Uchodźcy w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Tradycjonalista

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Po pierwsze, redakcje apelujące o przyjmowanie uchodźców to najlepszy sztab wyborczy dla PIS-u. A po drugie, dla uchodźców i imigrantów Polska była, jest i będzie krajem tranzytowym do Niemiec, Beneluxu czy Wielkiej Brytanii.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Co do pierwszego się nie zgodzę - jednak doły intelektualne, mam nadzieję, nie stanowią całkowicie o sytuacji w kraju. Liczba zwolenników pomocy osobom dotkniętym wojną jest mimo wszystko dość duża.
Pawel pisze:No ale jakby tak jednak Polska miała przyjąć tych "uchodźców" to mam nadzieję że jako wielki ich zwolennik przyjmie taki mój przedmówca ich do swojego domu. W imię ubogacenia kulturowego :D.
Nie wiem, jak to u was w partii robicie, ale jako Polak czuję się u siebie w domu w Polsce - a pieniądze na ten dom daję w podatkach, więc to, czy rodzinka zamieszka u mnie w piwnicy siedząc na starym rowerze czy w wybudowanym za moje pieniądze ośrodku nie ma większego znaczenia. Ale do zrozumienia tego prostego faktu trzeba umiejętności abstrakcyjnego myślenia, a nie ślepego podążania za mediami finansowanymi przez Spółkę Srebrna.
dość
Pawel

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Czyli tak jak myślałem, wzorem swoich skompromitowanych ulubieńców też jednyne co potrafisz to odwracać kota ogonem przy konkretnie postawionych twierdzeniach. No ale czego się po was spodziewać. Na szczęście większość Polaków jest przeciwko przyjmowaniu "uchodźców" a raczej nachodźców i ewentualne referendum tylko by to potwierdziło. A wy zawsze możecie prywatnie ich przyjąć skoro tak chcecie pomagać. Tylko trzymajcie ich tam w tej swojej piwnicy i nie wypuszczajcie na ulice do cywilizowanych ludzi.
Tradycjonalista

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Ciekawe, jaka byłaby frekwencja przy referendum w sprawie przyjmowania uchodźców - imigrantów? Nie wiem, ale na pewno rekordowa. Bo wielu przeciwników PIS to również przeciwnicy przyjmowania uchodźców - imigrantów.
Pawel

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Zbychu51 pisze:Bo wielu przeciwników PIS to również przeciwnicy przyjmowania uchodźców - imigrantów.
I tutaj się zgadzam. Wbrew temu co twierdzą niektóre media, a później inni to bezmyślnie powtarzają, przeciwnikami przyjmowania przez Polskę "uchodźców" nie są tylko wyborcy PiS.
Tradycjonalista

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

A Europę czeka kolejny zalew. "Bild": Ponad 6 mln migrantów czeka w Afryce i Turcji na wjazd do Europy. I jak tu przekonać wyborców do przyjmowania uchodźców? Strach już w oczy zagląda: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... um=twitter
Pawel

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jak widać nie trzeba być prorokiem żeby pewne rzeczy przewidzieć:
Obrazek


I żeby była jasność, to nie żaden fake: https://twitter.com/1Ragata/status/864832142634864640
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Wina Tuska. I Merkelowej. I wszystko jasne. https://twitter.com/c_kazmierczak/statu ... 9210576896
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Mimo, ze jestem bardzo liberalnym w tej kwestii. To wydaje sie ze ten zamach z UK powinien ostatecznie zamknac jakakolwiek dyskusje na temat obowiazkowych relokacji. Skoro ciagle sa jakies zamachy a Europa nie jest w stanie tego ogarnac to sprawa jest jasna. Nie umiecie ich lapac i oddzielic od reszty to nie ma mowy by ich wpuszczac.
Tradycjonalista

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Są też kraje, które przyjęły uchodźców, a gdzie nie doszło do zamachów i gdzie nie ma żadnego zagrożenia. Takie kraje jak: Łotwa, Litwa, Estonia, czy Słowenia. I to tez jest argument że takie formacje polityczne jak PIS czy Kukiz grają na emocjach. Są ludzie których trudno przekonać do przyjmowania uchodźców i imigrantów, i tym bardziej trzeba ten temat odpartyjnić: http://www.rp.pl/Analizy/170529449-Deba ... lakow.html
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Memorex_94 pisze:Skoro ciagle sa jakies zamachy a Europa nie jest w stanie tego ogarnac to sprawa jest jasna. Nie umiecie ich lapac i oddzielic od reszty to nie ma mowy by ich wpuszczac.
Bardzo liberalne podejście, rzeczywiście. A jak student chemii z Politechniki Wrocławskiej w zeszłym roku podłożył bombę pod autobus, to znaczy, że antidotum będzie zamknięcie wszystkich kierunków chemii w kraju - bo produkują potencjalnych terrorystów i nie jesteśmy w stanie ich "oddzielić". Niestety, to taka sama logika. :huh:
Lex

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

A ja znowu się powtórzę. Uchodźcy nie chcą do naszego kraju przybywać! Nawet dla nich jesteśmy za biedni
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Kamilo pisze:
Memorex_94 pisze:Skoro ciagle sa jakies zamachy a Europa nie jest w stanie tego ogarnac to sprawa jest jasna. Nie umiecie ich lapac i oddzielic od reszty to nie ma mowy by ich wpuszczac.
Bardzo liberalne podejście, rzeczywiście. A jak student chemii z Politechniki Wrocławskiej w zeszłym roku podłożył bombę pod autobus, to znaczy, że antidotum będzie zamknięcie wszystkich kierunków chemii w kraju - bo produkują potencjalnych terrorystów i nie jesteśmy w stanie ich "oddzielić". Niestety, to taka sama logika. :huh:
Masz zamek w drzwiach? Pewnie tak, chociaż złodzieje to zdecydowana mniejszość ludności. Mimo to zamykasz drzwi, taki środek bezpieczeństwa na wszelki wypadek. Czyż nie? :)
2009-2021
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

A Ty nie wpuszczasz gości, bo boisz się, że któryś coś gwizdnie? ;)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Gdzieś widziałem tweet o "gościach", chyba w TVP INFO, teraz go nie mogę znaleźć, że z tymi uchodźcami jest tak, jakbyś zaprosił sobie do domu gości, ale nie mógł wszystkich pomieścić, więc umieszczasz ich u sąsiadów, a jak sąsiedzi się na to nie zgadzają, to ich karasz. Dokładnie tak odbieram politykę Niemiec z relokacją. Chcieli - niech sobie ich zwożą do woli. Nie rozumiem, po co m.in. opozycja mami opinię publiczną konkretnymi, bezwzględnym liczbami tych "gości", skoro oni wciąż i wciąż napływają i wszelkie deklaracje powinno się podawać raczej w procentach, a nie w "kwotach". UE to w założeniu unia, nie dyktatura i sztantaże, a takie wrażenie można odnieść czytając wypowiedzi szefa PE, Antonio Tajaniego: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... a-prawa-ue. UE zdaje się nie widzieć, że strasząc Polskę czy Węgry powodują tylko jeszcze większy bunt i sprzeciw, niż chęć podporządkowania się. Unia ma być unią, a nie dyktaturą
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości