CD Action / PC Format

Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Wydawnictwo Bauer likwiduje warszawski zespół PC Formatu 30 listopada. Zespół zostanie przeniesiony do Wrocławia. Odchodzi Marek Konderski.
http://[link zakazany]/artykul/ko ... -konderski
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wygląda na to, że CD Action kończy się...
Bauer łączy redakcje „CD-Action” i „PC Format”. Szefem Adam Chabiński, odchodzi Dawid Bojarski

Z początkiem listopada Wydawnictwo Bauer połączy redakcje pism komputerowych „CD-Action” i „PC Format”. Powstanie wspólny zespół, do którego trafią wszyscy pracownicy obu redakcji. Szefem będzie Adam Chabiński, natomiast z firmy odchodzi redaktor naczelny „CD-Action” Dawid Bojarski.

Adam Chabiński od dwóch lat jest redaktorem naczelnym „PC Format”. Objął tę funkcję, kiedy Wydawnictwo Bauer zrezygnowało z warszawskiej redakcji tego pisma, przenosząc zespół do Wrocławia. W połączonej redakcji „CD-Action” i „PC Format” zastępcą Chabińskiego będzie Michał Kuszewski. Jednocześnie będzie on redaktorem odpowiedzialnym za magazyn „CD-Action” oraz i jego serwis CDaction.pl. Natomiast Dawid Bojarski, obecny redaktor naczelny „CD-Action”, na własną prośbę z końcem października odchodzi z Wydawnictwa Bauer. Z pismem związany było od 2013 roku - w 2016 roku został zastępcą redaktora naczelnego, a dwa lata później szefem magazynu. Z danych ZKDP wynika, że w całym 2018 roku średnia sprzedaż miesięcznika „CD-Action” wynosiła 54 398 egz., o 18,83 proc. mniej niż w 2017 roku. Natomiast średnia sprzedaż „PC Format” wynosiła 27 052 egz., po spadku o 22,5 proc. w skali roku.
Źródło: https://[link zakazany]/artykul/c ... d-bojarski

Poprawy nie ma się, co spodziewać biorąc pod uwagę, że za czasów nowego rednacza PC Format przeszło na tryb dwumiesięczny.

Takie smutne dogorywanie, aczkolwiek CDA nie ma wiele wspólnego z tym, co czytałem 16 lat temu (czasy jego świetności, za 20 złotych: 200 stron pisma, większość dwustronnych recenzji, trzy gry na czterech DVD, eziny: Esencja, Kzet Action Mag, Sport Center na nośniku). Kupiłem jeden numer rok temu (a był to numer rocznicowy z okazji 21 lat!): cena może niższa, ale pismo bardziej cienkie, teksty nudne i krótkie - większość rzeczy ogólnie kojarzyłem, chociaż nieszczególnie interesuje szczególnie współczesnym rynkiem. Mało znajomych nazwisk w stopce i to pewnie głównie z powodu jubileuszu (widać, że niektórzy mają ciekawsze rzeczy do robienia na starość niż pisania tekstów do "pisma dla gimbusów", przynajmniej taką łatkę miało to pismo za moich czasów od dawnych fanboyów np. Secret Service ;)).

Była co prawda (jedna!) płyta, a w sumie to taki bezużyteczny plastik z kilkoma, zbędnymi rzeczami. Gra oczywiście w postaci kodu (które w określonym czasie trzeba wymienić na kolejne kody, tym razem do steama), a przecież egzemplarz fizyczny mógłby być w dzisiejszych czasach idealnym prezentem dla konserwatystów czytających nadal gazety (można byłoby dać bonusowo kod, jeśli ktoś chciałby sobie pograć przez neta). Jeśli kolekcjonowałbyś jeszcze te pismo, to wiedziałbyś, że masz pełny numer, nieobdarty o bonus. Tyle wyszło z nostalgii ;)

Trochę teraz rozejrzałem się, co u nich i jest jeszcze gorzej. Podobno jakiś czas temu w ogóle zrezygnowano z kompaktów. Cena spadła o kilka złotych, ale to nie pomogło, a jeszcze bardziej zaszkodziło sprzedaży. Ostatnio wyszedł 300 numer i jednorazowo pismo kosztowało 18 złotych (dołączono grę Far Cry Primal). Jednocześnie podobno spadła jakość papieru i format:
CD Action.jpg
CD Action.jpg (25.79 KiB) Przejrzano 3153 razy
Źródło: https://www.wykop.pl/wpis/44123109/cd-a ... -zmniejsz/

Ciekawe, czy w takim razie wyjdzie 51. numer Magazynu Kawaii (o anime i mandze), który po reaktywacji niejako był dotychczas sprzedawany jako dodatek do CDA. Ostatni wpis na facebooku pochodzi z dnia 20 września (sprawdziłem - jest to dzień wydania 300 numeru CDA). Może ten projekt też został ubity wraz z połączeniem redakcji komputerowych pism.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3146
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 858
x 1637

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Najlepszym rozwiązaniem byłyby całkowite przenosiny CDA do internetu, wraz z odświeżeniem mocno archaicznej jak na dzisiejsze warunki strony internetowej. Są do tego warunki, bo publicystykę mają dosyć przyzwoitą, ponadto ostatnio pojawiły się e-wydania działów "Szpile" i "Na Luzie" w wersji klasycznej, ale to niestety jednak za mało żeby zachęcić do wydawania 11 / 18 złotych raz na cztery tygodnie.
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Mój ostatni CDA to nr 100 z 2004 roku. Trochę jestem zaskoczony, że obecnie sprzedaż wynosi aż 50k. Kto to kupuje?
2009-2021
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pewnie ci, którzy chcą pismo + gry w cenie 12 złotych.

Problem w tym, że patrząc po okładkowych tytułach pismo nie może już liczyć na lepsze produkcje (w następnym numerze - jest średnio oceniany na steamie Shadows: Heretic Kingdoms z 2014 roku + Exorder z 9 recenzjami = nawet nie wyświetla się pisemna ocena :lol:).

Nie pomaga pewnie w tym coraz niższy nakład pisma (są mniej atrakcyjni dla dużych wydawców), czy steam, gdzie poza normalną ceną jest sporo obniżek (już nie wspominając paczkach kilkunastu gierek za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych) czy czasami jakieś dobre starocia za nic (w czym CDA szczycił się, gdy kosztował 20 złotych). Także - w czasach, gdy kupowałem CDA na komórce co najwyżej mogłeś sobie pograć w węża lub w lepszym razie - gry java. Dzisiaj masz pełno darmowych bardziej skomplikowanych tytułów, którymi możesz pobawić w wolnym czasie. Już nie wspomnę, że kiedyś w Polsce dominowały PC, teraz doganiają je konsole. Po co takim graczom kody na komputer?

Zresztą chyba nie ma już tych 50 tysięcy...
Z danych ZKDP wynika, że sprzedaż ogółem "CD-Action" w lipcu 2019 roku wyniosła 34 tys. egz. (spadek o 37 proc. względem lipca 2018 roku).
Źródło: https://www.press.pl/tresc/58916,michal ... _cd-action_
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Pawel

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Kiedyś (lata 2000-2004 może 2005) regularnie kupowałem CD Action do tego co jakiś czas kilka innych pism, zwłaszcza jak miały jakieś fajne gry na CD czy DVD. Później nawet CDA kupowałem tylko gdy coś ciekawego pojawiło się na płytce. Jakiś czas temu przeglądałem to pismo w salonie prasowym, nic ciekawego dla siebie tam nie znalazłem. Kiedyś te płyty, które dodawało CDA to był taki internet, w czasach limitowanego netu od TP SA. Teraz zupełnie nie ma to racji bytu, a recenzje też przecież szybciej przeczyta się w internecie niż w piśmie drukowanym.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ciekawe ilu, zwłaszcza młodszym, użytkownikom forum cokolwiek mówią nazwy takie jak "Bonus" i "Bonus2" :).
2009-2021
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 311
x 25

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Funkcjonuje na tym forum już ponad 5 lat, i Bonus1 i Bonus2 i nawet Action Mag, Tawerna RPG, i inne takie kąciki co były na płytach wiele mi mówią. Ale widać niestety że CDA stacza się, od roku bez płyt, pełne wersje takie sobie, no i jak na obrazu kilka postów wyżej rozmiar mniejszy, ale liczba stron stala cały czas jest (132).

Jak ktoś ciekaw jak wyglądało CDA przez pierwsze kilka lat istnienia, to roczniki 1996-2004 całe w PDF-ie były w wydaniu 04-2016 (z okazji 20-lecia), i 2005-2007 w wydaniu 04-2018 (22-lecie). No chyba że ktoś sie skusi przez OLX tak jak ja kupiłem stare wydania od 10-1999 do 12-2008, od 4 różnych osób, no i jeszcze od innych pare płyt ze starych wydań. Regularnie zacząłem kupować od wydania 06-2008 i tak mimo tych cięć kupuje nadal, mimo że nie bardzo czytam.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Podobno 1. numer CD Action (stan idealny) jest dzisiaj wart 1800 złotych :lol:
https://allegro.pl/oferta/cd-action-nr- ... 8771443555

Przy okazji - samo pismo postanowiło powrócić do 18 złotych :rolleyes:
https://cdaction.pl/news-58956/zawartos ... 12020.html
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Tomek i chyba ktoś to kupił, bo ogłoszenie jest niedostępne 😉
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Tutaj poszło za 1 715 złotych (2016) :lol:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/cd-a ... 94043.html
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ja tu tylko to zostawię :D

Michal Wilczynski (Mickeal) - The Mist Above the Sea
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Ja w ogóle do niedawna byłem przekonany, że wersją internetową CD Acton jest serwis cda.pl, ale jak się okazało są to dwa różne podmioty. Co ciekawe cda.pl jest własnością tych samych ludzi, którym niegdyś zamknięto serwis odsiebie.com, co mnie jeszcze bardziej zdziwiło...
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Domena CDA.pl ma dłuższą historię niż serwis wideo. Nie wiem, czy wtedy właścicielem serwisu byli ci sami ludzie, co obecnie, ale w 2004 roku na tym adresie działała strona z mnóstwem nieco starszych gier do ściągnięcia z poziomu ich własnego serwera m.in. "Fifa 98 - Road to World Cup" (wersja rip tzn. z wyciętymi filmikami prezentującymi stadiony przed meczem, aby gra zajmowała mniej miejsca).

W tamtym czasie nie istniały jeszcze na dobre strony typu rapidshare, więc jeśli miałeś słabego kompa i nie mogłeś liczyć na dobry transfer danych z torrenta (miałeś pecha co do okolicy i 170 megabajtowy nowy odcinek Naruto ściągałeś z jakieś 8 godzin :lol:), lub nie miałeś neostrady ze zmiennym IP, to taka strona przy pomocy programu FlashGet była zbawienna. :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

CD Action / PC Format

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

CDA na ostatnie prostej do cancela? Numer majowy za 10,99 bez pełnych gier (kodów) - po raz pierwszy od ponad dwóch dekad.
https://cdaction.pl/news-60208/zawartos ... 52020.html
Dodatkowo wydawnictwo nagle odkryło, że można sprzedawać gazetę w formie cyfrowej i to za tą samą cenę.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tygodniki, dwutygodniki i miesięczniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości