Uchodźcy w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Tradycjonalista

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

To prawda. Niepotrzebnie PO tę kwestię upartyjniła. Szkoda że tylko USA i Rosja wysłały swoje wojska do Syrii i Iraku. A UE ograniczyła się do przyjmowania uchodźców. Wysłanie wojsk do Syrii i Iraku to powinna być kwestia NATO-wska.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Ważniejsza od podrzucenia kukułczego jaja jest inna kwestia. Jak na arenie międzynarodowej wyglądałby rząd nowego przewodniczącego RE i namaszczona przez niego premier, która mówi stanowisku Unii "nie"? Od początku to była drażliwa społecznie kwestia, ale też jedyne dla PO wyjście.

Teraz zaczął się wyścig na populizm, Schetyna wybił się w sondażach dzięki Tuskowi, a jednocześnie próbuje grać mu na nosie "miotając się" przy tak oczywistym dla PO stanowisku. :lol:
Tradycjonalista

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Schetyna i Kamysz grali na populizm. Ale Władysław Frasyniuk zaapelował do liderów PO i PSL o to żeby zaniechali takiej populistycznej gry.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Kamilo pisze:Ważniejsza od podrzucenia kukułczego jaja jest inna kwestia. Jak na arenie międzynarodowej wyglądałby rząd nowego przewodniczącego RE i namaszczona przez niego premier, która mówi stanowisku Unii "nie"? Od początku to była drażliwa społecznie kwestia, ale też jedyne dla PO wyjście.
Owszem, taka jest druga strona tego medalu. Niemniej, jak pisałem wyżej, szanse na wygraną PO bez Tuska były marne, zresztą nawet z nim byłoby ciężko, ale bez Tuska sprawa była raczej przesądzona. Uwierzcie, nie pałam do niego sympatią, ale jedno trzeba mu przyznać: PR-owo podczas kontaktów z ludźmi był świetny, a to wyborach jest kluczowe, bo większość wyborców stanowią osoby nieinteresujące się na co dzień polityką.

Żeby już tak całkiem nie robić tu wątku politycznego 2.0, to wg mnie również nie powinniśmy żadnych ludzi na siłę przyjmować. Bo niby z jakiej paki? Nie mówię, że każdy z nich to zamachowiec z pasem szahida, ale jednak zamachy mają miejsce we Francji czy w Niemczech, gdzie uchodźców czy tam emigrantów, zwał jak zwał, jest od groma, a nie w Polsce, w Czechach czy na Słowacji. Dlaczego? Ano dlatego, że jesteśmy społeczeństwami jednolitymi, a oni (czyt. Niemcy i Francja) - nie. Unii rządzonej przez Niemcy jestem zdecydowane przeciwny.

W 100% zgadzam się z wczorajszą wypowiedzią Prezydenta Andrzeja Dudy:
– Polska jest otwarta, na tych, którzy chcą do Polski przyjechać, tych, którzy będą potrzebowali od Polski pomocy, jest i była zawsze otwarta, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą i w Polsce przetrzymywany, bo do tego się to sprowadza – mówił Andrzej Duda.
źródło: https://www.pch24.pl/prezydent-duda-o-r ... 690,i.html
2009-2021
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Ale czy ktoś kogoś siłą zamierza w Polsce trzymać? :)
I większe jest prawdopodobieństwo, że przygniecie mnie meteoryt niż że zginę wskutek zamachu.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

A jaki sens miałyby te całe relokacje, gdyby oni i tak mogli pitnąć do Niemiec? :)
2009-2021
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

7 tys. delikwentów w praktyce dostaje prostą alternatywę: albo przyjmujesz nasze polskie warunki, albo na nic więcej w Europie już nie licz. Zawsze mogą jeszcze pitnąć do Niemiec, ale po co? :)
Pawel

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Całe szczeście że nie rządzi już poprzednia niewładza bo byśmy byli już zalani 35 letnimi nastolatkami z buszu.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Na szczęście Wielka Brytania, Dania czy Norwegia nie są zasypane polskimi 35-latkami "z buszu" :) I Ci wcale w sposób nielegalny nie pobierają oni np. zasiłków na dzieci, których fizycznie nie ma na miejscu. Dzięki Bogu nadchodzi Brexit :)
Pawel

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jak nie widzisz różnicy między Polakami, którzy jadą do np. UK PRACOWAĆ a migrantami z buszu będącymi częścią ISIS to lepiej się nie wypowiadaj.
Tradycjonalista

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Zgadzam się, Polacy emigrujący na zachód jadą tam pracować, zaś uchodźcy z Syrii idą do Europy tylko po zasiłek. Najważniejszy błąd jaki popełnił rząd Donalda Tuska jest taki że zmienił najważniejszego partnera na arenie międzynarodowej z USA na Niemcy.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13185
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Karol pisze:Na szczęście Wielka Brytania, Dania czy Norwegia nie są zasypane polskimi 35-latkami "z buszu" :) I Ci wcale w sposób nielegalny nie pobierają oni np. zasiłków na dzieci, których fizycznie nie ma na miejscu. Dzięki Bogu nadchodzi Brexit :)
A ja nie uwierzę w coś takiego, że np. takich Polaków w Wlk. Brytanii jest więcej, niż rzeczywiście pracujących na utrzymanie rodziny, znajdującej się w UK :) Taka sugestia jest oderwana od rzeczywistości.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pawel pisze:Jak nie widzisz różnicy między Polakami, którzy jadą do np. UK PRACOWAĆ a migrantami z buszu będącymi częścią ISIS to lepiej się nie wypowiadaj.
A będę się wypowiadać :) Nie neguję ciężkiej pracy części Polaków za granicą, ale nie wkładaj wszystkich do jednego worka. Tak jak w naszym kraju NIE WSZYSCY pracują licząc na socjal z MOPS i 500+, tak część rodaków NIC NIE ROBI za granicą, wyprowadzając jedynie tamtejszą państwową pomoc do Polski :)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

> migrantami z buszu będącymi częścią ISIS

Ja Pawła nie winię, że takie bzdury wygaduje (niczego innego się po nim nie spodziewam, przynajmniej w takich tematach jak ten), ale jak na dłoni pokazuje on, jakie szambo z mózgu mniej rozgarniętym wyborcom robi PiS. Przypomnę, że:
1) jak dotąd ŻADEN terrorysta/członek ISIS nie przybył razem z falą uchodźców
2) ISIS rekrutuje w Europie głównie dzieci i wnuki imigrantów już zintegrowanych ze społeczeństwem, którzy idą w opcję "narodową", jak nasi kibole wyklęci; nakręcanie nienawiści wobec osób ciemniejszej karnacji napędza tylko ekstremistyczne zachowania w tej grupie i mamy, to co mamy.
3) miernoty intelektualne pokroju Błaszczaka podcierają się "wydarzeniami w Kolonii", co do których już wiadomo, że były znacznie wyolbrzymione i nie odbiegały od normy - i nie mówię tu o normie "uchodźcy macają", tylko "wszyscy macają". Fake news niestety się rozszedł zanim cokolwiek udowodniono, posty typu "koleżanka koleżanki cośtam" uznano za pewnik...

Jedynym ryzykiem jest to, że za 2-3 pokolenia sytuacja mogłaby się powtórzyć, ale do tego nie trzeba żadnych imigrantów - skoro u nas wystarczy mówić po niemiecku w tramwaju.

Tymczasem Prezes już wie, że będzie trzeba pacyfikować uchodźców - nie wiadomo dokładnie, czemu, i co mieliby ci uchodźcy robić (pewnie ubierać się po swojemu i modlić się po swojemu), ale już wie, że go opinia publiczna za to zniszczy. Genialny strateg w akcji ;)

W tak zwanym międzyczasie Beata Przez Osiem Lat Polcy i Polaki Szydło może stać się przedmiotem zainteresowania prokuatury za szerzenie mowy nienawiści. Duch w narodzie nie ginie :D Oczywiście spadkobiercy PZPR będą krzyczeć o "donoszeniu" i podobne slogany, które kupuje chyba tylko ich najtwardszy (najtwardogłowszy?) elektorat...
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 12:27 przez AtoMan, łącznie zmieniany 1 raz.
dość
Pawel

Uchodźcy w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Ja przedmówcy nie winię bo TVNy i inne tego typu media całkowicie wypierają mózg i to na powyższym przykładzie widać.

No ale jakby tak jednak Polska miała przyjąć tych "uchodźców" to mam nadzieję że jako wielki ich zwolennik przyjmie taki mój przedmówca ich do swojego domu. W imię ubogacenia kulturowego :D. A nie jak pewna posłanka co się wykręcała z w TVP że ona nie ma czasu bo ciągle w rozjazdach :lol: .


W sprawie "uchodźców" przypomnę tylko słowa ojca Klimuszko:
Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy. Część buta włoskiego znajdzie się pod wodą. Wulkan albo trzęsienie ziemi? Widziałem sceny jak po wielkim kataklizmie. To było straszne – mówił przed ponad trzydziestoma laty o swojej wizji, franciszkanin o. Klimuszko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości