Zamach z 11 września 2001

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Zamach z 11 września 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

16 lat temu Al-Ka’ida dokonała serii ataków terrorystycznych na terytorium USA za pomocą uprowadzonych samolotów. Dwa Boeingi 767 rozbiły się o wieże World Trade Center w Nowym Jorku, które potem się zawaliły. Trzeci samolot zniszczył część Pentagonu, a ostatni rozbił się na polach Pensylwanii.

Tak w telewizji polskiej informowano o zamachach:
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Zamach z 11 września 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Co prawda byłem wtedy bardzo małym chłopcem, ale nieco pamiętam ten tragiczny dzień w historii USA. To właśnie tego dnia TVN zdecydował się retransmitować na swoim kanale świeżo powstały TVN 24, który na bieżąco relacjonował te tragiczne wydarzenia. Także kanały TVP przerwały swój program:

TVP1 emitowała wydanie specjalne ''Wiadomości'' które prowadziła Jolanta Pieńkowska (relacje z Nowego Jorku przygotowywał Mariusz Max Kolonko), oraz program specjalny który prowadził Kamil Durczok. ''Teleexpress'' prowadził wtedy Piotr Gembarowski, gdzie oprócz napływających informacji z Nowego Jorku, Waszyngtonu i Pensylwanii, były także inne informacje typu kampania wyborcza w Polsce czy jesienna ramówka TVP1.

TVP2 emitowała wydanie specjalne ''Panoramy'' które prowadziła Dorota Warakomska, oraz wydanie specjalne programu ''7 Dni Świat'' Andrzeja Turskiego.

Do tej pory nigdy nie było żadnych nagrań z Polsatu, który pewnie też robił wydanie specjalne ''Informacji''.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Zamach z 11 września 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Frontowiec pisze:Do tej pory nigdy nie było żadnych nagrań z Polsatu, który pewnie też robił wydanie specjalne ''Informacji''.
Polsat emitował po południu pasmo telenowel. Pamiętam, że przez jakiś czas informacje o zamachu były na pasku, a w pewnym momencie przerwano emisję i weszły Informacje.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator
Posty: 632
Rejestracja: 11 wrz 2017, 19:25
x 69
x 53

Zamach z 11 września 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Giovanni »

Włączyłem TVP i było specjalne wydanie Wiadomości przed Teleexpresem !!
Normalnie oniemiałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości