Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Rzecznik Praw Obywatelskich: w programie ramowym dla szkół brak tematów o prawach obywateli, równego traktowania kobiet i mężczyzn, wielokulturowości, wieloreligijności, edukacji antydyskryminacyjnej i nietolerancji, do czego zobowiązuje nas prawo międzynarodowe. Powyższe tematy ujęte są wyłącznie w ramach lekcji etyki, które nie są obowiązkowe i niektóre z nich w powiązaniu z geografią. Więcej tutaj:

http://www.glos.pl/node/19174
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
brzoza13
Obserwator
Posty: 327
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:15
x 28

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brzoza13 »

Ja może też zabiorę głos w sprawie reformy. Szczerze - z tej reformy nie jestem zadowolony. Co prawda gimnazja "jeszcze" zostają, ale w szkołach podstawowych zwiększyła się liczba klas zamiast klas I-VI, mamy klasy I-VIII, a to oznacza, że dzieci i młodzież z podstawówki będą miały o 2 lata dłużej naukę. Niestety, to co robi PiS w naszym kraju, skłania mnie do pewnej refleksji nad życiem i zadaję sobie to pytanie - dlaczego?
W takiej sytuacji nie mogę milczeć. Ale w tej sytuacji chyba nie mam wyjścia. Mało tego, już w gimnazjach zaczynają palić tytoń. Również w gimnazjum zaczyna się agresja. Ludzie! Zacznijcie myśleć, bo jak tak dalej pójdzie, to chyba się cofniemy do czasów PRL. I już się cofnęliśmy...
Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3146
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 858
x 1637

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

brzoza13 pisze:Co prawda gimnazja "jeszcze" zostają, ale w szkołach podstawowych zwiększyła się liczba klas zamiast klas I-VI, mamy klasy I-VIII, a to oznacza, że dzieci i młodzież z podstawówki będą miały o 2 lata dłużej naukę.
Ale za to ci, którzy uczęszczają obecnie do ośmioletniej podstawówki pójdą o rok szybciej, aniżeli jest to teraz w gimnazjum, do szkoły średniej więc proporcje przy 4 latach liceum i 5 latach technikum pozostaną takie same.
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Pawel

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Krótko mówiąc będzie podobnie jak wcześniej przy 8 klasowej szkole podstawowej. Może po prostu @brzoza13, jest za młody aby to pamiętać.
Tradycjonalista

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

A jakie to ma znaczenie dla osób niepełnosprawnych? Obecny rząd skazał osoby nieuleczalnie chore na lekcje indywidualne w domu. A obiecywał zupełnie coś innego. Z dala od kolegów i przyjaciół ze szkoły mieszkających po za osiedlem: http://natemat.pl/216557,pierwsza-ofiar ... e-pojawiac
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

To jest już poważna dyskryminacja. Trybunał Konstytucyjny raczej nic nie pomoże w zakresie reformy oświaty, ale w przypadku niepełnosprawnych być może, ale Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu oraz Komisja Europejska mogą już pomóc w walce z dyskryminacją dzieci niepełnosprawnych. Dlatego więc rodzice będą już pisali donosy bądź skargi do Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz do Komisji Europejskiej (oczywiście do Pana Junckera). Zakaz nauczania indywidualnego w szkole może być niezgodna z Konstytucją RP (mile widziane są artykuły w Konstytucji, które ma dotyczyć).
Poza tym rozpoczyna się wg PO-Nowoczesna rekomunizacja szkolnictwa.
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
Tradycjonalista

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Czas podnieść temat plecaków. Ciekawe, do kiedy będziemy na to obojętni i czy i kiedy wreszcie zmusimy rząd do zajęcia się sprawą naprawdę ciężarnych plecaków? - https://natemat.pl/249047,kim-jest-jago ... zalewskiej
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

No właśnie, córka kuzynki poszła teraz do szkoły do 1-ej klasy jako siedmiolatka. Plecaków akurat nie mają zbyt ciężkich - książki dzieci dostały ze szkoły i chyba w szkole po lekcjach zostawiają je w szafkach. Obowiązuje dziennik elektroniczny, jak również elektroniczne dzienniczki uczniów. Co moją kuzynkę interesowało to sprawa lekcji religii, jako że ich rodzina nie jest katolicka. Rozpoczęcie roku szkolnego oczywiście mszą. W poprzednią niedzielę, i tu wyjątkowo jako jedna z niewielu szkół, odbyło się święcenie plecaków - wyjątkowo także w pobliskim kościele. Mimo, że córka kuzynki od razu powiedziała księdzu, że nie jest katoliczką i nie przyjdzie, ksiądz wręczył karteczkę z datą, godziną i miejscem święcenia oraz z tekstem, że jednak ma nadzieję, że rodzina przyjdzie. Lekcje religii w pierwszym tygodniu dzieci miały na ostatniej lekcji, natomiast w drugim już przeniesiono im na pierwszą lekcję, bo jednak dzieci od rana są w szkole na świetlicy, więc jest większa szansa, że będą chodzić wszystkie. I na deser etyka. Kiedyś wspominałam, że wybór między religią a etyką jest czystą iluzją, bo etyka jest prowadzona przez katechetów, księży i zakonnice - zostałam tu skrytykowana. Niestety, kolejny raz się to potwierdziło. W szkole córki kuzynki etykę i religię prowadzi ksiądz - program etyki jest praktycznie identyczny z religią. Kuzynka stwierdziła, że w tej sytuacji jej córka nie będzie chodzić na żaden z tych przedmiotów.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Pawel

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

A przydałoby się im lekcja PO, bez nawiązania do partii. Ciekawe czy jeszcze pamietają coponiektórzy co to PO.

Ale oczywiście wszystkiemu winna lekcja religii. Szkoda że nie rozpisałaś na ten temat rozprawki.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Przede wszystkim "reforma" szkolnictwa i likwidacja gimnazjów nie zlikwidowała problemów, a je tylko namnożyła. "Gimbaza" nie wyszła z dzieciaków klas VII i VIII, a nawet mam wrażenie, mając do czynienia z nauczycielami, że rozlała się już na klasy V i VI. Program (chociażby do języka polskiego) jest absurdalny i niezbyt poukładany epokami (chociażby fragmenty Pana Tadeusza w IV(!) klasie).
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

SzymonNP pisze: (chociażby fragmenty Pana Tadeusza w IV(!) klasie).
Małe sprostowanie: od IV klasy w każdym roku szkolnym jedna księga, a na III licealnej lub maturalnej - jeszcze raz całość.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

No to nie zmienia faktu, że jedna księga, to nadal fragment i to większy. Nie wiem, czy to właściwa droga mimo wszystko.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

O programie historii nie wspominając. Historia jest przecież nauką, w której wydarzenia bieżące mają swoją genezę w tym, co wydarzyło się wcześniej. Za moich czasów szkolnych historia była nauczana chronologicznie - wszystko miało swój logiczny ciąg zdarzeń. Teraz dzieci rozpoczynając naukę historii w IV klasie od razu będą wykuwały na pamięć życiorysy Żołnierzy Wyklętych, dla obecnej władzy bohaterów, choć wielu z nich było zwykłymi zbrodniarzami, którzy mają setki ofiar na sumieniu.

A wracając do języka polskiego to z takim zestawem lektur do poszczególnych klas, jaki jest w obecnej podstawie programowej po reformie PiS, czytelnictwo w Polsce padnie na pysk. Już jest tragicznie, ale z takimi lekturami nie dostosowanymi do wieku dziecka, dzieci w ogóle nie będą czytać - omawianie lektur będzie jedynie na podstawie adaptacji filmowych i streszczeń. Mówiąc inaczej czeka nas wtórny analfabetyzm (patrz chociażby gramatyka i ortografia na forum), co jest bardzo na rękę obecnej władzy i kościołowi. Wszak nie wykształconym ludem łatwo się manipuluje i rządzi.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Pawel

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Zleciało się kółko wzajemnej adoracji :lol: .

Całe szczęście że zlikwidowano gimbazy i całą tą poprzednią reformę. Coś co było beznadziejne trzeba usuwać bez względu na to jaka partia to wprowadziła.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Reforma edukacji. Czy jest potrzebna?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Zlikwidowano i co? Wrócono do dokładnie tego samego, co było wcześniej, co było jeszcze gorsze. Zawsze będę powtarzał. To co wprowadziło AWS, to nie było idealne, ale realną reformą było zmodyfikowanie tego systemu, chociażby przez wprowadzenie rozszerzeń do Liceów.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości