Wolność mediów w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wspaniała wiadomość :P. Trzeba zająć się antypolskimi mediami w Polsce. Albo przez repolonizację mediów albo przez przymusowy podział.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A cóż takiego zrobiły media, że są antypolskie? :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Błagam. Jeśli media takie jak TVN szukają na siłę dowodów na rosnący rasizm i antysemityzm w Polsce, to trudno tu mówić o miłości do własnego narodu czy obiektywizmie. Mam przypomnieć tego typu przypadki:
TVN cyganie.jpg
A może dawanie wiary każdej wypowiedzi przedstawianej przez osoby innej narodowości/koloru skóry bez weryfikacji?
http://nczas.com/2018/03/19/tvn24-i-tok ... -odleciala
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Skoro prokuratura wierzy napastnikom, bo są Polakami, że 3 czy 4 zostało napadniętych przez jednego przechodzącego Hindusa i dziwnym zbiegiem okoliczności to właśnie Hindus jest tym pobitym, który ląduje w szpitalu, a Polacy nie noszą nawet śladu uderzenia to reporterzy szukają dowodów, że było inaczej. Niestety, @Tomek, ale fakty mówią same za siebie - od kiedy rządzi PiS, jest coraz więcej napaści na osoby innej narodowości czy koloru skóry, o słownych obelgach w tramwajach, czy autobusach nie wspominając. Media zawsze nagłaśniały wszelkie takie przypadki, ale zawsze też reagowała policja. Od kiedy rządzi PiS, niestety prokuratury nie przyjmują zgłoszeń, a policja przechodzi obok i udaje, że nic nie widzi. A jeśli już sprawa znajdzie się w prokuraturze to mimo zdjęć z monitoringów, sprawcy są uniewinniani z braku dowodów lub z powodu niewielkiej szkodliwości czynu. Jest po prostu teraz przyzwolenie na przemoc rasistowską i dobrze, że media to piętnują.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Proszę o wiarygodne dowody faszystowskiej działalności PiS, a nie tony tekstu bez pokrycia. Przede wszystkim chodzi o te przechodzenie policji obok i ignorowanie :P

Szkoda, że za PO przestępstwa te były tak nagłaśniane, że TVN musiał zwracać się o nagrania i zdjęcia o napaściach na cyganów do widzów (grafika pochodzi z czasów rządów Tuska :P).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Tomek, zdecyduj. Piszesz o antypolskości mediów, czy podejściu antyrządowym? Bo wybacz, rząd to jeszcze nie kraj. Rządy się zmieniają, a Polska pozostaje ta sama.

Skoro zachowanie TVN, który szuka haków ma obecną władzę nazywasz antypolskim, to jak nazwiesz nieudowodnione zarzuty PiS o "zamachu w Smoleńsku", w które zamieszany miał być podobno ówczesny premier a dziś Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk? Antypolskość czy antyeuropejskość? Pewnymi stwierdzeniami obrażasz polskich obywateli.

Chyba, że żyjemy w Rosji albo Korei Północnej, gdzie statystycznie wszyscy popierają rządzących.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Tomek pisze:Szkoda, że za PO przestępstwa te były tak nagłaśniane, że TVN musiał zwracać się o nagrania i zdjęcia o napaściach na cyganów do widzów (grafika pochodzi z czasów rządów Tuska :P).
Czyli działanie TVN-u w tych kwestiach obecnie niczym się nie różni od działania w czasach rządów PO. Stacja nagłaśniała podobne sprawy poprzednio i nadal to robi. Tyle, że każdy taki reportaż obecnie jest traktowany jako atak na Polaków.

Przykład, kiedy policja przechodzi obok? W większości reportaży o takich zdarzeniach mówią o tym świadkowie.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Coś sobie zwizualizowałeś post, który nie napisałem :P
Karol pisze:@Tomek, zdecyduj. Piszesz o antypolskości mediów, czy podejściu antyrządowym? Bo wybacz, rząd to jeszcze nie kraj. Rządy się zmieniają, a Polska pozostaje ta sama.
Jak to ma się do moich wpisów o usilnym szukaniu antysemityzmu, ksenofobii i rasizmu w polskim społeczeństwie przez TVN? Gdzieś wspomniałem o PiS-ie? Swoje zapytanie kieruj do pani Jantar, ja natomiast stwierdziłem, że TVN był taki sam za rządów PO.
Karol pisze:Skoro zachowanie TVN, który szuka haków ma obecną władzę nazywasz antypolskim, to jak nazwiesz nieudowodnione zarzuty PiS o "zamachu w Smoleńsku", w które zamieszany miał być podobno ówczesny premier a dziś Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk? Antypolskość czy antyeuropejskość? Pewnymi stwierdzeniami obrażasz polskich obywateli.
Atakiem na Donalda Tuska i PO?
Karol pisze:Chyba, że żyjemy w Rosji albo Korei Północnej, gdzie statystycznie wszyscy popierają rządzących.
Żyjemy w kraju z optymalną władzą na miarę naszych możliwości - taka przynajmniej, która jest "nasza", a wynikiem kompleksów wobec Zachodu. Jedyna nadzieja jest taka, że jak przyjdzie katastrofa z PiS-em to już nikt nie będzie pamiętać tej drugiej nieszczęsnej hołoty, która nie potrafi wygrać normalnie wyborów, tylko lata do parlamentu europejskiego po pomoc. Jakoś mi się to kojarzy z PRL-owskimi agentami z Moskwy.
Jantar pisze:Czyli działanie TVN-u w tych kwestiach obecnie niczym się nie różni od działania w czasach rządów PO. Stacja nagłaśniała podobne sprawy poprzednio i nadal to robi. Tyle, że każdy taki reportaż obecnie jest traktowany jako atak na Polaków.
Napisz sobie na facebooku w jakieś grupie izrealskiej, że szukasz materiałów i zdjęć, na których Żydzi biją Polaków (najlepiej podaj, że jesteś dziennikarką i chcesz zrobić reportaż o antypolskich przypadkach w Izrealu). Zobaczymy, czy potraktują tego jako ataku na nich i nie usuną.

Takie treści zawsze były traktowane przez normalnych ludzi jako atak na Polaków, tylko wtedy wszystkie trzy media słały laurki PO (najmniej Polsat) i tego głosu tak nie słyszano jak teraz. Na szczęście internet rośnie w siłę.
Jantar pisze:Przykład, kiedy policja przechodzi obok? W większości reportaży o takich zdarzeniach mówią o tym świadkowie.
Czyli zero źródeł. Dziękuję.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tomek pisze:Błagam. Jeśli media takie jak TVN szukają na siłę dowodów na rosnący rasizm i antysemityzm w Polsce, to trudno tu mówić o miłości do własnego narodu czy obiektywizmie. Mam przypomnieć tego typu przypadki:
TVN cyganie.jpg A może dawanie wiary każdej wypowiedzi przedstawianej przez osoby innej narodowości/koloru skóry bez weryfikacji?
http://nczas.com/2018/03/19/tvn24-i-tok ... -odleciala
Ja tego nie interpretuje jako antypolskość (patriotyzm także nie). Pod tym określeniem rozumiem rażące naruszenie interesów państwa, a tutaj mamy przykład z dobrze znanym od wielu lat procesem tabloidyzacji "Faktów". Owszem, redakcja się ośmieszyła, nie powinna się tak zachować, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni, i daleko jestem do takiego generalizowania sprawy.
Pozdrawiam, Trzeciak
Pawel

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jantar pisze:A jednak prace nad ustawą o dekoncentracji mediów trwają w najlepsze(...)
I bardzo słusznie.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Nie stoję po żadnej ze stron, ale jeżeli mnie pamięć nie myli, to ówczesna opozycja i sprzyjające jej wówczas media bez żadnego problemu, wrzucały do jednego wora, chociażby na posiedzeniach podkomisji Tuska, Millera i polski rząd, z bandą na Kremlu. Nazywając czasami w prost wspolwinnymi. Idąc teorią osób stricte prawicowych, działali na szkodę państwa. Bo rzucali oszczerstwa (w myśl polskiego prawa Tusk, Sikorski itd. dalej są niewinni, a coraz więcej wskazuje, że zadnego zamachu nie było) na najważniejsze osoby w państwie, rzucając na polskie państwo złe światło.

Podobnie kwestia "ulicy i zagranicy" teraz media prorzadowe mało nie eksploduja, kiedy jest jakaś obiekcja w kierunku władzy, nie pamiętając, że te wszystkie panie Kanie, Rachonie, Sitki itd. Mało nie padły na zawał, kiedy Ziobro, Duda itd. skarzyli się w europseudoparlamencie, jak to w Polsce jest źle.

Dlatego osobiście uważam, że tak skrajnym poglądom w mediach nie pomoże nic. A to narzędzie ma jeden cel. Eliminacje mediów stricte przeciw władzy. I tu muszę zacytować słowa najgorszego premiera po 89r."Każda władza kiedyś przemija." To się po prostu odbije prawicy czkawka i to co mam teraz na linii media liberalne vs media konserwatywno-prawicowe to dopiero pikuś. Denerwuje mnie, że u polityków nie ma żadnego myślenia na dłuższą metę, a byle dorzucić oponentom do pieca.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Podczas spotkania z mieszkańcami regionu na zamku w Otmuchowie Sasin zapowiedział uregulowanie rynku medialnego na następną kadencję rządów PiS. Więcej w akapicie:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/ar ... ialny.html
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Chowanie Pawłowicz, Piotrowicza, Pięty, Kaczyńskiego Kuchcińskiego etc. na wybory za 3... 2... 1... To im i tak na szczęście się nie uda. Dobitnie to pokazuje, jak przedsiębiorcy, a przede wszystkim zwyczajni Polacy mają gdzieś zakaz handlu i nikt ich ostatecznie za omijanie prawa nie ściga.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Udało się za to schowanie Macierewicza drogi Szymonie :P
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Pawel

Wolność mediów w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

SzymonNP pisze: Dobitnie to pokazuje, jak przedsiębiorcy, a przede wszystkim zwyczajni Polacy mają gdzieś zakaz handlu i nikt ich ostatecznie za omijanie prawa nie ściga.
Pisz za siebie. Ja jestem Polakiem i popieram zakaz handlu. Szkoda że na razie nie objęło to wszystkich niedziel.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości