Newsweek Polska

Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3397
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Polska edycja "Newsweeka" ruszyła we wrześniu 2001. Gazeta dla mnie jest bardzo ciekawa, opiniotwórcza, nie udziela sympatii politycznych. Ma ładny layout. Warto dodać iż 1 września gazeta zmieniła swój wygląd.

Dość często czytam Newsweeka, choć odkąd mam internet kupuję go wyjątkowo, wolę e-wydanie.

A co wy sądzicie o tym tygodniku?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jak dla mnie "Newsweek Polska" jest dość ciekawym pismem, jednak (niestety) od czasu do czasu z tygodnika opinii potrafi zamienić się w tabloidowy "Fakt". To chyba wina dość ściśle związanych redakcji obu tytułów ;) Ogólnie wolę "Newsweek" od konkurencji.
Awatar użytkownika
beata
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 kwie 2008, 1:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: beata »

Sama chętnie kupuję Newsweek, na przykład na podróż pociągiem ;) bardzo lubię szczególnie dział z tekstami o społeczeństwie. Mam wrażenie, że np. Wprost nie porusza w dość ciekawy sposób podobnych tematów.
kurak
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2009, 23:01

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kurak »

od czasu do czasu lubie poczytac Newsweek, ale chyba wole jednak Polityke- wiecej czytania
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator
Posty: 508
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:25

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michalek84 »

Ja lubię Newsweeka, jest w nim dużo czytania, dlatego też staram się go kupować jak najczęściej.
karuszka
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:40
Kontakt:

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karuszka »

od czasu do czasu zaglądam, chociaż ostatnio ciężko czytało mi się kilka artykułów, rzeczywiście, momentami zalatywało Faktem.
Awatar użytkownika
dlucjanski210686
Obserwator
Posty: 502
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dlucjanski210686 »

wirtualnemedia.pl pisze:We wtorek wieczorem „Newsweek Polska” w swoim serwisie internetowym zamieścił informację, że minister finansów Jacek Rostkowski podał się do dymisji. Wiadomość miała pochodzić z dwóch niezależnych źródeł.

Doniesienie szybko podchwyciły inne media - zwłaszcza że we wtorek na konferencji prasowej Rostowski wspólnie z Donaldem Tuskiem prezentowali nowelizację ustawy budżetowej. A kilka dni wcześniej agencja Reuters podała, że minister finansów zostanie odwołany przez premiera. Przy czym Donald Tusk na konferencji nazwał tę informację plotką i nie chciał jej komentować.
A tak wygląda informacja na stronie tygodnika Newsweek:

Obrazek

Śmiechu warte! :lol: W żadnym wypadku Jacek Rostowski nie podał się do dymisji, a osoby zdementowały informację. Ja też dementuję tą informację:
Jacek Rostowski nie podaje się do dymisji! I mam nadzieję, że Newsweek przeprosi za tę informację, która okazała się fałszywa. ;)
Obrazek

500 postów! :)
pavl6
Junior
Posty: 1109
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:32
x 1

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pavl6 »

No cóż, w końcu państwo ma monopol tylko na przemoc (jak powiedział ostatnio minister Sienkiewicz), a na rozsiewanie kłamliwych plotek nie :D. Ja tam jestem ciekawy co to za dwa "wiarygodne" źródła ma "Newsweek" :).
andrijbondar
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2013, 16:42
Kontakt:

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: andrijbondar »

Od jakiegoś czasu czytam Newsweeki - muszę przyznać, że artykuły o polityce, biznesie i zagraniczne (choć pierwszym się nie interesuję) są naprawdę interesujące. Szkoda tylko, że nie wykorzystują możliwości internetu - bo nie zawsze mogę kupić gazetę i jeśli w danym tygodniu tego nie zrobię to później już nie mam możliwości jej zakupu. A przecież gdyby udostępnić te treści w jakiejś sensownej formie zakupu na stronie internetowej to oczywiści chętnie bym zapłacił, żeby móc przeczytać wydanie np. 5 tygodni wstecz.
hnatchotkiewicz
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2013, 15:38
Kontakt:

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hnatchotkiewicz »

Ja też czytałem newsweeka - do niedawna. Z ostatnich 2 wydań nie przeczytałem ani jednego artykułu. Ani jednego!
Jeszcze pół roku temu w praktycznie każdym numerze było 3-4 "must read" od których nie mogłem się opędzić żeby nie przeczytać (nawet polityka, poza tym astronomia, wspomniane wyżej artykuły o wojnach zagranicą i biznesie). Trochę jeszcze będę kupować, ale jak tak dalej pójdzie to pewnie w końcu stanie na tym, że pójdę do Tesco czy innego molocha i w dziale z prasą najzwyczajniej w świecie przekartkuję całe wydanie i jeśli nie będzie żadnego (!) ciekawego artykułu/felietonu to zachowam tych kilka złotych w kieszeni.
rhoda88
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2014, 9:09

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rhoda88 »

Lis zaszalał z nową okładką Newsweeka ;)
elkaelka
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 lis 2014, 11:56

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: elkaelka »

Kiedyś bardzo często czytałam "Newsweeka". teraz nie kupuję go wcale, odkąd redaktorem naczelnym został Tomasz Lis.
Tradycjonalista

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Europejska wersja "Newsweeka" znika z kiosku. Powód: Nie zarabia na siebie.
http://[link zakazany]/artykul/eu ... an-wydawcy
Awatar użytkownika
Chmurka
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2016, 14:06
x 1

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chmurka »

Bartłomiej Sienkiewicz ma zostać redaktorem prowadzącym "Newsweek Historia".

http://[link zakazany]/artykul/ba ... k-historia
Tradycjonalista

Newsweek Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Aktualizacja: Bartłomiej Sienkiewicz nie będzie jednak prowadzącym, tylko autorem.
http://www.press.pl/tresc/45238,bartlom ... k-historia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tygodniki, dwutygodniki i miesięczniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości