Netflix [VOD]

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
isyandat
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2016, 10:17
Kontakt:

Netflix

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: isyandat »

Parowka09 pisze:http://teleshow.wp.pl/title,3-razy-Stan ... omosc.html
Pierwszy polski program w Netflixie.
I i bardzo dobrze :) Oby pojawiało się coraz więcej Polskich produkcji, z tym, ze akurat za polskim Stand-upem nie przepadam, bo jest po prostu nieśmieszny, ale mam nadzieję, ze to tylko początek :)
Staram się zawsze być na bieżąco z wiadomościami na świecie. Szukam też nowinek reklamowych, by promować moje biuro rachunkowe w Kaliszu.
kajtek900
Obserwator
Posty: 533
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:44
x 65
x 67

Netflix

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajtek900 »

Czy ktoś z tutaj obecnych korzysta z Netflixa?
Czy mozna gdzieś sprawdzić do jest dostępne z polskimi napisami? Jaki jest w ogóle wybór, bo na str Netflixa nie można nic sprawdzić bez założenia konta, które trzeba podpiąc do swojej karty kredytowej/debetowej. Nie chcę zakładać konta nie wiedząc co ma do zaoferowania. A byłbym w stanie płacić te 34zł (najtańszy pakiet) jeżeli rzeczywiście wybór seriali i filmów jest duży. Ktoś pomoże?
Pawel

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Last Chance U - dobra produkcja o footballu (tym z USA jakby ktoś pytał). Polecam, Netflix zamówił drugi sezon.

https://www.nflix.pl/ tutaj można sprawdzić co jest z polskim lektorem/napisami bez zakładania konta w tym serwisie.
kajtek900
Obserwator
Posty: 533
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:44
x 65
x 67

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajtek900 »

dziękuję.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

Netflix

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

kajtek900 pisze:Czy ktoś z tutaj obecnych korzysta z Netflixa?
Czy mozna gdzieś sprawdzić do jest dostępne z polskimi napisami? Jaki jest w ogóle wybór, bo na str Netflixa nie można nic sprawdzić bez założenia konta, które trzeba podpiąc do swojej karty kredytowej/debetowej. Nie chcę zakładać konta nie wiedząc co ma do zaoferowania. A byłbym w stanie płacić te 34zł (najtańszy pakiet) jeżeli rzeczywiście wybór seriali i filmów jest duży. Ktoś pomoże?
Najprościej to wygooglować. Są strony, które na bieżąco aktualizują pełną listę produkcji z polskim tłumaczeniem. A na pytanie, czy warto, mogę odpowiedzieć, że nie, nie warto. Jestem wyjątkowo rozczarowany, większość produkcji, które z chęcią bym obejrzał, dostępnych jest na wyłączność w USA. Te, które są dostępne w naszym kraju, można obejrzeć zwykle w dziesiątkach innych miejsc, także zupełnie legalnie. Ten miesiąc był moim ostatnim. Pieniądze z konta schodziły, a ja w ogóle już nie korzystałem. Dopóki znacząco nie wzbogacą oferty, daję sobie spokój z polskim Netflixem.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Na dodatek, mimo deklaracji i dobrego przyjęcia, zaczęli walić lektora do wszystkiego na lewo i prawo - nie ma to jak odciągać ludzi od klasycznej TV oferując dokładnie to, co w niej najgorsze. Ponieważ zaczęli dodawać lektora nawet do anime, to raczej nie widzę powodu wspierania tego cyrku.
dość
Pawel

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Całe szczęście że nie stosują dubbingu. Był fragment HoC z dubbingiem i lektorem i było ankieta co ludzie wolą. Widocznie większość zagłosowała za lektorem. Ważne że każdy program jest dostępny w wersji oryginalnej plus napisy. A odciąganie od klasycznej tv jest w tym że udostępniają od razu całe sezony seriali (zwłaszcza jeśli chodzi o produkcje własne) i każdy może sobie oglądać to kiedy chce i gdzie chce.

Jak na razie przyczepić się można do tego że ten lektor a często nawet i napisy nie pojawiają się od razu nawet przy premierowych produkcjach i są one dostępne tylko w wersji oryginalnej albo np. część odcinków jest przetłumaczona a część nie i to w zupełnie losowej kolejności.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nieszczęście - z racji tego, że tylko Polsce, jak zwykle, się oberwało. Nawet stuprocentowo pro-napisowe kraje skandynawskie dostają dubbing, a Polska jak zwykle "słucha ludzi". I jakoś to z rekordowo wysoką liczbą dubbingowanych filmów w kinach nie koreluje.

Do tego problem ma kilka warstw - pozycje dla najmłodszych jeszcze dubbing mają, choć nie wszystkie (ale na szczęście brak lektora, co w polskiej TV nadal nie jest normą); produkcje młodzieżowe - również dubbing dostają. Gotowe opracowania jak dotąd też nie były przekombinowywane, ale w ostatnich dniach coś się zmieniło - "Terminal" dodano jeszcze z dubbingiem, ale "Mów mi Dave" czy "Old School" już nie. Na dodatek anime, czyli treści, których najbardziej w kraju brakuje, już otarło się o dubbing, ale jednak znowu mamy równanie w dół. O jasnych deklaracjach zwiększania dubbingowanych treści przypominać chyba nie muszę, nawet jeśli nie były pewnie w pełni świadome, a "usłużni" redaktorzy stronek serialowych, które polonizację Netflixa zauważyły pół roku po fakcie, sprowadzili przedstawicieli do parteru wedle własnego widzimisię.

HoC we fragmencie było akurat bardzo udane i zbierało wiele pochwał również wśród sceptyków. Dobrze przyjęty był też polski dub w serialu Flaked, mimo, że osobiście mam do niego sporo zastrzeżeń.

Nie ma takiej siły, która w wiarygodny sposób udowodniłaby, że lektor jest wybierany przez zleceniodawców z innych pobudek niż finansowe. Niestety, wcale z tego tytułu nie płacimy za wybrakowaną ofertę mniej. W ten sposób "rewolucyjna" oferta niczym nie różni się od pirackich serwisów z lektorem rżniętym z sieci.
A odciąganie od klasycznej tv jest w tym że udostępniają od razu całe sezony seriali (zwłaszcza jeśli chodzi o produkcje własne) i każdy może sobie oglądać to kiedy chce i gdzie chce.
I mam to już na torrentach i chomiku :) Skoro nie oferują nic więcej, to chyba nie oczekują moich pieniędzy?
dość
Pawel

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Większość seriali jakie na Netflixie doczekały się polskiego lektora, jest także do ściągniecią z dobrych trackerów właśnie z lektorem z Netflixa w 1080p a nawet co głośniejsze produkcje w UHD. Netflix jest płatny więc wiadomo że znajdą się ludzie, którzy przycebulą i będą szukać ich seriali za free. Nie widzę w tym nic dziwnego, tak się dzieje nie tylko w Polsce.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Miałem na myśli coś zupełnie odwrotnego. Zachodni serwis, zachodnie ceny, a standardy białoruskie (bo w Rosji dubbing jest powszechny).
dość
Pawel

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Natomiast standardem w Polsce jest lektor więc Netflix udostępnia lektora dla tych co bardziej "tradycyjnych" widzów, a dla reszty jest wersja oryginalna plus napisy jak na torrentach.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Od przyszłego roku Netflix dostępny będzie w dekoderach Horizon w UPC. Ma być szybciej i czytelniej niż w Smart TV.

http://www.spidersweb.pl/2016/09/netfli ... olska.html
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

Tak już oficjalnie ruszył Netflix w Polsce :) Ruszył polski interfejs oraz pojawiły się polskie produkcje: Pokłosie, Ile waży koń trojański?, Róża, Job, czyli ostatnia szara komórka, Haker, Kołysanka, Big Love czy Jeszcze raz http://naekranie.pl/aktualnosci/w-netfl ... ly-1225411
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
Posty: 1863
Rejestracja: 24 mar 2016, 7:34
Lokalizacja: Katowice-Holandia
x 9
x 12
Kontakt:

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łotr1SW_TVN »

To jak to będzie z tym Netflixem bo nie rozumiem? będzie to coś takiego jak HBO Go? czy będzie to kanał zamknięty jak C+ HBO na którym będą premiery a potem odsprzedadzą prawa do emisji jakiejś naziemnej TV? bo nie rozumiem...
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
Pawel

Netflix [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Netflix to serwis VOD. Produkcje własne Netflixu są dostępne tylko i wyłącznie u nich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości