TVP VOD

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
Posty: 1368
Rejestracja: 21 lis 2010, 15:51
Lokalizacja: Sopot
x 4
x 2

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacko09 »

No niestety tu o coś jeszcze chodzi bo te starsze materiały wogóle sie nie odtwarzają. :(
Pozdrawiam Jacko09
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4464
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 796
x 253

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Na Firefoxie działają niektóre materiały,a na Chromie już żaden.Rozumiem,że to błąd,z którym się uporają do jutro/poniedziałku.

P.S 500 post :)
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
Posty: 1368
Rejestracja: 21 lis 2010, 15:51
Lokalizacja: Sopot
x 4
x 2

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacko09 »

Raczej te starsze coś czuję, że zostały skasowane z vod tvp. Obym się mylił.
Pozdrawiam Jacko09
Kainróg
Obserwator
Posty: 590
Rejestracja: 22 lis 2009, 15:24
x 2
x 20

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kainróg »

Mam pytanie dotyczace aplikacji VOD TVP na telewizorze. Ktoś wie gdzie zmienia się jakość obrazu? Na komputerze to proste, a w apce nie mogę tego znaleźć. Zakupiłem telewizor Samsung, a jakoś taka, że szkoda gadać. Iinternet mam 100 mega i VOD Onetu działa zajebiście. Już nie wiem co robić/
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

TVP zaczęła dosyć intensywnie promować swój VOD, co oczywiście w kontekście wycofania się z innych tego typu serwisów nie powinno dziwić. I tak pod koniec seriali TVP pojawiają się belki oprawowe z napisem: "wszystkie odcinki na VOD.tvp.pl" *, to samo można również spotkać w zwiastunach w blokach autopromocyjnych.

* rzecz jasna w przypadku m.in. "Klanu" takowa informacja wprowadza w błąd ;)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

W zapowiedziach Dwójki także pojawia się specjalna belka.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że TVP na swoim portalu za darmo udostępniła film "Karbala". Dwa dni temu sprawdzałem, strona działała, film się odtwarzał, a dzisiaj wchodzę i "Błąd 404 - żądana strona nie została znaleziona!". Ech, a TVP chce przenosić swoje treści wideo z innych serwisów i niby rozwijać własny, który nadal pozostawia wiele do życzenia...

Link: http://vod.tvp.pl/24676099/karbala
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Przede wszystkim powinni połączyć vod.tvp.pl z TVP stream jako jedną markę. Teraz to wszystko nie trzyma się kupy, nie ma żadnej marki jak ipla czy player.pl. No i nauczyć się różnicy między prawdziwym logo tvp.pl a czyjąś radosną twórczością z Arialem Blackiem, którą widzę już w 3 spocie TVP.pl... Tym razem z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Od dawna już spotykam się z dziwnymi usterkami w materiałach wideo wrzucanych na vod.tvp.pl. Dotyczy to tylko tych programów, które nagrywane są prosto z danego kanału (z oznaczeniem wiekowym) lub emitowanymi na żywo, ale nie serialami (które wrzucane są z czystego pliku, przed puszczeniem w TV, a doklejone jest tam tylko logo stacji, bez oznaczenia wiekowego). W niektórych nagraniach programów takie błędy pojawiają się dosyć często, staje się to bardzo irytujące, bo zdarzają się też chwilowe problemy z dźwiękiem. Nie wiem, w jaki sposób te programy są rejestrowane (z jakiego źródła), ale ta "pikseloza" i artefakty wyglądają trochę tak jak w przypadku problemów z sygnałem w oglądaniu naziemnej telewizji cyfrowej lub anteną satelitarną. Ciekawe, czy zostaną one kiedyś wyeliminowane.

Tutaj wrzucam przykładowy zap z Agrobiznesu (wydanie z 25.04.2016):
[ Spoiler ]
PS A Karbala jest teraz dostępna w formie płatnej. Za darmo była przez jakieś 2 dni :P
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Z końcem czerwca produkcje TVP zniknęły z Ipli. Wkrótce serwis VOD.TVP.pl ruszy w nowej odsłonie, niewykluczone, że podobnie jak Player TVN-u - TVP będzie inwestować w produkcje własne dedykowane internetowi: http://[link zakazany]/artykul/se ... -internetu
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Liczę, że wraz z nową odsłoną nie będzie już problemu w trakcie odtwarzania materiałów, które u mnie bardzo często się zdarzały i to nie na jednym urządzeniu, mimo iż spełniałem wszystkie wymagania techniczne, aplikacji blokujących wyświetlanie reklam nie posiadam a mimo to i tak pojawiał się komunikat, że takowe mam, a wcześniej reklamy poleciały prawidłowo :P , dlatego też dużo bardziej wolałem oglądać produkcje TVP na IPLI gdzie wszystko oglądało się bez zarzutów, oby teraz i na VOD też tak było.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Treści BBC oraz technologie 360 st. i VR mają być wprowadzone wkrótce na VOD.TVP.pl: http://[link zakazany]/artykul/tv ... o-360-i-vr
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Wszystko ładnie-pięknie, to wideo w 360 stopniach, wirtualna rzeczywistość i content od BBC w sieci (notabene Player.pl też oferował seriale od nich, ale tutaj pewnie ta biblioteka będzie większa z racji na podpisanie umowy o większej wadze), ale w TVP dalej jest pewien trend przeskakiwania 10 metrowego muru z jednometrowego rozbiegu. Oczywiście, że takie innowacyjne rozwiązania dotyczące internetu są potrzebne - to jest przyszłość i tę żabę musi zjeść każdy nadawca, który chce być szanowany na rynku i chce pozyskiwać milenialsów. Plany o zwiększeniu ilości produkcji, które mają być odnowione cyfrowo są tak naprawdę kontynuacją działań z ostatnich lat i nie widzę innej możliwości, aby to w jakimś stopniu zatrzymać, bo stare produkcje należy rekonstruować cyfrowo i przywracać im świetność. Tym murem o którym wspomniałem są niestety takie podstawowe problemy jak ten, który opisałem trzy posty wyżej albo to, jaka jakość obrazu prezentowana jest nadal w niektórych programach TVP. Podam dosyć błahy przykład. Wczoraj oglądając „Pytanie na śniadanie” Pani dietetyk, która prezentowała dwa rodzaje kurczaka – takiego taniego z hipermarketu i takiego „eko” - uczyła, jakie mięso wybierać i które jest zdrowe. Bardzo zwracała uwagę na to, jak ten kurczak wygląda. Tylko że to, jak te kurczaki wyglądały na ekranie kompletnie odbiegało od tego, jak te kurczaki wyglądały realnie w studiu. Obraz jest wypłowiały, wali światłem i jakimiś dziwnymi czarnymi prześwitami w najjaśniejszych miejscach, kolory są przekłamane, a obraz kompletnie nieostry. Jak PnŚ ma być świeże i nowoczesne, jeśli wygląda jak telewizja z lat 90? TVP chce być tą nowoczesną stacją, która inwestuje w najnowsze technologie i rozwiązania, które tak naprawdę są na pokaz i ładnie wyglądają na portalach branżowych, a przeciętny widz ogląda takie PnŚ w jakości VHS. I ja nie krytykuję obecnych planów w kwestii Internetu i rekonstrukcji cyfrowych, bo to jest potrzebne i fajnie, że nadawca też widzi te rozwiązania, które za pewne w przyszłości będą coraz popularniejsze, ale niestety niezauważanie tych najbardziej przyziemnych problemów to bolączka TVP od wielu, wielu lat.

Jestem ciekawy, kiedy w ogóle TVP będzie w stanie zrobić np. to, co ostatnio oferuje BBC w kwestii niektórych premier serialowych: udostępniania w serwisie BBC iPlayer całego sezonu serialu przed premierą w telewizji, a potem dopiero po tygodniu czy dwóch rozpoczynania regularnej emisji serialu w TV. U nas chyba nie do pomyślenia, nie tylko w TVP. To pokazuje, jak jeszcze u nas dużo się musi zmienić w kwestii tego, jak coraz większa liczba osób podchodzi do oglądania telewizji obecnie.

Ciekawe, czy w tej ofercie BBC w serwisie TVP znajdzie się serial "New Blood", w którym jedna z głównych postaci jest polskim imigrantem.
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4464
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 796
x 253

Portal TVP.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Jeśli poprawią wideo to te zmiany będą dobre.Niektóre materiały nie działają.Mam nadzieję,że to TVP poprawi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości