Bravo

Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Bravo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Z bieżącym numerem Wydawnictwo Bauer zamyka dwutygodnik dla młodzieży "Bravo" wydawany 1991 roku: http://[link zakazany]/artykul/br ... ctwo-bauer
Moim zdaniem to dziwne - jeźeli Bauer chce koniecznis usuwać gazety spod szyldu "Bravo" to niech usunie teź "Bravo Sport" a nie od razu podstawe całego brandu marki najstarszego pisma dla młodzieży w Polsce.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Bravo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Moim zdaniem jest to bardzo słuszna decyzja Bauera. ''Bravo'' i tak nie było już popularne tak jak 10 lat temu - głównie to dzięki internetowi, który wyparł tego typu gazety dla nastolatek. Kiedyś to się ''Bravo'' kupowało głównie dla tzw. plakatów czy miłosnych opowieści dla nastolatków, które były w formie komiksu.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Bravo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Poland, tu nie chodzi o likwidację marki, a o dostosowywanie się do nowych uwarunkowań rynku - ludzi (szczególnie chłystków, do których kieruje się pisma młodzieżowe) nie interesuje prasa papierowa, przynajmniej nie w takim stopniu, jak 10 lat temu, co doskonale widać w wynikach sprzedaży "Bravo" - jego rozpowszechnianie spadło od początku XXI wieku niemalże 10-krotnie. Po co młodym kolorowa gazetka, skoro najnowsze pokolenie jest wychowane na smartfonach i internecie - nie wnikając już na to, czy to lepiej czy gorzej :)

"Bravo Sport" też raczej wkrótce zakończy swój żywot. Bauer nie chwali się wynikami, ale zdaje się, że nie różnią się one zbytnio od głównego tytułu. Pismo ratuje jedynie tematyka, której i tak już pełno w sieci :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Bravo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Mi marka Bravo zawsze będzie najbardziej kojarzyła się z pokręconymi listami do Bravo Girl :lol:. Jeśli chodzi o główną gazetę, to jedyną fajną rzeczą były tłumaczenia piosenek na polski w latach 90. Zawsze był to w pewnym względzie magazyn-obciach, jeśli chodzi o męską część młodzieży i jeśli już to moi koledzy woleli kupować Popcorn (mnie ani jeden ani drugi nie interesował, wolałem gazetki growe).

W Niemczech pismo ukazuje się od 1956 roku. Nawet, jak magazyn w 2006 roku obchodził 50-lecie to na Vivie wyemitowano z tego specjalny program/programy. Może mam nawet gdzieś nagrane skrawki na kasecie VHS, aczkolwiek pewnie są to tylko teledyski.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5513
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1173
x 1531

Bravo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

Gazeta jako tako się jeszcze sprzedawała jak byly jakies tam dodatki. A od kilku lat jedno wielkie dno. Jakieś koreańskie zespoły lub Bars and melody i inne takie.... Lubiłem to kupywać jak były karty z autografami gwiazd... Teraz jedna wielka tandeta... Kiedyś to się tak musiało skończyć. ;)
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
Awatar użytkownika
T3l3wizjom4niakPL
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 27 gru 2017, 22:29
Lokalizacja: Wschód Polski

Bravo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: T3l3wizjom4niakPL »

Nawet dobrze że Bravo znika ;) i tak nigdy tego nie lubiłem :) Tylko opowiastki, a najbardziej bekowe były listy wysyłane do Bravo Girl XD
dolgit
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 10 gru 2017, 17:01
Lokalizacja: woj. podkarpackie

Bravo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dolgit »

I bardzo dobrze, że znika ta gazeta. Moja siostra kupowała to z 4 lata temu, jak był w niej zespół One Direction. Ja niestety nigdy.Jakby co to piszę ze szkoły.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Bravo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

"Bardzo dobrze, że znika", po czym piszesz "Ja niestety nigdy nie kupowałem".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tygodniki, dwutygodniki i miesięczniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości