nie spodziewam się, że Ryś cokolwiek uzyska. Zresztą do przyszłego roku ONR może być już oficjalnie częścią policji albo organizacją paramilitarną z szerszymi kompetencjami od policji.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Wątek polityczny

Postautor: Tomek » 01 lut 2018, 12:35

Słyszałem, że Tusk pracuje w pocie czoła, aby PiS miał konstytucyjną większość...

Mam nadzieję, że PiS jak najszybciej przepchnie ustawę w sprawie polskich obozów koncentracyjnych bez żadnych zmian. Gdyby tylko nie blokowali protestów narodowców pod ambasadą izraelską to byłoby już w 100% ok - to skandal, że nie można w Polsce za czymś protestować.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Wątek polityczny

Postautor: AtoMan » 01 lut 2018, 12:40

Akurat trudno się z Tuskiem nie zgodzić - 27 milionów wystapień tagu #PolishDeathCamps kontra 1 milion #GermanDeathCamps - powtórka z 27:1 :P choć nie zapominajmy o tym, że jeszcze przed wunderwaffelkami obatel Czarnecki postanowił rozpropagować w Europie słowo "szmalcownik" ;)

Sam protest to w ogóle ciekawa sprawa, bo narracja z Nowogrodzkiej jest taka, że zła HGW zezwoliła na protest (podczas gdy nie miała prawa odmówić, to nie jest kwestia "decyzji" - zgłoszono demonstrację zgodnie z prawem), a dobry rząd uratował sytuację xD
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Wątek polityczny

Postautor: Tomek » 01 lut 2018, 12:51

I bardzo dobrze, że rozpropagowali, niech ludzi na świecie uczą się historii, przede wszystkim bezczelności części Żydów wobec Polaków.

A Czarnecki miał z tym szmalcownikiem jak dla mnie dobre skojarzenia. Zabawne jest to, że polityczki o niepolsko-brzmiącym nazwisku nie można obrażać, a 60 tysięcy Polaków wyzywać od nazistów już tak. Lewacy bronią swojego.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Wątek polityczny

Postautor: Jantar » 01 lut 2018, 13:12

Sam Passent mówił w "Loży prasowej", że wie, że część jego rodziny została wymordowana przez Niemców na skutek donosu Polaków. W historii Polski mamy wiele przypadków, kiedy to właśnie Polacy mordowali Żydów, bądź donosili na nich Niemcom (np. Jedwabne, czy pogrom kielecki). Tak samo zresztą, jak i przypadki ratowania życia Żydów przez Polaków. Ale nie wolno nam zapominać także o tych pierwszych, a ta ustawa wymazuje te wydarzenia z historii. I nie chodzi tu o kwestię badań, czy wspomnień tych, którzy przeżyli - jest ich zresztą coraz mniej i niebawem nikt nie będzie w stanie dać świadectwa.

Oczywiście ustawa jest potrzebna, ale jest też potrzebna rzetelna dyskusja i precyzyjne określenia.

Wróć do „Headlines”