Dziennik Gazeta Prawna

Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Posty: 168
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:42
x 1

Dziennik Gazeta Prawna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szewol »

Od prawie miesiąca (18 kweitnia 2006 roku) na polskim rynku prasowym funkcjonuje nowe dziecko Axel Springer Polska. Czytacie? Kupujecie? Jak oceniacie?
Awatar użytkownika
Rudy
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:54

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rudy »

Kupuję od czasu do czasu, ogólnie oceniam dobrze nowy tytuł, wydaje mi się "lżejszy" od GW, przyjemna, przejrzysta szata graficzna, materiały pisane zrozumiałym językiem, podoba mi się dział Ekonomia i piątkowy dodatek Kultura. Jesli chodzi o wady to momentami odnoszę wrażenie jakbym czytał Fakt, a to duzy minus. Ciekawy jestem innych opini :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Co do porówania "Dziennika" do "Faktu". Generalnie nie ma się co dziwić, że odnosi się takie wrażenie. Ale wnioski nasuwają się same. "Dziennik" tworzony jest przez tą samą redakcję, która na ogół zajmowała się uzupełnianiem treści "Faktu".

Generalnie "Dziennik" uważam za gazetę ciekawszą od "GW". Jest po prostu bardziej przyswajajalna. Generalnie uważam, że w ostatanim czasie to właśnie dzięki niej zrobiło się w Polsce głośniej nt. niektórych przekrętów.
Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Posty: 168
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:42
x 1

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szewol »

Ja jednak nie mogę zachęcić się do czytania "Dziennika" a zmuszanie się jest szkodliwe dla zdrowia :). Kupowałem przez pierwszy tydzień i podziękowałem. Lubię produkty kreatywne, a nie kopie marek dobrze znanych. Do tego kiepski dział gospodarczy, mało dociekliwe wywiady z politykami, mało znaczący jak na gazetę opiniotwórczą dział typu life-style i dziennikarskie wpadki rodem z "Faktu" (np. cytat wypowiedzi księdza, którego w ogóle nie ma). I jeszcze... znacznie widniejąca współpraca pałacu prezydeckiego z tytułem (patrz: publikacje testów Kaczyńskiego TYLKO na łamach "Dziennika"). Po prostu nie ufam...
Awatar użytkownika
Rudy
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:54

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rudy »

szewol pisze:Ja jednak nie mogę zachęcić się do czytania "Dziennika" a zmuszanie się jest szkodliwe dla zdrowia :). Kupowałem przez pierwszy tydzień i podziękowałem. Lubię produkty kreatywne, a nie kopie marek dobrze znanych. Do tego kiepski dział gospodarczy, mało dociekliwe wywiady z politykami, mało znaczący jak na gazetę opiniotwórczą dział typu life-style i dziennikarskie wpadki rodem z "Faktu" (np. cytat wypowiedzi księdza, którego w ogóle nie ma). I jeszcze... znacznie widniejąca współpraca pałacu prezydeckiego z tytułem (patrz: publikacje testów Kaczyńskiego TYLKO na łamach "Dziennika"). Po prostu nie ufam...
Kopią jakiej marki jest Dziennik? Dla mnie Dziennik bardzo dobrze wypelnia miejsce między Faktem, SE a GW czy Rzeczpospolitą.
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mario98 »

Chyba kopią Die Welt, czy co s takiego :rolleyes:
Awatar użytkownika
rogus234
VIP Expert
Posty: 114
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:33
Lokalizacja: Warszawa
x 1
Kontakt:

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rogus234 »

Dziennik jest okej, ale dla mnie to jest Fakt w lepszej oprawie....
wrobel
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:52

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wrobel »

Lubię czytać Dziennik, ale nie widzę zbyt dużego związku z Faktem. Dziennik jest polskim odpowiednikiem niemieckiego Die Welt.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Dziennik” goni podium
2006-05-25 18:14:36 | Maciej Kozielski
„Gazeta Wyborcza” została najbardziej opiniotwórczym medium w kwietniu – wynika z rankingu Instytutu Monitorowania Mediów. Tuż za podium znalazł się „Dziennik”. Agaty Szybieniecka z Instytutu uważa, że wynik gazety jest zaskakujący. – Pomimo tego, iż „Dziennik” był obecny na rynku tylko przez dwa tygodnie, cytowano go więcej razy niż dzienniki biznesowe czy tabloidy – tłumaczy nam.

Na „Gazetę Wyborczą” w kwietniu inne media powoływały się 1258 razy. Na drugim miejscu znalazła się „Rzeczpospolita” (946 cytowań), a na trzecim – „Życie Warszawy” (473 cytowania). Kolejne miejsce zajął „Dziennik”, który ukazuje się na rynku od 18 kwietnia. Na gazetę powoływano się 348 razy.

– „Dziennik” zawdzięcza tę pozycję nie tylko obecności w przeglądach prasy, ale też opisanej na łamach gazety aferze związanej z interesami Pawła Piskorskiego – tłumaczy nam Agata Szybieniecka, specjalista ds. PR Instytutu Monitorowania Mediów. Szybieniecka przypomina, że debiut „Dziennika” jest dużo lepszy niż pierwsza lokata „Nowego Dnia” w rankingu IMM (68 powołań). – Daje mu to szansę na walkę o minimum trzecie miejsce w kolejnych zestawieniach najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce – dodaje.

Z wyniku zadowolony jest koncern Axel Springer Polska, który wydaje „Dziennik”. – Bardzo nas cieszy, ze „Dziennik” tak szybko i w naturalny sposób zdobył zaufanie innych mediów – tłumaczy nam Małgorzata Bałuch z działu marketingu prasy codziennej spółki. – Fakt, że inne media często powołują się na treści zawarte w „Dzienniku” świadczy o jego o wysokiej wartości materiałów, które są zamieszczane na jego lamach oraz o opiniotwórczości „Dziennika” – uważa.

Radio Maryja awansowało na pierwsze miejsce wśród stacji radiowych, wyprzedzając Radio Zet 36 publikacjami. Cytaty z programów toruńskiej rozgłości pojawiały się najczęściej w materiałach komentujących kontrowersyjny felieton Stanisława Michalkiewicza oskarżany o antysemityzm, a także w kontekście polityki polskiej.

W czołówce najczęściej cytowanych stacji telewizyjnych znów nastąpiła zmiana – liderem został TVN24, detronizując TVN. Trzecie miejsce wśród stacji telewizyjnych należy do TVP1. Natomiast wśród portali internetowych zwyciężył Onet.pl, za którym uplasował się portal Gazeta.pl. Żadna ze stacji telewizyjnych ani żaden portal interentowy nie znalazł się jednak w pierwszej piętnastce zestawienia.

„Newsweek” po raz kolejny został najczęściej cytowanym tygodnikiem ogólnopolskim. Na drugim miejscu – ex aequo – znajdują się „Wprost” i „Polityka”. Wśród tabloidów prowadzi „Fakt”, wygrywając z „Super Expressem” różnicą 26 powołań.

Najwięcej cytatów z mediów lokalnych pochodziło z województwa mazowieckiego, gdzie liderem ponownie zostało „Życie Warszawy”.
Żródło: Medialink.pl
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

No muszę przyznać, że "Dziennik" bardzo dobrze sobie radzi. Ma szansę na rynku. "Nowy Dzień" też miał, jednak jej nie wykorzystał.
Pawel

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Ja kupuję Dziennik od czasu do czasu ale muszę powiedzieć że bardzo ciekawa gazeta. Duży plus za Zarzecznego, jeśli idzie o dział Sport ;).
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mario98 »

Zarzeczny chyba w znaczący sposób wpłynął na sprzedaż tej gazety ;)
Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Posty: 168
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:42
x 1

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szewol »

Cytowania "Dziennika" to nie to samo co jego sprzedaż. Jestem ciekawy jak sobie poradzi w maju...
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Mi się Dziennik podoba. Bardzo przejrzysta gazeta i za to mają duży plus. Poza tym podoba mi się jej różnorodność - każdy znajdzie coś dla siebie. Co do popularności tytułu, nie ma co się dziwić, gdyż zaczęli ostro grać już od samego początku czego przykładem jest Paweł Piskorski, którego mają już na swoim koncie.
A jak oceniacie dodatek telewizyjny do Dziennika? Tutaj spodziewałam się czegoś więcej. Grubszy, od telewizyjnej to fakt. Ale grubszy nie znaczy wcale lepszy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Posty: 168
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:42
x 1

Dziennik Polska Europa Świat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szewol »

Mnie dodatek telewizyjny "Dziennika" nie przypadł do gustu. Może dlatego, że to raczej nie dodatek telewizyjny a kulturalny z programem telewizyjnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzienniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości