Wątek gospodarczy

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Lex

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Biedne Panie na kasach. Nie tylko niedzieli będą potrzebowały wolnej, ale i też poniedziałku.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Biedne panie, niebiedni kierownicy i prowadzący markety. Przecież setki Januszy biznesu nie zatrudnia dodatkowych osób, bo po co. Klienci sobie postoją, kasjerosprzedawcy pozapierniczają na magazynie. Fajnie będzie. Ten śmieszny zakaz tylko uwidoczni ten problem branży handlowej, o którym dobrotliwa Solidarność nie mówi.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

W kilkusettysięcznym mieście po 16:00 podjechałem do położonej w ścisłym centrum galerii, a w markecie nudne, sobotnie popołudnie - połowa kas zamknięta, przede mną w kolejce jedna osoba i jedna ustawiła się za mną, zatem jestem mocno zdziwiony doświadczeniami poprzedników. :P
Lex

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Widocznie to zależy od regionu Polski. Sam zakaz popieram, mimo że nie mam poglądów stricte prawicowych. ☺
Awatar użytkownika
komosa
Obserwator
Posty: 289
Rejestracja: 28 lut 2017, 2:08
x 34
x 12

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: komosa »

Kamilo pisze:W kilkusettysięcznym mieście po 16:00 podjechałem do położonej w ścisłym centrum galerii, a w markecie nudne, sobotnie popołudnie - połowa kas zamknięta, przede mną w kolejce jedna osoba i jedna ustawiła się za mną, zatem jestem mocno zdziwiony doświadczeniami poprzedników. :P

A to u mnie odwrotnie - byłam w miasteczku 10 tys. mieszkańców, takim 100 km od cywilizacji - w lokalnym markecie szaleństwo, jakby jutro miała zacząć się wojna: koszyki wypełnione po brzegi, w tym dużo alkoholu, na parkingu trudno znaleźć wolne miejsce, do kasy kolejka-monstrum a kasjerki upiornie zmęczone.

Czysty obłęd.
Pawel

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Co do biednych pań siedzących na kasie. W śmiecio sklepach typu Biedronka, Netto czy inne takie, jak sprzedawca nie siedzi na kasie to i tak zapierdziela albo na sklepie albo na magazynie.

Co do sytuacji to nie wiem jak u mnie w mieście było wczoraj bo nie byłem w żadnym sklepie bo potrafię sobie zrobić zakupy w inne dni tygodnia. Od dawna omijam już robienie zakupów w marketach czy dyskontach w soboty po południu. Dlaczego? Ano właśnie że zawsze to tak wyglądało - kolejka, jakby jutro miał się świat kończyć, nieważne że w niedziele sklepy te były normalnie otwarte. I tak wszyscy musieli na zakupy zapierdzielać w sobotę po południu. Przez kilka lat pracowałem też w dyskontach na ochronie i dokładnie ten sam schemat. Sobotnie popołudnia to inwazja klientów.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Ciekaw jestem jak dzisiaj wyglądała sytuacja u was, jeśli chodzi o otwarte sklepy? W mojej okolicy to były dzisiaj czynne 2 sklepy: ''Żabka'' i sklep monopolowy.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Pawel

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

U mnie, tradycyjnie, otwarty monopol gdzie żule czekali tylko na kolejną nalewkę, jak zawsze czy to wolna niedziela czy nie.. Nic sie nie zmnieniło w tym temacie.

Natomiast o wiele więcej rodzin spędzało dzisaj czas na spacerach czy zabawach na placach zabaw. Aż się chciało na to patrzeć.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A gdyby sklepy były otwarte, to czy rodziny nie poszłyby na spacer? Przecież to bardziej zasługa wczesnej wiosny, a nie dyrektywy rządu.
Lex

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

W najbliższą niedzielę zaś będzie w parkach pusto, bo będzie zimno i ponuro. Nie od dzisiaj wiadomo, że pogoda ma wpływ na aktywność na świeżym powietrzu.
Pawel

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Karol pisze:A gdyby sklepy były otwarte, to czy rodziny nie poszłyby na spacer? Przecież to bardziej zasługa wczesnej wiosny, a nie dyrektywy rządu.
U mnie w mieście akurat pogoda była bardzo zmienna, co chwilę deszcz padał. A jakby sklepy były otwarte to byłoby jak zawsze, zamiast placu zabaw albo parku byłby też park ale handlowy.
Tradycjonalista

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Biedne panie, niebiedni kierownicy i prowadzący markety.
Właśnie. Ciekawe, jak to wpłynie na zarobki i domowe budżety? Bo o tym nikt nie mówi. A może to faktycznie nie będzie mieć wpływu na budżet domowy pracownika?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Przecież to nie jest więcej wolnego, a regulacja, w które dni pracownik ma wolne. Etat to 168 godzin i tyle pracownik zatrudniony w wymiarze 1/1 ma wypracować. Osobiście nie jestem za zakazem handlu - jestem za tym, aby państwo gwarantowało sowite wynagrodzenie za pracę w niedzielę wszystkim - od sprzedawców w marketach, przez pracowników stacji paliw, gastronomii po pracownika pogotowia. Niestety, zapomina się o czterobrygadówce w wielu zakładach pracy, o 12-godzinnych zmianach służb ochrony, kasjerek na Circle K, BP itp., czy pracownikach głupiej lodziarni... Dla nich najczęściej niedziela to taki sam dzień jak środa. I pracują we wszystkie święta. Skoro ustawa ich "wyłącza", to powinna też w jakiś sposób chronić finansowo, np. 200-procentową stawką godzinową.
Tradycjonalista

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Saturn zmienia się w MediaMarkt. Ale swoją drogą, już dawno nie pamiętam reklamy Saturna w radiu, telewizji, prasie czy na bilbordach. Faktycznie coś było na rzeczy. http://[link zakazany]/artykul/sa ... mediamarkt
Tradycjonalista

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Rząd likwiduje liniowy CIT. Do PIS-u nie dociera że to pracodawcy i przedsiębiorcy dają najwięcej do budżetu państwa? I zamiast zachęcać do inwestowania tylko zniechęca większymi podatkami? http://[link zakazany]/artykul/rz ... spodarczej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości